2146
nv
  • cylonflatus
    #1986
    Ok. Csak Nyugatabbra a minimálbérek is 700k körül indulnak....
  • hunbalee
    #1985
    Nvidia hypes up new games implementing DLSS with Unreal Engine plugin
  • HunBalage
    #1984
    haver gépébe ugyan úgy crashel mindenhol...gta 5 bechmark le se futott,ugyanazzal a hibával mint nálam,rainbow is megszenvedte,így betudtuk hogy vga hiba van....megy vissza és kiderül hogy mi fog történni vele...ha más nem 3070 állja helyét,köszi a segítséget
  • HunBalage
    #1983
    monitor és vga is gsync-es de engedélyezve letiltva sincs különbség.
    béta verizót feldobjam..?egyet már cseréltem de alapban nem lett változás..
  • Zsoltee_a_bator
    #1982
    Gsync/freesync-et hasznalsz? Az is ott a listan.. emlekszem en is szivtam vele mikor aktivalva volt windowed modban is, csak fullscreen legyen. Meg bios reset is segithet.
  • HunBalage
    #1981
    Annyit találtunk ki haverral hogy ő gépébe meghajtjuk kíváncsiságból,ha ott jó akkor itt a hiba valamibe
  • HunBalage
    #1980
    Hát elkeserített még jobban,trd delay érték,experience is letiltva,semmi érdemleges nem történt,ddu-s meg se próbáltam mert csináltam egyik nap,asszem megy occsóbban a háztól minden mással -.-
    megjelenítésben méretezést 100%ra vettem le mert 150%on volt
    Utoljára szerkesztette: HunBalage, 2021.03.08. 15:40:02
  • Zsoltee_a_bator
    #1979
    Meg par:
    https://appuals.com/how-to-fix-the-error-unreal-engine-is-exiting-due-to-d3d-device-being-lost/
  • Zsoltee_a_bator
    #1978
    https://steamcommunity.com/app/16900/discussions/1/1640917832748442812/

    Itt van par javaslat, ami erdekes lehet
  • HunBalage
    #1977
    kigyalultam mindent ami Msi,Nvidia,Gpu-z,Fraps...egyedül az új nvidia driver és experience ment vissza semmi más,ets-él maradt ugyan az annyi változott hogy most kb 10 perccel tovább bírta....
  • Zsoltee_a_bator
    #1976
    Nagyon gpu/d3d specifikusnak tunik a problema.. Tenyleg takaritsd le az osszes gigabyte / msi szoftvert elso korben, csak az alap nvidia driver menjen fel.
  • HunBalage
    #1975
    Mint elméleti kérdés.
    D3D11.dll vagy Kernerbase.dll hiba csinálhat ilyen appcrasheket..?
    Ets2vel próbálva dx9be indítva is ez a baja....
  • MerlinW
    #1974
    Első körben uninstallálj mindent ami Aorus. Majd töltsd le az nvidia oldaláról a legfrissebb driver-t, indítsd el, válaszd az uninstall-t, reboot, majd újra indítsd el és telepítsd.
  • HunBalage
    #1973
    Játékok halnak meg,változó időbe,tesztek alatt semmi.
    Memória tesztet most pörgettem a windows memória bővítve,semmit nem talált,biosba egy béta van kint,de azt még nem tenném fel.
    Ets 2 tegnap nem találta meg a vga-t,pedig 461.72 whql van fent,és minden látja.
    Gta 5 nél 0xc00003 szokott lenni legtöbbször,ennek is sokat utána néztem,de semmi nem jelentett megoldást....
    van egy dxdiag file a mappába,abba hibának írja a msi_led.exe-t aorus.exe-t .
    Automationnál volt egy ilyen.
    LogD3D11RHI: Timed out while waiting for GPU to catch up. (0.5 s) (ErrorCode 00000001)
    Bordelands 2 se igazán bírja pedig azt már levettem fdh-re
    Cities Skyline-t meg hagyuk....



    Utoljára szerkesztette: HunBalage, 2021.03.07. 09:16:47
  • Zsoltee_a_bator
    #1972
    Jatekok fagynak, tesztek nem? Mi a tunet / hibauzenet konkretan?

