206
  • Papichulo
    #86
    Nekem meg a tag-ek hasznalataval van gondom... :)
  • Papichulo
    #85
    ".csak Azt nem vetted figyelembe -eléggé manipluatív módon- hogy, valahogy nem az iPhone5-össel hasonlítottad össze hanem az előző szériás iP-vel. Ami természetesen jóval olcsóbb az iP5 rányékában."

    Mely 28 euroval dragabb. Dragabb? Igen... [b]"Joval" dragabb? Ich don't think so...

    "ugyan olyan minőséget kapnak sokkal kevesebbért már"

    A 16 EUR kulonbseg lenne a sokkal kevesebb?

    Ugy latom ezen ket hozzaszolasod alapjan is le tudjuk vonni a konzekvenciat, hogy - tobbek kozt - az osszehasonlito elemzes sem az erosseged :)
  • NEXUS6
    #84
    A "4s" lemaradt.
    iPhone4s-ről van természtesen szó. Csak mert úgy tűnik, hogy ez az andro, wp, bb júzereken kívül itt senkinek nem világos.
  • NEXUS6
    #83
    "Látom ezt sem sikerült értelmezni. Ugyanarról a szoftverről van szó, ami megjelenik mindkét platformon. Egyszerre. Ugyanúgy. Még amikor ingyenes is, akkor is jobban fogy az almások boltjában - azaz sokkal aktívabbak. Nem májerkedésből vettek okostelefont, mint sok Androidos."

    Nézd. Ha ugyan azok a progik elérhetők, akkor hol a gond felhasználói szempontból?
    Az meg szerintem igen is májerkedés, ha ugyan azért a dologért pénzt adsz ki, amit ingyen is megszerezhetsz. Persze nem szép dolog a kalózkodás, de kérném hogy akkor most jelentkezzen az az egyetlen ember, aki még soha nem töltött le semmit, ha más nem egy Papp Rita számot, mondjuk a Csovivsovidzsaszpert, amikor még kicsi volt és a kakaobiztos számítógépen az oviban ismerkedett a nettel.

    Az hogy az Alma esetében sokkal kevesebb lehetőség van a store-t megkerülve progit telepíteni, az nem az a fícsör, ami kifejezetten a vásárlónak annyira jó ám!
    Szal nem tudsz mondjuk így: alternatív forrásból progit szerezni? Hát öcsém, így jártatok! De ne akarjál már megetetni, hogy ez most neked milyen jó!

    Amúgy, ha az android nem áll stabil piaci lábon, akkor hogy a faxomban tud még is terjedni, mint a pestis?
    Elmondjam amúgy, hogy androidos fejlesztőknek mi jelenti a biztos anyagi bázist?
    Úgy hívják: iPhone user!

    Szal köszönöm személyszerint neked is, hogy azzal hogy te nagyboldogan kicsengeted a progi árát, azzal támogatod azt is, hogy ugyan ez a progi, olcsóbban, ne adj isten ingyé, kijöjjön droidra is.
    Köszi a világ szegényebb andro tulajai nevében is, köszike.
    Riszpekt, bro!
  • NEXUS6
    #82
    "Vicces, hogy most az i5 árával rinyálsz, de akkor amikor kijön a Galaxy S4 tavasszal akkor meg pont ugyanez lesz a kifogásod csak fordítva mi? Azért drágább az S4 mert az i5 már régi. Hát igen android szemmel mindig lehet csűrni csavarni."

    Lehet, hogy elkerülte a figyelmedet, pedig itt is vagy ezerszer le lett írva, hogy jelenleg még az iP 1 éves előző generációs a GS3 meg fél éves legújabb generációs, nagyobb teljesítményű!
  • NEXUS6
    #81
    "Ismét csak itt jön a lényeg, mert ezek szerint egy autónál neked a legfontosabb dolog a lóerő meg a köbcenti esetleg a fogyasztás mint ahogy telefonnál is. Nálam nem ezek a szempontok. És azért mert nem egyezik az álláspontunk sem kocsinál sem telefonnál azért én sznob vagyok te meg nem? Miért gondolod azt, hogy mindig te mondod a tutit. Évek óta képtelen vagy felfogni, hogy nálam teljesen mások az elsődleges szempontok mint nálad. Telefonban és kocsiban biztosan, de valószínűleg nőben, motorban, lemezjátszóban, hangfalban, PC-ben, kajában, tévében, ruházatban, nyaralóhelyekben meg bármi másban is."

