69
Tyranny
  • lwb
    #27
    Glen Cook, the game. :) (google a barátja annak, akinek nem jött le, hogy ez mi)

    De tényleg, kb annyira merít Glen Cook könyveiből, hogy én az Obsidian helyében komolyan aggódnék egy copyright claim miatt. Archonok - Fogadottak, Kyros - Dominátor (vagy az Úrnő?). De még Szabad Városok és zsoldoscsapatok is vannak ... Az egész játék lényegében ebből táplálkozik, ami nem feltétlen baj, sőt. Annál jobban zavar, hogy bár valóban sok a döntés és a visszafordíthatatlan következmény, de nagyon kevés az info a sok döntés előtt. Egy csomó helyzetben pl. fogalmam sem volt, hogy mit válasszak - és nem morális okokból. Egyszerűen egyik döntés sem tűnt logikusnak, ezért tök véletlenszerűen klikkeltem az egyikre.

    Összességében egész jó, a PoE jobb volt mechanikailag, mint játék, itt viszont a setting jobb. Nyúlás az egész világ, de legalább jótól nyúlták.
  • Nos
    #26
    itt jobb kecód lesz :)
    vagy legalábis magasabb :)
  • Terawatt
    #25
    Mi vagyunk a fatebinderek, aki beszól, hogy elvettük a cuccát jól le bindoljuk a fatejét

    A skillek szintezése nekem is nagyon tetszik. Amire kíváncsi leszek, hogy a player housing milyen lesz. PoE-ben hajtott hogy kalandozzak, mert kellett píz a kecóra. Azt a kis birtokot ténylegesen a magaménak éreztem, :)
  • fluency
    #24
    Nem tudom ti hogy vagytok vele, de engem kicsit zavar, hogy bárhonnan bármit ellophatok semmi következménye sincs. A Pillarsban ez azért jobban meg volt csinálva. Ehhez kapcsolódik, hogy hiányolom a csapdákat. Eddig még nem találkoztam olyan szintű "kegyetlen" csapdákkal, mint a POE-ban.
    A másik ami zavar, hogy nincs lehetőséged "Retrain-elni" a karaktereket. Ha más talentet szeretnél használni/kipróbálni, akkor baxhatod, mert nincs semmi lehetőséged változtani (eddig legalábbis). Ez kicsit csalódás, remélem lesz valami megoldás erre.
    Az kimondottan tetszik viszont, hogy ha a párbeszédek alkalmával használsz egy skillt, akkor az fejlődik, ellentétben a POE-nál tapasztaltakkal.
    Az is tetszik, hogy bárki használhat spellt és nincs kikötve, hogy mennyit (csak a lore, a slot és a cooldown szab határt). Gyakorlatilag lehet mindenkinek gyógyító és támadó spellje egyszerre. A spell creation-el pedig egész jó dolgokat lehet csinálni. Csak meglegyen hozzá Lore-od, hogy használni is tudd. :)
    Ami feltűnt, hogy a harcok kicsit dinamikusabbak, mint a POE-ban, a map-ok pedig kisebbek.
    Számomra egyértelműen a Tyranny legjobb dolga a favor/wrath rendszer. Döntéseknek tényleg van következménye és ha valakinek kedvezel, akkor mások ezért gyűlölni fognak. :)
  • BEAST #23
    Eddig nekem is nagyon bejön. Bár van egy két dolog ami még nem tiszta. Conquest résznél direkt kiválasztottam két területet, ahol a lehető legkevesebb kárt okozva szerettem volna győzni, de még így sem sikerült maradandó "barátságot" kovácsolnom. Az első találkozás alkalmával mindig felemlegetik milyen kegyelmes vagy nagylelkű voltam +major favor, de aztán rögtön megemlítik, de most már semmi sem számít, fellázadtak amire bármit válaszolok a vége az, hogy kb nullázodik a favor, vagy egyszerűen a wrath részt maxolom. :D

