56
A Spiders új RPG-je
  • Botond #56
    Az tényleg vicces. :)
  • Timbu
    #55
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Azért az egy jól átgondolt küldetés, amikor alig akarnak szóbaállni velünk a falu lakosai, de azért egyikük csak segít elterelni társa figyelmét, hogy 'szétnézhessünk' a kunyhójában... (Demonical Cult)
  • csgj
    #54
    Sziasztok!
    Én PS4 Prón játszom a játékot, szóval nem biztos, hogy releváns a kérdés: Nálatok előfordul az a bug, hogy a tollas, bennszülött armoron feketén villódznak a textúrák? (Mindössze átvezetőkben és az inventoryban látszik így, ahol érvényesül a depth of field effekt.) Látványos bug, úgyhogy valószínűleg nem fogok ilyen armort hordani, de kíváncsi vagyok, csak nálam jön-e elő...
  • grebber
    #53
    A hozzám hasonló türelmes embereknek jó hír, hogy készül a játék magyarítása!

    "Sziasztok!

    Gondoltam itt is jelzem, hogy 2 év után úgy döntöttem, ismét új projektbe vágom a fejszémet, mégpedig a GreedFall személyében. :)
    A fordítás haladásáról és egyéb információkról a weboldalamon tájékozódhattok (www.teomus.com), de előre jelzem, hogy nem lesz egy könnyű menet és sok-sok türelmet kérek majd azoktól, akik esetleg örülnek majd a magyarításnak. :)
    Számokban:
    - A teljes szövegmennyiség kb. kétszerese az előző fordításomhoz képest (The Technomancer), és eddig ez a legnagyobb projektem
    - Csak a párbeszédek 1200 különálló fájlt tesznek ki (ez már képet ad arról, hogy mekkora is lett ez a játék)
    - Karakter vagy sorszámot a formázók és a szeparált fájlok miatt nem könnyen tudnék megállapítani, de talán már az is magáért beszél, hogy 6.3 mega a teljes fordítandó szövegállomány mérete... :)

    Üdv,
    Teomus "
  • broman191
    #52
    Befejeztem én is... részletekben nem spoileres, de annál inkább tl;dr lentebb. ^^

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Befejeztem én is a hétvégén /no spoiler/, szerintem 40 óra körül lehetett mindenestől, vagyis 3 professzor napló és 5-6 contract kivételével. Összejött a mindenkivel kenyeret törős legjobb befejezés elsőre, az alternatív utakat megnézem majd a YT-on, idővel úgyis rákapnak majd erre is a szokásos figurák. :) Arra számítottam hogy nehezebb lesz összehozni a Teréz anyaságot, de szinte alig találkoztam olyan küldetéssel, amelyben lényegesen össze lehet akasztani a bajúszt az egyik frakcióval ha egy másikat támogatsz. Nincsnek halálos ellenségek. Ha már csoportosulások, időnként elég furcsa volt a faction rep osztogatás, az egyik küldetésben például kaptam 2 mínuszt a megbízó frakciótól mert megtaláltam a keresett személyt, de már halott volt - szerintem másképp nem is volt kivitelezhető - aztán a küldetés lezárásakor kaptam plusz hármat szintén tőlük...oooké, mosolyog a szám csak a homlokomlett ráncosabb. ^^ Az ilyen estekből kevés volt, összességében elfogadhatóan osztogatta a repet a játék. A legjobb befejezés tudatában érdemes megjegyezni hogy gyakorlatilag alig van ténylegesen opcionális mellékküldetés, a legtöbb amolyan egyetemi mintára szabadon választható kötelező 'rep kreditért'... :) A nagyrészüket megcsináltam a fősztori fele körül, aztán később szembesültem vele hogy milyen jól tettem, mert számos főküldetésben már csak beszéltem pár NPC-vel és rögtön válaszolták hogy persze, rendben, neked bármikor segítünk, quest pipálva...szóval a végjáték tudatában furcsa hogy rengeteg mellékküldetés teljesítése nagyon is a fősztori formálásának része, de a játék quest menüje elkülöníti őket, pedig a főtörténet utolsó harmadára rengeteg szál összefut... Más RPG-k általában több töltelék questtel rendelkeznek, amelyekből a játék folyamán nem következik semmi. Többek között ez a teljes quest dizájn is a játék jól átgondolt budget jellegét mutatja. Nem szántak erőforrásokat semmitmondó töltelék questekre...hálisten. :)