    Kedves narumon!
    Köszönöm hogy megosztottad velünk azt ami már évek óta nyomja a szíved. Azonban 2 dologra is felhívnám a figyelmedet:
    1. NEM neked írtam a bejegyzést.
    2. Ha a korábbinál figyelmesebben is átolvasod, rájössz hogy NEM azt írtam benne, hogy milyen fontos akármilyen technikai paraméter az adott esetben, hanem épp ellenkezőleg.
    A többi, az előbbieket leszámítva korrekt hozzászólás volt.


    Köszönöm mégegyszer, hogy érzéseidet itt a nagy nyilvánosság előtt is megosztottad velem.

    További jó fórumozást!
    N6
  • M2 #80
    "...instead of counting units and users, count the dollars that those users spend. If you do that, suddenly all of Android’s seeming paradoxes quickly dissipate.

    — Users who don’t spend money don’t attract developers, retailers, content providers or advertisers.

    — Users who don’t buy into the platform have no loyalty to the platform. They’re not customers for life. They’re customers until they get their next mobile device.

    — Users who don’t spend money have no network effect. Non-using users are not a boon to a network, they’re the bane of a network."

    Mellesleg az egész cikk nagyon érdekes:
    why-android-is-winning-the-battles-but-google-is-losing-the-war

    “If we are victorious in one more (such) battle…we shall be utterly ruined.” ~ Pyrrhus
  • M2 #79
    Ismét idézem, mert itt van a kutya elesve!

    "Android’s third leg – its application ecosystem – is weak. Terribly weak. And just as two legs are insufficient to support a stool, the two legs of hardware and operating system – no matter how strong – are insufficient to support a computing platform."

    Ragozhatjátok ezt akárhogyan, ezek a makacs tények. Örülök neki? Nem. Bukok ez miatt pénzeket? Sokat! Szeretném hogy ne így legyen? Igen.
  • M2 #78
    "Bár ha jól sejtem két azonos izü tea közül az lehet csak a nyerö ami elött egy "i" betü is áll, es a filterből legalább egy harapasnyi hianyozzon. Az a jo az a nyerö."

    Megint a saját fejeddel gondolkozol és rám akarod kivetíteni. Nem vagyok én semmilyen fan, pláne nem Apple. Csak javítom az ordenáré hülyeségeket, amiket össze bírtok itt hazudozni.


    "Komolyra forditva kedves almahivek : igazsag szerint ellenorizni kellene ennek a statisztikanak a hitelesseget es a kiallito elemzoket is."

    Ezeket a statisztikákat számítógépek készítik, pontos adatok alapján, naprakészen. Ejnye-ejnye, megint a saját szavahihetőségedből indultál ki!


    "Az ertelmezes ketfele lehet szoftvereket tekintve: A buta almasok megveszik a cuccokat az appstorebol (mast nem id tudnak tenni) az androsok meg a legtobb progamot ingyen is le tudjak tolteni. igaz ami jo mind ket platformon meg kell fizetni."

    Látom ezt sem sikerült értelmezni. Ugyanarról a szoftverről van szó, ami megjelenik mindkét platformon. Egyszerre. Ugyanúgy. Még amikor ingyenes is, akkor is jobban fogy az almások boltjában - azaz sokkal aktívabbak. Nem májerkedésből vettek okostelefont, mint sok Androidos.


    "Alulfizetett fejlesztokrol meg annyit hogy munkaspisti cege embertelen berekert gyartat alkatreszeket embertelen munkamorallal alkalmazza az apstore alkalmazottait nem egy boltjában az allamokban."

    Előbb még elbutult hülyék voltak, most meg már hirtelen elkezdtél mélyen aggódni értük?!
  • narumon
    #77
    Csak azt nem tudom, hogy milyen barátaid vannak - valami tök egyen társaság lehet - hisz akinek iphoenja van az hülye ilyen haverod nem lehet, akinek más elképzelése van az autókról mint neked az hülye tehát ilyen haverod sem lehet, akinek más elképzelése van a nőkről az hülye tehát ilyen haverod sem lehet... Neked minden haverodnak ugyanaz tetszik, ugyanolyan telefonja van, ugyanaz fontos a számítógépben, stb. Jó kis uniformizált életet élsz az az igazi. Kicsit sótlan meg unalmas mint az állat, de legalább nem vagy "sznobokkal" körülvéve.
  • narumon
    #76
    Látod már előre védekezel és eldöntöd hogy bármit mondok az hülyeség lesz. Ez kurvára szánalmas már ne haragudj. Képtelen vagy kitekinteni a kis burkodból amit a világodnak hívsz. Még nem is írtál semmit de előre képtelen vagy elfogadni, hogy én PONT AZÉRT VESZEK IPHONE-t ami nekem az android systemből hiányzik - ezt is megtanultam már - ha az iphoneban nincs benne vagy nem tudja akkor szerintetek az a világ legfontosabb feature-je, ha az androidos készülékből hiányzik az csak a sznob hülye iphone-os marketing kívánsága. Szánalmas :(
  • mateist64
    #75
    Jajj ertem, nos igeremm keresek egy ket peldat neked most alszok de adosod maradok es innen folyt. kov. ;) Bar addig tw is talalsz hiszeb funkciokst sok tudja jo minosegben a design meg egyeni izlesek es pofonok. Bat ami mindbol hianyozbi fig neked szerintem azt "csak az applenel lehet megvenni PENZERT" ;)
  • narumon
    #74
    "Papi: Itt is az iPhone a legdrágább... ;) Nem tudod bizonyitani. NEm baj, azert következo googlezasra ossze fog jonni."

