69
Tyranny
  • molnibalage83
    #69
    -66% a GoG-on a commander edition. Ennél olcsóbb talán "soha" nem lesz.
  • CrashBoostZoom
    #68
    Félreértés ne essék én imádom a játékot. Szerintem az egyik legjobb alapfelvetése és kidolgozott világa van azok közül amit az Obsidian (sok, egyéb más csapat mellett) csinált. Viszont látom is a problémákat, hogy miért nem lett nagyobb siker. Jó példája ennek a már sokszor említett "lázadókkal" való együttműködés. Mivel nem te mész oda hozzájuk hanem ők keresnek fel ha bizonyos helyzetekben megelelően döntesz nagyon könnyen elúszik a lehetőség (csak az Act I-ben tudod megjátszani ezt) viszont az az út az úgymond "jó" oldal. Ott érezheted magad hősnek (amit a játékosok legalább 80%-a szeretne) de egyszerűen nagyon nehéz elsőre megtalálni.
  • Although
    #67
    félig elkezdet út van akkor már Elia és Matthias halott. Az unbroken még él. Már nem az igazi, Csinálod a sztorit de azok akik ott kellene legyenek mint Elia és Matthias már nincsenek. Mondom hasonló játék nagyon kevés van ha egyáltalán van. Mit ez a "B" vonalas Obsidian játék. És mondom a PoE II. is kurva jó :D
  • Although
    #66
    Ezzel nem mondasz újat ez tudjuk ez nem tömegjáték és nem örömóda kíséri. Így is lehet nézni ahogy nézed és örömmel konstatálhatod minden szar. Vagy örülsz ennek a "mesterműnek" még úgy is, hogy nem igényszint :)
  • CrashBoostZoom
    #65
    Az Unbroken úton is Kyros akaratát teljesíted hiszen az Ő utasítása az, hogy csinálj rendet, minden milyen eszközzel. Itt csak annyit csinálsz, hogy a Tunon (aki szintén csak egy henchman a rendszerben) által rádruházott jogokkal élve kiterjeszted rájuk Kyros törvényeit. Így ők védve lesznek és cserébe hűséget esküdnek neked. Kyros nézőpontjából te harc nélkül győztél és a lázadók behódoltak neked.

    Valóban nem szokványos a játék alapfelàllása de mint írtam sajnos nem erre van igény akármekkora "mestermű" is.
  • Although
    #64
    Végül is ez egy játék :) És nagyon ritkán, főleg ma, a hazug pc világában ez ritkán adatik meg valódi szerepjátékkal játszik az ember ami nagyon nem a megszokott forma anno a trailer is lenyűgözött akkor döntöttem el megveszem. Azt éreztem ez valami teljesen más mint amit az ember megszokott a szürke egyen világában. Ami semmi más csak hazug máz :) A Tyranny egy tökéletesen megírt tükör hazugság nélkül ennyi :)
    Utoljára szerkesztette: Although, 2018.08.30. 20:07:06
  • Although
    #63
    Szóval most az Unbroken lesz a kedvenc guildem jó darabig :)
  • Although
    #62
    Sage se rossz akik keresik közben az artifactot ami neked is kell a saját céljaidhoz :D Komolyan ma azt éreztem ez egy kis Star Wars a Birodalom visszavág fantasy formában :)
  • Although
    #61
    Komolyan nekem iszonyat bejön. Amikor Elia vagy Matthias, A másik oldalon van. Matthias "pale face... és a folytatás az élet mély nyomott hagyott rajta, ismeri a sztorid részét míg ideértél, de minden nehézség ellenére, az arcán az évek és az élet keménysége. És nem adja fel. :) Fura mindezt a veled szembe álló oldalon olvasni. Ezt zseniálisnak hívják mert unikum ez a játék, egy tökéletesen megírt, másik oldalon megírt sztori. :)
    Utoljára szerkesztette: Although, 2018.08.30. 19:39:53
  • Although
    #60
    Pedig ez bizonyos értelemben az életről szól :) És igen ez is egy elképzelés mindig a valami nagy terv részeként teszed a dolgod. Végül Kyros semmi más mint az emberi természet felismerése és a vége a rend valamilyen formája. Ettől még ott van az unbroken meg a többi akik ellenállnak és ha ügyesen kevered a kártyákat akkor az unbroken lehet opció. Nehéz út ha ez a kiindulási alap. Nem henchman vagy hiszen az út amin mész Tunos helyére vezet. Csak mindenki elindul valahonnan. :)

