218
  • Papa01 #178
    70 euró?? :( Na majd néhány év múlva... Te tolod?
  • Maala
    #177
    Addig is itt a Gear Tactics. :-)
  • Encore
    #176
    Karácsony körül akkor ismét ránézek, hátha :D
  • broman191
    #175
    Én hanyagolom amíg számos nagyobb frissítés meg nem érkezik, mivel a fejlesztők sem tagadják hogy tonnaszám van javítanivaló, közel sem kerek az élmény...súlyosbítja a helyzetet hogy a DLC-ken melózás is megy a javítgatás közben, így az érkező DLC-kkel újabb tényezők is a feje tetejére állíthatják majd az eddig is felemás balanszot.
  • Encore
    #174
    A hozzászólások gyakoriságából látszódik, hogy valami nem az igazi a game körül. Az azóta eltelt időben javult valamit? Újabb vélemények esetleg, érdemes ismét nekiállni?
  • ttt1
    #173
    Én könnyű fokozaton játszottam (múlt hét keddig), mivel hasonló elhatározásra jutottam. A frakciók egymással küzdnek ,nekik kellene segíteni, de mivel a világ másik felén van mindegyik ilyen küldetés nem érek oda időben. Second phase küldire se tudok csatlakozni (bug v nem tudom mi a baja). A főcsapatom pedig 7-es szintő shyrilla-t leszedik 1 kör alatt ha arról van szó vagy bármelyik minibosst, de ne mtudok így a storyval haladni. ráadásul az uj patch nerfelt egy csoomó mindent (snipert pl. mind controlt, pár hasznos skillt sebzéseket csökkentettek, spawnery dupla hp stb.) így pihentetem én is . A régi X-comokat (terror from the deep és társai) végignyomtam, ill az új x-comokat is hardon, de ez ilyen téren (random base generátor) kifogott rajtam.
  • Tibbbor
    #172
    Azóta már az XCOM 2-vel játszom, NORMÁL fokozaton és nagyon élvezem. Itt is gyakran mentek, de teljesen más az élmény. Itt időnként a gép is téved, vagyis egyenrangú ellenfelek vagyunk. És ez így jó.Magyarítással pedig kifejezetten szórakoztató!
  • pointer4
    #171
    Gondolom ti is rengetegszer töltötök vissza játékállást harcmezőn.
    - Azt ti is észrevettétek már, hogy ha valamelyik ködöt fingott a pálya részére, és mellettem lévő kockán állva se látja a katonám az ellenfelet, és ha ezt a elmentve visszatöltöm, akkor már átlátszóbb a köd, és látszik az enemy.
    - Illetve az az alap lény, amelyiknek pajzs az egyik karja (nem ugrik be a neve) az ha "letűzte" a földbe a pajzsát (fedezékbe vonult), és ezt is elmented visszatöltöd, akkor a pajzsa nem lesz "letűzve"?