    A grafika tekintetében már szembetűnőbb hogy bőséges az ismétlődő asset a világban, legalább a faction központokat elkülöníthették volna markánsabban, mert az eltérő világfelfogásukhoz képest annyira egységesen jellegtelen a berendezésük, hogy fogalmam sincs hogy az arab fiúknál, az egyháziaknál vagy a kereskedők székhelyén járok-e amint beléptem az ajtón... A legalfásabb hatású város Hikmet volt, amelynek a főterét berendezhették volna amolyan tipikus nyüzsgő arab piactérként - az assetek adottak voltak - de egyetlen lélek nem mászkált ott soha...akadtak standok, de árusok nélkül, őket szétszórták a város különböző pontjaira, ahol a kutya nem jár...biztosan sok volt a bérleti díja a főtérnek, a racionálisan költekező arab árusok nem kértek belőle, ain't nobody got money fo' dat. :D A másik kilógó lólábas költségkímélési pont a mellékküldetések nem túl kidolgozott, de egyedi(nek szánt) NPC-i voltak. Különösen a történet szerint öreg NPC-k szemre és hangra letagadhattak 20-30 évet, annyira sablon középkorú megjelenésűek voltak. A lipsync témába meg bele sem kezdek, kapott érte a játék a legtöbb review-ban, ne érdemes itt leragadni. A játék mentségére szóljon hogy a projekt ambiciózusságához mérten aprócska csapat készítette, a credits is lepereg pár perc alatt, ez nem egy Ubisoft-féle AC, ahol kb. 20 percig peregnek a nevek már-már végtelenül. Szerencsére öröm az ürömben hogy nem az Andromedához hasonlóan egészen részletes technikai hátterű, de rosszul konfigurált uncanny arcjátékról van szó, itt csak a szájmozgást nem sikerült jól időzíteni, azontúl pedig érdemi mimika alig van, de legalább többnyire eltalálták. Annyit figyeltem meg hogy egy-két esetben vágott oda nem illő dafuq boldog pszichopata fejet pár karakter szomorú témájú dialógus közben. A technikai hiányosságokat és bakikat mégis feledteti az általánosan jó ízlésű art style, legyen szó karakterekről, környezetről, szinte bármiféle külsőségről. Érezni hogy francia fejlesztőkről van szó, francia kiadóval, a Focus Home projektek ebben a tekintetben ritkán okoznak csalódást. A vizualitáson túl az aláfestő zenék is erősek, tetszett az is ahogyan a természetben mászkálva finoman előre jelzi a játék hogy mikor kezdek veszélyesen közel kerülni vadállatokhoz, ellenségekhez. Ennek a territoriálisságnak viszont adott az árnyoldala is, mert többször előfordult hogy egy-egy harc során sikerült az ellenséget az általuk védett terület határából kivinnem, ilyenkor automatikusan abbahagyják a harcot, felugrik 100%-ra a HP-juk akár 1%-ról, majd kezdődhet a harc az elejétől...persze érzem a jó szándékot hogy nem akarták a fejlesztők hogy valami level OMG enemy végigüldözzön akár a teljes betöltött térképen, csak mert figyelmetlenül, akaratlanul belebotlottál, de pár harci területet vehettek volna nagyobbra, nagyobb tereken főleg könnyen elkerülhető lenne ez a nonszensz harc közben megfordul az ellen és nem támad, majd egy métert közelítesz hozzá és hirtelen megint gondja van veled jelenség.

