36843
11375847381401621903.jpgHivatalos oldal | Magyar rajongói oldal | Fontos infók kezdőknek!| Tutoriálok | GYIK | War Thunder: Air Forces topik
A másokkal való személyeskedés, a provokálás, kötekedés, illetve az alpári nyelvezet, káromkodás a fórumon nem megengedett, ezért külön figyelmeztetés nélkül büntetőpontokkal, bannal jutalmazzuk!
  • Kissssss0
    object 279-el ezt hoztam most össze.

ennyi erővel akár használhattam volna az egyik rookie GE wagert is.
  • Kissssss0
    aubl hvg, tis-ma, p-59a jó befektetések.

meg ha gayjin levinné a merk2 és a j6k1 br szintjét akkor azok is többet érnének.
  • Nohab
    Egy helyen láttam jelentős különbséget: Az a csata végén a kisorsolt bónusznál. Lényegesen nagyobb értékű SL csomagokat kapok. Illetve új nemzetek megjelenésekor kapok valamelyik reserved repülőre talizmánt. Most a kettő reserved svéd vadászgépre kaptam meg őket kb. 5 csata különbséggel. A kínaiak húzásakor is kaptam az egyikre.
  • mabbak
    Placebo, mielőtt elkezdenek mások tódítani, h prémiummal gajadzsin feljebb tekeri a sikerességedet. Én játszottam prémiummal és nélküle is rengeteget, szinte ugyanolyan teljesítménnyel. Vannak jobb körök, vannak rosszabb körök, van amikor sikeresebb vagy, van amikor kevésbé sikeres és ennyi. Meg nyílván fejlődik az ember.
  • ToMy_
    Köszi a befektetési tanácsokat... :)
    Amúgy eladtam, kijött belőle 180 nap prémium, és még maradt némi GJN.
    Nem tudom, hogy ez a prémium acc ennyire valós előny-e vagy csak placebo, de tegnap volt pár egészen jól sikerült RB köröm a nagyobbik német TigrisII-vel, volt hogy 3-an vettek körül, de pattant minden lövés, és utána meg kivégeztem őket... várom is, hogy reportoltak... :D
  • mabbak
    Én meg büszke voltam magamra, hogy sikerült egy feles Objektet stratégikusan összekaparnom. :D

Am meg köszi, nagyon szép összefoglaló.
  • Nohab
    Adok pár tippet:

Dömping idő alatt veszünk járművet befektetésre vagy használatra, de nem adunk el. A holdjárót (ha még nem adtad el) tartsd meg legalább október közepéig. Akkor már (szerintem) 70 GJN-t is kapsz érte. Lesz november elején egy akció a prémvásárlásra. Ekkor ismét zuhanni fognak a tankok ára. Ha akkor akarsz venni egy év prémiumot, akkor október közepén add el, ha később, akkor még tovább várjál.

Novemberben elején lesz akció az aranyból egy év prémiumra. Akkor átváltasz megfelelő mennyiségű GJN aranyra és megveszed. Kb. 55 GJN-ból nekem kijött egy év prém. Szóval aranyból prémium a legjobb, de csak akkor, ha akció van.

A prémium (véleményem szerint) mindig előrébb való, mint a prém tank. A prémium minden nemzet, minden ágában érvényes, míg a tank/repülő/hajó/stb. CSAK egy nemzet, CSAK egy ág, CSAK -1/+1 RANK, és CSAK egy legénység egyidejű fejlesztésére lehet felhasználni. Nem beszélve arról, hogy a Merkava csak limitált tank és nem prémium, vagyis nincs rá RP vagy SL bónusz. Ha nincs gyűjtői szenvedélyed, akkor semmi esetre sem éri meg aktiválni ezeket a gépeket. Inkább el kell adni legalább egy, fél év pihentetés után. Ha viszont mindenképpen prém járművet akarsz, akkor inkább ajánlom a shopból való vásárlást.

Én a helyedben most két dolgot tennék: vennék 1-es pumákat befektetésre, amiket lehetőleg jövőre adnék el. Annak egy részét ismét befektetném, a másikat szabadon felhasználnám.

Vagy:

Pihentetném a GJN-t és a kövi event potens gépeiből vennék párat, amit befektetésre megtartanék. Vagy ha olyan kétszintes farmolós event jön, mint 2019 őszén, akkor a pénzt felhasználnám a második szint eléréséhez. Megéri.

Sajnos ez ilyen. Ha meg akarod növelni a tőkéd, akkor nem hónapos távokban kell gondolkodni, hanem évesekben. Olyan mint egy egyszerűbb tőzsde. Egy petákot nem fizettem még a gajinnak, de az első okosan csinált farmolós event után (IS7 - 2018 nyara) 15 hónappal lett meg az első éves prémem. Most meg így néz ki az Inventorym. Itt rászűrtem a járművekre.