    Vicces, hogy most az i5 árával rinyálsz, de akkor amikor kijön a Galaxy S4 tavasszal akkor meg pont ugyanez lesz a kifogásod csak fordítva mi? Azért drágább az S4 mert az i5 már régi. Hát igen android szemmel mindig lehet csűrni csavarni.

    "A buta almasok megveszik a cuccokat az appstorebol (mast nem id tudnak tenni) az androsok meg a legtobb progamot ingyen is le tudjak tolteni. igaz ami jo mind ket platformon meg kell fizetni. Csak androval nem jar vett majerség....sem csillogo logo a wc tukreben."

    Ezt még te sem gondoltad komolyan. (Ha valami oknál fogva mégis - mert smiley-t nem látok - akkor asszem nálad igen komoly gondok vannak.)

    "Alulfizetett fejlesztokrol meg annyit hogy munkaspisti cege embertelen berekert gyartat alkatreszeket embertelen munkamorallal alkalmazza az apstore alkalmazottait nem egy boltjában az allamokban..."

    Ez vicces amikor az a telefont amit te használsz az pontosan ugyanígy készül!
  • narumon
    #73
    Most se hangzott el semmi konkrétum csak lózung. Szokás szerint.
  • narumon
    #72
    "És nem azért kérdezném mert a Fiat500-as jó kis szervóval dolgozik, ahelyett, hogy izomból, férfiasan tekernéd a kormányt, valszeg, hogy nem a technikai dolgok miatt mondanám."

    Ismét csak itt jön a lényeg, mert ezek szerint egy autónál neked a legfontosabb dolog a lóerő meg a köbcenti esetleg a fogyasztás mint ahogy telefonnál is. Nálam nem ezek a szempontok. És azért mert nem egyezik az álláspontunk sem kocsinál sem telefonnál azért én sznob vagyok te meg nem? Miért gondolod azt, hogy mindig te mondod a tutit. Évek óta képtelen vagy felfogni, hogy nálam teljesen mások az elsődleges szempontok mint nálad. Telefonban és kocsiban biztosan, de valószínűleg nőben, motorban, lemezjátszóban, hangfalban, PC-ben, kajában, tévében, ruházatban, nyaralóhelyekben meg bármi másban is.
  • mateist64
    #71
    Javaslom erosebb dioptriára váltást. Es nyitottabb szemmel járást.
  • mateist64
    #70
    Papi: Itt is az iPhone a legdrágább... ;) Nem tudod bizonyitani. NEm baj, azert következo googlezasra ossze fog jonni. M2 javaslom vegyél egy forró teát és szürcsöld be. Még a végén sisteregni fog a billentyüzet :D Bár ha jól sejtem két azonos izü tea közül az lehet csak a nyerö ami elött egy "i" betü is áll, es a filterből legalább egy harapasnyi hianyozzon. Az a jo az a nyerö. :) Komolyra forditva kedves almahivek : igazsag szerint ellenorizni kellene ennek a statisztikanak a hitelesseget es a kiallito elemzoket is. (ha mar komolyan gondoljak) . Az ertelmezes ketfele lehet szoftvereket tekintve: A buta almasok megveszik a cuccokat az appstorebol (mast nem id tudnak tenni) az androsok meg a legtobb progamot ingyen is le tudjak tolteni. igaz ami jo mind ket platformon meg kell fizetni. Csak androval nem jar vett majerség....sem csillogo logo a wc tukreben. Alulfizetett fejlesztokrol meg annyit hogy munkaspisti cege embertelen berekert gyartat alkatreszeket embertelen munkamorallal alkalmazza az apstore alkalmazottait nem egy boltjában az allamokban...
  • narumon
    #69
    "De gyakorlatilag fele annyi penzert szinte ugyanolyan vagy ízlese valogatja szebb telefont is lehet mar kapni."

