198
Tropico 5
  • Fisicofan
    #116
    Üdv!
    Amit terveztem kiadni a héten a magyarításról, még tesztverziónak is csak nagy jóindulattal lenne nevezhető, mivel a héten lényegében nem haladt a dolog, csak alig-alig. Így nem túl jó szájízzel tenném fel a jelenlegi állapotban
  • Party Hard
    #115
    Teszt verziót nem kapunk a magyarosításról esetleg? Lehet tudok segíteni a vitás kérdésekben, vagy ahol szükség van rá
  • Party Hard
    #114
    JA most látom a dátumot. Aránylag friss hír.
    Módolásról tud valaki valamit? Sajnos az angolom nem a legjobb de szívesen beleölnek pár 1ö órát
  • Party Hard
    #113
    A Magyarításról valaki valami friss hírt tud adni? Esetleg holl lehet érdeklődni?
  • Party Hard
    #112
    üdvözlet.
    Valaki talált hozzá Map editort?
    Vagy legalább módot, hogy a palotám máshol legyen
  • Austin Bailey
    #111
    jó, akkor csináld ahogy gonolod
  • Fisicofan
    #110
    Nos, a pszichológiai manipulációt elhiheted hogy nem én találtam ki, ha utánanézel látható hogy az sem légből kapott fogalom... Viszont tény hogy erre a rendeletre nem azt kellene használni így utólag átnézve, de a társadalmi stratégia is mellékvágány. Társadalomjavítás lesz a megoldás, mivel elnyom gyakorlatilag egy frakciót.

    A kereskedelmi kapcsolat nem a felkiáltójelesekre vonatkozik, hanem a kikötőben elindítható kereskedelmi utakra. A China Card leírása teljesen jogos, viszont a Kínai Kártya a magyarban is létező fogalom, ennek is utána lehet nézni, a mai politikai helyzetben is használják.

    A 80-as kapcsolat valóban szebben hangzik, viszont itt a szám egy változóban van benne, így ha az -as oda kerülne, akkor ha 70 szükséges akkor 70-as jelenne meg a játékban, akkor meg az a baj. Szerintem ez azért nem egetverően rossz.

    A szavazójogot továbbra sem érzem jogosnak, ha a te leírásod szerint értelmezzük, akkor sem helytelen.

    A legalizálás az valóban jogos, valószínűleg legalizáció-ra javítom majd.

    A Cityville dolgon én is ültem egy darabig, aztán elsőre ez lett belőle, igazából annyira nem gondolkoztam mi lenne, tudom hogy egy játék, de nem ezt tartottam a legfontosabbnak. Még visszatérek rá.

    Az alkotmányban több mondat is érdekesen sikerült, ott is több javítás lesz még.

    A GM Corpse dologgal szintén tisztában vagyok mit jelent, viszont egy magyarítás soha nem a szó szerinti fordításról szólt, így a génmódosítás nem hinném hogy ne lehetne elfogadható, ennyi szabadságot engedjünk meg.
    Az 'a'-kat szintén nem gondolom rossznak, angolban sem lett volna kötelező a the-t oda tenni elé, mégis ott van. A ravaszban pedig egyáltalán nem értem mi a fura, a lőfegyverek egy része, és a kutatás pontosan erről szól.
  • Austin Bailey
    #109
    pont azért szóltam hozzá, mert senki nem mondta, hogy végleges lenne

    A "pszichológiai manipulációt" nem tudom honnan vetted, mert ami oda van írva az azt jelenti, hogy "társadalmi stratégia" és ilyen kfejezés pedig létezik.

    Akkor legyen az hogy "kereskedelmi küldetés", ha a felkiáltójelesekre vonatkozik. Egyébként a The China Card nem "A Kínai Kártya", hanem egy szerződés, amit Nixon kötött Maoval 1972-ben, és amiben az usa elfogadja a kommunista kína létét és beindítják a kereskedelmet egymás között. Ezért szeritnem "államszerződés kínával"-nak kellene fordítani

    "80 kapcsolat" helyett legyen "80-as kapcsolat"

    A censussal igazad van, de akkor sem szavazójog, hanem szavazati jog. A szavazó jog az egyén joga a szavazásra, a szavazati jog, meg a szavazójogot szabályozó jogi passzusok.

    Egyébként ha már itt tartunk a legalizáláshoz az van oda írva, hogy anyag legalizálása. Magyarul a drogoké. Annak hogy legalizálás önmagában nincs értelme, ez mindenképpen egy tárgyas igen, nem olyan mint a futás, hogy csak úgy magában állhat.

    A cityville városát meg valami tejesen másra kell cserélni, mert nem tudjuk, hogy mi nekik a cityville. A google szerint az egy böngészős játék. Ha jól látom olyan várost lehet benne építeni, ami kitölti az egész pályát. Vagyis akkor monjuk lehetne fordítani metroplisnak, vagy ha a játékoknál akarunk maradni, akkor legyen Sim City (város nélkül)

    A szekuláris államnál az első mondatot tedd át aktívba. Vagyis "Az állam tiszteletben tartja és figyelembe veszi a vallásgyakorlás szabadságát és az ateista meggyőződést is."