Utoljára szerkesztette: Nohab, 2020.04.21. 10:15:58
  • ToMy_
    Azt kimatekozta már valaki, hogy érdemes: GJN-ből aranysast, és abból prémiumot vagy GJN-ből prémiumot egyből?
  • ToMy_
    Jaja, meglett közben, csak a fizetés indítása után adja ki, hogy GJN-ben is fizethetek. Köszi mindenesetre! :)
  • Kissssss0
    https://store.gaijin.net/catalog.php?category=PremiumAccount#item_4944

rákattintasz a kék "buy" részre, alul katt a "more payment options" és itt látnod kellene egy opciót hogy fizetni tudjál a pénztárcából"pay via balance", ez a lehetőség bármely más store árúnál is feljön, így azt vehetsz amit akarsz a gjn-ből.

(én így vettem meg a g55.s bundle repölőt még múlt évben)
    Utoljára szerkesztette: Kissssss0, 2020.04.20. 20:13:03
  • ToMy_
    Tehát ha a store.gaijin.net -en csak az aranysasos árakat látom, akkor nekem ez almás?

Eladásom nem nagyon volt eddig, a holdjárót adtam el meg a maradék anyagokat az event után, illetve pár ládát.
  • Kissssss0
    store oldalon lehet venni prém időt a gjn-ből ha adtál el elegendő alkatrészt a piacon, az hogy megéri e eladni a 279-et és venni rajta egy merk2 tankot csak rajtad áll.

én csak annyit tudok mondani hogy mindkettő lassú papír tank ha uptier-be kerülsz, márpedig 8.0 felett a minél nagyobb sebesség és tűzerő számít.
  • ToMy_
    A GJN-ért kapható Merkava2-t érdemes megvenni? Az kb. kijönne a holdjáró árából.
  • ToMy_
    sziasztok,
    van vmi trükk, hogy GJN-ből prémium előfizetést csináljak?
  • Joxy
    Igen erre gondoltam :(
    Engem is ez lepett meg, hogy mindenki a spawn pontok felé veszi az irányt...
  • LazyPaul
    Ehhez csak őszintén gratulálni tudok a gazsinak, menjenek a .icsába. Nem volt elég hogy sokszor a bombázók szedték ki a 2. vagy 3. tankom a belépés után 2 másodperccel, most már az ellenfél tankjai is ott ásítiznak és sorban szednek ki minden belépőt. Ráadásul a csapattársak is rohannak az ellen spawn pontjához, eszük ágában sincs pontot foglalni. Mégegyszer gratulálok az idióta gazsinak, csak így tovább.
  • Kissssss0
    ha a piros mezőre gondolsz a spawn környékén akkor az már nincs többé, bárki betud menni anélkül hogy felrobbanna xy idő lejárta után.

ettől függetlenül ugyan úgy megfogsz jelenni az ellenfél térképén ha akárcsak a közelébe is mész a piros zónának.
  • Joxy
    Most már nincs spawn védelem?
  • Kályha
    Kicsit remeg a kép repülés közben, ha WT-ben bekapcsolom a VSync-et. Ha radeon beállításokon belül fixálom az fps-t, szintén. Van ezzel valakinek tapasztalata?
  • LazyPaul
    A markerek léte az egyszerre áldás és átok, árkádban. De nem az összes játékost mutatja általában csak amelyik fel van derítve, azaz többen is látják. Akit nem lát senki annál nincs marker, ilyenkor jó az RB-s rutin.
  • mabbak
    Ez a teljes AB tapasztalatom, akkor szoktam bekerülni amikor vmiért resetel a csata kiválasztó felület és mindenhez beállítja az AB-t. Nyílván le kell számítani azokat a gépeket amik csak benne voltak a lineupban de csatába nem jutottak. Az Abrams viszont nem is olyan régen volt és ott próbálkoztam is, de számomra furcsa volt, hogy a pálya két ellentétes végéből lövöldöztek az emberek egymásra és mindenki idegesen mozgott előre-hátra kifacsart szögekben két lövés között.

Azt nem tudtam, h piroson is lehet találat elérni. Pont azért szeretem az RB-t mert "nyugodtabb" játékmenet meg vmennyire át kell gondolni, h hova lősz, bár nyilván AB-ben is célszerű tudni, h milyen pontot kell keresni az ellenfélen. Legtaszítóbb pontja továbbra is a markerek léte. De mondom AB-ről főleg videókat láttam, tapasztalatom kicsi.

Kinek a pap, kinek a paplan.

