2090
nv
  • nxs
    Ha lenne itthon egy kemény mag akiknek van a zsebükbe minimális megtakarítás,és tökös gyerekek,felvásárolnám velük az Aqua 3060/3060ti/3070 készletét minden második nap. A 3 napos elállás megvan bontatlanul mindenki visszavinné...5-6 alkalom után lehet elgondolkoznának,se készlet,se pénz.
  • Zsoltee_a_bator
    Most vettem eszre, hogy meg bent van egy regi redundans rendelesem 3070-esre 246k aron.. de gondolom nem lesz nehez eladni veszteseg nelkul, ha neadjisten kipostazzak.
  • Zsoltee_a_bator
    3-12 het csuszassal megerkezett altalaban :) de nem kizart, hogy romlik a helyzet.. most mar a listazasok is eltunoben vannak.
  • Voltan
    A weboldalon listázva lehet, de az a bolt tutira csak képen látott kártyát, ezt borítékolom :D
  • hunbalee
    Lopottan? Annyiért már 3070-et se igen kapni..
  • Zsoltee_a_bator
    Csak lehuzos helyeken azert. Errefele 350k forintban a 3080.
  • MerlinW
    Ne aggódj már máshol is. Egész Európában 5-600k-ról indul a 3080.
  • cylonflatus
    Az a legnagyobb gáz, hogy nálunk nem a scalpereknél kerül ennyibe, hanem a kereskedelemben. Az a vicc, hogy egynémely scalper olcsóbban adja az e-bayen mit itt a kiskereskedő.
  • Borg
    Hát, akkori nézőpontból nem is volt olyan kevés egy palitért :)
  • MerlinW
    És le lettem hülyézve tavaly, mikor 340-ért vettem a 3080-at :)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.02.26. 11:53:21
  • Zsoltee_a_bator
    Uhh, durva lehuzas kozepkategoriaert.
  • Zsoltee_a_bator
    Mindegy, jovore jon es az elso fel ev szallitmanya miningra meg deep learningre megy :)

Ami jo hir, hogy konnyebb lesz gyartani a kovi generaciot.. van ra motivacio, hogy jojjon, meg akkor is, ha a mostani generacio egy fejostehen.
  • Dynamic
    Egy fiatal srác az aquában most fizetett előttem 550.000-et egy 3070-esért. Még jól is járt, mert a megmaradt készletek 650-re vannak árazva :DDD
  • ENVE
    Utoljára 4830-at vettem újonnan, 25 ezerért, mindent vitt akkoriban. Egyeseket meg nem zavar a 300-400K-s ár sem :D Azért ennyire hülyék hogy lehetnek egyesek

• hunbalee
    Miért ne? Minden legyártott db elmegy így kb nincs is nem is létezik olyan hogy raktárkészlet. Nem is kell árat csökkenteni hogy megágyazzanak az új szériának. Ennél nagyobb öröm sosem érhetne VGA gyártókat.
    Az meg csak a pr ,hogy jaj teszünk valamit a bányászok ellen. Pont leszarja mindkettő cég hova jutnak a VGA-k

NVIDIA GeForce RTX 3060 already more expensive than RTX 3060 Ti at some retailers

MSI RTX 3060 Gaming X Trio: $514.99
    MSI RTX 3060 Ventus X2: $484.99
    Zotac RTX 3060 Twin Edge OC $499.99
    Asus RTX 3060 ROG Strix OC $499.99
    Asus RTX 3060 TUF Gaming OC: $489.99