  • molnibalage83
    #22
    A PoE a HC angolságával egyszerűen elriaszt.
  • Nos
    #21
    Nekem ez az uj kedvenc jatekom. Baromi jo vilag, a donteseknek tenyleg van kovetkezmenye. Sokkal jobban bejon mint a PoE. A tortenet eddig nagyon jo. Most ertem valszeg az elso nagyobb resz vegere, es ugy erzem, meg csak most kezdodik. Persze aki nem szeret olvasni, az sok mindenbol kimarad, tenyleg nem mindenkinek valo, de nekem nagyon bejon.
  • Cassell
    #20
    Sajnos nem egy nagy jóság... a grafika hibátlan, nagyon szép de RENGETEGET kell olvasni, nem egy Icewind Dale vonulat, a harc jobb mint a Pillarsban, de valahogy nem állt össze az egész...
  • molnibalage83
    #19
    Vazz, erről is elfeledkeztem. Mire ide jutok remélem lesz Steam sale. :)
  • BEAST #18
    Már 2 órája belekezdtem, de a karakter készítésen még nem jutottam túl. Ez a conquest rész is leköt majd egy darabig. :D
  • fluency
    #17
    Az első benyomásaim elég pozitívak. Jó a zene, a hangulat, a grafika. Aki tolta a Pillars Of Eternity-t, annak ismerős lesz a dolog. Lehet ez koncepció volt, de a billentyűzetkiosztás is hasonlít a pillarséhoz.
    Ami így elsőre fura az az, hogy az elején simán lehet "lopkodni" büntetlenül, a pillarsban ez nem így volt. Ami még meglepett picit, hogy baromi sok a szöveg a játékban. Mondjuk azért nem olyan sok meg komplex, mint a Tormentbe, de közelíti szerintem. A döntések meg elég érdekesek és nekem nagyon bejön ez a Reputations favor/wrath rendszer. :)
    Jó lett a játék, akinek bejön ez a stílus nyugodtam próbálja ki, mert szerintem megéri.
  • Ainz
    #16
    Megjelent!
    Valaki tolja már ? :D
  • Darkman86
    #15
    Ne akarj elcsábítani XD :D
  • wedge31
    #14
  • fluency
    #13
    Stronghold Mechanics and Spire Upgrades
  • Although
    #12
    November 10 ha jól látom. Mindjárt itt van.
  • fluency
    #11
    A wizard inkább a 3.0 előtt volt "jobb" szerintem POE-ban, mint utánna. Előtte ugyanis a nem volt megkötve, hogy 9. szinttől kezdve melyik 1-2-3. szintű spellt használod encounterenként. Utánna viszont a spell mastery miatt már választanod kellett 1 spellt és csak azt tolhattad encounterenként... Egyébként a wizard alacsony szinten gyenge, de utánna nagyon kemény tud lenni. Ez szerintem régebben is így volt.
    Kíváncsi leszek Tyranny mit hoz majd. Érdekesen hangzik a spell creation és kíváncsi vagyok mit lehet belőle kihozni. :)
  • silverchain
    #10
    Igen, mert a wizard-ot eleinte olyan sorcerer-esre csinálták, kevés választható varázslatból varázsolhat keveset a következő pihenésig, a 3.0-tól viszont magas szinten már jó a wizard. (Alacsony szinten meg olyan, mint adnd-ben, gyenge a kevés varázslat miatt:) Csak itt komolyabb szerepe van a pihenésnek a health-endurance mechanika miatt. De itt már csak health van, szóval valószínűleg jobb lesz. Ami Obsidian (Black Isle), az nekem jöhet:)
  • BEAST #9
    Én a wizardot teljesen más karakternek éreztem, mint a korábbi dnd verzió volt. Egyáltalán nem élveztem vele a játékot. A ciphert pedig teljesen lebutították így nálam az alapjátékkal lezáródott a sztori. Ahogy nézegettem ezt a gameplay videót úgy tűnik megint csavartak egyett a karakter készítő részen. Kíváncsi vagyok jobb érzés lesz e ezt játszani, mint a poet.
  • silverchain
    #8
    Na igen, a PoE eleinte engem sem fogott meg (mi ez a szar, hol az ADnD, hol a Baldurs Gate-em!), de most kezdtem el, és 4 óra játék után megbarátkoztam a hangulattal, mert rájöttem, hogy az Anatura faj a félork, a pale elf a drow, a chanter a bárd, a cipher a pszi használó, és a varázslatok is ugyanazok, csak más a nevük copiright okok miatt. De a mechanika ugyanaz mint az infinity engine-eknél:)
  • Darkman86
    #7
    Engem is érdekel,csak még a Pillars of Eternity-t se volt időm elkezdeni.....
  • BEAST #6
    Nagyon jól néz ki, várós. :)
  • wedge31
    #5
  • wedge31
    #4
  • wedge31
    #3
  • wedge31
    #2
  • wedge31
    #1
    Az Obsidian Entertainment és a Paradox Interactive leleplezte legújabb játékukat. A Tyranny névre keresztelt RPG-ben egy új fantasy világba látogathatunk el, ahol a jó és gonosz erőinek gigászi csatájából a sötét oldal került ki győztesen.
    A játékban a gonosz erőket egy Kyros the Overlord nevű zsarnok vezeti, mi pedig az ő egyik tisztjét alakítjuk. A Tyranny erősen épít a párbeszédekre, kalandjaink során rengeteg bonyolult morális döntést kell majd meghozunk, csupán rajtunk múlik, hogy félelmet vagy éppen tiszteletet ébresztünk másokban. Az Obsidian és a Paradox együttműködése a Pillars of Eternity esetében bevált, úgyhogy teljesen érthető, hogy már most hatalmas érdeklődés övezi az új bejelentést.
    jelenlegi tervek szerint a Tyranny még valamikor idén megjelenik PC-re, valamint Mac és Linux rendszerekre. A játék hivatalos oldalán fel tudtok iratkozni egy hírlevélre is, mely biztosítja, hogy nem maradtok le semmilyen fontos információról. -GS