62
  • fecg21
    #1
    kicsit OFF: Régebben heti szinten több órát is eltöltöttem azzal, hogy az ebay-en keresgéljek hasznos, érdekes/szórakoztató cuccokat, alkatrészeket egyéb dolgokat. Már egy jó ideje annak hogy csak akkor keresgélek az ebay-en ha nagyon muszáj, egyszerűen idegesítő az ahogy a seggemben is benne vannak ezek az idióta barmok. Nem lehet úgy rákeresni valamire hogy azt utána ne listázza nekem ki-ráadásul a fő oldalon.

    "A CNet szerint az IAB azzal érvel, hogy adatok nélkül nem lehet megállapítani, hogy a felhasználó látott-e már egy adott hirdetést vagy sem, így akár ezerszer is megmutathatják majd neki a reklámot"
    "Tavaly októberben az Ipsos nemzetközi kutatásából az derült ki, hogy a válaszadók 56 százaléka szereti, ha a közösségi oldalakon saját személyére szabott reklám fogadja. A magyar megkérdezetteknél ez az arány 54 százalék volt. "

    Ezek nem hallottak még az adblock-ról?? A reklámokat meg senki nem szereti,függetlenül attól hogy az személyre szabott vagy kihagyhatatlan vagy bármilyen vevőcsalogató...
  • fergusonpapa
    #2
    Ne legyél ennyire maradi.. A reklám érted van a célzott méginkább hogy megtaláld azt ami neked jó. Nem csak azért céloznak hogy köntséghatékonyan hirdesenek hanem mert ez a felhasználóknak is jó..

    az adblockal csak kicseszel mással, ahonan a tartalmat nézed, mert pénz nélkül nem tudna olyan igényesen menni mint a jelenlegi helyzetben ehez pedig reklám kell. adblockot meg nem használják olyan sokan hogy mérvadó legyen.

    Hozzáteszem a gusztustalan reklám áradattol én is rosszul vagyok mikor egy lapon 10nél több hírdetést is láttok.. főleg a "Te nyertél kattints féléket"
  • Lazarus
    #3
    Nekem az első dolgom adblockot tenni a böngészőre. Nagyon jó hogy meg tudnak célozni a reklámokkal amit egyenesen rám szabnak hogy megvegyem, de ha kell valami majd rákeresek, utánajárok és megveszem azt amit a legjobbnak gondolok.

    Lehet ezt úgy is mint a moziban, mindenkinek osztogatnak egy kis csomag xy márkájú kekszet, akinek ízlik talán belerakja a bevásárlókocsiba legközelebb. Ez a módszer sokkal szimpatikusabb és eleve megcéloztak egy olyan réteget akinek van pénze mozira vagy kekszre. Aztán ott vannak a bújtatott reklámok a filmekben ami még a jóízlés határain belül van, ha a szállító egy minikúperből osztja az ólmot lehet hogy valakinek annyira megtetszik hogy minden vágya az a kocsi lesz (ismerek ilyet).

    De ügyesen fejlődnek a neten is. Fél éve elektoromos cigit akartam venni, utánaolvastam hogy tájékozódjak milyen márkával/típussal járnék a legjobban. A cikkek, összehasonlító és top listák 90%-a mind fizetett hirdetés amiket 1-1 brand pénzel, méregdrágán próbálják elsózni a gagyi semmi mással nem kompatibilis szarjukat. A fórumok nagyrésze szintén fizetett emberek reklámja akik ajnároznak egy bizonyos brandet a többit meg fikázzák. kb 2 hét olvasgatásba/keresgélésbe telt felmérni hogy valós képet kapjak a termékekről. Ez a megtévesztésen és félrevezetésen alapuló marketing technika is rendkívül visszataszító, de ez egy ilyen szakma azthiszem :P
  • Thrawn
    #4
    Csak ezen az oldalon most 9 nemkívánatos kukkolót blokkolok. A fent említettek mellett pl. Gemius, Adverticum, Google Adsense, stb. Köszönöm, jól megvagyok nélkülük is.
  • KopaszIsten
    #5
    Stimmel.
  • Cat #6
    A Gemius az magyar auditlap, ami SG látogatottságát méri, a másik kettő pedig hirdetéskiszolgáló.

