2146
nv
  • lwb
    #2026
    Hát nehéz összehasonlítani, ugye a 6800 xt-t hozzák rtx 2080 / 2080 Ti konkurensnek ki és az az egyetlen rdna2 gpu tudtommal. Egyébként nekem 2080 ti-m van és a mai játékok 90%-ánál a 4k 60 fps csak akkor megy, ha más beállításoknál leviszed a részletességet / effekteket vagy DLSS-sel rontod a minőséget a teljesítmény javára. Nyilván nem indie izékre gondolok.
  • hunbalee
    #2025
    Az erős lenne ha 2080 szint lenne de a Ti méginkább mert akkor végre létezne már kurvasok játékban NATÍV 4k30 /60 és nem dinamikus hogy tudja ezeket az fpseket..
  • lwb
    #2024
    Én ezt nem hiszem. Az olcsóbb laptopokban rendszerint semmi dedikált GPU nincs, mert nincs rá szükség. Irodai használatra tökéletes, inkább költenek pénzt az erősebb cpu-ra, több ram-ra és - persze - nagyobb ssd-re vagy nvme-re. A gaming laptopok meg k... drágák rendszerint. Az xbox series x gpu-ja egy teljesen custom made amd gpu, ami kb a 6800xt megfelelője, ami jelenleg olyan 6-700 ezer forint lenne,ha lehetne kapni akárhol. Ez kb az rtx 2080 - 2080ti környékén van, de nem olyan egyértelmű egy konzolnál, mert itt pl a videokártya a rendes rendszermemóriát is tudja használni, ami nem így van egy pc gpu-nál.
  • Zsoltee_a_bator
    #2023
    A laptopokbol 1-2 even belul az olcsobb peldanyok is utolerhetik majd a konzolok teljesitmenyet. Az meg erdekes alternativa lehet majd, azt a piacot nem taroljak le a banyaszok.

    Chipgyartasba is egyre tobb ceg kezd, az is egy faktor, ami segit hosszutavon.
  • lwb
    #2022
    Hát, én mindet meg szoktam venni egy generációban, series x már megvan, de kellene a ps5 is még azért.
  • hunbalee
    #2021
    Olyat kell venni ami van PS-es haverom most pl nem kapott ps5-öt vette Series S-et azóta be se kapcsolata a ps4-et
  • lwb
    #2020
    Azért úszkálnak rekord bevételekben, mert az embereknek nincs választásuk, csak tőlük tudnak kártyát venni. Szerintem, ha lesz végre valódi és nem kamu megoldás a bányászatra és a beszállítási probléma is meogldódik, akkor az árak normalizálódnak. Az biztos, hogy ez nem a 30xx-es generációban fog megtörténni.

    Egyébként a konzolokat sajnos ugyanúgy érinti ez a szar.
    (... és elérkeztünk megint a ps5 sirámaimhoz. :D )
  • hunbalee
    #2019
    Szerinted amikor a gyülölettengerben úszkálnak mindketten,de rekord bevételekkel ,mennyire szarják le ki miért sír? Nagyon de nagyon...
    Ezért vettem konzolt.2 évvel ezelőtti "normális" árak sose lesznek már :(
  • lwb
    #2018
    Hát ja, most néztem meg az ipont, egy azaz egy féle 3080 Ti kártyájuk van, amit egyáltalán hajlandóak nem b2b eladni, az is 1.2 millióért. :D 1200 dolláros MSRP az ugye kb 360 ezer forint lenne, ebből lett 1.2 millió. :D De mindez lófasz az egyetlen 3080-ukhoz, ami 940 ezer forint ... Le se merem írni, hogy mennyi az MSRP itt.

