2146
nv
  • MerlinW
    #2146
  • MerlinW
    #2145
    RTX 4090 Matrix demo
  • RJoco
    #2144
    Hupsz, ezt kevertem egy kicsit.
    Ha terhelve van minden, akkor tudja a ráírtat.
    12V-nál a ráírt alatt marad.
  • RJoco
    #2143
    A digitális mintavételezés egyik legnagyobb hátrány, hogy a tüskék gyakran pont nem látszanak.
    Emellett általában a 750W csalás is, mert csak bizonyos körülmények között tud annyit a táp. Ha minden terhelve van, akkor lehet, hogy csak 700W vagy 680W a max terhelhetőség. A 850W-os is csak 12V esetén tud ennyit, ha terhelve van a többi kimenet is, akkor összesen már csak 800W. De táp is válogatja.
    Még van időm ezen agyalni, a 4080 úgyis csak novemberben érkezik.
  • RJoco
    #2142
    Stabil 4K 120 FPS, kompromisszummentes beállítások miatt megérheti. És, mert nem szeretem az amd szoftverét. Emellett kérdéses, hogy a kártya is meddig fog menni. Az msi által adott alátámasztás sokat nem ért. Pont a napokban vettem észre, hogy a kártya hátulja meglógott. Értsd úgy, hogy a panel görbül. Megtámasztom a végét még a héten, aztán meglátjuk meddig fog menni. Nemrég volt 1 éves.
    Az új kártya vagy épített vizes lesz vagy hibrid. Vagy veszek új házat és függőlegesen kerül bele. Legalább az SSD-t sem melegítené fölöslegesen a foglalatban. De akár minden is lehet, csak az biztos, hogy nem idén.
  • MerlinW
    #2141
    HW függő természetesen, de mint kiderült, Ryzen 3900X és a sima 3080-nak nem elég a 750-es tápom :) ~10%-ot downclock-olnom kell a VGA-t afterburner-ben hogy ne hasaljon el mikor kiugrik a feszkó játékok alatt :)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2022.10.15. 12:56:00
  • Carmang
    #2140
    Most van 6800XT-d? Megéri váltani? :)
  • RJoco
    #2139
    Ááá, most vettem 850-est. Annak elégnek kell lennie.
    A 4090-nél csökkentették a power limitet, így a kártya 33%-kal kevesebbet fogyasztott és 2-5%-kal lett csak kevesebb az FPS.
    De, ha a kártya felvesz 400W-ot is, a maradék 400-450-enk elégnek kell lennie a többihez.
    A mostani konfig esetén nem szokott 500W fölé menni a konnektorból felvett fogyasztás, a 6800XT meg olyan 250W-ot eszik ebből. HWInfo szerint.
    A procit egyelőre úgysem akarom cserélni.
    És a felvett nem egyenlő a leadottal a veszteség miatt.
    Aztán, ha tévedek, akkor jöhet az új táp :)
  • MerlinW
    #2138
    Meg egy 1200-es tápon :)
  • RJoco
    #2137
    Én most néztem a 4090-ről pár videót. Nagyon brutál. De szerintem megvárom a 4080 Ti-t. Ha megjön a karácsonyi pénz, akkor lehet, hogy elgondolkodom egy 4080-on.
  • bakkerman
    #2136
    Szerintetek vegyek most VGA-at vagy mennyire lehet tartos most ez az allapot hogy ugymond “jo aron” vannak a kartyak?
  • MerlinW
    #2135
  • Carmang
    #2134
  • k1571
    #2133
  • 0Fritz
    #2132
    "ladies and gentleman, welcome to a new era that we attached our motherboard to the gpu!"
  • Carmang
    #2131
    Na jó, ez már tényleg túlzás
  • MerlinW
    #2130
    4090...

  • MerlinW
    #2129
    Mire gondolsz? Mert minden amit Jay elmond a videóban, azt konkrétan az NVidia és PCI-SIG dokumentációja / kiszivárgott email írja le.
    Jay-ről - függetlenül attól, hogy casual-oknak casual nyelven készít tartalmat - azt mondani, hogy nem ért a szakmához, kicsit erős :). De tessék, itt van Nexus is. Ő sem ért semmihez xD


    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2022.09.25. 13:40:30
  • Carmang
    #2128
    És honnan tudod, hogy marhaság?
  • nxs
    #2127
    Ez egy jó nagy marhaság,és teljesen kijön mennyire nem ért hozzá valaki. Tipikus vakok között félszemű a király :D
  • Carmang
    #2126
    Asziszed, hogy majd veszel egy 4090-et, és csak úgy bedugod a régi gépedbe? Aha :D