    Azért azt látni kell szerintem, ha nincs reklám akkor az ingyenes híreknek is annyi. Pedig igény lenne rá, lásd valamiért csak megnyitottad ezt a weblapot és csak kommentelsz ide. (Persze ez az egész érvényes az offline világra is: a Metro újság is valahogy mindig elfogy, nem nyomnak senki fejéhez pisztolyt, hogy elvegye a ládából.)

    Mivel Magyarországon baromi magas a Firefox részesedése, úgy 30-40 százalékra mérik, érdekes lesz, ha bevezetik, mert az automatikus böngészőfrissítéssel párosítva ez azt jelenti hogy néhány hónappal később, mire kliensoldalon elterjed minden magyar weboldal forgalma ennyivel fog esni. Namost ez kb. ugyanennyi bevételkiesést is jelent az összes magyar lapnak, ahol van hirdetés, és kétlem, hogy pl. az egyébként is veszteséges Index vagy Origo ki tudná gazdálkodni, ha eltűnik a bevétele harmada. (A hirdető csak annyit fog látni hogy jóval kevesebben látják a reklámját, mint korábban.)
  • Szefmester
    #7
    Akkor cserébe pedig elvárható volna hogy ne bulvár szemetet, és flamewar indító cikkeket és félrefordításokat olvass hanem valódi cikkeket. Hol vannak már Cifu zseniális cikkjei...
    A film szekcióba be sem teszem jóformán a mancsom mert amit Vikike művel az szégyen, ahogy a játék részlegben is Ötvös úr kontárkodása. Ez a szint egy ingyenes fanblog oldalon is gáz lenne, nemhogy olyan helyen ahol pénzt is kapnak érte.
  • qetuol
    #8
    "Természetesen a többi böngészőben is bármikor kikapcsolható a sütik fogadása, de a Firefoxban ez alapértelmezett lenne."

    erről van szó. aki akarja, ki tudja kapcsolni, aki nem tudja, annak nem is fontos.
  • Szefmester
    #9
    Vagy csak nem tudja hol lehet! ;)
  • fergusonpapa
    #10
    Magyarország az a hely ahol elvárja szinte mindenki hogy ingyen minőséget kapjon.. de ha megforditanánk a dolgot, kiváncsi lennék hány ember lenne aki lehozná azt a temérdek hírt mindennap-minden héten-stb.. Hja és persze INGYEN!

    Az meg nem megoldás hogy pistike ir pár dolgot de megunja :" bocs fiuk de tudjátok ez csak hobby és most barátnőm van.. "
    utána jön lajoska hogy én csinálom helyesen nem tudok irni de legalább lelkes vagyok..