    Marad a 2080 Ti-m még egy darabig. Kibaszott feleslegesen csinálnak új kártyákat ezek a gyártók, amikor legyártják a kereslet 5-10%-át kb, azt első nap felvásárolja minden miner és scalper. Nem is ebben a világban él a két balfasz gyártó, az nvidia meg az amd, csinálják a hülye megjelenési show-jaikat, miközben mindenki utálja őket. Okkal.
  • hunbalee
    #2017
    Ha normális áron kártya nincs , legalább lehet teszteket olvasni...(Már burjánzanak a reviewek mindenhol)

    EVGA GeForce RTX 3080 Ti FTW3 Ultra Review

    Palit GeForce RTX 3080 Ti GamingPro Review
    Utoljára szerkesztette: hunbalee, 2021.06.02. 23:14:00
  • Zsoltee_a_bator
    #2016
    A switchet leszamitva az osszes konzol pc
  • lwb
    #2015
    Na ja, de pl PS5-öt is érinti ez a mostani helyzet.
    (igen, még mindig itt tartok)
  • hunbalee
    #2014
    Engem már nem érdekel a pc... pont le fogom szarni. Series X van és ha jön a DDR5-ös éra első AMD-s igp-s procija veszek egy olyat és szarok bele. Amit elfut majd azok pc-n azt fogom tolni. Meguntam hogy többszázezret öljek egy moslék piacba.
  • lwb
    #2013
    Ezzel megint az lesz a baj, hogy ebből kártya nekünk nem lesz. Felvásárolják a scalperek és a minerek megint az egészet. Kész vicc, ami most a piacon van, egészen elképesztő.
  • hunbalee
    #2012
    NVIDIA - Bemutatkozott a GeForce RTX 3080 Ti és a GeForce RTX 3070 Ti

    Szép teszteket tudunk majd ismét nézegetni róluk Jöhet a 4000-es széria ,de csak mert az jobban hangzik
  • Atisz #2011
    Nem csoda, hiszen a videokártya árak még mindig nőnek.

    Azok tehát akik azt vizionálták, hogy nyár elejére némiképp normalizálódnak az árak, nagy bakot lőttek.
    Jelenleg úgy tűnik, hogy ez még év végére sem fog elérkezni.
  • hunbalee
    #2010
    Hatalmasat nőtt az Nvidia
  • Deviome
    #2009
    Köszi szépen a válaszod. De semmi nem dolgozik.

    Majd újra rakom a windows-t és remélem észheztér. Lehet valami vírus randalírozik.
  • MerlinW
    #2008
    Task manager-ben kapcsold be a GPU oszlopot (jobb klikk bármelyik oszlopon) és nézd meg mi használja

  • Deviome
    #2007
    Üdv!

    Valaki tudna segíteni, hogy ez mi a bánatért megy így? Mert ez nem normális és rohadtul idegesít ahogy hallom felpörögni.
    https://kepkuldes.com/image/9rq9il

    Annyi, hogy semmi grafikát igénylő app nem fut. Tudtommal ez a kártya amennyiben nincsen használva akkor teljesen kikapcsolja a ventit.
    Utoljára szerkesztette: Deviome, 2021.05.24. 07:29:23
  • hunbalee
    #2006
    GeForce RTX 30 three times as expensive as it should be, Radeon RX 6000 costs twice the official price on average
  • hunbalee
    #2005
    NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti GA102-225 GPU Pictured and Detailed
  • Zsoltee_a_bator
    #2004
    Ja, nem pont erre gondoltam.. vannak termekeik joval nagyobb arressel.

    Machine learningre a 3090 meg szodaval elmegy (es ez sem egy koltseghatekony gamer cucc mar), de a pro kartyak meg a dgx aranyaron mennek. Erre hasznaljak a szukos eroforrasokat. Es muszaj megvenni oket a ram miatt. Talan nem teljesen veletlen, hogy a geforceokon alacsonyan tartjak a ram mennyiseget (meg a hiany elott specceltek oket)
  • hunbalee
    #2003
    NV részéről soha nem volt szó fele hasznonról ugyanis ő pont leszarja ki veszi meg. Bányásznak is x ft és ugyanúgy a gamernek is ugyanaz az xft a kártya ára. Az egy dolog hogy a mezei user nem jut hozzá a parasztok meg mindenféle bottal vásároltatják a cumot és a boltok polcaira esetleg kikerült cucc 0.1 sec alatt out of stock lesz...