    A harc tekintetében is egyéni csúcsot döntött Spiders, de a tágabb körben vett konkurenciához képest sem lehet okuk szégyenkezni. Gondolkodtam a mágus karakteren, de aztán elvetettem annyira OP választásnak tűnt az armortól eltekintő mágikus sebzés miatt...így végül "Technical" vonallal kezdve Agility-re, Accuracy-re meg egy keveset Endurance-re gyúró kaszaboló-lövöldöző figura lettem, időnként csapdákat rakosgatva. A csapat összetételétől függetlenül támogató karakterként gyakran armort szedtem le távolabbról, főleg a végjáték körül, majd közelről besegítve bevittem pár deathblow-t. A játék elején és középtávon amikor még annyira nem volt meghatározó az armor jelentősége, akkor gyakran elkaszabolgattam önfeledten. Tetszett hogy egy karakterben megvalósíthatóvá tették az ütőképes közelharcost és a távolról is veszélyes lőfegyveres figurát. A tetteink jutalmazása már sajnos felemásra sikeredett, kevés és többnyire gyenge minőségű a loot bárhonnan is jön. Szinte a fél játékot lenyomtam a kezdő alchemist karddal meg hímzett kereskedő ruhával. Az is furcsa döntés hogy a Congregation embereként kezdjük a játékot, de a fősztori nyomán semmiféle nemesi hímzett-csicsás armort nem ad a játék, szinte teljesen hiányzik ez az öltözködési stílus a kereskedők tárházából is, a vadonban mászkálva jelöletlen küldetésként találtam egy egyedi kulcsot igénylő ládába zárva sárga ritkaságú merchant prince armort amelyet fejlesztgetve letudtam a játék második felét. Más frakcióval azonosulva sincs túlkínálat a valamirevaló ruhákból. A fegyverekkel is hasonló a helyzet, 2-3 igazán használható lőfegyverrel és nagyjából annyi egykezes karddal találkoztam. Némelyik még nem is volt lila vagy sárga ritkasági kategóriában, csak kékben. Furcsa hogy az alap sebzés mellé elég magas elemental damage leadására képes cuccokat alapvetően nem teszi a játék legalább lilába. Sőt a kovácsok sem tudnak elementalos cuccot craftolni, csak plusz armor meg alap sebzést adót, így indokolhatóan elég ritkának minősülnek... Alkalmanként a monitor előtt is fárasztó mennyiségű lábmunkát tartalmazó küldetések is elég szegényes XP-t adnak, a contract-okról nem is beszélve. Vicc amikor 30+ szinten odavág a játék akár 50 vagy jobb esetben is párszáz XP-t értük amikor tizenezres a szintlépési követelmény. A szavakban harcolós részeknél időnként következetlen megoldás volt hogy ugyanazt a beszédstílust egyszer karizmával egyszer intuícióval engedte használni a játék...vitatható is hogy ebben a formában különítették el a kettőt, szerintem a Wasteland 2 'ass-rendszere' jobban elkülönített dialógus megoldási stílusokkal rendelkezik. A Deus Ex: Mankind Divided is valósághűbb a különféle karakterekkel folytatott viták terén azzal, hogy ahány ember, annyiféle nyerő kommunikációs stratégia. Ez a legfőbb gondom a Greedfall vitarendszerével - már ha lehet annak nevezni - hogy pár karizma és intuíció pontra redukálja a szájkaratét, nem kell túldolgozni magunkat fejben egyiknél sem, csak kattintgatni ha dobtunk elég pontot az említett képességekre, majd a játék garantálja a terülj terülj asztalkámat. Ebben a formában nem különösebb sikerélmény az NPC-k meggyőzése, ezért a játék jelentős része a többnyire jól megírt quest sztorik és párbeszédek színvonalasságán túl képes unalomba fulladni a sok-sok legwork és ásítozós dialógus miatt. Ami a Greedfallban is gyakran vicces, az a dialógusok zárása, mivel mindegy hogy hozzánk mennyire közel álló és milyen rangú személlyel beszélünk, ugyanúgy kb. 'mennem kell, cső kutya'az elköszönés szofisztikáltsága...ennél lejjebb már csak a Mass Effect-ekben random NPC-knek ellőtt 'gotta go' van. :D

    A nehézség mint olyan a dialógusoknál a felületes tárgyalási rendszer miatt ugye nem létezik, könnyű következtetni hogy milyen opció milyen kifejletet eredményez. A harcok nehézségét ebben a játékban is nagyban meghatározza a gear-ed, amelyből igazán ütőképeset csupán a küldetések jutalmaiból lehetetlen összerakni, amit adnak többnyire alig több a csupasz s3gges-korhadt faágas kategóriánál (ó a Risen... :D). Az ellenfelekből ritka az egymagában is veszélyes példány, pár boss kivételével mellőzték is az 1v1 harcokat. Néha vicces helyzeteket is teremt, amikor 5-6 vérszemet kapott méhészborz-kutyámmajom próbálja lekaparni az arcunkat mindenféle irányból nyomva ugyanazt a filléres egyszerű támadást, így a problémáink a legtöbbször inkább az ellenfelek mennyiségéből fakadnak, nem a minőségükből. Meg ugye mi lehetünk mágusok, de ellenünk valahogy nagyon ritkán varázsolgatnak...ha fel is tűnnek valami csoda folytán, hamarabb megfekszenek minthogy igazán veszélyt jelentsenek. Akármi is történjen semmiképp nincs szó Souls-szerű kihívásról, általában mégsem fullad hack'n'slash ásítozásba a játék, kellően leköt és élvezhető a megfelelő támadás-védekezés adagolása.