Utoljára szerkesztette: mabbak, 2020.04.13. 23:37:29
  • LazyPaul
    Abban teljesen igazad van hogy ott a kis célkereszt, de az nem biztos hogy csak ha zöld akkor tudsz hatásos találatot bevinni, pirosnál is előfordulhat. Egyébként jómagam is RB-ztem, de nem igazán találtam nehezebbnek mint az AB-t, kicsit jobban kell figyelni, fülelni, a célzást különösebben nem nehéz megtanulni, ennyi. Azért maradtam az árkádnál mert jóval pörgősebb.
    Utoljára szerkesztette: LazyPaul, 2020.04.13. 23:20:48
  • mabbak
    Persze, csak amennyire én tudom AB-ben ott van a kis zöld indikátor amire mindenki rá tudja húzni a célkeresztet keresve a gyengepontokat. RB-ben meg csak úgy magadtól nem biztos, h simán eltalálod amit kell. Szóval én nem azt állítottam, h RB-ben nem tudják kilőni ugyanúgy, csak nehezebb ill. más.
  • LazyPaul
    AB csatákra vonatkozik, az átütés meg a páncélzat itt is ugyanaz. T-44-100, T-54-esek, Leopard 1,M48A2 C ezek simán kilövik. A németekkel én magam lőttem ki.
    Utoljára szerkesztette: LazyPaul, 2020.04.13. 22:54:17
  • mabbak
    AB v RB? AB-ről nem tudok nyilatkozni, de RB-ben azért nem olyan egyértelmű az, h kilövik v nem, viszonylag sokat pattintottam. Heat-fs-t én speciel nem szeretem, inkább apds v apds-fs. Meg ugye ez vmi hajóágyú, nem átlagos kaliber, nem tudom volt-e egyáltalán 130-as heat-fs, meg az azt jelentené, h egyből mehet feljebb fél br-t.

• Nohab
    IS7 se kapott. Volt egyáltalán ehhez az ágyúhoz HEAT?

Azért azt megnézném, mikor egy 7,0-7,3 csak úgy kikap egy Object 279-et.
  • LazyPaul
    Én is próbálgatom és ahhoz képest hogy nehéz hk jobban kell dugdosni mint egy közepest, szinte bármi kilövi,még downtier-ben is. Amúgy mentem vele én is jó csatákat, de nem nagy szám. A HEATFS-t nyugodtan megkaphatta volna ez is, ha már a többi ruszki tank megkapta ezen a szinten, akkor mindjárt faszább lenne.
    Utoljára szerkesztette: LazyPaul, 2020.04.13. 22:10:22
  • mabbak
    Mondom én, h nem rossz ez ha saját br-be kerül.

• mabbak
    Mit magyaráz ez meg?
  • Szemike84
    Szerintem ez mindent megmagyaráz...
    Utoljára szerkesztette: Szemike84, 2020.04.13. 18:52:21
  • Kissssss0
    tier 1 MM úgy ahogy van megdöglött :DDD
  • voivod32
    Megoldódott. Csak újra kellett indítani a játékot.
  • voivod32
    Srácok, valamiért nem engedi beváltani a turretet. Mi lehet az oka?
    Utoljára szerkesztette: voivod32, 2020.04.13. 14:00:35
  • jocking
    Ta-154 megéri, egyik kendvenc T3 gépem. :) Mondjuk nekem egyszer dobott egy 50%-os "vócser-t", úgy még jobban megérte. :D
  • Kissssss0
    meg volt más haszna is a folyamatos grindelésnek, ta-154 meg a me-264 miatt.
  • Kissssss0
    tegnap meglett a corsair... és ezzel véget is ért a grindelés(?), csak nekem nem, nekem még ott van a warbond shop is amit be kell fejeznem, végre valahára meglesz az a német kv-1 765r is.

(bár a corsair cupont nem használtam még fel, jelenleg alig van belőlük a piacon, miközben az object 279-ből van vagy 1500+ fent :)
    Utoljára szerkesztette: Kissssss0, 2020.04.13. 12:11:47
  • jocking
    Amennyire én látom, nincs értelme feljebb rakni. Simán ölhető, nem indokolja semmi a magasabb br-t. Igazából még csodálkozok is, hogy nem 6.7-7.3, hogy a tigriseket tudja szopatni.
  • LazyPaul
    Ha feljebb rakják ott már használhatatlan lesz, és akkor a gazsi "ingyen" adott egy nagy semmit. A pár eventes tankom közül eddig a Merkavával vagyok úgy hogy na ezt még biztos előveszem, valamennyire használható. A többi felejtős. Az Object-et is végül megtartottam, de még csak tesztkörre tudtam vinni, jelenleg túl kevés a játékos BR 8.3-ban, nem tud berakni.
    Utoljára szerkesztette: LazyPaul, 2020.04.13. 10:29:35
  • Nohab
    S tuti fix, hogy ez még kerül feljebb. IS-7 is valahol 7,3-on kezdte. Ennek még stabilizátora is van.
  • mabbak
    Legalább tudod, h a következő event-tel már nem érdemes szopni mert annyira OP tankot úgysem adnak és/vagy balanszolnak rajta br-el.