    Az meg megint más kérdés hogy a boltok polcain mennyire fog a cerka..az nem az nvidia sara hogy xy bolt rátol +300k-t egy VGA-ra...
    Utoljára szerkesztette: hunbalee, 2021.04.14. 12:14:43
  • Zsoltee_a_bator
    #2002
    Marmint a gamerek siramat. :) Pc nem csak arra hasznalhato.

    Nekik tenyleg mindegy amugy.. Legyartjak es aranyaron adjak el azonnal. Csak azert nem tudjak magukat halalra keresni, mert gyartani is alig tudnak.

    Csak amikor a kinalat felkapaszkodik (es fel fog, mert mezes bodon), csak akkor lesz minden szegmens kielegitve. Addig oda megy a fokusz, ahol a legtobb a profit es az nem a gaming.

    Igy mukodik a vilag. Ha neked van egy zoldseguzleted es par gourmet vevo megveszi az egesz keszleted dragan, nem fogod fele akkora haszonnal inkabb a szomszed Pistikenek eladni, hogy o is ehessen sargaborsot.
  • scomcomputers
    #2001
    "de nem csak ő személy szerint hanem az egész nvidia".....pontosan így van, egyetértek...
  • hunbalee
    #2000
    Szerintem ő pont leszarja a pc-sek sirámát,de nem csak ő személy szerint hanem az egész nvidia. A bevételük töredéke jön abból a szegmensből...
    Utoljára szerkesztette: hunbalee, 2021.04.14. 10:34:19
  • scomcomputers
    #1999
    Kapta is az élő alatt az öreg rendesen....
  • hunbalee
    #1998
    Hát ez nem a játékosoknak szólt. Bár mondjuk értelme se lett volna kártyák nélkül
  • MerlinW
    #1997
  • hunbalee
    #1996
    Nvidia “Atlan” SoC to combine Grace-Next CPU and Ampere-Next GPU

    Hamarosan kezdődik az NVIDIA virtuális GTC előadása
    Utoljára szerkesztette: hunbalee, 2021.04.12. 14:22:05
  • Atisz #1995
    Mondjuk azt megértem, hogy ott nem olcsó a baromfi. De a hal biztos megfizethetőbb (mármint relatíve).
  • hunbalee
    #1994
    Jó az a pár filléres májkrém is.. több marad a gépezésre
  • Zsoltee_a_bator
    #1993
    Kiderult, hogy csunyan eltuloztam a peldat, egy olcsobb fajta mar 5300ft/kg -bol is megvan. :) Welcome to Norway.
  • Atisz #1992
    Nálunk 1000-1300 Ft a csirkemell :)
  • ENVE
    #1991
    Angliában kb. 2000huf 1kg csirkemell. 400forint 2.2l tej. lehetne sorolgatni a dolgokat, de a valóság az, hogy csak a lakás + utazás kerül többe. ;)
  • Atisz #1990
    Hidd el, a legjobban jártál így :)
  • HunBalage
    #1989
    bocsi az eltűnésért....végeredmény garancia,de vissza nem kapom....vga nincs de legalább a lóvét vissza,konkrétan a hibát nem mondták meg,de most jó feladat lesz vga-t nézni
    azért köszi szépen a segítséget
  • MerlinW
    #1988
    Talán 3 ország van Európában ahol ennyi a minimál.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.03.27. 01:55:12
  • Zsoltee_a_bator
    #1987
    Az lehet, de 6000 ft -ba kerul egy kg csirke

    de valoban, a hw olcsobb relative