    A fősztoritól többet vártam, ha már Spiders akkor a Technomancer karakterfejlődési útjának átérzése és befejezés előtti meghatározó döntése számomra emlékezetesebb a Greedfallnál. Irodalmi tekintetben az átlag felett van - bár egy Harebrained-féle Shadowrun szépirodalmi regényt karcolóan kidolgozott helyzetleírásaitól és dialógusaitól messze áll - de a tartalom...a fősztori mondanivalóját tekintve talán túl posztmodern, túl projektálj bele amit szeretnél érzésű. A cselekményben nem lett túlságosan gazdagan kibontva a mindent az élhetetlenség határáig kizsákmányoló legutálatosabb értelemben vett mégis az ideológiai nagykönyv szerint az élet minden kihívására elvileg megoldást kínáló kapitalizmus összecsapása a vissza a természetbe, jurtába, lósz4rba, a visszafelé van az igazán élhető előre látásmóddal. Igaz a legjobb befejezésben úgy tűnik hogy sikerül a két merőben eltérő látásmódot összeegyeztetni, de a játék során kevés küldetésben sikerült átadni az élhető kompromisszumok lefektetésének élményét. Vallási viszonylatban volt lehetőség dönteni legalább egy küldetés során a kőbe vésett dogmák követésének vagy az eltérő gondolatokat integrálni képes felvilágosult gondolkodás támogatásáról, de ezt a lantot is sikerült előbb letenni, minthogy igazán megszólalhatott volna. Lehet én várok túl sokat egy játéktól, de ez is ugyanolyan kultúrát hordozó médium mint bármi más. Úgy gondolom hogy el kell fogadni hogy a jövőben egyre inkább hogy az audiovizuális kultúraátadás és eszmecsere folytatás fogja átvenni a vezető szerepet a régebben megszokott szűkkörű akadémiai viták és vastag könyvek világán túl...bár lehet jobb ha nem tudom hogy az ilyesmire való igény a potenciális célközönség mekkora szelete számára meghatározó fontosságú az 'I just wanna shoot/fireball/slash sh1t' gameplay mellett. ^^ Összességében minden hibája és felemás gameplay dizájn átgondoltsága ellenére is élvezetes RPG a Greedfall. Őszintén remélem hogy nem ez lesz a Spiders fejlődési pályájának a csúcsa, lesz még fentebb is. Csak ha fel is figyelnének rájuk az illetékesek, ne épüljenek be mondjuk az EA-be, mert akkor borítékolható a BioWare-féle hanyatlás, felbomlás...inkább legyenek a maguk módján low budget indie devek örökre. Bár pozitív nagyhal alternatívának ott van a jótékony Dagobert bácsi-szerű M$, nem úgy tűnik hogy például Brian Fargo-ék Wasteland 3 víziójára kártákony lenne, sőt...na de ez már más topik más időre, így is jobb lesz ha nem nézek rá mekkora tl;dr-t nyomtam. :)
  • Maala
    #51
    Ugyanazok a szovjet tervek, mint ahogy a paneleknél is, tippre. :-)
  • lwb
    #50
    :D biztos ugyanazt az asset-et használták fel a karcagiak is, mint a kazincbarcikaiak.
  • Maala
    #49
    Én utoljára akkor lepődtem meg copy-paste helyeken, amikor Karcagra érve tökéletesen ugyanolyan kórházat találtam (felújítás utáni állapotban is!), mint amiben születtem Kazincbarcikán.
  • lwb
    #48
    Jópár órával benne van pár negatívum is, ami árnyalja picit a képet:

    - lightning dash iszonyú erős. Ingyen használható és miközben dash-elsz lényegében sebezhetetlen vagy, amivel simán meg lehet oldani, hogy addig kite-olod az ellenséget, amíg visszanő pl. a manád és akár potion-használat nélkül is leverhetsz jóval erősebb ellenfeleket is kis türelemmel. Azt is kipróbáltam, hogy az amúgy nyomkövető mágikus lövedékeket is ki lehet kerülni, csak jó sokáig kell dash-elni.
    - sok a copy-paste hely. Minden kastély lényegében egyforma, de a városokban is sok a másolás. DA2-szerű az egész, bár szerintem a DA2-ben ez jóval látványosabb volt, de azért itt is észre lehet venni.
    - az ellenfelekből van kb 4-5 féle max az egész játékban. A szörnyek egyformák, pl. ugyanaz a medveszerű négylábú izé ismétlődik, csak itt szőrösebb, ott páncélosabb fajtában. Nincs nagy változatosság ellenfél terén: ebben is hasonlít egyébként a DA2-höz.
    - a mágia szerintem nagyon erős. Nemcsak a már említett lightning dash miatt, hanem mert a rendes villámsebzés a páncélt kikerüli és direktben az egészségből jön le.
    - sok benne a backtracking még a fast travellel együtt is, ami ráadásul elég furán lett megcsinálva, de ezt már lent írta más is.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2019.09.16. 08:39:07
  • Maala
    #47
    Nah, lepörgött a credits, Steamen 82 órán állok, amiből 22 az, hogy bealudtam egyik este, amint kezembe vettem a kontrollert, és csak másnap délután láttam, hogy nem kapcsoltam ki a játékot. :-D Nem a játék hibája volt.