    Utoljára szerkesztette: Although, 2018.08.30. 19:35:55
  • CrashBoostZoom
    #59
    Sajnos ezzel mellé lőttek srácok. Az egy dolog, hogy van egy olyan opció, hogy most gonosz leszel de, hogy már alapfelállás az, hogy gonosz győzött és már mindenki a fennhatósága alá tartozik és neked kapásból Őt kell szolgálnod (igaz van két olyan út ahol próbálhatsz a magad ura lenni de még úgy is Kyros akaratát viszed véghez) az már annyira nem bejövős hiszen valljuk be, hogy a játékosok nagyon nagy része a Hős akar lenni. A gonosz henchman-jének lenni nem bejövős.

    Tény, a játék maga jól meg van csinálva és aki helyesen áll hozzá annak remek időtöltés de egyszerűen nem erre volt igény.
  • Although
    #58
    Második végigjátszás a PoE II. mellett. Egyszerűen csak kíváncsi voltam milyen. Azt gondolom egy kis kincs amit kevesen vesznek észre, egy gyémánt. Nem a szokványos, lehetne jobb is? Kicsit hasonló érzés mint amikor a Bio B csapata csinálta a Jade empiret. És mégis más. Az Obsidian B csapata ugyanazt csinálja mint az A. Csak másképp. Lehetett volna ez is egy út ha korábban érkezik. Talán több rajongót talál. Nem kell feltalálnod értened, mindent mert a játék olyan beépített " magyarázó" rendszerrel rendelkezik amihez hasonlót sem láttam 20-nál több év alatt. És a sztori. A gonosz megnyerte a harcot te a Fate binder egy követő vagy aki belecseppen a sztoriba ahol egy lázadás idején találkozol olyanokkal akik nem Kyrost követik vagy nem értenek egyet a nagy győzelemmel. Persze ez egy otromba leírás. Mert a karakterek unikálisak. mind Eb, mind Tunon, mind Verse, mind Barik, mind a két fő oldal vezetője.A lázadóké is. Olyanok mint Elia aki elküld a kurva anyádba. És tudod ő a jó oldal úgymond. De ez most egy ilyen játék de dönthesz úgy is az Unbroken mellé állsz :) Húú hosszú elmondani mi minden van ebben a játékba :)
  • molnibalage83
    #57
    Köszi.
    Akkor a köv 66%-os sale-en be fog figyelni.
  • Although
    #56
    Szerintem egyszerűbb, :) Nem sokkal de vállalható :) Ez egy arany középút. Nagyon jó sztorival, karakterekkel, egy felejthetetlen élmény, a sötét oldal története. Amit ugye nehéz jól megcsinálni. Ez az egyik legjobb amit láttam.
  • molnibalage83
    #55
    Mennyire HC az angol szöveg ebben a PoE-vel összevetve?
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2018.05.19. 12:29:24
  • Although
    #54
  • Although
    #53
    Tanulnak tanulnak :) Miközben minden amit szerettünk megmarad.
  • Although
    #52
    Közben dolgoznak egy dlc-n
  • Although
    #51
    Kicsit hasonló mikor a Bio első csapat csinálta a DA:O-t miközben a második a jade empiret. Az obsidian most hasonló szituba van. Reméljük sose mond igent az EA féle férgeknek.
  • Although
    #50
  • Although
    #49
    Azt mondom a következő 10 évben hasonló sem lesz mint a másodágas Tyranny volt az obsidiantól. Megközelítőleg sem. Félelmetes mennyire szarnak a polkorrekt szövegre. Ez még 10 éve is kemény lett volna. Nagy nagy köszönet az Obsidiannak mert beleszarnak a polkorrekt szarságba. Nagy kedvenc lett ez a játék mellbevágóan jó, tálalva, nem hc játékosoknak is.
  • Although
    #48
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Haha jelenleg Eder vezet. Csekkolva, utolsó helyezetre szavaztam megint. :)