    Ti a közelharci toborzott katonákkal mi a bánatot kezdetek? Mire jó az a faj ? Jó, hogy 250-et tud sebezni, meg nem lehet mind controllozni, de az életbe nem jut közel az ellenfélhez :(
  • Papa01 #170
    Igen, én is leginkább a Te indokaid miatt hagytam abba a játékot...
  • Tibbbor
    #169
    Napról-napra közelebb kerülök ahhoz, hogy feladjam. Pedig mindent megpróbáltam, már a legkönnyebb fokozattal kezdtem új játékot, de hiába. Eleinte pont kellően nehezek a pályák, aztán amikor a második - nyilván csupa 1-es szintű katonából álló - csapatommal szeretnék harcba lendülni, kezdődik a szenvedés. Újra és újra be kell töltenem egy pályát, hátha végre a játék is felfogja, hogy most nem a feltápolt embereimmel vagyok terepen, hanem olyan zöldfülűekkel, akiknek halvány esélye sincs olyan alienekkel szemben, akik átlósan, falakon keresztül látva lövik át a teljes pályát, akkorát sebezve, hogy másodszorra már fekszik is a harcosom. Vagy olyan szirénekkel szemben, akik hipp-hopp mindig a semmiből kacsáznak elő és mindig épp elérik valamelyik katonámat, hogy jól bemindkontrollezzék. Gránátból is mindig képesek kettőt rám dobni, hogy a frusztrációt tovább fokozzák.
    Minden irónia nélkül megemelem a nem létező kalapom azok előtt, akik végig küzdötték a játékot. Én nem fogom. Azon oknál fogva, hogy második próbálkozás után is ott tartok, hogy már nem szórakoztat, hanem kifejezetten idegesít a járék. Pedig imádom ezt a harcrendszert és az egész X-Com feelinget, de az elődökkel volt sikerélményem, főleg pedig esélyem a túlélésre. Itt olyan tempóban dőlnek romba a bázisok(hol az idegenek, hol pedig a frakciók támadásai miatt), hogy már követni se tudom. Még közbeavatkozni sincs módom, mert a katonáim rommá lőve pihennek valamelyik bázison, ráadásul az egyiken késve veszem észre, hogy a staminájuk az istennek se regenerálódik. Aztán egy angol fórumon rábukkanok a válaszra: a játék egy bug miatt lekapcsolta az áramot a bázison. Klassz! Ezalatt újabb bázisok pusztulnak el, megpróbálom megvédeni az újoncaimmal az egyiket, de harmadik újratöltés után is ugyanaz a helyzet: elsöprő alien túlerő, soha nem tévesztő lövésekkel, két kör után két embert veszítek.
    Nyilván én csinálok valamit rosszul, bár a külfölldi fórumokon is tucatjával olvasok háborgó gémer kommenteket. Mindenki az unbalance-ot kifogásolja. Isten igazából még a nehézségi fokozatok közötti különbség sem érződik igazán. A spawnerys pályákhoz pedig valódi mázli kell, mert ha mérgező férgeket kezd dobálni mondjuk két behemót, nem számítva azt a három szirént, ami még felbukkan a térképen, akkor fújhatjuk.
    Ha kijönne egy játékegyensúly javító patch, biztos folytatnám, mert az ilyen stílus mindig is tetszett, de egyelőre pihentetem a játékot.
    A kitartó profiknak viszont sok sikert és kevés bosszúságot kívánok!
  • pointer4
    #168
    2 segítség, amit nekem elég sok szívás, és szenvedés árán sikerült rájönnöm.
    - Scylla kell majd elkábítva hazavinni, kell a sniper-nek kinéző kábítópuska, amit 15-őt kábít, Scylla-nak kb 135-kell ha jól emlékszem, Sniper katonára kell indítani egy heavy gunner - vagy mi a pontos neve - skillt-treet, és a 7. szintű skill, amivel kitáraz, azzal egy sorozattal alszik is a nagy dög (12 lőszer van benne) Itt valamiért viszont ki kell ilyenkor írtani az összes enemy-t a pályán
    - Siren mindcontrol - annyira faxa, hogy a mindcontrolos lények kb egy lövés volt az összes eddigi játékban, hogy ne legyen szívás már. Itt meg kemény mint a tarzan talpa... VIszont nem tudom a játék eleje óta írja-e (és én vagyok vakfasz), vagy csak a lény fajtájának elrablása/megvizsgálsa óta, hogy melyik testrésze mire jó. A fejére kell egy-két jó sniper lövés, és pápá mindcontrol (160hp).
    - Scylla - ha szétlövöd a potrohát (600-800 hp) akkor halála után nem jön ki belőle 6 kedves lényecske :)
  • broman191
    #167
    Jobban nem is tudnék egyetérteni a játék félkészségével és kiaknázatlan potenciáljával kapcsolatban, remélem az elkövetkező hónapok során sikerül egy tonna bugfix, rebalance, pacing és megígért quality of life improvement formájában javítani az összképet, mivel a rls build inkább egy sokadik backer bétára hasonlít mint egy tágabb közönség számára ténylegesen kiadása érett termékre. A játék ebben a formában a sokat nyelni hajlandó trial and error barát hardcore játékosok számára kifejezetten ajánlott, viszont az alaposan kidolgozott tervezett élményekhez szokott casual arcoknak keserű, ingerszegény, vontatott önsanyargatás. Az alapvető koncepció jól hangzott hogy vesszük az X-Com receptet aztán dobunk rá extrákat, csak az a gond hogy megannyi meglévő részlet és azokból származó kellemes szinergia hatás hiányzik. Egy részük talán a kukában landolt és semmi nem került a helyére, esetleg a korlátos erőforrások miatt hiányosan, felemásan került megvalósításra. Érthető hogy az aprócska piacból adódóan többnyire minél szélesebb közönség számára/gyerekeknek majomkodó magyar youtuberek nem tolják, nem illik a profiljukba, nem a közönségüknek való...ahogy a releváns feliratkozásaimat elnézem a külföldiek közül is a tipikus rétegjátékosok néztek rá úgy egyáltalán. Az általad említett BIT of Gaming-nek van összesen 5 feliratkozója, abból lehet ketten mi vagyunk és a legtöbb Phoenix videójának van egy tucat megtekintése...bár belegondolva nem rossz szám ahhoz képest hogy az egyik nagyobb rétegjátékos csatornával rendelkező Colonel RPG több mint 21 ezer feliratkozójából kb. 150 nézi a Phoenix videókat... :)

    Én magam elküzdtem a végigjátszásomat az utolsó küldetésig úgy hogy mindenkivel a legnagyobb haver vagyok, minden sztori lezárási lehetőség elérhető. Miután megláttam hogy összecsapták a záró boss küldetést, inkább letettem a játékot, hátha idővel átdolgozzák... /spoiler/ Amikor egyszerre rám fut több mint egy tucat gránátos-gépfegyveres Arthron, 2 kifejlett Scylla, 2 vagy 3 szmötyis Chiron meg Siren akkor kinyílik a zsebemben a f*ck you too gravírozású bicska. Még talán lehet hogy szívtam volna vele pár órányi próba cseresznyét ha lett volna legalább anti-szmötyi cuccom...de nincs. Rendelkezem mindenféle fegyverrel és fejlesztéssel a haverságokon keresztül, de mivel a Chironok közül pont szmötyiset nem spawnolt a szeretve tisztelt fejlesztők végletekig átgondolt dizájn ötleteivel megáldott játék mióta tele vagyok nyugtatós sniperrel, így nem tudtam kifejleszteni a védekezési cuccost...bár lenne egy másik út...mindenkit mutálok olyan lábbal amelynek extra tulajdonsága hogy nem tapad meg a szmötyiben. Itt elvi akadályba ütközöm, mivel nem fogom mutálni az embereimet...egyedül egy állandó csapattag mutáns fickóm van akit anno szükségből toboroztam, rajta nézegettem a fejlesztési lehetőségeket.

