A Spiders új RPG-je
  • lwb
    #23
    Benyomások az első 1-2 óra után:
    -ez az eddigi legjobb Spiders játék
    -a harc eléggé meh, a mágia pedig nem igazán ad sok lehetőséget vagy változatosságot (egyfajta varázslat van, amivel támadni tudunk, annak van három variációja - van más varázslat is, csak az nem sebez, hanem bénít vagy teleportálgatunk, ilyesmi), cserébe normal nehézségen sem túl nehéz a játék, szóval annyira nem zavaró,
    -a mana magától visszanő, picit harcban is, de két harc között teljesen, az egészsége alapból nem, kell hozzá pontokat költeni, hogy regenerálódjunk vagy inni a potion-öket,
    -crafting: fegyvereket lehet fejleszteni (és érdemes is), potion-öket csinálni meg van quest-alapú crafting is, amikor spéci dolgokat lehet csinálni egyes küldetésekhez - mindhez kell a megfelelő képesség, de aki szereti az ilyesmit, annak be fog jönni,
    -ami viszont nagyon jó: dialógusok, többféle megoldás az egyes küldetésekre, úgy általában a küldetések nagyon jók (eddig szimpla hozd-ide-vidd-el-ölj-meg-öt-szörnyet küldetéssel még nem találkoztam) és ez talán a legfontosabb egy rpg-nél
    -a grafika néha nagyon szép, máskor meg nagyon nem, az arc-animációk eléggé szarok, a lip synching katasztrófa, de ez egy AA játék, szóval nagyon mást nem is vártam, kb Risen - Elex szint,
    -zene, szöveg és hang: mind nagyon jó, eddig egy angolhanggal találkoztam, ami gyenge volt, a többi színész jó munkát végez
    - a világ óriási, de eléggé üres, szóval ez nem skyrim, azt tudomásul kell venni,
    - ahogy látom van benne level scaling, tehát nem is gothic, ha valaki azt várta volna,
    -a játék party alapú, kb mint a mass effect (egyébként is arra hasonlít, mert pl. ebben sincs ugrás, itt is két társsal rohangálunk),
    - balancingról egyelőre csak annyi jött le, hogy a charisma nagyon OP, mivel sok küldetést meg lehet oldani dumálással és csak úgy ömlik az xp
    -performance: nem vagyok mérvadó, de nálam i7 8700k, 2080 Ti, 16 GB RAM-on 3440x1440 uw-on 80-100 fps ultra settingen, szóval elég jó.

    Összességében nekem egyelőre bejön.