2146
nv
  • karikusz
    #2066
    Ezt is tudom. A kérdés még mindig adott:
    "Van abban valakinek tapasztalata, hogy olyat be tudok-e állítani, hogy a középső monitor és a két szélső monitor más-más felbontásban menjen?"
  • MerlinW
    #2065
    Akkor a játékot a legkisebb felbontású monitor felbontásán kell játszanod.
  • karikusz
    #2064
    Elfelejtettem írni, hogy surroundban akarom a játékokhoz :)
  • MerlinW
    #2063
    Persze. Mindegyik megy a maga natív felbontásán automatikusan, vagy amit beállítasz neki.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.07.14. 21:19:22
  • karikusz
    #2062
    Sziasztok!

    3 monitoros setupom van. A középsőt szeretném 2, vagy 4k-sra cserélni. Gtx 1060 kártyám van. Van abban valakinek tapasztalata, hogy olyat be tudok-e állítani, hogy a középső monitor és a két szélső monitor más-más felbontásban menjen?

    Köszi ;)
  • MerlinW
    #2061
    A generáció és azon belül is a kategória. 8+GB VRAM max 4+K esetén kellhet, illetve grafikai munkához. 3060/3070-t az ember nem 4K gaming-re vesz, így bőven elég a memória. Ugyanez a recept AMD-nél is.
  • robicarlos6
    #2060
    Ha van pénz akkor 3070 mindenképpen.Sok helyen olvasom hogy pl már a 3070Ti -t nem érdemes mert többet eszik meg nem nagyon éri meg a 3070et lecserélni rá. Pont tegnap néztem caseking.de-n már 330k-ért kapni 3070 ill 3070Ti-t.. szóval kezd lassan beállni az áruk (bár igaz még mindig vagy 90k-t kell esni hogy normális legyen ,de azért már mégsem 450-600k meg ilyenek
  • xido
    #2059
    kérdés amiben nem vagyok biztos..a több ram a jobb vagy a következő sorozat?

    3060 12g vagy 370 8g?
  • robicarlos6
    #2058
    NVIDIA GeForce RTX 40 Series Rumored to Launch by Q4 2022, Double the Performance of GeForce RTX 3090
  • Zsoltee_a_bator
    #2057
    De miert alap felvetes, hogy mindenki kotekszik, beszol meg irrital, aki kerdez, vagy mond valamit? A horcsogom is nyugisabb, mint ez a thread neha. Na mindegy, kosz mindenkitok az infokat, mert sok hasznos is volt kozottuk.
  • Borg
    #2056
    Leirtam a tényeket lejjebb, ha továbbra is csak kifogásokat keresel, azzal nem tudok mit kezdeni :)
  • Zsoltee_a_bator
    #2055
    Az nem opcio, hogy valos a kerdes?

    Tv vs monitor nepszeruseg volt a tema.. egyertelmu jelentosege van, ha monitorbol egy utolso 150$ -os valtozatbol is jobb kepfrissites jon, mint egy tv-bol, ami tobb, mint 10x annyiba kerul. Nyilvan kicsit alma vs korte mert nagyobb kep meg tud 1000 egyeb, bar gaminghez irrelevans featuret.

    A CX -et neztem, a Nano86 -os tunin jobbnak tunik ar/ertekben, de csak laikus megallapitas, nem vagyok tv szakerto.
  • Borg
    #2054
    Akkor nem vadásztál elég jól...
    Egy 48 vagy 55-ös CX pl messze nincs 2000 USD. Sőt, talán már a 65-ös is befér alá.
  • Borg
    #2053
    Persze, kifogásokat mindig lehet találni.
  • hunbalee
    #2052
    Akkor most jön az ne 400+ ezer legyen az OLED ára
  • Zsoltee_a_bator
    #2051
    Tavaly vadasztam ilyenre, de semmit nem talaltam 2000-2500 usd alatt. Annyiert mar scalper gput is kapni.. van mar ilyenbol elerhetobb?
  • Borg
    #2050
    4K, 120Hz, Gsync, 5.8ms.
    Még valami?
  • Zsoltee_a_bator
    #2049
    Segitene csokkenteni a kulonbseget, ha a tv-k tudnanak rendesebb kepfrissitest meg alacsonyabb lagot.
  • MerlinW
    #2048
    Oké.
  • hunbalee
    #2047
    Bármibe fogadok ha lenne világszintű felmérés ki min pc-zik a monitor nyerne toronymagasan a tv-vel szemben ,konzol esetében pedig fordítva
  • MerlinW
    #2046
    Nem tudom van-e többség vagy nincs, de sokan akik csak játszanak PC-n, TV-re is kikötik (végtére is általában 4-6 kijelző köthető egy VGA-ra), valamint igen sok konzoltulajt ismerek (sőt látokYT-on) akik monitorral konzoloznak (A streamer-ek 99%-a is pl.). Tehát a kijelző téma szerintem irreleváns ezen a téren.