    Őszintén nem értem hogyan léteznek emberek akik ironmanben tolják ezt a játékot, ráadásul sikeresen, amikor úton-útfélen olyan dizájn kib4szásokba lehet ütközni hogy ihajj...hogyan engedheti a játék hogy egyáltalán elkezdjek egy küldetést amikor jól tudja mit fog betölteni és az adott csapatommal 99.9% rá fogok b4szni? Figyelmeztetés semmi. Volt olyan diplomáciai küldetésem hogy láttam rögtön 4 plazmavető Chiront meg egy rakás gránátos Arthront és ki tudja még mit spawnolt a game, nem néztem tovább...ilyenkor az egyszeri ironman nyelhet egy keserűt hogy itt a vége... Savescumolva persze lehet ilyenkor rulettezni, mivel más összetételű csapattal más ellenfeleket adott be a játék...de érdekes hogy a bizonyos csapattal mindig ugyanaz a 4 plazmás Chironos felállást dobta. Lehetne még sorolni a további borítékolhatóan azonnali visszavonulós savescumolásra ítélt megnyerhetetlen vagy talán-talán hatalmas szerencsével egy komplett délutános relatíve optimális kimenetelű körökre játszós oda-vissza töltögetős rulett szívással nyerhető helyzeteket, a legjobb esetben is fontos csapattagokat elvesztős zárással, amelyből nem sokkal később potenciális game over alakulhat ki... A random erőforrás ládás küldetésekből is dobott már be olyat a játék hogy a 8 legjobb emberemre jutott több mint egy tucat rájuk rohanó csúcs páncélosra fejlődött melee+shield kombós Arthront amelyből egyetlen egy simán szétmeleezik egy ládát ha egy adott kör elején ott állt mellette. Amikor legalább hármat üt egymás után és volt láda nincs láda, akkor kicsúszik a mi a f4szom...és következik utána a további tucatnyi idegtépően lassú kíméleten lépés. Persze lehet az a gond hogy ezek a ládás küldetések alapvetően a játék azon szakaszára lettek tervezve amikor még a bizonyos területek nincsenek a ködben...a köd után meg elqrt a balansz, mert egy random ködös erőforrás küldetés az endgame felé ha teljesíthető is, akkor is a ládák többsége szét lesz verve, ha 2-3 épségben hazavihető az nem rossz. A korai szakaszban ritkán foglalkoztam velük mert a szeretett elfáradós rendszer miatt a fontosabb küldetésekre fókuszáltam a kevéske ténylegesen használható emberemmel. Meg talán említettem egy régebbi kommentben hogy egyszer valami közel sem teljesen kifejlett de szirén a szirénediken példány egy körben egymás után három emberemet vonta mind control alá...yea right, nyerhető. Mondjuk olyat sem láttam többet, pedig azóta sok-sok órát beleöltem a játékba...de szívásból nem volt hiány utána sem. A megnyerhetetlen random helyzeteken túl a majdnem befejezett végigjátszásom alatt a játék legnagyobb hibájának az akció küldetéseket érintően túl a más területeken is jelenlévő random generálást találtam...talán már azt is említettem régebben hogy a bizonyos végigjátszásban nekem a legelső Jericho diplomáciai küldetést a játék oda random generálta a kib4szott Antarktiszra, miközben Afrikában kezdtem...valami agybomlasztóan átgondolatlan hogy nem tettek az ilyesfajta randomizálásra területbeli korlátot a játékos kezdeti kiindulási pontjához képest. Valamint a Phoenix bázisok földrajzi helyzete is valamelyest random minden végigjátszás alkalmával és az esetükben sem kötötték meg a nagyszerű fejlesztők hogy legalább minden kontinensre jusson egy, ne tegyenek vagy négyet szinte egymás s3ggébe és mondjuk a komplett Amerikába egyet sem...mint az én 'szerencsés' végigjátszásomban amelyben valamilyen 'érthetetlen okból' kifolyólag a teljes Amerikát letarolták a rákemberek...összességében ez a nyílt világot erőltetés és elengedjük a játékos kezét kombó, valamint csokiöntetnek át sem gondoljuk megfelelően a dizájn részleteket rémálom újra és újra visszatérve agyonveri az élményt. Bizonyos részletek esetében lehet mentegetni a hiányos dizájnt és a fejlesztőket, hogy a játékos a kreativitásra képtelen csicska tömegember, de megannyi esetben ez egyszerűen téves és káros...másrészt sok esetben valóban szubjektív dolog és elég homályos hogy hol van a bizonyos vonal a szándékosan kíméletlenre tervezett játékmenet és a felemás, hiányos dizájn között, de megannyi súlyos esetben számomra nem kérdés hogy nyilvánvalóan az utóbbi a helyzet. Amikor újra és újra azért kell az egyébként is fájdalmasan lassú, de akár még egészségesnek is felfogható flowt megtörve különféle savescum kiskapukban gondolkodnom, csak hogy tovább tudjam gördíteni a játékomat, akkor az bizony hibás immersion breaking dizájn...