    Biztos vannak sokan akik ingyen és lelkesen csinálnak valamit de ez kevés és még kevesebb a hoszabbtávú minőség. Mindenki szapulja most az sg-t de valahogy mégis ide jár.. érdekes :)
  • duke
    #11
    Mar reg akartam kerdezni, hogy kilehet e kapcsolni itt az sg-n, az alul, percenkent megjeleno cikk ajanlo ablakot. Erre most egyaltalan nem jelenik meg. Nem az zavar, hogy egyszer megjelenik, hanem, hogy folyamatosan ujra es ujra. Olvasas kozben baromira zavar, hogy valami ugral a monitor aljan.
  • fecg21
    #12
    Ha prémium(fizetős) szolgáltatásként vennénk igénybe az SG-t, akkor sem valószínű hogy reklám mentes lenne-és itt bukik is az egész dolog. A bujtatott reklám is reklám. Én azt veszem inkább észre hogy egyre pofátlanabb módon törnek előre a reklámozók, persze hogy ez nem tetszést vált ki az emberekből. Az sg mellett a ph-t szoktam olvasni rendszeresen, ott is egy jó ideje megfigyelhető a fizetett reklámok cikként való eladása. Én ott sem adtam hangot az elégedetlenkedésemnek, ahogy itt az sg-n sem, szűrni-szelektálni kell-tudatosan. Érdekes dolog ez amúgy, ha fizetőssé válna mondjuk az index-vajon hányan olvasnák? Negyedannyian? És ők vajon a reklámozók célközönségei is lennének automatice? Nem hiszem. És az sem feltétlenül igaz hogy elsősorban a felhasználók szemléletének kellene alapjaiban megváltoznia.
  • fecg21
    #13
    Én egyszer a yahoo (pfhejjj) toolbar-ral jártam így, kb 2 óra hossza elteltével meguntam a kutakodást, és újrahúztam az akkor még win xp-t...
  • Cat #14
    "Érdekes dolog ez amúgy, ha fizetőssé válna mondjuk az index-vajon hányan olvasnák? Negyedannyian? És ők vajon a reklámozók célközönségei is lennének automatice?"

    Ha az újságosnál veszel bármilyen napilapot vagy magazint tele lesz reklámmal, nem pici bannerekkel, hanem egész oldalakat betöltőkkel. Érdekes, ott elfogadják az emberek, hogy fizetnek az újságért, és abban reklámok is vannak (amiért szintén az újság kap pénzt természetesen). És ez kb. azóta így van, amióta az első hírlap megjelent. (Én egyébként nem veszek újságot, de nem a reklámok miatt, hanem mert egyszerűen nem friss, nincs benne olyan tartalom, amiért megérné fizetnem. De régen se zavart a reklám, strandon pl. tökéletes bulvárszarokat olvasni, vagy röhögni a férfimagazinok baromságain. Na azok tele vannak kétoldalas óra meg autóreklámokkal.)

    Itt pedig mennyien mondják, hogy "csak a reklámok miatt nem nézek valamilyen oldalt". Kétlem, hogy ha nem lenne lehetőségük elkerülni valóban lemondanának róla. (Bizonyíték rá, hogy az újságok eladásai nem a reklámok miatt csökkennek.)

    "Ha prémium(fizetős) szolgáltatásként vennénk igénybe az SG-t, akkor sem valószínű hogy reklám mentes lenne"
    A prémium lapok olvasói a leggazdagabb emberek, ezért a leginkább ott éri meg hirdetni -> baromi drágán tudják eladni a felületüket, hülyék lennének nem megtenni.

    duke: kapcsold ki a beállításaidnál, egy pipát kell csak kivenned.
  • Narxis
    #15
    Az öregeken kívül van aki vesz még újságot? Nálam kb. a tévézés kategória. Akkor nézem/olvasom ha ingyen van.

    Semmi más nem kell csak internet és abból is inkább külföldi oldalak, naprakészebbek, gyorsabbak.
  • Cat #16
    "Akkor nézem/olvasom ha ingyen van."

