2146
nv
  • MerlinW
    #1
    Legyen egy általános NV topik, hogy ne mindig más topikot offoljon össze mindenki.
  • Jim Morrison
    #2
    Nekem egy bajom van. Shadowplay elérhető GTX 660M-től felfele, de a GT 750M SLI bezzeg nem támogatott... nincs valami infó valahol, hogy mikre tervezik még kidobni a shadowplay támogatást? Mert ahogy elnéztem a 750M SLI mégiscsak erősebb, nem tudom mi akadálya, hogy ezt is támogassa.
  • MerlinW
    #3
    Nem tuti info, de olyasmit olvastam, hogy nincs benne h.264 chip, ami kell a SP-nek. Viszont elvileg meg tudod hekkelni:
    "...\GFExperience.exe" -shadowplay

    Aztán hogy milyen teljesítménye lesz az kiderül. Meg van -gamestream kapcsoló is.
  • Jim Morrison
    #4
    hm köszi, ezt majd mindenképp kipróbálom!
  • grebber
    #5
    Volt már csak át kellett volna nevezni...
  • MerlinW
    #6
    Basszus, hogy neked nincs jobb dolgod mint kötekedni...
  • grebber
    #7
    Ez nem kötekedés ezek tények.Akinek volt Geforce gondja megtalálták azt a topikot igaz kevesen voltak mert az nvidia az nem ati :D
  • jetblack
    #8
    Olyan vagy mint tirexi komolyan lassan neked is inditanak egy kulon topicot.
  • PeeTeR
    #9
  • grebber
    #10
    Már van nyitottak régen ,keresd meg!

    Amúgy meg nem értem minek neki új topi 2xxx komment van már a Fermisbe ami eddig is mindenféle geforce ról szólt már aki odajött a kérdésével bajával.
    Minek a nulláról egy új.
    Utoljára szerkesztette: grebber, 2014.11.25. 23:12:10
  • RYO21
    #11
    Engem nem zavar, örülök, hogy végre van egy nv-s topik is.
  • Zsoltee_a_bator
    #12
    Sokkal jobb /egyertelmubb, hogy a tobbi kukazva lett.
  • j0nNyKa
    #13
    eloszor es utoljara figyelmeztetlek, hogy ezt itt most abbahagyod.
    vagy hozzaszolsz konstruktivan, vagy nem fogsz hozzaszolni semmihez.
  • Jim Morrison
    #14
    bejön a shadowplay ablak, viszont valamit rosszul csinálhattam a teszt alatt, mert nem vett fel semmit :( majd hétvégén próbálkozom vele...
    Olyan lehetőség van, hogy windowson belül az energiasémához igazítva be vagy ép ki legyen kapcsolva az SLI? sajnos nem találtam erre való topikot :(
  • MerlinW
    #15
    Passz és passz:) Shadowplay-t nem használom (Mirllis Action-t szeretem), 2 VGA-t meg sosem jutott eszembe berakni a gépbe, így SLI témában hót kuka vagyok:) De valaki más biztos tud válaszolni.
  • smog15
    #16
    Sziasztok!

    Szerintetek MSI 750Ti OC vagy 4000 forinttal drágábban Asus Strix 750Ti?
  • scomcomputers
    #17
    Hasonlítsd össze, mi a különbség a két vga között...órajel,hűtés,stb,stb......
  • broman191
    #18
    A lehető legolcsóbbat, 2 GB GDDR5-tel és 3 év garival...alig fogyaszt valamit a 750 Ti GPU, így akármilyen hűtéssel megvehető, nem lesz hangos, sem forró...a dupla pörgős hűtés már-már overkill rá, annyira feleslegesen alacsony hőmérékleteken tudja tartani a GPU-t. Tuningban a legtöbb verzió hasonlóan teljesít a GPU órajelét tekintve (bőven többet bír stabilan mindegyik, mint amit gyárilag bevállalnak, így felejtős a gyári órajel szerinti választás), a memó tuningjánál szokás szerint a VRAM chipek gyártója szerint lehet szórás... :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2014.12.04. 17:11:05
  • smog15
    #19
    Annyi a különbség a két kártya között, hogy az Asus kb 20 Mhz-el erősebb ami semmi... meg hogy ha nem hajtod akkor lekapcsolja a ventilátorokat na most szerintem ez nem ér meg 4 ezeret :D Szóval akkor marad az MSI. Tudom, hogy keveset fogyaszt pont azért kell mert nem igényel plusz tápcsatit és azért elég jó teljesítménye van, amíg ki nem jön a 960 meg nem lesz másik tápom addig jó lesz ez szerintem :)
    Utoljára szerkesztette: smog15, 2014.12.04. 17:18:46
  • broman191
    #20
    A videokari ventik lekapcsolása a zajszint szempontjából max akkor ér valamit, hogyha eleve nem pörög más venti a gépben, szűk kerestmetszet alapon...szóval jóféle fanless tápod van, gigantikus passzív CPU hűtőd és melletük ventimentes a ház. Ha valami az utóbbiakból másképp van, akkor rögtön fel sem tűnik, hogyha idle terhelésnél 1100-1200 RPM fordulatszámon aktívan kavar a videokari ventije...mivel minden más is. Fogyasztás szempontjából pedig nem egy érezhető 'rezsicsökkentés' a nem forgó venti... :)
  • smog15
    #21
    Jaja szerintem nem éri meg ár/érték arányban az Asus és az MSI-re is 3 év gari van azt mondják, hogy nagyon halk a hűtése is :)
  • Jim Morrison
    #22
    én se gondoltam rá, de "így jött ki".
  • grebber
    #23
    Ha 750ti vs hang akkor passzivban is lehet lazán goldolkozni van teszt is simán jó alig melegebb mint ventivel.
  • smog15
    #24
    Passzív hűtőset nem találtam, főleg nem OC-sat az mind 2 ventilátoros :D De különösebben nem izgat a hang.
  • broman191
    #25
    Lehet, csak minek, mivel egy passzív megoldás általában érezhetően drágább, többek között a szükségszerűen felhasznált anyagtöbblet miatt, mint egy aktív hűtésű társa...mivel meglehetősen rétegigény, így jelentősen kevesebb is fogy belőlük (így regeteg bolt inkább nem is foglalkozik vele) mint a normál kivitelekből, ez szintén nem hat kedvezően az árukra. Amíg olcsóbban kapható akármilyen aktív hűtésű GTX 750 Ti, addig semmi értelme passzívra gyúrni...főleg ha az egész hardverpark eleve nem passzív irányzatot képvisel (és miért is lenne úgy...), ahogy lentebb kifejtettem. :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2014.12.05. 17:17:26
  • grebber
    #26
    Az ASUS új GeForce GTX 750-ese biztos nem fog zajongani
  • grebber
    #27
    Januárban érkezhet a GeForce GTX 960-as VGA
  • smog15
    #28
    2 GB GDDR5 meg 128 bit és közel 770 teljesítményben? Kíváncsi vagyok :) De mindenesetre egy ilyenre pályáznék, majd az első tesztek után eldöntöm, hogy kell vagy sem :)
    Utoljára szerkesztette: smog15, 2014.12.11. 10:57:42
  • grebber
    #29
    Sajnos a mostani game-eket és a jövőre érkezőket nézve kb semmire nem jó már a 770 :(