    Legujabb bios van fent? Ram tesztet probaltal?
  • HunBalage
    #1971
    Sziasztok.
    Újabb vagyok,sokat nem használom a fórumot,ezért ne nézzetek le,keresetem sokat,csak nem találtam semmi érdemlegeset se.
    Adott téma.
    Nvidia cuccom volt mindig,maradt az is.
    Konfig:
    Msi gaming pro x470
    Amd ryzen 7 2700
    2x8 gb cl 19 3466mhz
    m2+ssd+hdd minek mi....
    gigabyte 2070 8gb windforce 3x gyári oc mentesebb kiadás
    táp chieftech 850W modulár
    nézegető meg egy aorus 27" 165hz qhd
    alaplapi 2.0 van
    minden bőven garis cucc

    Hiba
    Amire vettem,néha itthon vagyok,gém....csak alig tudok mivel gémelni,mert minden megdöglik....ismeretlen hibákkal,valamikor dxre utaló hiba.
    Több tesztel megpróbáltam tesztelni,semmi nem jött be,ati tool artifact,banchmark semmi nem mutat hibát.
    Vga 100%ra kihasználva teszt alatt se mutatkozott hiba,grafikonon látszott 250W környéke felvéve hőmérsékelt 60fok környékén 50% fordulattal,de 100%(3500rpm talán) szépen megfogta.Minden látszott így ment az Amper bácsi,de stabil volt minden.
    Mit nézzek?ennyi mindent soha nem frissitgettem,telepítgettem,régiba setup ott volt a q9550vel meg a gtx260 miután behalt jött a 1060mini 3gb-val,ment éjjel-nappal,semmi hiba nem volt....semmi nem melegszik,tesztek alapján nincs hiba,lehet eladnám összeraknék egy intelt,de nem azért van,de vissza húzott oda a szívem.Lassan szétkapom ezt a kakát,és 40T-vel oda-vissza megjárom.
    Ha van ötleted megköszönöm

    Utoljára szerkesztette: HunBalage, 2021.03.06. 20:11:43
  • nxs
    #1970
    Ha lenne itthon egy kemény mag akiknek van a zsebükbe minimális megtakarítás,és tökös gyerekek,felvásárolnám velük az Aqua 3060/3060ti/3070 készletét minden második nap. A 3 napos elállás megvan bontatlanul mindenki visszavinné...5-6 alkalom után lehet elgondolkoznának,se készlet,se pénz.
  • Zsoltee_a_bator
    #1969
    Most vettem eszre, hogy meg bent van egy regi redundans rendelesem 3070-esre 246k aron.. de gondolom nem lesz nehez eladni veszteseg nelkul, ha neadjisten kipostazzak.
  • Zsoltee_a_bator
    #1968
    3-12 het csuszassal megerkezett altalaban :) de nem kizart, hogy romlik a helyzet.. most mar a listazasok is eltunoben vannak.
  • Voltan
    #1967
    A weboldalon listázva lehet, de az a bolt tutira csak képen látott kártyát, ezt borítékolom :D
  • hunbalee
    #1966
    Lopottan? Annyiért már 3070-et se igen kapni..
  • Zsoltee_a_bator
    #1965
    Csak lehuzos helyeken azert. Errefele 350k forintban a 3080.
  • MerlinW
    #1964
    Ne aggódj már máshol is. Egész Európában 5-600k-ról indul a 3080.
  • cylonflatus
    #1963
    Az a legnagyobb gáz, hogy nálunk nem a scalpereknél kerül ennyibe, hanem a kereskedelemben. Az a vicc, hogy egynémely scalper olcsóbban adja az e-bayen mit itt a kiskereskedő.
  • Borg
    #1962
    Hát, akkori nézőpontból nem is volt olyan kevés egy palitért :)
  • MerlinW
    #1961
    És le lettem hülyézve tavaly, mikor 340-ért vettem a 3080-at :)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.02.26. 11:53:21
  • Zsoltee_a_bator
    #1960
    Uhh, durva lehuzas kozepkategoriaert.
  • Zsoltee_a_bator
    #1959
    Mindegy, jovore jon es az elso fel ev szallitmanya miningra meg deep learningre megy :)


    Ami jo hir, hogy konnyebb lesz gyartani a kovi generaciot.. van ra motivacio, hogy jojjon, meg akkor is, ha a mostani generacio egy fejostehen.
  • Dynamic
    #1958
    Egy fiatal srác az aquában most fizetett előttem 550.000-et egy 3070-esért. Még jól is járt, mert a megmaradt készletek 650-re vannak árazva :DDD
  • ENVE
    #1957
    Utoljára 4830-at vettem újonnan, 25 ezerért, mindent vitt akkoriban. Egyeseket meg nem zavar a 300-400K-s ár sem :D Azért ennyire hülyék hogy lehetnek egyesek