    Grafika: 4K HDR-ben toltam, nem volt baj a látvánnyal részemről, Guardianok nagyon jól néztek ki, átvezetők is, meg úgy alapból amennyire ódzkodtam ettől a kortól, annyira bejött. Nyilván nem volt meg a fix 60 fps, és sok óra után újra is kellett indítani, mert miért is ürítené magát a memóriából hatékonyan, de hát ilyen világot élünk. Talán az equipmentek külsőre kicsit kevésbé érdekesek, van frakcióként 2 szett, az megy "nagyon elhasznált"-tól a "csillogó-villogó"-ig, miközben ugrunk előre a felszerelés qualityben 10-től 100-ig. Graf. hibák: utolsó átvezetőben volt egy inside-out nézés az egyik szereplő fejéből, azon jót nevettem. :-D Amúgy apróságok, pl. a lelőtt pulykák hullái nem tűnnek el, hanem a játék végéig ott maradnak T-poseban. Illesztési hibák (legalábbis gondolom azok voltak?) barlangok textúráinál, és kb. ennyi.

    Sztori: Alap, hogy a fő sztorit és a legtöbb küldetést többféleképpen meg lehet csinálni, és így kissé más dialógusokat kapunk, ahogy a jelenlévő companionok is máshogy szólnak közbe, de ez már ugye adott 2019-ben. Jó, hogy ha adott küldetéshez a megfelelő companion van jelen, akkor alapból ad egy dialógust, amivel megadja a skillchecket, kikövetkeztetni meg nem nehéz, hogy épp melyik 2 frakcióról szól a küldi. A mellékküldetések egy része érdekes volt, másik része "mostazonnalmegölömeztabagázst" érzéseket keltett bennem szóval nem volt velük probléma. Nyilván egy kis része (főleg a Missionök) keresd-meg-ezt-vagy-azt, de ez volt a kisebbség. Egyébként jó volt tippelgetni, hogy a nagy nyomozások közepette merre veszi az irányt adott történetszál.

    Nehézség: Full magic builddel mentem, a végén még tanultam hozzá csapdát/potidobálást, a kontrolleres irányítás megtanulása után (olyan 20. óra felé) átváltottam Hard-ról Extreme-re, és még így is nagyon könnyű volt. Az utolsó 8 órában nem hagyott menteni a játék az egyik animáció után, de még így is be tudtam fejezni, magyarul nem haltam meg. Kb. ilyen nehéz, annak ellenére, hogy a közelharci magic skillt spammeltem... izé, kombóztam. De úgy érzésre a Lightning dash/Roll az a pont, ami után el kell felejteni azt a szót, hogy "nehézség", mert a játék nagyon bőkezű az iFramekkel. Aztán, hogy ez a 7, 13, vagy 19. szinten történik meg (extra skillpontok nélkül), már csak rajtad múlik, mint játékoson.
    A másik fajta nehézség, a gazdaság: elejétől Lockpick+Charismával mentem, és még ezek ellenére sem volt, csak a játék végén (fullos gearek beszerzése és az upgradelés befejezése után) feles lóvé, ez részemről nagy plusz, ritkán találják el ezt az egyensúlyt ennyire jól. Legtöbbször van végtelen+1 pénzed, csak a szinthez kötött / time-gatelt gear miatt nem tudsz vele mit kezdeni. (Pföjj). Egyébként 38. szinten fejeztem be a játékot.

    Egyéb bugok: Pár küldetés bebugolt, általában újratöltés megoldotta, de volt, ahol ez sem, és újra kellett kezdeni (jó, hogy van story és exploration quick save is), aztán másik befejezést választani. A save kiakadt, ahogy telefonon utánaolvasgattam, nem vagyok egyedül, lehet, hogy a windows frissítés hibája, nem néztem még utána. Arcmimikát említették reviewekban, én őszintén nem nagyon néztem, általában elolvasom a szöveget és továbbugrok RPG-kben, szóval nem figyelem mennyire van összerakva a beszéd a képen lévő dolgokkal.