    Az X-Com utóbbi pár része ehhez képest vitathatatlanul egy alaposan kiforrott mestermű, mindenféle hiányosságuk mellett. A Phoenix jelenlegi állapotát elnézve úgy gondolom hogy a Firaxis jó okkal nem feszegette tovább a Phoenix szemszögéből korlátosnak tűnő X-Com határokat, mivel végtelen mennyiségű erőforrást lehet eltapsolni rá és minél tovább bővítgetnek, iterálnak, annál jobban eltávolodnak egy egységesen, kiforrottan megvalósítható élménytől. A mindenféle tekintetben korlátosabb hátterű Snapshot mégis nekiment a feladatnak, az én szememben egyelőre inog a mérleg hogy bátor vagy botor döntés-e. Szeretném azt látni hogy idővel nem csak egyértelműen bátor de sikeres projekt is lesz, habár a jelenlegi anyagból kiindulva erősen kétséges...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2020.01.16. 23:41:51
  • Tibbbor
    #166
    Na ez most érdekes volt. Spawnery-s pálya, harmadszor kezdtem újra, mikor már tudtam, hol is van? Harmadszorra lényegesen könnyebb volt minden, feleannyi szirén jött és a féreglövő behemót is sokkal kevésbé volt agresszív. Mintha a program figyelné, hogy nem megy ez a pálya az istennek sem. :)
  • ttt1
    #165
    Én eddig 3 típussal találkoztam.Egyik a spawnery-s (ott mindig ez a "verzió" volt azaz a létrás, mivel a keltető mélyen van) a másik ugye a kill-es küldetés(Scylla) , a 3-ik pedig amikor abban a dungeon mappon vannak.
    Utoljára szerkesztette: ttt1, 2020.01.14. 07:26:45
  • Tibbbor
    #164
    Ez minden spawnery-s pályára igaz?Mármint ez a 2 lépcsős és a sarok dolog. Mert össze-vissza reptettem a haevy-met, de az istennek se bukkant fel az ikonja. Majd a következő esetnél figyelek arra, amit tanácsoltál, mert azóta inkább kihagytam ezt a küldit. Amúgy a jobb sarokban volt egy terror sentinel és legalább 8 ellenfél, köztük 2 kedven szirén...Remélem, nem arra van. :(
  • ttt1
    #163
    Jobb vagy a bal sarkába van a mappnak 2 lépcső vezet le hozzá. Ha megnézed a pályát lehet már az elején látni hol van nem kell "felfedezni".
    Utoljára szerkesztette: ttt1, 2020.01.13. 07:37:16
  • Tibbbor
    #162
    Tegnap elkezdtem egy Spawnery-s pályát az újoncaimmal, lehet hogy nem kellett volna...Egyelőre életben vannak, de még most se sikerült megtalálnom a spawnery-t magát. Vajon előbb-utóbb elfogynak az ellenfelek és érdemes kitartanom vagy addig non stop jönnek, amíg nem győztem?
    Lenne egy újabb kérdésem: a legtöbb pályán van néhány olyan fehér átlátszó falakkal körülvett hely egy számomra ismeretlen ikonnal. Ha odamegy egy katonám, van egy hang és a fehér falak eltűnnek. Az mire jó?(lehet, hogy a tutorialban benne volt de nem jegyztem meg)
    Utoljára szerkesztette: Tibbbor, 2020.01.12. 18:35:29
  • pointer4
    #161
    Ki mondta, hogy nekem 1 emberrel sikerült megvédeni ? :D Ez lett volna a feladat :D
  • ttt1
    #160
    Akkor te szerencsés vagy. Nálam bázistámadás min 2 siren de inkább 3. azt 1 emberrel nem hiszem, hogy le tudod nyomni :) A citadel bázis is jó, bár 7-es csapattal a boss 1 kör alatt kivégezhető, ha ügyes az ember. Én is most ott agyok, hogy ki kelene képeznem a 2. csapatot az lesz a nehéz ..:)
  • pointer4
    #159
    Én azt szedtem már le sniperrel, rá célozva fejről :) Tudom fura megoldás, de bevállt :D
    És az a legjobb, amikor akkor a pálya, hogy kb 8 kör alatt lehet eljutni az egyik végéből a másikba. Persze a ragasztót köpködő, az egész pályát átlövi keresztbe. És nem kell ám, hogy lássanak, ő érzi hol vagyunk. Újra is kellett kezdenem a missziót, elsőnek venni célba a drágát.
    És mennyire jó már 1 emberrel megvédeni az egész bázist, mert nem érek vissza időben... Átküldeni embert meg nem lehet vonaton pl :)
  • Tibbbor
    #158
    Az én erősebb csapatom még csak közelíti a 7-es szintet, de szerencsére már most is elég jól szerepelnek. Este már nem volt kedvem egy spawnery-s küldetéshez, mellesleg ezeket nem nagyon szeretem. A magam részéről előbb megtippelem, merre is lehet a spawnery és odareptetem a haevy-met, hogy tényleg ott van-e?Aztán ha igen, akkor megjegyzem és restart. Eddig bejött. A csapatot megpróbálom életben tartani, a haevy meg alkalmas pillanatban odaröppen a gödörhöz és szétlövi a célt. Már csak arra kell vigyáznom, hogy a szirének ne érjék utol, mert azért az AI sem hülye, sőt!
    Tegnap este végre az újoncokból álló csapatom is sikeresen abszolvált egy "védd a ládákat!" típusú küldetést, de sajnos még nem léptek szintet. Az azért érdekes, hogy most nem éreztem úgy, mintha 6-os szintűek ellen harcolnék 1-es karakterekkel, nem úgy, mint két nappal ezelőtt.
    Valaki tudna tippet mondani, hogy lehet befogni ellenfeleket, főleg szirént? A bénító fegyverem már megvan, de ennek használata még nem egyértelmű nekem, főleg egy mindcontrollra képes ellenféllel szemben. Ja, és a fejre tapadó mindcontrollos féreg eltávolító kart se tudtam normálisan használni, annak mi a trükkje?
    Előre is köszönöm a segítséget!
    Utoljára szerkesztette: Tibbbor, 2020.01.10. 13:24:41
  • ttt1
    #157
    Én most jutok el a 7. szintre (a heavy megvan az egymaga kinyírja a kis tüzes lárvákat köpködő közepes bosst), viszont kedven kis sirénjeimnek már fejen 30-as armor van (mondjuk ezzel a csapattal kezdtem most egy alien hive attackot és a megjelenő 5 siren sem tud sok mind controlt bevinni (1-1 becsúszik, de a kövi körben már feje "piros"). A sniperek 7-esen szintén jók lesznek a sorozatlövéssel talán. Anu frakció ami 80%-os diplomácia, de a többi csak 20 körül van (pont ezek kellenének inkább). Meglátjuk a "mutálódást" ,abból még kisülhet valami:)
  • Tibbbor
    #156
    Hát igen, ezek szerint nem vagyok egyedül. Ráadásul Rookie-fokozaton játszom. Nagy arccal Veteran-on kezdtem, gondoltam, régi motorosként csak elboldogulok a normál nehézséggel, hát nagyot tévedtem! Rengeteg kutatás után és szépen ápolgatott diplomáciai kapcsolatokkal a hátam mögött kukáznom kellett a mentéseimet és a jól felépített bázisaimat, mert az egyre izzasztóbb küldetések sorában kaptam egy pályát, ahol az egyik háztömb méretű alien agyturkászokat tojt, a másik leragasztotta a katonáimat, az aprólékról már nem is beszélve(főleg a szirének lopták be magukat a szívembe...), úgyhogy sokakkal ellentétben én nem azért játszom, hogy a hajamat tépjem, hanem azért, hogy egy bizonyos - balanszolt - nehézség mellett élvezzem is a játékot. Remélem, sikerül ezt a pályát az újoncaimmal megnyernem, mert egyéb jellegű küldetésbe(pl. nest vagy spawnery) be se merném őket dobni..
    Utoljára szerkesztette: Tibbbor, 2020.01.08. 17:07:55
  • TokraFan
    #155
    Ezt aláírom én is. Mintha a játék az első meglévő csapat szintjéhez állítaná az AI-k erősségét, amivel csak az a gond, ahogy írod is, h ogy a következő zöldfülű társaságnak ez így már nehéz még Low fokozaton is. De lehet, hogy tévedek és más oka van.
  • Tibbbor
    #154
    Sziasztok! Olvastam itt a korosztályi kérdésekről, nos talán elég annyi, hogy elmúltam 60, és igen, még mindig szívesen ülök le játszani, ha az időm engedi. Nekem tetszik a játék, ősidőktől játszom az X-Com szériával, voltak jobb és kevésbé sikerült darabjai, ám összességében minden részével jól szórakoztam. Ami a PP-ban kicsit elvette a kedvem, az a következő. Az első csapatomk már a 7-es szint felé tart, velük jól boldogulok. Nemrég toboroztam a másik bázisomra ill. repülőmre egy elit osztagot, akik viszont valamennyien 1-es szintűek, értelemszerűen nincs milyen xp-t szétosztani közöttük, hiszen nem gyűjtöttek még olyat. Tegnap este bedobtam őket egy - a gép által Low fokozatúnek titulált - "védd meg a készletes dobozokat!" jellegű küldetésbe és hullanak, mint a legyek. Ma még újrapróbálom, de ennek nem örültem. Mi lenne velük egy defendes küldetésben?! :(
  • ttt1
    #153
    Akkor azt a stuntot hanyagolom.Lehet puhány vagyok/voltam, de a veteranon eljutottam sokáig, viszont a diplomácia lassan alakul ki és az kelleni fog. Elkezdtem a legkönnyebben, ott pár speckó küldetés után már Anu-val 50%nál járok (oda is adott egy csomó kutatást ingyen-bár pont nem ők kellenének hanem a másik kettő-igaz mind controlos embert is kaptam ajándékba, az fejlesztés alatt van). Megnéztem a repülőgép lopást, de csak 5 személyes így hagytam a sunyiba. Természetesen több fegyverrel +általában gránáttal mászkálnak embereim. A veteranon assaultnál 2 ares fegyver volt, így egyikre ellőtte az összes töltényt ,majd váltottam másik fegyverre és azzal is lőtt még uabban a körben,így ezek a "variációk" működnek. Most várom, hogy 7 szitűek legyenek (a sniper-heavy combo az csak most fog "kifejlődni" előző játéknál nem gondoltam erre). Mondjuk volt egy map ahol 8 embert kellett megvédeni és berakott egy pici mappra 2 főbosst -na azt nem csináltam meg- elmenekültek embereim.
  • molnibalage83
    #152
    Nagyon házhoz ment a pofonért Freel...
  • Papa01 #151
    Nos akkor:
    Azok után, hogy leszarozol egy játékot a megjelenés utáni 6. napon mikor még az volt a szerencsés akinek elindult és nem lépett ki töltés közben, vagy nem tartott 6-8 percig egy pálya betöltése?