    A felbontás persze, észrevehető, de én is játszottam évekig 1080p-ben 32 colos monitorral, 1 méter távolságból és a közhiedelemmel ellentétben nem látszódnak a pixelek :) Van különbség, sok, de csak akkor veszed észre, ha van mellette egy nagyobb felbontású monitor is.

    1440p az aranyút, a 4K-t teljesen feleslegesnek tartom 32" és kisebb monitoron.
  • lwb
    #2045
    Próbáltam, de logisztikai akadályai voltak. A desktop gép minden izével jó messze, egy másik szobában van, mint a nappali a tévével. Vettem 20 m-es hdmi kábelt meg usb hosszabbítót, de nem volt az igazi. Lusta vagyok összekötögetni, permanens kábelt kialakítani, felragasztani a falra, színre festeni stb meg méginkább.
    És akkor abba bele se megyek, hogy egy rakás játék pl nem kezel kontrollert pc-s verzióban (pl. a régi mass effectek sem vagy a diablo 3 sem), tehát akkor kéne ahhoz is hosszabbító vagy wireless cuccok eh... macera.

    Szóval marad a konzol a nappaliban.
  • Borg
    #2044
    Egyszerű a megoldás: A PC-t kötöd a TV-re :) Aztán akkor ülhetsz 1 méterre meg 3 méterre is tőle :)
    Nem törvényszerű az, hogy PC-t csak zsepi monitorral lehet használni.
  • lwb
    #2043
    Egyetértek veled. Annyival egészíteném még ki, hogy pc-n a többség asztalnál ülve játszik, ami azt jelenti, hogy benne ülsz a képernyőbe és elég jól látod a különbséget még a 1080p és 1440p között is, nemhogy a 4k és a 1080p között.

    Konzolnál viszont a többség 2-3 méterrel arrébb fetreng a kanapén, ahonnan nézve azért nem olyan egyértelmű az alacsonyabb felbontás, pláne mozgás közben. Én pl. egy pörgős játék közben kurvára nem mondom meg, hogy ez most 1080p vagy 4K, csak ha pause és odamegyek a tévéhez ránézni. Pc-n azért simán megmondom játék közben is, ott ezért az igények is nagyobbak.
  • MerlinW
    #2042
    "meg miert fogyaszt az egesz shebang fel kilowattot"

    Mert "A konzolok tok jol fixen tartjak a hw igenyt.". Azaz a high-end PC-d minimum kétszer annyira erős, mint bármelyik konzol. De miután a konzolokra fejleszt mindenki, így ott van meghúzva a vonal. Ezért tudsz PC-n natív 4K@60@max settings játszani (igaz 1 milliós gépen), míg a legújabb konzolon is medium settings, 720/1080p-ről 2-4K-ra skálázás megy csak.

    Ezek természetesen csak számok, ha csak magát a játékot és játékélményt veszed figyelembe, a végeredmény lényegében hasonló és visszaköszön a jó öreg közhely, azaz ha csak játszol / médiát fogyasztasz, akkor nincs szükséged milliós PC-re.

    Ha viszont szeretnél dolgozni, videót vágni, tervezni, torrentezni meg minden mást, akkor PC. Egy AutoCAD, vagy UE engine, Maya/3DS kb 3-4x több erőforrást tud enni, mint egy kész játék. Ezért fogyaszt a 3kg-os GPU-d fél kilowattot (ami egyébként távolról sem fogyaszt annyit, ha nincs terhelve).