    Amit hiányoltam személy szerint, hogy a térképen meg legyenek jelölve az Intuition 2 és Vigor 1-2-3 pontok. Vigorról beszélve, Siora küldetései annyira későn indulnak be, hogy sztem a fele 2-3as Vigor cuccot kihagytam a játékban, mindig másra kellett a Talent pont. :-D Cserébe a max craftingot/sciencet le lehetett tudni gyorsan 1-1 pont rárakásával, like.

    Első végigjátszásnál még kicsit unalmas volt, hogy hiába próbáltam meg összeidőzíteni a küldetések leadását, nem minden esetben lehetett, és ezért a DeSardeKövetség -> Constantin/Cardinal/BrigidAlliancevezető -> DeSardeKövetség útvonalat elég sokszor be kell járni, ami... a végigjátszás alatt sok időt elvesz. 60-ból legalább 5-öt tippre, a végére. Ezzel szemben a Native-oknál sikerült Travel pontot tenni a fontos szereplők mellé ezzel időt spórolva. Nyilván egy második teljes végigjátszásnál ezen még lehet finomítani (hogy már ismered, hogy mikor kell gyalog átmenned, és melyik küldi dob át instant a világtérkép másik oldalára), de őszintén, ki játssza végig másodszor is magától? :-D

    Összességében nekem bejött, és még biztos, hogy visszatérek rá az utolsó 2 nagy bossfight (és a köztük lévő rész) erejéig, 1 db campet és 1 db journalt nem tudtam elérni, ez hallatlan, de annyira nem is próbálkoztam mentés nélkül. :-P Meg amúgy is van még egy ending, amire kíváncsi vagyok.
    Utoljára szerkesztette: Maala, 2019.09.16. 00:00:42
  • PiszkosFred
    #46
    Akkor ez ellen nincs mit tenni, tulbeszeltuk.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2019.09.15. 19:09:03
  • DasIsFuck
    #45
    Én a Dragon Age-el úgy vagyok, hogy nekem az egy izometrikus nézetű, inkább crpg, mintsem akció rpg...bár nekem a Dragon Age az csak az Originst jelenti...
    Ilyen szempontból nekem nem hasonlít.
  • PiszkosFred
    #44
    Witcher 3-hoz vétek hasonlítani, viszont a Dragon Age sorozatnak mintha a testvére lenne. Annyi minden megoldas es "ihlet" visszaköszön a DAO-DA2-DAI reszbol, hogy mar-mar egy tribute projektnek tunik, de szerencsere nem az.

    Elex is igy indult nalam, de az gyorsabban kipukkant, mint ez, ez meg tartja magat.
  • Xsillione #43
    Reméljük igazad van, mert az első lista gámái elég jók, a második lista ellenben gyenge példányok.
  • CrashBoostZoom
    #42
    Azért a Dragon Age 2-höz jobban hasonlít mint az általad felsorolt többi játékhoz.
  • Monster076
    #41
    Sikerült a dolog, de úgy nézem, ezek valamennyire főküldihez kötöttek. Hiába volt ott a felkiáltójel a fejük felett, mégsem tudtam velük beszélni, aztán az egyik főküldi után hirtelen nagyon beszédesek lettek és elindíthattam a küldijüket.
  • DasIsFuck
    #40
    Ez a játék egyébként az a tipikus eurojank rpg, mint a Gothic, Risen vagy Two Worlds játékok.

    Sokan Witcher 3 meg Dragon Age-el hasonlítgatják tévesen.
  • broman191
    #39
    Amint van új személyes küldetésük rögtön azzal kezdik ha beszélsz velük, aztán vagy elfogadod rögtön vagy elhalasztod. A táboraidban és házaidban meg is jelenik felettük a felkiáltójeles ikon ha beszélni szeretnének veled. Kurt küldetéseit érdemes minél hamarabb megcsinálni, mert ha hanyagolod elég hamar csúnya következménye lesz... :) A legtöbb társ küldetései elég hamar elérhetőek, egyedül a Siora vonal zárását tették a sztori háromnegyede köré.
  • Monster076
    #38
    A társak küldetéseinek indításához van szükség valami speckóra (pl. Kurt, vagy Sioa)? Mert a feladatot megkaptam, hogy beszéljek velük, de semmi ilyen irányú beszélgetési opciót nem dobnak fel.
  • PiszkosFred
    #37
    > És amitől végleg falra mászok, az átvezető videókat Backspace-el lehet elhajtani míg a sima párbeszédeket ESC-el. XD