    Semmi sincs ingyen. Ezt meg lehet érteni? Valaki, valahol fizetni fog érte. Ha pedig nem, akkor megszűnik.
  • fecg21
    #17
    Amúgy szerintem itt arról lehet szó hogy mozzilláéknak szükségük van egy zsírosabb csekkre, eddig minden jel arra mutat hogy meg is fogják kapni a maguk kis nokiás dobozát-erre megy ki a játék.
  • galocza
    #18
    még meg is tűrném a reklámokat. nem szívesen (hogy, jajj, de jó nekem, személyre szabott reklámokat nézhetek, végre, valakinek, valahol FONTOS VAGYOK!), hanem felfogva az alább leírt gazdasági szükségszerűséget.
    de egyrészt a reklámok nagyon elpofátlanodtak: most már nem csak egy mozgó gifet kell élvezni, hanem videót, hanggal. köszi, az ilyen audiovizuál egyveleget meghagyom másnak. másrészt pont a reklámszolgáltatóra kell várni 1-1 oldal betöltésénél, ami eléggé bosszantó. ha már mutogatni akartok nekem vmit srácok, vegyetek sávszélt...
    szóval szerintem ha a reklámoztatók és reklámszolgáltatók némi önmérsékletet tanusítanának, hogy egy oldal megjelenítése ne 1 perc legyen, és ha megjelent, ne folyjon ki a szemem/fülemből a zsír, elég sok embert rá lehetne venni az adblock (és társai) kikapcsolására.
  • Narxis
    #19
    Akkor szűnjön meg. Egyetlen magyar honlapot tudok mondani aminél hajlandó lennék fizetni. A többi nyugodtan megszűnhetne, nagy szívességet tenne.
  • wiIlcox
    #20
    Eddig is lehetett menedzselni a sütiket, meg blokkolni a reklámokat, nincs ebben semmi új, nem is értem a hisztit.
    "Eddig ez a gyakorlat kizárólag az Apple által készített Safarira volt jellemző." - ez nem zavarta a hirdetőket?
  • wiIlcox
    #21
    "kétlem, hogy pl. az egyébként is veszteséges Index vagy Origo ki tudná gazdálkodni" - nem kell aggódni, jól behatárolható kör pénzeli azokat. Ha veszteséges lenne, akkor már rég megszűnt volna.
  • wiIlcox
    #22
    Én egyet sem.
  • Cuchulainn
    #23
    Na itt van a kutya elásva.
    Röhejes olvasgatni a sok "jajjszegény reklámolók, a csúnya gonosz felhasználók letiltják az ő csupa szeretetből csak nekik összeállított hasznos és szép ajándékaikat" hozzászólást.
    Amikor felmegyek egy weboldalra elolvasni/megnézni valamit, de közben az eredeti tartalomnál tízszer harsányabban villog, prüttyög esetleg még a pofámba is ugrik a reklám (főleg az a típus ami gyakorlatilag nyíltan, nevetségesen átlátszó módon csalás) akkor nem igazán tudom komolyan venni azt az álláspontot, hogy mindez értem van csak...
  • wiIlcox
    #24
    "egy jó ideje megfigyelhető a fizetett reklámok cikként való eladása" - de ezeket feltehetőleg el is olvassák páran. Persze kilóg a lóláb, tudja ezt az értelmesebbje, de még mindig hatékonyabb, mint az egyéb reklámok. És ez jó a reklámozónak meg az oldal üzemeltetőinek is.
  • wiIlcox
    #25
    "A fórumok nagyrésze szintén fizetett emberek reklámja akik ajnároznak egy bizonyos brandet a többit meg fikázzák." - így van, jól ki lehet szúrni ezeket. Meg az üzemeltetőket, akik különböző nick nevekkel gerjesztik a vitát, hogy minél több oldalletöltést érjenek el.
  • FoodLFG
    #26
    adBlock, miről beszéltek?
    HOST file!

    http://winhelp2002.mvps.org/hosts.htm
    block ads, banners, 3rd party Cookies, 3rd party page counters, web bugs, and even most hijackers
    Simán kiveri még a jutub reklámokat is.

    Ehhez a listához még hozzáadhatjátok a magyar oldalak férgeit is:
    ::1 ad.adverticum.net
    ::1 adocean.pl
    stb


    Szóval nincs semmilyen korszakalkotó fícsőr itt.
    A mozilla azzal baszta fel többek agyát (nagyon helyesen), hogy alapból a pórnépnek is be van kapcsolva a szűrés. Kíváncsi vagyok meddig marad ez így. Ez attól is függ, hogy honnan kapják a pénzt...
    Mindenesetre tetszik a hozzáállásuk.