    A GM Corpse pedig nem génmódosítás, hanem GM növények. Ez így létezik magyarul is.

    A kutatásoknál a sarló meg a lapát elé nem kell az, hogy a-az. Csak sarló meg lapát. A ravasz is elég fura, de arra nincs ötletem.
  • Fisicofan
    #108
    Először is nem mondta senki hogy végleges lenne.
    A megjegyzésekre:
    A pszichológia manipulációt elismerem fura és van rá bizonyára jobb kifejezés, talán tudatmanipuláció lehetne pl. De mint mondtam messze nem végleges az egész
    A kereskedelmi kapcsolatot alapvetően valóban létesítjük, ez viszont nem a létesítésre, hanem a megegyezések teljesítésére vonatkozik. Szóval lehet mást kéne használni de fix hogy nem a létesítést.
    A 80 kapcsolatot szívesen javítom bármire, javaslat esetén.
    A census hibát fogalmam sincs honnan veszed, ami itt szavazójognak lett fordítva az alkotmányban, az eredetileg voting rights.
    Szóval szívesen fogadom a kritikát (tényleg!) de az megalapozott legyen, ami ténylegesen jogos azt úgy gondolom most is elismertem :)
  • Austin Bailey
    #107
    a "cityville városa" is elég fura.
  • Austin Bailey
    #106
    azért ezt majd lektoráltasd valakivel, mert vannak benne hibák:

    pl kereskedelmi kapcsolatot nem teljesítünk, hanem létesítünk, az se jó úgy, hogy "legalább 80 kapcsolat szükséges az usával", meg nekem a "pszichológiai manipuláció" is elég fura. A censust pedig cenzusnak fordítjuk, mert nem azt jelenti, hogy "szavazójog", hanem azt jelenti, hogy nem mindenkinek van szavazójoga. (vagyis a cenzus az olyan értelemben vett szavazójog, ami nincs mindenkinek, nem általános)
  • Fisicofan
    #105
    Üdv!
    Íme néhány kép a készülő magyarításról:





  • Kombinator1991
    #104
    World War időszakból a Cold warba kell, hogy legyen a table manners és a white flag fejlesztés, és kell 2 embassy axis és alliesnak (nem kell egyikkel sem jóban lenni). Utána szerintem random, hogy mikor adja be. A cold war-ból modernhez ki kell fejleszteni a space program vagy hostile atomot, és akkor azonnal megjelenik.
  • cseles13
    #103
    nekem sose szokott piros felkiáltójel lenni a főépület fölött, csak kék. Vmit kell hozzá csinálni?
  • Kombinator1991
    #102
    A tropico 4-ben 70%-os támogatottság felett ha csak nem volt küldetés része egy k*rva lázadó nem jött létre. Itt 80% felett is előfordul, hogy lázonganak cold war eraban, és ez sztem kicsit nonszensz. A kincstár folyamatosan pozitív a crime safety 97, és demokrácia van szabad választásokkal csalás nélkül.
  • Austin Bailey
    #101
    kapsz olyan feladatot, aminek az a jutalma. A főépület fölött lebeg piros felkiáltójelben.
  • cseles13
    #100
    Hellosztok!
    Hogy lehet feloldani mindig a következő korszakot? Mert magától nem oldja fel nekem.
  • koj
    #99
    Köszi az infót :)
  • Austin Bailey
    #98
    nem vagyunk a főnökeid, nem kell így magyarázkodni. Majd ha készen lesz, akkor örülni fogunk neki, de olyan tempóban csináld, ahogy szeretnéd.
  • Fisicofan
    #97
    Az elsőt javította az 1.02-es patch, a másikra nem tudok mit mondani.
  • Kombinator1991
    #96
    Újabb bug: sandboxon ha mentesz kilépsz visszalépsz load game (röviden nem tudodd egybe lejátszani), akkor nem fogadja a győzelmet ott van a 20/20 pont és semmi. Másik nemtom bug-e, de ha nincs bekapcsolva a győzelem pontozásra akkor egyiket sem veszi figyelembe.
  • Fisicofan
    #95
    Szia! Fejlemény van, a jövő hét végére ígértem egy béta verziót(mostanra esélytelen volt így utólag), de nem haladtam a héten a tervek szerint, így lehet hogy kicsit csúszni fog. Max másfél hét múlva már lesz időm rá úgy ahogy szeretném, onnantól kezdve jobban fog haladni, de addig is igyekszem.
    Azért előrelépés így is van, a héten elkészült pl. az alkotmány, a rendeletek, az elérhető eredmények. Ha a küldetésszövegeket nem számítjuk bele, akkor az épület-leírások, a töltőképernyőn lévő érdekességek, a jónép gondolatai és néhány apróság hiányzik.
    Plusz kaptam segítséget, így készül már az oktatóküldetések szöveganyaga is.
    Szóval még egy kis türelmet kérek, amint lehet elérhetővé teszem a bétát.
  • koj
    #94
    Sziasztok! A magyarítással kapcsolatban van valami fejlemény?
  • Kombinator1991
    #93
    Nálam nincs főváros jóformán csak r*hadt sok falu mindegyik saját ellátással, és a hidegháború végéig nincs is semmi baj. Abban a pillanatban, hogy átlépek a modern korba kezdődik a felhalmozódás és a bevétel csökkenés.
  • Austin Bailey
    #92
    én annak a működését már nem is figyelem, mert totál szarul működik. Én lerakok bizonyos pontokra egymás mellé négyet-ötöt és úgy működk az ipar. Nálam is van felhalmozódás,. de legalább a bevétel folyamatos. Egyébként szerintem a temaster teljesítménye attól is függ, hogy a lakos milyen hamar jut el dolgozni. Én a szigeten a "főváros" mellett szoktam csináli "falvakat" az ipari meg a farm zónákhoz.
  • Kombinator1991
    #91
    Én nem tudom, hogy ez bug, vagy szándékos az apróbetűs részben, de a cold war végéig dübörög a gazdaság és 3 termelő/feldolgozó épületre elég 1 teamster. Aztán modern times, és BUM mindenhol nyersanyag felhalmozódás és mintha az összes rohadt teamster felmondott volna mindenhol megáll az élet. A pénz meg persze csökken mint állat. Már ott tartok, hogy elejétől fogva minden termelő/feldolgozó épület mellé odab*szok egy teamstert csökkentet létszámmal amit a modern timesban megszüntetek, és még így is van, hogy nyersanyag felhalmozódás van jó pár helyen. Mégis hány ilyen sz*r kell termelőnként a modern timesban?
  • Fisicofan
    #90
    A következő patch ezt jó eséllyel javítani fogja, legalábbis hasonló problémáról írtak ott.
  • Kombinator1991
    #89
    Na srácok ezt a bugot r*hadt nehéz előhozni, de én szerencsés vagyok. Ha katasztrófa animáció közben befejeződik egy kutatás, akkor megáll a kép hallod a szöveget, de nem jelenik meg az üzenet meg a tovább gomb sem. A kép meg ott marad állva amíg be nem zárod a játékot az erősebb úton.
  • Austin Bailey
    #88
    Most már azért jöhetnének képek a városokról.
  • Wolwerine
    #87
    Köszi, megoldotta a létszámot az egyik mod.
  • Fisicofan
    #86
    Üdv!
    A népesség sajnos korlátozva van a játékban, már készültek modok elvileg amik ezt megszüntetik, érdemes utánakeresni ha nagyobb városokat szeretnél.
    A másik valószínűleg tényleg bug, szerintem javítani fogják a későbbiekben, bár a következő patchnél nem láttam utalást rá.
  • Wolwerine
    #85
    Üdv! Én is felfedeztem egy bugot (legalábbis szerintem az), egy küldetésre elküldtem az egyik családtagomat, csakhogy vagy 70 éve nem jön vissza róla... Más, egy általam generált térképen játszom, már ki van fejlesztve minden, csakhogy a népesség nem nő 2026-2030 fölé. Ha kitör egy lázadás, a hullák miatt leugrik a város lélekszáma 1800-1900-ra, akkor jön pár friss telepes aki beköltözik, majd a létszám stagnál megint D. Támogatottság/boldogság 70, hajléktalan alig van, szabad munkahely majdnem 200, üres lakás dettó... Mégis pont annyi emigránsom lesz hogy ne menjen 2026-2030 fölé a létszám- Valakinek van nagyobb városa?
  • peti79
    #84
    Királyság!
  • Fisicofan
    #83
    Helyzetjelentés: úgy tervezem hogy a jövő hét végére, de nagyon legkésőbb 2 hét múlva elkészülök a kezelőfelülettel, már csak az alkotmány egy része, és az épület-információk nagy része hiányzik, ha lesz rá igény béta formában felkerülhet valahova. Onnantól lényegében már "csak" a küldetésszövegeket kell fordítani.
  • Serpa
    #82
  • Fisicofan
    #81
    Üdv mindenki!
    Jelezném hogy készülget magyarítás a játékhoz, az áldott vizsgáknak köszönhetően nem túl nagy léptekkel de halad a projekt. Első körben a kezelőfelület jelentős részének lefordítása a cél (ez már egészen előrehaladott állapotában jár, bár még messze a vége) és utána következnek majd a küldetésszövegek.
  • Austin Bailey
    #80
    ezt jó tudni.
  • Kombinator1991
    #79
    Felfedeztem egy bugot: ha új családtagot veszel fel úgy, hogy már van 7 akkor kifagy a játék.
  • Nazgul1980
    #78
    Alig várom hogy tudjak én is játszani rajta
  • Austin Bailey
    #77
    katonai bázist kell építeni.