    Azért valahogy soha nem sikerül ilyet mutatni.
  • mateist64
    #68
    Bárcsak úgy lenne ;)
  • M2 #67
    Nézzünk egy igazi statisztikát is, ami nem úgy készült, hogy valaki a hasára ütött és felbüfizett 99 százalékot:



    Találós kérdés: melyik sáv az Androidos telefon, és mi a többi sáv?

    Most Popular Cameras in the Flickr Community

    Lehet az Androidosok nem véletlenül tartják értelmetlennek a mobiljuk kameráját? De akkor miért adnak pénzt érte?
  • M2 #66
    Persze az Android sok dologban piacvezető! :-)
    (linkek a lenti cikkben)

    "Android leads the world in:

    – Malware
    – Piracy
    – Cloning
    – Confusing buying options
    – Belated operating system updates
    – Hardware fragmentation
    – Underpaid developers and dwindling developer interest; and
    – Customers who won’t pay for Apps."
  • M2 #65
    Gyakran mikor ugyanazt kiadják mindkét rendszerre, az Androidos forgalom az iOS-nek 1-24 százaléka.
    És akkor most kukkants fel a fenti táblázatra, a készülékek száma alapján nem töredéke, hanem hatszorosa kellene, hogy legyen.
    Halucinálunk?



    De itt egy cikk is a témában:
    THE ANDROID PLATFORM RESTS UPON A TWO-LEGGED STOOL

    "Android’s third leg – its application ecosystem – is weak. Terribly weak. And just as two legs are insufficient to support a stool, the two legs of hardware and operating system – no matter how strong – are insufficient to support a computing platform."


    Szerintetek aki nem szeret egy kétlábú széken egyensúlyozva billegni, vagy netán azt meri állítani, hogy ez nem annyira kényelmes, az sznob. Gratulálok! :-)
  • Ferrer
    #64
    200 ezerért státuszt lehet venni? Zsír! :D
  • Papichulo
    #63
    "Ilyen alapon a samsung csúcsmobilját összehasonlíthattad volna egy nokia 3210-essel is"

    Vagy akar egy homokozolapattal is, nem? :)

    Btw: iPhone 677 EUR
    http://www.amazon.de/Apple-iPhone-5-16GB-schwarz/dp/B0097CZBH4/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1353087585&sr=8-5

    Snobness oblige ;)
  • Papichulo
    #62
    Valahol szanalmas, hogy itt emberek azon porognek, arrol gyartanak elmeleteket, hogy kinek milyen telefonja van... irigylesremeltoan egyszeru eletuk lehet :)
  • mateist64
    #61
    Nem mellesleg rúgtál egy öngólt, mert az általad bemásolt linkeket kiszámolva a Samsung ára bár igaz, hogy 661 Euró, és az iPhon4S-é meg 649....
    ...csak Azt nem vetted figyelembe -eléggé manipluatív módon- hogy, valahogy nem az iPhone5-össel hasonlítottad össze hanem az előző szériás iP-vel. Ami természetesen jóval olcsóbb az iP5 rányékában. Ilyen alapon a samsung csúcsmobilját összehasonlíthattad volna egy nokia 3210-essel is... Te tudod, hogy mi vagy ;)
  • igazamvanvagyig
    #60
    Van a androidom is az iphone melett és windows 8 is lesz (ha nem nekem az asszonynak biztos) én mega sznob vagyok.
  • mateist64
    #59
    Ha így értelmezed a világot komoly csalódások érhetnek. Bizonyos aspektusokat látom szándékosan figyelmen kívül hagysz...
  • hurkaur
    #58
    csak osszejon mar vegre: http://i47.tinypic.com/20u3ajc.png
  • igazamvanvagyig
    #57
    http://www.o2online.de/eshop/katalog/detail/privatkunden/handy-ohne-vertrag/samsung-galaxy-s3-lte-black

    661

    http://www.o2online.de/eshop/katalog/detail/privatkunden/handy-ohne-vertrag/iphone-4s-16gb-schwarz