Szerintem jól döntöttem a Series X-el és a 2024-ig tartó game pass előfizetéssel. A pc ipar meg ott rohadjon meg ahol van
  • cylonflatus
    Pont ma futottam bele egy videóba, a beharangozója szerint az rtx3090-et lassan "lehet temetni". Azt hittem először, hogy poén, vagy valami trollkodás. Aztán belenéztem és nem, full komoly, ugyanis az nVidiától szivárogtattak specifikációkat a 4090-ről. Nem tudtam, hogy sírjak vagy szakadjak a röhögéstől...
  • Dynamic
    Nekem a steraming sem adja annyira. Bárki bármit mond, egyszerűen érződik hogy lomhább az animáció, és nem annyira gördülékeny, mint helyi gépen. Aztán ott az 1440/4k probléma. GFNow "csak" 1080-at tud. A Stadia elvileg tud 4K-t, de abban előre definiált beállítások vannak, mint konzolon, vagyis nem tudsz 56 dolgot felfelé állítgatni mint PC-n. Magyarul butított grafikát kapsz ami még kiegészül a közvetítés minőségével. Nekem 500 mbit-es internettel is sokszor látszik, hogy videót nézek. Homogén felületeken feltűnően "négyzetrácsos" (nem tudom, mi a jelenség neve pontosan) vagyis ilyen tömörített videó benyomását kelti.
    Aki 10 éves office PC-t használ annak jó alternatíva lehet, de én egy 1060-as kártyát szeretnék végre lecserélni, és normális minőségben élvezni az 1440-es monitoromat, de a streaming "butított" minőségével tulajdonképpen nem vagyok előrébb mint most, hogy amúgy is normalon futtatok mindent.
  • Zsoltee_a_bator
    Ami segit a beruhazasban, hogy az elozo generacio is pofatlanul draga lett a hasznaltpiacon. 70k-ert upgradeltem 2060 supert 3070-re (kellett kicsi mazli is, hogy leszallitsanak egyet januar eleji aron)

Ennyi kellett volna szerintem a mostani orulet nelkul is.
  • hunbalee
    Sokan szeretik "birtokolni" a játékokat így ez a terelés nem lenne egyszerű.
  • xido
    akkor most kéne szépen a fejlesztés előtt állókat célba venni minőségi és tartalmas streaming módszerrel,hogy csak a játékra és a "távoli gép bérlésre" kelljen költenie :)
  • hunbalee
    Ilyen ember nincs aki játékra veszi. A bányászokat meg nem érdekli mert nekik pénzt hoz így nem kiadás..

Később se nagyon lesz jobb a helyzet.Mire helyreállna már itt a következő széria
  • nxs
    Komoly kérdés. Van még olyan hülye aki most vesz VGA-t 2x-2.5x-es áron? Alapból drágán rajtolt a közép kategória : RTX 3070 ~ 240k HUF körül ment,az alsó közép viszonylag okés : GTX 1660 ~ 80k HUF. (tripla ár,hogy váltsunk 1080p
    - 1440p +RTX)
    Ki az az ember aki boldogan kifizeti a mostani árat (1660 ~ 170k HUF / 3070 ~ 520k HUF) és pörög a seggén miközben rostosra szo*atják a száját.
  • Zsoltee_a_bator
    Nemreg raktam ossze egy mini pc-t integralt vega 11-el, az kb hasonlo. Low/mediumon egesz jol visz dolgokat.
  • Carmang
    Meg ha nem kérsz még sok mindent, akkor egy Radeon HD 5770 is elég FHD-re. Csak tapasztalatból mondom :D
  • Zsoltee_a_bator
    "+ FHD maxon is kevés már az 1080"
    Mondjuk ha nem kersz arnyekot meg tukrozodest, akkor lehet meg mindig eleg :)
  • hunbalee
    Mert nincs más létező kártya amire lehetne vadászni és hasonlóan értelmes lenne? Ez is egy ok lehet. + a FHD már a múlt.
    + FHD maxon is kevés már az 1080.. De biztos lenne még több okom is de legyen elég ez a 3
    Utoljára szerkesztette: hunbalee, 2021.01.28. 16:18:16
  • MerlinW
    Ja értem. Akkor mi a fenének vadászol 3070-re? 1080p-ben effekek nélkül egy GTX 1080 is futtat mindent.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.01.28. 15:55:22
  • hunbalee
    Video nélkül is meg tudom mondani érdekel-e bárminek is a tükörképe vagy sem..árnyékok szintúgy
  • MerlinW
    "Szerencsére az rtx semmit nem ad hozzá egy játékhoz sem"