  • hunbalee
    #1956
    Miért ne? Minden legyártott db elmegy így kb nincs is nem is létezik olyan hogy raktárkészlet. Nem is kell árat csökkenteni hogy megágyazzanak az új szériának. Ennél nagyobb öröm sosem érhetne VGA gyártókat.
    Az meg csak a pr ,hogy jaj teszünk valamit a bányászok ellen. Pont leszarja mindkettő cég hova jutnak a VGA-k

    NVIDIA GeForce RTX 3060 already more expensive than RTX 3060 Ti at some retailers

    MSI RTX 3060 Gaming X Trio: $514.99
    MSI RTX 3060 Ventus X2: $484.99
    Zotac RTX 3060 Twin Edge OC $499.99
    Asus RTX 3060 ROG Strix OC $499.99
    Asus RTX 3060 TUF Gaming OC: $489.99



    Szerintem jól döntöttem a Series X-el és a 2024-ig tartó game pass előfizetéssel. A pc ipar meg ott rohadjon meg ahol van
  • cylonflatus
    #1955
    Pont ma futottam bele egy videóba, a beharangozója szerint az rtx3090-et lassan "lehet temetni". Azt hittem először, hogy poén, vagy valami trollkodás. Aztán belenéztem és nem, full komoly, ugyanis az nVidiától szivárogtattak specifikációkat a 4090-ről. Nem tudtam, hogy sírjak vagy szakadjak a röhögéstől...
  • Dynamic
    #1954
    Nekem a steraming sem adja annyira. Bárki bármit mond, egyszerűen érződik hogy lomhább az animáció, és nem annyira gördülékeny, mint helyi gépen. Aztán ott az 1440/4k probléma. GFNow "csak" 1080-at tud. A Stadia elvileg tud 4K-t, de abban előre definiált beállítások vannak, mint konzolon, vagyis nem tudsz 56 dolgot felfelé állítgatni mint PC-n. Magyarul butított grafikát kapsz ami még kiegészül a közvetítés minőségével. Nekem 500 mbit-es internettel is sokszor látszik, hogy videót nézek. Homogén felületeken feltűnően "négyzetrácsos" (nem tudom, mi a jelenség neve pontosan) vagyis ilyen tömörített videó benyomását kelti.
    Aki 10 éves office PC-t használ annak jó alternatíva lehet, de én egy 1060-as kártyát szeretnék végre lecserélni, és normális minőségben élvezni az 1440-es monitoromat, de a streaming "butított" minőségével tulajdonképpen nem vagyok előrébb mint most, hogy amúgy is normalon futtatok mindent.
  • Zsoltee_a_bator
    #1953
    Ami segit a beruhazasban, hogy az elozo generacio is pofatlanul draga lett a hasznaltpiacon. 70k-ert upgradeltem 2060 supert 3070-re (kellett kicsi mazli is, hogy leszallitsanak egyet januar eleji aron)

    Ennyi kellett volna szerintem a mostani orulet nelkul is.
  • hunbalee
    #1952
    Sokan szeretik "birtokolni" a játékokat így ez a terelés nem lenne egyszerű.
  • xido
    #1951
    akkor most kéne szépen a fejlesztés előtt állókat célba venni minőségi és tartalmas streaming módszerrel,hogy csak a játékra és a "távoli gép bérlésre" kelljen költenie :)
  • hunbalee
    #1950
    Ilyen ember nincs aki játékra veszi. A bányászokat meg nem érdekli mert nekik pénzt hoz így nem kiadás..

    Később se nagyon lesz jobb a helyzet.Mire helyreállna már itt a következő széria
  • nxs
    #1949
    Komoly kérdés. Van még olyan hülye aki most vesz VGA-t 2x-2.5x-es áron? Alapból drágán rajtolt a közép kategória : RTX 3070 ~ 240k HUF körül ment,az alsó közép viszonylag okés : GTX 1660 ~ 80k HUF. (tripla ár,hogy váltsunk 1080p
    - 1440p +RTX)
    Ki az az ember aki boldogan kifizeti a mostani árat (1660 ~ 170k HUF / 3070 ~ 520k HUF) és pörög a seggén miközben rostosra szo*atják a száját.
  • Zsoltee_a_bator
    #1948
    Nemreg raktam ossze egy mini pc-t integralt vega 11-el, az kb hasonlo. Low/mediumon egesz jol visz dolgokat.
  • Carmang
    #1947
    Meg ha nem kérsz még sok mindent, akkor egy Radeon HD 5770 is elég FHD-re. Csak tapasztalatból mondom :D