  • MerlinW
    #2125
  • Zsoltee_a_bator
    #2124
    Tudom, azert mondtam :)

    Talan az elso gpu, ahol ilyet latok
  • MerlinW
    #2123
    Informatikában minden kerek szám ami a 2 hatványa :) 16384 egyébként pontosan 2 a 14.-en (ahogy pl 16 GB is 16384 MB)
  • Zsoltee_a_bator
    #2122
    "16384 cores", vegre szep kerek szamokat hasznalnak
  • Akra
    #2121
    RUMORED NVIDIA GeForce RTX 40 Series Specs
  • Zsoltee_a_bator
    #2120
    Nem valami color saturation beallitas lehet a dologban? A fako lehet a natural / srgb, a masik meg szinkiemelt.
  • Carmang
    #2119
    Aha, tényleg.
  • SzirmosSzisza
    #2118
    Igen, nekem sanszos, hogy pont egy Windows reinstall után jött elő ez :/

    #2117: ha kinagyítod talán jobban látni, itt egy másik összehasonlítás, az első kép sokkal fakóbb
  • Carmang
    #2117
    Én nem látok semmi különöset a fényképeden, nálam pirosak az új üzenetek.
  • Zsoltee_a_bator
    #2116
    Probaltal nvidia driver clean installt?
  • SzirmosSzisza
    #2115
    Valakinek volt már olyannal baja, hogy a színek nem az igaziak? Igazából itt SG-n nagyon feltűnő, mert az új üzenetet jelző piros nagyon szürkés, de játékban meg máshol is látszik sajnos. Nem igazán tudom mikor jött elő, de mikor letöröltem az NVIDIA drivert akkor utána jó volt. Próbáltam lefotózni, talán picit látszik is mire gondolok. Egy ilyet beállítottam, de nem segít semmit.
  • kientek_
    #2114
    hali skacok! Lenne egy olyan problémám, hogy van egy EVGA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5 SC Ultra GAMING vidikarim, aminek egyszerűen nem tudom normálisan bekalibrálni a színét. Sokmindenhol néztem ötletet s próbálkoztam más monitor/TV-n, de ugyanaz, azon beállítások meg amit maga a kaihoz ajánlanak, mint szín beállítás nem jó, a monitor/TV pedig nem teszi szebbé akárhogy állítgatom rajtuk a színt, jóformán a zöld s sárga szín közt semmi különbség, nincs tippje valakinek mitévő legyek?
  • robicarlos6
    #2113
    Hidegen hagy már..integrált kövi .amd és szarok a pc-re..Ha nem kell a pénzem hát nem kell nem ők az elsők ilyen szempontból.
  • scomcomputers
    #2112
    Ez mind szép és jó,csak nem lesz megfizethető egy halandó számára a köv. gen VGA, már a mostani se az....
  • robicarlos6
    #2111
    Akár 20 százalékkal jobban futhat a sugárkövetés az Nvidia jövőbeli videokártyáin
  • robicarlos6
    #2110
    Ezzel tisztában vagyok. Ha valami csoda folytán majd mérséklődne 70K-ig.. (ami valóban csoda lenne) jó vétel lenne főleg annak tükrében hogy más alternatíva nincs... majd az amd igpje lesz a következő procijában 1050ti-1650 szint között.. De ez a 3050 jobb nála..

    O ha még tudok várni 2 hetet az az 1070ti eladásával...de hát nem vártam így jól beszoptam minden tekintetben
  • MerlinW
    #2109
    Alig gyorsabb egy 1070-nél, RTX-re nem alkalmas, budget kártya.
  • robicarlos6
    #2108
    Na nem is lett olyan drága a 3050 mint gondoltam ,hogy lesz. 112K

    RTX 3050 Review

    A tesztben nincs 1070 meg 1070ti de elvileg valahogy egy szinten lehet velük..

    Szóval ahhoiz képest hogy 2 éve 70-80-90K-ért szórták az 1070tiket ez még mindig drága nagyon drága.. 70K-ért viszont azonnal venném.De annyi soha nem lesz


    Utoljára szerkesztette: robicarlos6, 2022.01.27. 21:18:13
  • MerlinW
    #2107
    RTX 3050, $250 MSRP.