    És erre mondod, hogy nem szar? Ne hülyéskedj.
    Hozzátenném, hogy mostanában ez a nem szar játék olyan szinten van, hogy nincs egérkurzor játék közben. Szerinted? Egyébiránt nekem is 61 órám van a játékban, ami ugyan nem 100, de azért vélemény formálásra alapot adhat, nem?

    Igen töröltem a HSZ-em, ezt elkerülendő ami most megy... de megbocsáss, van hozzá bármi közöd is? De ha attól megnyugszol, szívesen leírom újra, bár a #143-ban megtalálod.

    Veletek ellentétben én nem csak mondom, én VALÓBAN az 1994-es XCOM-on nőttem föl...
    Nahát! Ebben miért vagy annyira biztos? Ott ültél mindenki gépe mellett, vagy mi? :))

    ...tán vagy nem kellett volna előrendeli vagy beleugrani a vásárlásba látatlanba...
    Miért is baj az, hogy bizalmat szavaztam az X-Com készítőjének? Képzeld, én is azon nőttem fel.

    Ezek után Te nem lehetsz vitapartner számomra semmilyen szinten...
    No comment.

    Utoljára szerkesztette: Papa01, 2019.12.30. 18:09:56
  • fluency
    #150
    Hehe Fred, pedig simán nyomhatnád. De akkor már említsük meg a Rebelstar 1-2-t és a Lords of Chaos-t ( a Laser Squad mellett a másik kedvencem), amikről nem árt tudni, hogy ezek is Gollop játékai. :)

    Ahogy olvasom ezzel a játékkal kapcsolatos hozzászólásokat, úgy látom be kell majd szereznem. Szeretem az olyan játékokat, ahol meg kell szenvedni a győzelemért. :D
  • PiszkosFred
    #149
    Olvasva azt a sort gondoltam, hogy rakontrazok a laser squaddal, de inkabb nem csaptam le a magas labdat, mert olaj lett volna a tuzre... :)
  • Encore
    #148
    Nekem a hozzászólásai közül ez tetszett a legjobban:

    "Veletek ellentétben én nem csak mondom, én VALÓBAN az 1994-es XCOM-on nőttem föl..."

    Imádom, az ilyen "logikus" következtetéseket, ezek adják a fórumozás savát-borsát. :D
  • molnibalage83
    #147
    EPIC.
  • TokraFan
    #146
    "Ha leírtad volna, hogy konkrétan ez hol is történt meg, tán hitelesebb lennél."

    Feltételeztem, hogy a saját írásod tartalmát ismered...de akkor így hirtelen:

    "Puhányak vagytok és ezért fikázzátok a játékot."
    "...tán vagy nem kellett volna előrendeli vagy beleugrani a vásárlásba látatlanba, vagy nem kéne itt hirtelen pocskondiázni, hogy ilyen szar meg olyan fos a játék. Kevés vagy hozzá talán."
    "Eltunyultatok az évek során? Vagy túl fiatal vagy és a mai komoly 'kihívást jelentő játék'-okon nőttél fel amiben nem kellett menteni NEHÉZ fokozaton és végig tudtad vinni a játékot egy szuszra?"