Ezt csak azért mondod mert még nem láttad HDR monitoron az RTX-et. Ezt videókon nem fogod látni. Ég és föld tud lenni a különbség.
  • Borg
    PNY gyártja a Quadrokat. Nagyon többet szerintem nem kell mondani róluk minőségügyileg :)
  • hunbalee
    Szerencsére az rtx semmit nem ad hozzá egy játékhoz sem így az engem totál hidegen hagy. A dlss meg egy butítás amit arra találtak ki hogy a gáz teljesítményt elfedje..(és akkor még a konzolokra köpködnek hogy variál a felbontással) nem azért veszek 250-300 ezres VGA-t hogy butitgassak a menüben bármit is..Ha ezt akarnám maradt volna az 1070ti
  • Zsoltee_a_bator
    Jol nyomjak az amd-k, de kar, hogy a raytracing teljesitmeny egy dlss nelkuli 2080ti szintjen van meg a csucskartyajukkal is. Kar, mert igy csak demo feature.

Hype faktor, sokszor rosszul hasznaljak stb, de nem szivesen vennek gpu-t nelkule, max ha jelentosen olcsobb es hat nem az.

• hunbalee
    6900XT vs RTX 3090 %-os diagrammok

Így nézve sok helyen elég ellép a 3090 ...pedig elmondások alapján közelebbinek érezni a teljesítményt. Van még hova feljönnie az amdnek..Akkor lesz jóvilág ha ez a performance lesz majd 250 ezerért
  • MerlinW
    Sosem láttam, de ahogy nézem PNY egy lassan 36 éves amerikai cég, az Nvidia láthatólag megbízik bennük, nagy gond nem lehet velük. A 3000-es rivjúkat tekintve a középmezőnybe tartozik, mint európában a Palit.
  • xido
    kérdésem volna...kártyák és alkatrészek terén ami nem közismert név és hazánkban is forgalmazott márka..azoktól tartani érdemes vagy bátran nyitni feléjük?
    futottam most bele olyanba,hogy pny...persze nincs raktáron,de a jelen helyzetben biztató ára lett volna..
  • Zsoltee_a_bator
    Utanaolvastam, a nagyon regi PSU-k veszithetnek a kapacitasukbol.. Ez az enyemnel lehet, hogy megtortent, mert - erdekes modon foleg toltokepernyoknel - van egy kicsi, de eszreveheto "vibracio" a kepen. Meg mikor megjelent azt olvastam, hogy keves aram csinalhat ilyet, de elvetettem az otletet, mondvan hogy 650w eleg egy 2060 super + 65w -os ryzen 5-nek. De ha sokat romlott a kondija, akkor ki tudja..

Vettem egy 750wattos tapot, nemsokara kiderul. Ezen mar 10 ev gari van

Utoljára szerkesztette: Zsoltee_a_bator, 2021.01.24. 22:00:23
  • Zsoltee_a_bator
    7 ev gari van ra.. azon mar tul van, de meg csak alig :D
  • MerlinW
    Megeszi, de egy 10 éves tápot már a biztonság kedvéért is cserélném.
  • hunbalee
    Én 550-es chieftech-el várom a 3070-et... vettem átalakítót hozzá
    Utoljára szerkesztette: hunbalee, 2021.01.24. 11:22:19
  • Zsoltee_a_bator
    Felmerult bennem a kerdes, hogy a 10 eves psu-m vinni fogja-e az rtx 3070-est..

2x 8 pin kell a GPU-nak, nekem viszont csak 6+2-es kabeleim vannak a taphoz:

https://i.postimg.cc/SKSBdj6P/IMG-20210124-111001.jpg

2 ilyen megteszi, vagy fustolni fog?

(a psu amugy egy corsair hx650)