    Egyébként beszéd közben a jobb klikkel is átugrik a szövegen, pont ma figyeltem, amikor véletlenül másodjára kérdeztem rá valamire, ami után egy hosszabb - már hallott - monológ jött.
  • Xsillione #36
    Sajnos ma már minden játékba akar multit és/vagy co-op modot minden eszelős, még akkor is, ha a játék jellege ezt semennyire sem támogatja, vagy alig lenne értelme, netán az egészet kéne ahhoz újraszabályozni, hogy valami egyensúly féle legyen. Persze, akkor meglepődnek, amikor egy direkt co-op vagy multis játékban merül fel az igény egyjátékos lehetőségre.
  • drop
    #35
    köszönöm
  • Evoluti0N
    #34
    Csak lescrolloztam a plusz/mínuszokhoz. Negatívumként ott van, h nincs benne co-op. Egy egyjátékos RPG-ben negatívumként, h nincs benne co-op. Ezek után a tesztet inkább már el se olvasom.
  • grebber
    #33
    IGN (HU) Tesztje
  • lwb
    #32
    Ha jól láttam az egyik exploit videóban 4 teljes nap után van ellenfél és loot respawn, kivéve a ritka lootot, mert az 6 teljes nap után volt.
  • drop
    #31
    nekem is tetszik csak egy dolog lehetne több kicsit több élet, értem elmentem egy bányász városba oké mászkálnak az npc de nincs küldetés se, barlangba meg 4 denevér azt ennyi nem tudjátok megölt csoportok visszaélednek mert farkas csoportot megöltem és többször visszamentem de feküdnek a földön és ennyi ?
  • PiszkosFred
    #30
    Es nagyon konnyu a forditas technikai resze is, minden text alapon van tarolva.

    #28
    Koszonom a megerositest, akkor jol lattam.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2019.09.11. 11:47:46
  • mike01010101
    #29
    Nem rossz a játék, megkövetem magam, jobb mint vártam. Ha valami, akkor ez megérdemelne egy szép magyarítást.
  • lwb
    #28
    Biztosan van respawn, már tele a yt exploitokkal is, emiatt. :)
  • lwb
    #27
    Az lehet, hogy a gyűrű miatt van, hogy a mana regenerálódott, egyelőre csak 1-2 órát vagyok benne.
  • PiszkosFred
    #26
    Plusz a jelek szerint van respawn, legalabbis en eddig ket olyan helyszinen is talalkoztam "ujonnan erkezett" ellenfelekkel, ahol mar csinaltam egy-egy nagyobb takaritast. Nyilvan ez csak "trash" mobra ertendo, bossokat nem tudom, nincs tapasztalat, bar azok vszinuleg nem fognak.
    Utoljára szerkesztette: PiszkosFred, 2019.09.11. 09:09:03
  • Maala
    #25
    Es fontos, hogy adott faction kuldetesehez mindig vidd magaddal a faction companion-jet, egyreszt extra helpet ad, masreszt vele is noveles a viszonyodat.

    Magic sem no magatol, csak van rajtad 10mp/s talisman az elejetol fogva, ha olyan classt kezdesz. Harcon kivul meg vegkepp nem regeneralodik egybol fullra.
  • lwb
    #24
    Ami kimaradt, de fontos: a játékban nincsenek kasztok, csak a kezdésnél kell megadni, hogy inkább közelharcos, lőfegyveres vagy varázslós karaktert akarunk, de ez csak az első pár pontelosztást érinti, innen bárki bármikor bármerre eltérhet később. Sőt, a pontokat is újra lehet majd osztani.