    Semmi szükség az ilyen kioktató hangnemre. A fórum pedig arra való, hogy mindenki leírja véleményét a játékról. Akkor is, ha az történetesen negatív. Személyeskedés nélkül is felhívhatod a figyelmét arra, hogy neked más a véleményed. De a legfontosabb: Az életkor önmagában nem erény és nem teljesítmény, ráadásul semmi köze nincs semmihez.
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.12.30. 13:12:25
  • Freel
    #145
    OFF:
    :-D Ti vagytok a kemények nem a kád széle.
    TokraFan: ez a személyeskedés dolog nagy ütőkártya az internetes fórumokon, mert ha elhangzik ez a bűvös szó, hogy 'személyeskedett' már lehet is bannolni valakit attól függetlenül, hogy az valóban személyeskedés volt vagy sem... Én nem személyeskedtem. Nem is bántásnak szántam amit írtam. TE személyeskedsz, mert azt írtad. Ha leírtad volna, hogy konkrétan ez hol is történt meg, tán hitelesebb lennél.
    Papa01 fórumtárs írta a megjelenést követő 6. napon ezt 2019.12.10. 19:10-kor a 97'es hozzászólásban: "Majdnem 12 ezer volt ez a kalap szar." Erre reflektáltam. Egyrészt manapság fehér holló az a játék amit nem kellen agyonpatchelni a megjelenés után. Ezen játék esetében sincs ez másként. Leszarozni egy kíváló játékot a megjelenés utáni 6. napon... Nem tudok úgy fogalmazni, hogy ne sértsek meg vele senkit. Rettentően amatőr dolog...
    Papa01: velem vitázni??? :-) Azok után, hogy leszarozol egy játékot a megjelenés utáni 6. napon mikor még az volt a szerencsés akinek elindult és nem lépett ki töltés közben, vagy nem tartott 6-8 percig egy pálya betöltése? Ne hülyéskedj. Ezek után Te nem lehetsz vitapartner számomra semmilyen szinten...
    molnibalage83: én vergődést vágtam le??? Hol? Mikor? :-) Jesszus! Azért kezdtem el írogatni ide a fórumra, mert rettentően megmosolyagtató volt ahogy Ti vergődtök egy olyan játék megismerésével amivel egyáltalán nem illene, mert csak időt kellene adni és kellő figyelmet ennek a gammának!
    De már most látom az itteni fórum színvonalát. Falkába verődtök és írjátok a sértéseket, személyeskedtek, valótlanságokat állítototok ami abból következik, hogy szégyenlitek magatokat, sértve érzitek magatokat amiért teljesen logikus alapvető dolgokra nem tudtok magatoktól rájönni a játék kapcsán és valaki erre felhívja a figyelmet.
    Ez sajnos NEM a Te játékod, és ezt veheted sértésnek vagy személyeskedésnek vagy akárminek (miközben nem az). Ez tény amit a hozzászólásaid és a stílusod is alátámaszt.
    Ezek után ha érdemben értelmes hozzászólással tudtok hozzájárulni a fórum színvonalához, nem személyeskedtek és értelmes kérdéssel-kéréssel vagytok hajlandóak a JÁTÉKKAL kapcsolatban írni akkor szívesen segítek a továbbiakban is.
    Egyéb iránt nem fogom az időmet felesleges billentyűkaratéra pazarolni...
    U.I.: nagyon sajnálom, hogy lehúztátok eme fórum színvonalát a sértegetéseitekkel (lásd Papa01 hozzászólását is miszerint én verem magam! amit elegánsan gyorsan kitörölt), és elvittétek a személyeskedés irányába az egészet...
    ÓMEN
    U.I.2.: azért az rettentő sokat elárul rólatok, hogy sértegetésben, személyeskedésben kíválóak vagytok, a játék meg nem igazán megy a kezeitek között... :-DDD Ti más fórumokon tudnátok nagyon 'hasznosak' lenni. :-)
    Utoljára szerkesztette: Freel, 2019.12.28. 20:11:36
  • molnibalage83
    #144
    Ámen.
    Kb. olyan vergődést vágott le, mintha azon sírnák, hogy kihaltak a repszimek vagy a klasszikus RTS játékok.
  • Papa01 #143
    Hát kb, igen. Én nagyon röviden és nem ilyen szépen írtam le neki ("ne verje már magát"), de végül kitöröltem, franc fog vele vitázni...
  • TokraFan
    #142
    Én is az eredeti szérián nőttem fel, mégsem érzem szükségét személyeskedni és sértegetni a nálam fiatalabbakat (akik nem is biztos, hogy fiatalabbak, az életkor ugyanis nem derül ki abból, amit a játékról gondol valaki).
    Utoljára szerkesztette: TokraFan, 2019.12.28. 17:57:59
  • Freel
    #141
    ttt1: nem követendő példa ellopni a hajót, csak írtam mint egy lehetőséget. A játékok 99%-ában én is a jófiú próbálok lenni. Itt, jött a gyanúm, hogy például a hajólopás nem vezet végzetes konfliktushoz mivel a lopás előtt az infótáblán KIÍRJA, hogy a sikeresen ellopott hajó 20%-ot fog csökkenteni a kapcsolaton. Ezt utána még simán fel lehet húzni 75-re, annyi bázistámadás lesz amiben kell nekik segíteni. Szóval a lopás ez esetben inkább csak 'kölcsönvételnek' számít, lévén hogy később nekik fogsz segíteni... :-)
    A másik a stunt (gondolom itt a bénításra gondoltál). Nem érdemes azzal a kézi Neurazer-rel kínlódni. A Syberion-nak van bénítós mesterlövészpuskája ami 15%-ot Paralyze-ol lövésenként és azért elég csúnya lenne ha ez csak közvetlen szemből működne. Nem szeretnék belemenni a témába, de sanszos, hogy mivel a virágbolti változatban még nincs meg a legújabb patch ezért csak ott lehetnek ezzel gondok. Nálam eredetivel nincs ilyesmi.
    Aztán írod, hogy elég durván oszt a játék. Nos, erre azt mondanám, hogy az ellenfél okos, kihasználja a lehetőségeit és kegyetlenül, kíméletlenül harcol. Nekem pontosan emiatt emelkedik toronymagasan az XCOM fölé ez a játék. Az ellenfél ki akar irtani! És ezt érezteti veled kőkeményen. A válasz erre az, hogy akkor én is kőkeményen harcolok és én is durván osztom ahogy fogalmazol!!! Hogyan?