  • smog15
    #30
    Gondolkodtam a 970-n is januárra talán még lejjebb megy az ára, majd meglátjuk mit tud a 960. Meg nem akarok én 4K-ban játszani :D
  • grebber
    #31
    970-el nem is nagyon lehet
  • broman191
    #32
    Nem rossz az még ma sem, de minimum 15-20e Ft-ot le kellene nyírni a mostani árából, hogy vonzóbb legyen... :)

    @smog15: Nem feltétlen fog lentebb menni az ára, januárban általában nem mozognak túlzottan a hardver árak. Maximum akkor történhet meg, ha az AMD argesszívan árazza be a konkurensnek számító új 390 non-X modellt...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2014.12.11. 17:17:31
  • smog15
    #33
    Igazából a lényeg, hogy a The Crew-t meg a GTA 5-öt elvigye 1080p-ben. Crew-ra szerintem elég lenne a 960 GTA-ra meg majd meglátjuk :) Ezeknek amúgy egy FSP Raider 550 elég nem? i5 van mellé.
  • broman191
    #34
    A Crew annyira nem gépigényes, a GTA V már esélyesen más tészta, ha 2 GB VRAM-mal adják a GTX 960-at akkor utóbbihoz biztosan garantáltak a kompromisszumok, 3 GB-tal biztosan jobb lenne a helyzet...kiindulva abból, hogy a már legfrissebb GTA IV verzió is el tudott 2 GB-ot fogyasztani, mindenféle opció csúszkáját felráncigálva...4 GB-tal lenne az igazi, de kinézem a zöldekből hogy direkt differenciálják majd a 970-től és nem kaphat annyit...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2014.12.11. 18:16:49
  • Zsoltee_a_bator
    #35
    A konzolok szepen lenn tartjak a hw igenyt a low-end teljesitmenyukkel. Sok jatekban vannak "ultra" beallitasok meg AA modok, amik keves extrat hoznak a gyakorlatban. Azok nelkul meg 970 is tud csinalni 100-144 fpst.
  • grebber
    #36
    Az év vicce köszönöm jót röhögök így korán reggel.
  • Zsoltee_a_bator
    #37
    Hol a vicc?
  • lo9in
    #38
    üdv.
    tuningolni akarom a gtx 750 ti-met egy kis fesz emelés segítségével, msi twin frozr 4 gaming típusú , evga precision x ben ha rámegyek a feszültség beállításra és emelek rajta mondjuk 0,018V-ot nem történik semmi ugyanúgy marad 1,162V-on nem hinném hogy az msi korlátozta a maximális feszültség értéket a gyári legmagasabbra főleg hogy egy tuningos kártyáról van szó , mit tehetnék annak érdekében hogy a feszt meg tudjam emelni mondjuk 1,18-1,19 V-ra ?
  • lo9in
    #39
    Ennek lehet valóság alapja ?

    Gtx 950: 2048MB/128bit , 768 sp, rops/tmus: 16/40

    Gtx 950 Ti: 3072MB/192bit , 896 sp, rops/tmus: 16/56

    Gtx 960: 4096MB/256bit , 1280 sp, rops/tmus: 32/80
  • lo9in
    #40
    vagy egy esetleges gtx965 vagy 960 Ti: 4096MB/256bit , 1408 sp, rops/tmus: 32/88