    Ehelyett van faction rendszer, mint kb a FNV-ban, csak itt a karakterlapon mindig látod, hogy milyen a viszonyod az egyes csoporttal. A küldetéseknél már az elején látszik, hogy vannak átfedések és döntéseket kell, hozni hogy melyik faction-nek kedvezünk melyik rovására. Ez jó.
  • lwb
    #23
    Benyomások az első 1-2 óra után:
    -ez az eddigi legjobb Spiders játék
    -a harc eléggé meh, a mágia pedig nem igazán ad sok lehetőséget vagy változatosságot (egyfajta varázslat van, amivel támadni tudunk, annak van három variációja - van más varázslat is, csak az nem sebez, hanem bénít vagy teleportálgatunk, ilyesmi), cserébe normal nehézségen sem túl nehéz a játék, szóval annyira nem zavaró,
    -a mana magától visszanő, picit harcban is, de két harc között teljesen, az egészsége alapból nem, kell hozzá pontokat költeni, hogy regenerálódjunk vagy inni a potion-öket,
    -crafting: fegyvereket lehet fejleszteni (és érdemes is), potion-öket csinálni meg van quest-alapú crafting is, amikor spéci dolgokat lehet csinálni egyes küldetésekhez - mindhez kell a megfelelő képesség, de aki szereti az ilyesmit, annak be fog jönni,
    -ami viszont nagyon jó: dialógusok, többféle megoldás az egyes küldetésekre, úgy általában a küldetések nagyon jók (eddig szimpla hozd-ide-vidd-el-ölj-meg-öt-szörnyet küldetéssel még nem találkoztam) és ez talán a legfontosabb egy rpg-nél
    -a grafika néha nagyon szép, máskor meg nagyon nem, az arc-animációk eléggé szarok, a lip synching katasztrófa, de ez egy AA játék, szóval nagyon mást nem is vártam, kb Risen - Elex szint,
    -zene, szöveg és hang: mind nagyon jó, eddig egy angolhanggal találkoztam, ami gyenge volt, a többi színész jó munkát végez
    - a világ óriási, de eléggé üres, szóval ez nem skyrim, azt tudomásul kell venni,
    - ahogy látom van benne level scaling, tehát nem is gothic, ha valaki azt várta volna,
    -a játék party alapú, kb mint a mass effect (egyébként is arra hasonlít, mert pl. ebben sincs ugrás, itt is két társsal rohangálunk),
    - balancingról egyelőre csak annyi jött le, hogy a charisma nagyon OP, mivel sok küldetést meg lehet oldani dumálással és csak úgy ömlik az xp
    -performance: nem vagyok mérvadó, de nálam i7 8700k, 2080 Ti, 16 GB RAM-on 3440x1440 uw-on 80-100 fps ultra settingen, szóval elég jó.

    Összességében nekem egyelőre bejön.
  • grebber
    #22
    VGA teszt
  • PiszkosFred
    #21
    Meghozza szinte minden szart ujra lehet bindelni. Ez csak az elso "oldala".

  • lwb
    #20
    60 helyett 50 dollár, ez az AA játékár általában, szemben a AAA-val. Ami amúgy is becsapós, mert soha nem 60 dollár az, a sok mikrotranzakció meg "dlc"-nek álcázott paywall meg season pass meg deluxe edition stb miatt. És akkor a mikrotranzakciókat nem is említem. Egyébként a bio ezer éve nem csinált olyat, ami ilyen jó lett volna, mint a greedfall minden hibájával együtt. 5 éve biztosan nem.
  • mike01010101
    #19
    Az a baj ezzel az ideológiával, hogy egyrészt közel ugyanannyiért adják, mint a Bioware az új játékait, másrészt vevőként nekem teljesen mindegy hányan csinálták a megvásárolt terméket (legyen az bármi). Ha az új autóm minden másnap lerobban, dehát azt egy kisebb gyárban csinálták, nem az Audinál, én egész biztos nem vagyok megértő. Félre ne értsd nem vitázni akarok csak egy másik nézőpontból értékelem. Egyébként 1 óra játék után nem tűnik rossznak. Szerintem kb 5 éve a Risen 2-nek kellett volna ilyennek lenni. kicsit oldschool de hiánypótló a mai multiplayer dömpingben.
  • wedge31
    #18
    Ez egy 30 fös csapat munkája, nem fair összehasonlitani a BioWare-val.
  • grebber
    #17
    A játék 8 értékelés után 75 ponton áll a Metacritic-en. Többen dícsérték a questeket és a sztorit, ugyanakkor bíráltak egyes mechanikákat, monotonnak találták a dialógusokat, nem voltak elégedettek a harcrendszerrel, lassúnak vélték a fejlődést. Technológiai oldalon szintén akadnak problémák, de ezeket remélhetőleg patchekkel sikerül elsimítani. A legtöbben határozottan úgy gondolják, hogy ez a Spiders legjobb játéka eddig, és a BioWare korábbi alkotásait idézi, illetve hogy a problémái ellenére mindenképp megér egy próbát.

    Íme az eddigi pontok:

    Eurogamer - Ajánlott
    DualShockers - 6.5/10
    PlayStation Universe - 8/10
    Push Square - 7/10
    RPG Site - 8/10
    Screen Rant - 3.5/5
    TheSixthAxis - 7/10
    Wccftech - 7.5