    Például egyikőtöknek sem jutott eszébe, hogy ha van három slot az inventoryban amiből a katona akció pont nélkül tud váltani, akkor ne egy fegyverrel mászkáljatok hanem akár hárommal?
    Mondok példát nekem hogy néz ki egy-két katonám és hogyan működik. Vegyük elsőnek az assaultot mondjuk. Első slotban van nekem egy Anu shotgun-om ami optimális esetben olyan 400-at sebez közvetlen közelről. A másodikban egy Synedrion Laser Rifle amivel a legmesszebbre lehet lőni és elég jó azért az a hatos sorozat olyan 150-180-as sebzéssel. A harmadikban meg mondjuk egy Jericho purification gránát. Illetve a Synedrionnak van olyan maszkja ami mozgás érzékelős és átlátni vele a falakon. Speed fölnyomva maxra. A Dash képességgel átrohanok a pálya 1/3-án, majd 2AP-ért közvetlen közelről gerincen lövön a shotgunnal a mocskot ami azonnal instant kill, majd 2AP-ért a laser rifle-al arcon terítem a másikat, hogy ne tudjon savat köpni, majd ha úgy adja ki a lépés akkor még pár will pontért behúzok egyet a puskatussal. Azért ha ezt kezdésként megjátszom három katonával erősen elgondolkodik az ellenfél mi legyen a következő lépése és inkább visszahúzódik sokszor... Azért én is tudom durván osztani őket!
    Másik példa a Sniper/Assault keverék. Odaszaladok Dash-al ingyé, majd a Quick Shot-ot aktiválva 2AP-ért egy homloklebenyre irányított lövéssel leterítem az egyiket, majd mondjuk a maradék 2AP-ból elhajítok egy purification gránátot... Nem szokott nekik tetszeni. :-)
    Vagy a Sniper. Egyik slotban a Jericho péncéltörős Sniper fegyvere ami azért odaver rendesen, a másik slotban pedig a Synedrion bénítós Sniper puskája.
    Vagy mondjuk egy Synedrion Infiltrator azért amikor 1AP-t használ el mozgásra a maradék 3-ból pedig lead 3 lövést a Poison Crossbow-val és ezek után körönként 160-at sebződik az ellen, azért az is durván odaver.
    Szóval ha taktikázol, inkább osztod Te őket durván, mint ők Téged. Azért négy hibrid Sniperrel, egy Heavyvel meg egy Infiltratorral ami ontja ki magából hármasával a robbanós pókokat, lehet már mit kezdeni.
    Írta itt valaki például a Mindfragger problémát. Én azt sem értem mi a problémátok. Ha nem pont 'szembe' állsz a fertőzött emberrel, hanem mondjuk két-három lépéssel eltolva olyan 45 fokkal (így tudom elmagyarázni), akkor például akár egy pontatlan sorozatlövővel is gyönyörűen lehet szedni. A titok csak annyi, hogy mivel srégan állsz az embered előtt, tudsz célozni a mindfragger olyan részére a szélén éppenhogycsak a célzókör még benne legyen a lényben, hogy akár mind a hat lövést bele tudod ereszteni a lénybe és nem a kollégád orrába közvetlen közelről. Egy karcolás nélkül le lehet szedni a kis dögöket.
    Még egy példa: assault egyik slotban egy Jericho páncéltörős Rifle ami pontatlanabb, de nagyobbat sebez, másik slotban egy synedrion laser rifle ami pontosabb, de kevesebbet sebez. Odaállok a páncélos gépágyús rák mellé. A pontosabb, laser rifle-al, a karra célzok hogy leszakadjon és ne tudjon a gépfegyverrel lőni. Vagy shotgunnal magára a fegyverre, hogy szétrobbanjon! A pontatlanabb jericho fegyverrel pedig az arcát célzom, hogy ne tudjon savat köpködni...
    A játék valóban nem szájbarágós. Mert nem tud az lenni. Csak gondolj bele. Én is meg tudnék tölteni már most egy kis könyvet a tapasztalataimról, tippek-trükkökről amit a 100 óra alatt szereztem. Ezt hogyan gondoltátok a PhoenixPediában integrálni? Ha minden le lenne írva egyrészt akkora lenne, mint a biblia, másrészt senki nem olvasná el. Meg mi értelme is lenne? Ezt a játékot magadnak kell felfedezni, mert hihetetlen mélységei vannak és a varióciók, lehetőségek száma szinte végtelen! Én is csak azért körmölök itt nektek órák hosszat, hogy rávilágítsak: gondolkodni kell, agyalni, taktikázni, stratégiát felépíteni, újdonságokat kipróbálni, kísérletezni. És akkor egy olyan játékélményt kapsz ami kihalóban volt.
    A 2014-es XCOM ehhez képest csak egy kicicomázott, nagyon lightos 'stratégia'. Amivel azért volt 'jobb' vagy 'könnyebb' játszani egyesek szerint, mert a szádba rágta, a szemedbe nyomta, hogy mit csinálj, kézen fogva vezetett. Tette mindezt pontosan azért, hogy elterelje a figyelmedet arról, hogy a játéknak nincsen stratégiai, taktikázós mélysége. Ettől a játék persze populárisabb lett és rengeteget el tudnak belőle adni, de ez a 'könnyítés' vagy orrodnál fogva vezetés (ami egyébként a való világban majdnem mindenre érvényes) elkorcsosít, megöl benned valamit amit nem biztos, hogy kellene.
    Órákig tudnám még sorolni milyen ügyes fortélyai vannak a játéknak.
    Nem akarok megbántani senkit, de az igazság az, hogy ha nem boldogultok a játékkal akkor az csak azért van, mert nem figyeltek eléggé. Nem álltok meg gondolkodni, nem olvastok el mindent, nem próbáljátok ki az összes gombot, hogy mire jó, nem olvastok bele néha a pédiába, nem próbáltok ki újdonságokat, nem ötleteltek, nem stratégiáztok...
    Ajánlom kukkantsatok bele 'BIT of Gaming' youtube csatornájába. Épp most tolja a Phoenix Pointot Hard fokozaton ha láttam visszatöltés NÉLKÜL! Érdemes megnézni.
    Ha kérdés van írjatok.
  • molnibalage83
    #140
    Mivel nem igazán AAA es epic es reklamra sincs penz...

