2091
nv
  • Atisz #2011
    Nem csoda, hiszen a videokártya árak még mindig nőnek.

Azok tehát akik azt vizionálták, hogy nyár elejére némiképp normalizálódnak az árak, nagy bakot lőttek.
    Jelenleg úgy tűnik, hogy ez még év végére sem fog elérkezni.
  • hunbalee
    Hatalmasat nőtt az Nvidia
  • Deviome
    Köszi szépen a válaszod. De semmi nem dolgozik.

Majd újra rakom a windows-t és remélem észheztér. Lehet valami vírus randalírozik.
  • MerlinW
    Task manager-ben kapcsold be a GPU oszlopot (jobb klikk bármelyik oszlopon) és nézd meg mi használja

• Deviome
    Üdv!

Valaki tudna segíteni, hogy ez mi a bánatért megy így? Mert ez nem normális és rohadtul idegesít ahogy hallom felpörögni.
    https://kepkuldes.com/image/9rq9il

Annyi, hogy semmi grafikát igénylő app nem fut. Tudtommal ez a kártya amennyiben nincsen használva akkor teljesen kikapcsolja a ventit.
    Utoljára szerkesztette: Deviome, 2021.05.24. 07:29:23
  • hunbalee
    GeForce RTX 30 three times as expensive as it should be, Radeon RX 6000 costs twice the official price on average
  • hunbalee
    NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti GA102-225 GPU Pictured and Detailed
  • Zsoltee_a_bator
    Ja, nem pont erre gondoltam.. vannak termekeik joval nagyobb arressel.

Machine learningre a 3090 meg szodaval elmegy (es ez sem egy koltseghatekony gamer cucc mar), de a pro kartyak meg a dgx aranyaron mennek. Erre hasznaljak a szukos eroforrasokat. Es muszaj megvenni oket a ram miatt. Talan nem teljesen veletlen, hogy a geforceokon alacsonyan tartjak a ram mennyiseget (meg a hiany elott specceltek oket)
  • hunbalee
    NV részéről soha nem volt szó fele hasznonról ugyanis ő pont leszarja ki veszi meg. Bányásznak is x ft és ugyanúgy a gamernek is ugyanaz az xft a kártya ára. Az egy dolog hogy a mezei user nem jut hozzá a parasztok meg mindenféle bottal vásároltatják a cumot és a boltok polcaira esetleg kikerült cucc 0.1 sec alatt out of stock lesz...

Az meg megint más kérdés hogy a boltok polcain mennyire fog a cerka..az nem az nvidia sara hogy xy bolt rátol +300k-t egy VGA-ra...
    Utoljára szerkesztette: hunbalee, 2021.04.14. 12:14:43
  • Zsoltee_a_bator
    Marmint a gamerek siramat. :) Pc nem csak arra hasznalhato.

Nekik tenyleg mindegy amugy.. Legyartjak es aranyaron adjak el azonnal. Csak azert nem tudjak magukat halalra keresni, mert gyartani is alig tudnak.

Csak amikor a kinalat felkapaszkodik (es fel fog, mert mezes bodon), csak akkor lesz minden szegmens kielegitve. Addig oda megy a fokusz, ahol a legtobb a profit es az nem a gaming.

Igy mukodik a vilag. Ha neked van egy zoldseguzleted es par gourmet vevo megveszi az egesz keszleted dragan, nem fogod fele akkora haszonnal inkabb a szomszed Pistikenek eladni, hogy o is ehessen sargaborsot.
  • scomcomputers
    "de nem csak ő személy szerint hanem az egész nvidia".....pontosan így van, egyetértek...
  • hunbalee
    Szerintem ő pont leszarja a pc-sek sirámát,de nem csak ő személy szerint hanem az egész nvidia. A bevételük töredéke jön abból a szegmensből...
    Utoljára szerkesztette: hunbalee, 2021.04.14. 10:34:19
  • scomcomputers
    Kapta is az élő alatt az öreg rendesen....
  • hunbalee
    Hát ez nem a játékosoknak szólt. Bár mondjuk értelme se lett volna kártyák nélkül
  • MerlinW
  • hunbalee
    Nvidia “Atlan” SoC to combine Grace-Next CPU and Ampere-Next GPU