    Utoljára szerkesztette: Although, 2017.04.25. 00:49:41
  • Although
    #47
    Megosztva, ki kire szavaz, a PoE karakterei közül. Készül a PoE II. Odavág, rendesen.
    Vote!
  • Although
    #46
    Oké azt tudom mondani, ha ebből kijön egy PoE szintű tartalom ezzel a rendszerrel az bizony akkorát üt, hogy az AAA kategória is észre veszi. Mert az tényleg millió felett lesz eladásban, mindkettő jó de ez mai szinten használhatóbb.
    És élvezetes annyira szerteágazó és jópofa a rendszer a lore szinttel, a fákkal, a képességekkel, hogy nehéz lenne bukni vele. Végül az Obsidian marad a mi nagykövetünk. :)
    Utoljára szerkesztette: Although, 2017.04.06. 18:43:14
  • Although
    #45
    Van benne rendszer a válaszokban, egyenlőre csak érzem, de ez nem áttekinthetetlen, és nem is az a varázslatos rendszer ami a Jade empireben volt, amit a Bio csinált igazi keleti lett semmit se értettem belőle :D Elképesztő ez az egész játék remélem lesz folytatás. Mondjuk látom te kened vágod kicsit le vagyok maradva még :D
    Utoljára szerkesztette: Although, 2017.04.06. 18:28:08
  • Although
    #44
    Belemerültem újra. A rendszer, minden bántás nélkül, se a Beth se a CD projekt közelbe sincs :D
    - összeállt a képlet, nem is akárhogy, a rendszer az ami régen de sorvezetőt adtak hozzá, nagyon hülyének kell lenni valaki ne rakja össze akinek van középfok angol tudása. De anélkül is harc szinten mert fénnyel kiemeli az össze tartozó dolgokat. Hol van ehhez a W3? Sehol ez a helyzet.
    - Másik, személyes. Valakinek aki a conanba élőbe is látta ezt, emberek álltal, valamint jó régen alap rpgkben. Mintha időutazás lenne. Fantasztikusak a kis képek amin megjeleníti éppen mit gondol a kari. És szövegben is megjeleníti *shrugs* :) Ebben a kis műben olyan kreativitásról tesz tanúbizonyságot az Obsidian amiről a Beth és a CD Projekt csak álmodhat, de az inxile is tanulhat belőle. Edit: Ma a Bio is. És a Paradox adta ki!
    Mekkora.
    Utoljára szerkesztette: Although, 2017.04.06. 18:25:57
  • BEAST #42
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha mindenkivel beszélsz akivel lehet Kyros-ról, akkor sejteni lehet, hogy eleve azért küldte ezt a két bandát az utolsó szabad terület meghódítására, mert tudta, hogy utálják egymást. Pedig számos más sereggel rendelkezik. Többek közt az Archon of Ruin által vezetett Plagueborn-nal akiket a végén a kivégzésünkre küldött. Ha az anarchy vonalat választod már az elején akkor Bladen Mark is mond olyasmiket, hogy Kyros semmitől sem "retteg" jobban, mint az unalomtól és attól, hogy belső viszájok miatt esik szét a birodalma. Ezért is küldött ennyi Archon-t a Tiersbe. Nincs szüksége ennyi veszélyforrásra. Csak egyre, a legerősebbre, aki talán még elszórakoztatja pár száz évig.

    Ezért sem lehet lojális utat választani, pedig én a rebellion szálra tévedtem úgy, hogy csak Kyrost akartam szolgálni a két civakodó fél megleckéztetésével.

    A partytagok nekem sem tetszenek túlzottan, kevés is van, nem is túl érdekesek. Egyedül Sirin tetszett, nagyon szomorú élete volt eddig és ha barátságosan közeledsz hozzá egész megnyílik, és többek közt Kyrosról is mesél neked egy kevesett, hisz ő tanítgatta egy darabig. Aztán nem bírt magával és ezért kapta a fejfedőjét. :D

    A nehézséggel egyetértek, bár most kezdtem egy új potd játékot expert és trial of iron módosításokkal, izzadok rendesen. Főleg, hogy elhatároztam eléggé alacsonyra veszem a mágiahasználatot, azt is max buffra.