    Lényeg hogy nagyon sok embernek van mindkettő. Konzolon játszik, PC/Mac/laptop-on dolgozik. Alapvetően erre a formátumra lettek kitalálva ezek az eszközök.
  • Zsoltee_a_bator
    #2041
    Hufban 321-ert lattam mult heten asus tufot.. nem magyarorszag, de kb hasonlok a hw arak. A dedikalt 3060 se volt sokkal olcsobb, onnan jott a gondolat.

    De ezek meg nem eleg jok, meg kell utni a ps/box szintjet es az mar jopar evig allja a sarat. A konzolok tok jol fixen tartjak a hw igenyt.

    Mindig is desktoppal nyomtam es nem szivesen adnam alabb, de neha elgondolkodtat, miert 3 kg a gpum meg miert fogyaszt az egesz shebang fel kilowattot..
  • hunbalee
    #2040
    Series Xből már sok helyen "polcon is vannak" az áruházakban. Kb csak a ps5tel van a baj de azzal sokkal nagyobb...
  • MerlinW
    #2039
    400k egy "gaming" laptopért 10 éve sem volt "sok". Mondjuk máig nem értem azokat akik laptopon játszanak (mainstream játékokat), de az ő dolguk.

    Acer Nitro vagy Acer TUF gaming egyébként jók ~500k-ért, ha nem számít a súly (ami normális egy "gaming" laptopnál hogy nehéz)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.06.16. 15:37:47
  • lwb
    #2038
    400 ezer alatt én nem találtam sehol 3060 gaming laptopot, illetve ezek is rendszerint olyan árak, amikhez raktáron lévő laptop nem tartozik a nagy chip-aszály miatt gondolom.
    De a gaming laptopokkal az a baj, hogy nem elég a konfigot ismerni, egy rakás más dolog is számít. Pl. hogy milyen zajos és hogyan melegszik. Emlékszem, hogy Linus tesztelt pár éve egy olyan gaming laptopot, ahol a hűtő olyan hangot adott ki, mint egy leszálló repülőgép. :D

    Az az igazság, hogy 185e forintos next-gen konzolok most elég nagy value-k. (Lennének, ha lehetne őket kapni nyilván.)
  • hunbalee
    #2037
    Ne told fullba felesleges



    Nem mellesleg leszarják SSD-ket.,Moslék drágák gamingre meg kiváltképp főleg amikor új címekből jó ha ráfér 5-6 db értelmes azt tele is
    Utoljára szerkesztette: hunbalee, 2021.06.14. 10:19:29
  • Zsoltee_a_bator
    #2036
    Lassu alt tab meg crashek azert nem igazan valos problema, ott valami egyeb gond volt.

    PS ssd-je tenyleg lassabb, 2gbs vs 2.5gbs. Ez a toltesi idoben nehezen merheto kulonbseg. A 0.5gbs/3.5gbs kozott sincs egbekialto kulonbseg jelenleg, 10-15%. De vannak outlierek pl GtaV 30%+ gyorsabban tolt es gozom sincs, mi lehet a legextremebb pelda.

    En szamitok ra, ahogy a gyors ssdk / cpuk mainstreamme valnak, ez a kulonbseg noni fog es egyre jobban fog fajni egy lassu disk.
  • hunbalee
    #2035
    PS SSD-je sokkal gyorsabb ettől volt hangos a megjelenéskor az egész világ...

    "A pc kozepkategoria most 3.5gb/secnél tart" Tarthat amikor az átlag usereknek 5xx-esnél nincs gyorsabb SSD-jük mivel game teszetekben kb pár sec eltérésnél nincs több a min 2x drágább ssd-hez képest...

    Szóval nem szépült meg semmi a valóságot írtam le
  • Zsoltee_a_bator
    #2034
    Windowed borderless modban futtass mindent, akkor azonnali az alt tab - es sok esetben magasabb a framerate. Az ms elszurt valamit a fullscreen modnal es feladtak a javitasat, ez az ajanlott default.

    A toltesi ido foleg a tarhely fuggvenye. Az uj konzolok vegre kaptak nvme-s ssdt. Az uj box 2.5gb / sec az mar egesz jo, a ps rosszabb. A pc kozepkategoria most 3.5gb / secnel tart. En is ilyennel nyomom, par mp alatt barmi offline jatek betolt.