Hamarosan kezdődik az NVIDIA virtuális GTC előadása
    Utoljára szerkesztette: hunbalee, 2021.04.12. 14:22:05
  • Atisz #1995
    Mondjuk azt megértem, hogy ott nem olcsó a baromfi. De a hal biztos megfizethetőbb (mármint relatíve).
  • hunbalee
    Jó az a pár filléres májkrém is.. több marad a gépezésre
  • Zsoltee_a_bator
    Kiderult, hogy csunyan eltuloztam a peldat, egy olcsobb fajta mar 5300ft/kg -bol is megvan. :) Welcome to Norway.
  • Atisz #1992
    Nálunk 1000-1300 Ft a csirkemell :)
  • ENVE
    Angliában kb. 2000huf 1kg csirkemell. 400forint 2.2l tej. lehetne sorolgatni a dolgokat, de a valóság az, hogy csak a lakás + utazás kerül többe. ;)
  • Atisz #1990
    Hidd el, a legjobban jártál így :)
  • HunBalage
    bocsi az eltűnésért....végeredmény garancia,de vissza nem kapom....vga nincs de legalább a lóvét vissza,konkrétan a hibát nem mondták meg,de most jó feladat lesz vga-t nézni
    azért köszi szépen a segítséget
  • MerlinW
    Talán 3 ország van Európában ahol ennyi a minimál.
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2021.03.27. 01:55:12
  • Zsoltee_a_bator
    Az lehet, de 6000 ft -ba kerul egy kg csirke

de valoban, a hw olcsobb relative
  • cylonflatus
    Ok. Csak Nyugatabbra a minimálbérek is 700k körül indulnak....
  • hunbalee
    Nvidia hypes up new games implementing DLSS with Unreal Engine plugin
  • HunBalage
    haver gépébe ugyan úgy crashel mindenhol...gta 5 bechmark le se futott,ugyanazzal a hibával mint nálam,rainbow is megszenvedte,így betudtuk hogy vga hiba van....megy vissza és kiderül hogy mi fog történni vele...ha más nem 3070 állja helyét,köszi a segítséget
  • HunBalage
    monitor és vga is gsync-es de engedélyezve letiltva sincs különbség.
    béta verizót feldobjam..?egyet már cseréltem de alapban nem lett változás..
  • Zsoltee_a_bator
    Gsync/freesync-et hasznalsz? Az is ott a listan.. emlekszem en is szivtam vele mikor aktivalva volt windowed modban is, csak fullscreen legyen. Meg bios reset is segithet.
  • HunBalage
    Annyit találtunk ki haverral hogy ő gépébe meghajtjuk kíváncsiságból,ha ott jó akkor itt a hiba valamibe
  • HunBalage
    Hát elkeserített még jobban,trd delay érték,experience is letiltva,semmi érdemleges nem történt,ddu-s meg se próbáltam mert csináltam egyik nap,asszem megy occsóbban a háztól minden mással -.-
    megjelenítésben méretezést 100%ra vettem le mert 150%on volt
    Utoljára szerkesztette: HunBalage, 2021.03.08. 15:40:02
  • Zsoltee_a_bator
    Meg par:
    https://appuals.com/how-to-fix-the-error-unreal-engine-is-exiting-due-to-d3d-device-being-lost/
  • Zsoltee_a_bator
    https://steamcommunity.com/app/16900/discussions/1/1640917832748442812/

Itt van par javaslat, ami erdekes lehet
  • HunBalage
    kigyalultam mindent ami Msi,Nvidia,Gpu-z,Fraps...egyedül az új nvidia driver és experience ment vissza semmi más,ets-él maradt ugyan az annyi változott hogy most kb 10 perccel tovább bírta....
  • Zsoltee_a_bator
    Nagyon gpu/d3d specifikusnak tunik a problema.. Tenyleg takaritsd le az osszes gigabyte / msi szoftvert elso korben, csak az alap nvidia driver menjen fel.
  • HunBalage
    Mint elméleti kérdés.
    D3D11.dll vagy Kernerbase.dll hiba csinálhat ilyen appcrasheket..?
    Ets2vel próbálva dx9be indítva is ez a baja....
  • MerlinW
    Első körben uninstallálj mindent ami Aorus. Majd töltsd le az nvidia oldaláról a legfrissebb driver-t, indítsd el, válaszd az uninstall-t, reboot, majd újra indítsd el és telepítsd.
  • HunBalage
    Játékok halnak meg,változó időbe,tesztek alatt semmi.
    Memória tesztet most pörgettem a windows memória bővítve,semmit nem talált,biosba egy béta van kint,de azt még nem tenném fel.
    Ets 2 tegnap nem találta meg a vga-t,pedig 461.72 whql van fent,és minden látja.
    Gta 5 nél 0xc00003 szokott lenni legtöbbször,ennek is sokat utána néztem,de semmi nem jelentett megoldást....
    van egy dxdiag file a mappába,abba hibának írja a msi_led.exe-t aorus.exe-t .
    Automationnál volt egy ilyen.
    LogD3D11RHI: Timed out while waiting for GPU to catch up. (0.5 s) (ErrorCode 00000001)
    Bordelands 2 se igazán bírja pedig azt már levettem fdh-re
    Cities Skyline-t meg hagyuk....

Utoljára szerkesztette: HunBalage, 2021.03.07. 09:16:47
  • Zsoltee_a_bator
    Jatekok fagynak, tesztek nem? Mi a tunet / hibauzenet konkretan?

Legujabb bios van fent? Ram tesztet probaltal?