    Egyébként meg lehet azt csinálni, hogy bizonyos ad-scriptek nem betöltődésekor használhatatlan legyen egy oldal, de technikai okok miatt nem érdemes...
  • wiIlcox
    #27
    A hosts akkor jó, ha komplett oldalakat kell letiltani. Az adblock meg akkor jó, ha szelektíven akarunk tartalomra szűrni. És persze bővíthető még a NoScript-tel, ami 3. oldalak scriptjeit tudja hatástalanítani, a CookieSafe-fel, amivel a sütiket lehet megzabolázni, én még használom a Remove It Permanently-t is, ami szintén nagyon hasznos tud lenni.
  • FoodLFG
    #28
    Ha minden szart felraksz a gépre/böngészőre, attól csak lassabb lesz. + azok belelátnak az általad letöltött oldalak tartalmába is általában, ami engem pl eléggé zavar. Nincs is semmi ilyen a gépemen.

    A hostal tényleg csak domaineket lehet szűrni, de erre a célra pont megfelel, mivel ezek a cuccok általában egy külső domainről jönnek.
    A maradék, ami meg nem, az meg nem számít annyira. Nekem csak host van és pl alig látok reklámokat. Az már simán jó.
  • wiIlcox
    #29
    Nekem tökmindegy, hogy mit használsz, egyébként meg nem host, hanem hosts. Ennyit a hozzáértésedről. Viszont valótlanságokat ne terjessz.
  • wiIlcox
    #30
    "Nekem csak host van és pl alig látok reklámokat" - én meg egyáltalán nem látok.
  • gforce9
    #31
    Nagyon érdekes, hogy az érveiddel ellentétben 15 évvel ezelőtt amikor még korántsem volt ennyi reklámszemét a neten, sokkal könnyebb volt megtalálni a valóban normális tartalommal bíró oldalakat. Most a sok szemét között úgy kell keresgélni. Furamód a normális oldalak akkor is meg tudtak élni annó, amikor még a reklámokra nem épült ekkora ipar. Felőlem egyébként eltűnhetne a honlapok 90%-a nyugodtan. Hulladékok, egymást ismétlik (sokszor még azt is hibásan). Nem a hírekből élnek meg, hanem a sima kattintásvadász szenzációhajhászásból. Senki nem lenne szegényebb, ha bezárnának, max a reklámipar, de azok meg felőlem mehetnek a híd alá, annyira ocsmányul viselkednek és hazudnak bele az ember szemébe.

    Olyat meg kijelenteni, hogy:"Ne legyél ennyire maradi.. A reklám érted van a célzott méginkább hogy megtaláld azt ami neked jó. Nem csak azért céloznak hogy köntséghatékonyan hirdesenek hanem mert ez a felhasználóknak is jó.."

    Hát ekkora marhaságot rég hallottam. A reklám egyedül egy embernek jó. A cégtulajdonosnak, aki el akarja adni a vackát. Ha téged jó érzéssel tölt el az, hogy még célzott reklámok esetében is felesleges vackokat akarnak ráderőltetni minden 100. pixelen akkor csak gratulálni tudok, könnyű az igényeid kielégíteni.
  • FoodLFG
    #32
    :D Most tényleg ezen akarsz erőlködni, hogy hosts helyet host-ot írtam?
    Ember, te el vagy tévedve:

    AdBlock
    https://chrome.google.com/webstore/detail/adblock/gighmmpiobklfepjocnamgkkbiglidom/details?hl=en

    This extension can access:
    Your data on all websites
    Your tabs and browsing activity


    Egyébként enyhén vicces azt látni, hogy valakik akik azt szeretnék elkerülni, hogy 3 oldal adatokat gyűjtsön róluk, azok egy másik 3 oldal által előállított cuccokat futtatnak a gépükön. Ráadásul úgy, hogy van egyszerűbb, natív, transzparensebb megoldás is.
    Enyhe ellentmondás...
  • wiIlcox
    #33
    Nem vagyok eltévedve. Aki el van tévedve, az te vagy, mert te a krómos adblock-ról regélsz, itt meg ugye FF-ról van szó, annak a neve pontosan AdBlock Plus. Nem ugyanaz a kettő. A gugli meg egyébként is mindent tud követni, ha krómot használsz.
    Mellesleg itt nem a követés kiszűréséről van szó, hiszen win-es gép esetén eleve követ a ms, továbbá a szolgáltatód, ami a teljes internetes forgalmadat naplózza, meg az állítólagos kis fekete dobozok, amiket a szolgáltatókhoz telepítettek a csak sejtjük, hogy kik.
  • kvp
    #34
    Nem igazan ertem mi ebbne az uj. Az opera ezt mar nagyon regen tartalmazza, szoval le vannak maradva.
  • Frank99
    #35
    maximálisan egyetértek.