    Utoljára szerkesztette: BEAST, 2016.11.21. 09:42:52
  • Terawatt
    #41
    Nem olvastam el a spoiler alattit és nem tervezek spoilerezni, de egy-két tesztben nagyon úgy érezték, hogy itt még ezt dlc-vel fogják bővíteni. [lásd white march 1-2 méretben]
  • lwb
    #39
    Na, végigvittem. Tényleg picit rövidebb, 18 óra volt a játék és minden olyan mellékküldetést megcsináltam, amit megkaptam. Az mondjuk igaz, hogy nem mentem minden küldetésnek utána, csak játszottam a saját tempómban. A vége szerintem OK lett, nem gondolom, hogy összecsapták volna, de azért vannak problémáim.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    1. végig a Chorussal tartottam, aztán a legvégén, amikor döntést kellett hozni, hogy melyik archon árulta el Kyrost, akkor a feljegyzett infok alapján a Voicest mondtam (nem is mondhattam volna nagyon mást), aminek következtében ugye a Voicest is meg kellett ölnöm. Ez viszont lényegében az anarchy-endinget adta nekem, azaz onnantól a játék úgy vette, hogy Kyrost kihívtam párbajra, pedig dehogy. Eszem ágában sem volt új overlordnak lenni, lényegében a "csak egy maradhat" utasításnak tettem csak eleget. Ebből nem tudom miért lett Kyros-kihívás. Ez egy kicsit zavart. Egészen fura volt, amikor Tunon hűséget esküdött nekem, pedig erre sose kértem. A tervem egy lojális végigjátszás volt, amikor is én leszek a Tiers vezető archonja. Hát, nem jött össze.

    2. a partitagok saját történetei eléggé semmilyen véget érnek. Vagy legalábbis én nem tudtam folytatni őket. Sehova nem mentek ezzel a Verse-Barik testvéri szállal, de még Barik vértjét vagy Sirin sisakját sem tudtam levenni. Barikot megértem, bár 5-ös loyaltyn volt, de a Chorussal mentem. Sirint nem. 5-ös loyalty és semmi új dialógust nem adott fel erre vonatkozóan. Lantryről az elején azt hittem, hogy ő lesz Bleden Mark álruhában, aztán később végig, hogy Kyrosnak kémked, maga is archon. Közben pedig csak egy sage volt, semmi több.

    3. fordított nehézség. A játék eleje nehezebb, mint a vége. Az archonok elleni harcot leszámítva, lényegében a játék közepe-vége felé végigdaráltam az ellenséget. Az se sokat segített, hogy 2-3 féle ellenség van a játékban összesen.

    4. mágia micromanagement. Nem bejövős ez az összerakósdi. Főleg, hogy minden lore szint növekedéskor upgradelni kellett az összes varázslatot (6-7 db is akár), mivel erősíteni stb. lehetett. Ez nem valami szórakoztató.


    Összességében szerintem PoE > Tyranny. De a Tyranny sem rossz, de inkább tűnik egy ötletelésnek, mint teljes értékű játéknak. Ha valaki még nem vette meg, akkor várjon akcióra. 20-25 euró körül már arányos az ára.
  • bazsidiver
    #38
    Én a poeban a szövegek megértésével nem szenvedtem ennyit mint itt. Majdnem mineden 2. mondatban van olyan szó amit nem értek és a folyamatos szótárazás nagyon sokat elvesz az élményből, van olyan amikor órákig nincs más csak párbeszéd meg levél olvasás. Akkár mennyire jó a story én 1-2 óránál nem tudok vele egyhuzamban többet játszani.
  • fluency
    #37
    Csatlakozom Beasthez, itt a quickness-wits-resolve az ami sokat számít. Amit még meg kell említeni, hogy érdemes ránézni a combat logra, mert a spellek itt mellé mehetnek (miss)!
    már van wiki is
    CC meg egy halom van: daze, prone, stun, root, confuse, silence, stb...
  • BEAST #36
    Potd szinten játszottam és 3 varázslóval nevetségesen könnyűnek éreztem az egészet. Egy ideig Verse és Barik is velem jöttek, de a játék taunt rendszere nem igazán nyűgözött le, így maradtam a Verse/Barik + 3 mage felállásnál. Bár amikor már Verse is kb 10 secre paralizál és 75% hpt gyógyít vissza, akkor majdnem beszélhetünk 4 mage-ről is. :D