    Ez a játék csak a hc xcom fanoknak készült es senki másnak. Es ugy latom naluk sem osztatlan a siker.
  • ttt1
    #139
    Én is toltam mindegyik xcommal (még az afterlife is "érdekelt"). Azt mondtam én is sok infót nem ad arról mit kellene pl. fejleszteni. A stunt-ról sem kapsz infót, most, hogy itt olvastam, hogy szemből kell innen tudom (logikus lenne nekem akár hátulról is ,mert úgy pl hatékonyabb ,de nem úgy "álmodták" meg így akkor nem is működik). Illetve azért az hasznos az enemy számára hogy adaptálódik, azaz egyre erősebb lesz ,de te pl. 2 3 meccs alatt nem tudsz felfejlődni hozzá ergo szívat az erősebb armorral, rakétavetővel stb. Én is küszködök vele ,mert érdekel a végkifejlet , de időnként eléggé elmegy a kedvem tőle, mert elég durván oszt (és nem azért ,mert kezdő vagyok, hanem azért mert nem tudsz senkiről semmit nincs adat róla).Na mindegy remélem azért csinosítják még. főbosst nem is kaptam még, de volt olyan special missionom is (amit végül megoldottam 2 3 map generálás után, mivel elsőre nagyon szar helyre rakta az embert) ahol 6 tank volt plusz 3 4 katona. Na azért 6 karakterrel azt sem egyszerű lenyomni. Hajót tudom,hogy lehet lopni, de pont azzal a frakcióval kezdtem jóba lenni így nem "lopom" el, gondoltam az akkor rontja a pontokat, de akkor ezek szerint az a "követendő" példa. Helyette a saját másik báisomon megépítettem a 2. manticore-t.