    vagyok annyira felnőtt, hogy meg tudjam keresni, ha valamit venni akarok.

    Ha valamit a velejéig utálok, az a reklám, főleg a tv-ben. Tőlem is éhen dögölhetne az összes, bocs a marketingesektől.

    Napi 3-4 telefon csak az otthoni telefonon ilyen. Mondjuk úgy leteszem mint a szél, az összes ua. behízelgős hangon beszél, hogy 99,9 %-al eltalálom, hogy marketinges. És milyen érdekes, azzal soha nem hívott még senki, hogy üzletet akar nekem hozni, mindig a pénzemet akarják lenyúlni?!
  • wiIlcox
    #36
    Tegyük hozzá, hogy mennyivel olcsóbb lehetne minden, ha a reklám árát nem kéne megfizetnie a vásárlónak. Mert ugye azt senki sem gondolja, hogy a reklám ára nem épül be a termék árába? Aki reklámozott terméket vásárol az a marketingesek sleppjét is eltartja (többek között). Meg persze azokat is, akik a reklámokból élnek.
  • Tetsuo
    #37
    Ezzel egyetertek. A magyarok joval kritikusabbak, mint mondjuk az angolszaszok es igenyesebbek is, aminek van elonye de sok hatranya is.
  • fergusonpapa
    #38
    Senki nem szereti a tvben a reklámot, jön az hogy majd letöltöm és megnézem reklám nélkül,csak azt felejtik el sokan ha nincs reklám nincs bevétel ha nincs bevétel nincsenek műsorok-sorozatok.. mi ebben kibaszot nehéz? Mindenki tolerálja a reklámot, mert cserébe minőséget kaphat (nem véletlen irtam hogy kaphat mert ez nem mindig teljesűl) de a tvnél maradva, a sok siker sorozat amit letorrentezel szerinted milyen pénzből van? Biztos nem a nyugdijasok rakták össze :)
  • wiIlcox
    #39
    A gagyi csatornákért és a hulladék sorozatokért nem lenne kár.
    A mai fiatal generáció természetesnek veszi, hogy vannak reklámok, még ha zavarja is őket. Én reklámmentes korban nőttem fel, és érdekes módon akkor is vásároltak az emberek, pedig nem láttak egy darab reklámot sem. Egyébként meg ma sem a reklámok alapján vásárolnak (csak a nagyon idióták), hanem aszerint, hogy mit tudnak a pénzükért megvenni, meg egyáltalán mi az, ami az adott helyen kapható, ahova éppen bementek vásárolni. Nem ismerek olyan embert a környezetemben, aki egy reklám alapján azonnal elment volna megvenni egy terméket. De még azok az idióták is egy idő után a fejükhöz kapnak, akik nyakra-főre összevásárolnak mindent, amit éppen reklámoztak, aztán rájönnek, hogy mekkora palimadarat csináltak belőlük.
  • dyra
    #40
    nagyon szépen levezetted, csak kár, hogy nem igaz amit írsz. Pont emiatt a felfogás miatt árasztotta el a szemét a netet és a TV-t. Mert már ugye a kezdetektől megtűrték, a reklámokat. Mert az ugye mindenkinek jó. Csak épp a minőségi net-nek és TV-nek nem. Na én ezért tiltok minden reklámot, és tekerem át a reklámokat a TV-ben.