    De az xbox one (vagy pc) hdd -vel.. az tuti nagyon lassu, meg mini texturakkal is. Nem szepultek meg az emlekeid? :)

  • hunbalee
    #2033
    Nekem volt korábban 1070Ti-m. Akkor még "csak" One X-en volt. Papíron sokkal erősebb volt a gépem mégis inkább amit tudtam (és volt pc-re) konzolon toltam mert ott jobb volt gyorsabb, töltések is minden.
    Most meg a Series X hát ég és föld a pc-hez képest..főleg a menet közben váltások az valami szenzeciós. PC-n van olyan game ami egy sima alt+tabtól szétfossa magát crashel..itt meg 4-5 game között másodpercek alatt váltok és tolhatom ott ahol a gépet kikapcsoltam.
    Utoljára szerkesztette: hunbalee, 2021.06.12. 20:21:16
  • Zsoltee_a_bator
    #2032
    Az uj xboxos cuccok mimd jonnek pc-re is.

    A ps nyomja meg az "exkluziv" vonalat, ami historikusan sok esetben par evvel kesleltetett pc kiadast jelent szerencsere.

    A portok eleg jol mennek gyenge pc-n, az optimalizaciok ugyanugy mukodnek. Csinaltam egy kis pc alapu konzoldobozt lowend laptop belsovel (gtx 1650), sokkal jobban viszi a prevgen cuccokat, mint a ps4.
  • Zsoltee_a_bator
    #2031
    Egy 3060-as gaming laptop kb 30%- al dragabb egy desktop 3060-asnal. Egy generacio, de max 2 es megvan a konzol gpu szint (cpu meg sokkal tobb)
  • MerlinW
    #2030
  • lwb
    #2029
    Igen, tudom, hogy nem egyenértékű a 6800 xt-vel, csak az rdna2 miatt szokták azt felhozni. De a series x-be egy teljesen custom made kártyát csináltak. Azért az 5700 xt gyengébb kártya, mint ami a series x-ben van, itt egy összehasonlítás.

    Pipelines / CUDA cores 2560 3328
    Core clock speed 1605 MHz 1825 MHz
    Boost clock speed 1905 MHz 1725 MHz
    Number of transistors 10,300 million 15,300 million
    Memory type GDDR6 GDDR6
    Maximum RAM amount 8 GB 10 GB
    Memory bus width 256 Bit 320 Bit
    Memory clock speed 14000 MHz 14 GB/s
    Memory bandwidth 448.0 GB/s 560.0 GB/s
  • hunbalee
    #2028
    Konzoloknak tény minden tekintetben illetve sok tekintetben nagyon sok előnye és jó tulajdonsága van viszont amikor konzol vs pc-re kerül a sor akkor hirtelen a konzolosok elfelejtik hogy amikor pl valahol 4k 60ról beszélünk akkor feszt hangoztatják hogy ja de azt csak a xy vga tudja és mennyi is az? Igen ám csak az a VGA azt valós 4K-ban viszi átlag 60-at hozva max grafikán addig konzol hírből se viszi real 4k-ba és a 60-et et se éri el sokszor ráadásul nem hogy pc-s ultra de sokszor high szinten sincs a settings...

    Tény egy konzol olcsó , nem kell 2 év múlva cserélned ha nem ugy fut valami mert ott marad a beletörődés...de hát olcsó ezt mindenre rá lehet mondani védekezésképpen. Viszont a pc hátránya hogy csilliárd konfig miatt jóformán "****nak" a minőségi AAA címekre. Nem véletlen hogy az ilyenek konzolon vannak. Ott abból a "szar" HW-ből is miket ki nem hoznak... miközben pc-n "papíron" akár 3-4x erősebben ló****t se...
  • Borg
    #2027
    Sehol nincs a konzolok teljesítménye egy 6800xt-hez képest. Sokkal inkább az 5700xt körül lehet a valós teljesítményűk, de még az se biztos sok esetben, mert ugye hűteni sem lehet annyira combosan, és a fogyasztást sem hagyhatják elszállni.
    Van már összehasonlító videó youtubeon valamlyik nevesebb csatornának is, talá HWunboxed, ahol konzol szintre próbálják összelőni a grafikát a PC-vel, és megnézik hol lehet a teljesítményszint az fps alapján. Tudod mit hoztak ki? A GTX 1060-at +-10%. És még ekkor is gyanús volt nekik, hogy a konzol nem e csinál további DLSS jellegű trükközéseket (checkerboard rendering mellett könnyű) amit észre se vesznek már.