    A fő karakterem gravelight/lightning/frost varázslatokra állt rá és a statjait Quickness > Wits > Resolve sorrendben adagoltam és bár eleinte unarmed hybrid akart lenni, a játék felétől már csak unarmed varázsolgatott, de semmit sem pofozgatott. Mindig van egy karakter aki a debuffokra áll rá, ez mostanában Sirin, neki pont passzolnak az emotion/illusion/atropy varázslatok. Míg a party buffokról Lantry gondoskodik továbbá valamilyen szinten minden karakter tud gyógyítani és saját magát buffolni is és az alap támadó spelleket is mindenki megkapja, ezek kb a gravelight touch spell, a frost cone spell és a lightning cone spell.

    A gravelight touch spell és weapon buff kb a játék legjobbjai szerintem. A legjobb sebzést pedig frostfire spellekkel és lightning kombókkal lehet elérni.

    Egy ideig sok gondot okoztak a lidércekvagymik, de amint vettem a fáradtságot, hogy megnézzem melyikre milyen varázslattal érdemes támadni máris könnyebb lett az életem. Így most már csak egyedül a Disfavored csapatok okoznak gondot, mert földvarázslóval vagy anélkül is felrugdalnak és a Graven Ash buffja miatt pár másodpercenként gyógyulnak. Bár folyamatosan stunlockolva már ők sem olyan kemények.

    szerk: A botok kb semmit sem érnek, sem támadásra, sem a támadó talentjeikkel. Sokkal jobban jár az ember ha 1h+pajzs, dualwield vagy méginkább unarmed felállásban varázsolgat. Unarmedben a legjobb a recovery, így pillanatok alatt végig lehet pörgetni a spelleket.

    Utoljára szerkesztette: BEAST, 2016.11.16. 22:17:08
  • torma1
    #35
    Hát én a legnehezebb fokozaton nyomom. Az elején vagyok de semmit sem ér még itt a mágia. Simán levernek. Tippeket tudtok adni? mire érdemes gyúrni a varázslóval?
  • lwb
    #34
    Hát én egyelőre nem vagyok hanyatt esve. Mondjuk Act 2 még csak, szóval bármi lehet. Rendszerint Verse és Barik lever mindenkit, mire én kinyögöm a nyomorult varázslat animációját. A legendary staffom meg 10 forintot nem ér, lényegében soha nem használom támadásra.

    Melyik attribokat toltad? Wits, Resolve, Quickness?
  • BEAST #33
    A mágia iszonyatosan erős a játékban. Csak meg kell találni, hogy melyik ellenfélre mi hat igazán. Frost Cone, Gravelight Touch és úgy általában az aoe dps/debuff spellek mindent ütnek. A hybrid karakterem a játék vége fele már a harc közelében is csak akkor volt, amikor megpróbálták leütni az armageddon kántálása közben.
  • lwb
    #32
    Varázsló: frost dupla induláskor és fire/gravelight spec később. A mágia kicsit gyenge szerintem a játékban, de a PoE-ben sem volt túl erős. Mármint a DPS és a CC mágia gyenge. A buffok jók, ezért hibrid kasztnak erősebb.
  • fluency
    #31
    Na találkoztam frankó "kis" csapdákkal. Van pár furfangos. Már kezdtem aggódni, hogy megelégedtek a "mezei" csapdákkal. :)
    Néha tényleg nem lehet "jó" döntést hozni vagy ha hozol, akkor meg kell fizetned az árát.
    Csináltam egy pit fighter-t (unarmed), a POE-hoz képest kicsit gyengébb vagy csak ki kell ismernem még rendszert.
    Ti mit indítottatok?
    Utoljára szerkesztette: fluency, 2016.11.16. 13:25:17
  • Although
    #30
    Matt MacLean van feltüntetve íróként fura egy szerzet az biztos.
  • Nephin
    #29
    És tényleg, hasonlít Cook világára. :D Pedig ott bizsergett az agyamban, de nem esett le. :D
  • Nephin
    #28
    Rengeteget kell olvasni, pont ez a lényeg! :) Remek sztori, imádom. :)
    Utoljára szerkesztette: Nephin, 2016.11.14. 22:33:34