    649

    Akkor németországan a samsung galaxi tulaj a sznob
    Angliában min a kettő,mert ugyan annyiba kerül
    magyarországon meg az iphone tulaj értem már.
  • mateist64
    #56
    ( Igazad van, kicsit én is beleszaladtam bocsi. A szmájli ott volt a végén, nem kell komolyan venni. ) Viszatérve a saját országunkban lévő helyzetet vedd figyelembe, ahol ugye egészen más a ár/érték/kereset arány, mint teszem azt egy Belgiumban ,vagy Stockholmban. Így a motiváció is változhat. és lám lám....bizony változik is.
  • igazamvanvagyig
    #55
    Nem személyeskedj monitorhuszár!
  • hurkaur
    #54
    kep
  • igazamvanvagyig
    #53
    Koreai termékek eleve olcsobbak müszaki cikkben,gépjárműben stb.Mint egy amerikai,japan,nyugateuropai a bérek is mások de nem mindig:


    http://www.carphonewarehouse.com/mobiles/mobile-phones/APPLE-IPHONE_4S_16GB?colourCode=WHITE

    http://www.carphonewarehouse.com/mobiles/mobile-phones/SAMSUNG-GALAXY_S_3?colourCode=BLUE



    iphone 4 s 499 font
    Samsung galaxi s 3 499 font

    Na ilyenkor mi van?????????????


    csak iphone 5 tulaj sznob vagy ,hogy is van ez? Mennyi pontosan a szobsági ár?
  • hurkaur
    #52
    A haterekrol valami ilyen kep van a fejemben:
  • mateist64
    #51
    Olyat halucinálsz, hogy még egy LSD-s is megirigyelhetné. Mégis honnan jön neked ez a hülyeség, hogy a közel 70%-os többségben lévő androidosok "nem vásárolnak", és nem hagynak vásárlói nyomot a neten maguk után? Szerinted a google market merő adományozásból szerzi a bevételeit? Esetleg a máltai szeretetszolgálat küldi az ingyen appokért a pénzt nekik? Esetleg az nem jutott az eszedbe, hogy azért vesznek olyat, mert ugyan olyan minőséget kapnak sokkal kevesebbért már? Csak nem neked is kiharapott az alma egy falatot a fejedből? :D
  • mateist64
    #50
    Ez igaz. Nincs róla infóm, hogy mennyi az átlag intelligencia Amerikában, és kedvem sincs wikizni, de gyanítom hogy amcsik nagy átlagának jóval kevesebb a sütnivalója, mint egy normál európai úniós ország azon állampolgárának, akik megegngedhetik maguknak ezt az árkategóriát. Jobban lehet vezetni a tömeget, és a tömeg is arra vágyik, hogy sokkal egyszerűbb legyen a kezelhetősége a telefonjának. Kevesebb az olyan jellegű ambíció a telefonok perszonalizálására, mint pl. európai user-társaiknál. Egyszerűen a nyugat majmolásáról van szó, ott egy egészen más mikroközegről van szó, ahol valóban alacsonyabb az ára. Mígy Magyarországon nem jelent mást -a funkciókon kívül-, mint pénzért státuszt. venni.
  • igazamvanvagyig
    #49
    #23 "De ha igazi sznobokat keresel tömegesen, elég megnézni a statisztikákat:
    - iOS tulajok neteznek, vásárolnak, fotóznak, megosztanak, kihasználják a telefon lehetőségeit,
    - de Androidos készüléket rengetegen vesznek olyanok, akiknek semmi szükségük nem lenne okostelefonra. Ugyanúgy csak telefonálnak vele, mint egy 10 éves Nokiával, nincs nyomuk a neten, nem veszik az Appokat, még az ingyeneseket sem töltik le annyian, nem fényképeznek, nem csinálnak semmit, csak sznobok és kellett nekik az okostelefon."

    Ez nagyon odabas@ott.
  • Ferrer
    #48
    "Mint írtam DIREKT az, mert sznobfonnak készül. Lehet hogy nem csak azok veszik, lehet, hogy te sem vagy az, de ők a célközönség. Ennyi."

    Amcsiban, ahol kb. minden 2. ember iPhone-nal mászkál, hogy lenne már sznobfon? Csak nálunk sznobfon meg a többi országban, ahol gatya fizetések vannak.
  • NEXUS6
    #47
    Ha megérkezel egy lila Fiat500-assal, kiszálsz rózsaszin, köldökig kigombolt ingben egy szivárvány színű selyemsállal a nyakadban, cuki extrapasszentos fehér farmergatyóban, tenyérnyi vastag aranyszínű övvel a derekadon, és azt mondom buzie vagy, akkor miért sértődsz meg?
    Persze ezt csak példaként hoztam.
    ;)

    És nem azért kérdezném mert a Fiat500-as jó kis szervóval dolgozik, ahelyett, hogy izomból, férfiasan tekernéd a kormányt, valszeg, hogy nem a technikai dolgok miatt mondanám.
    Szal belemehetünk abba, hogy mit tud az iphone, csak ennek a terméknek az 1001 tulajdonsága a rangsorban a technikai tartalma.
    Én persze örülök, hogy te a Fiat 500-ast egy jó autónak tartod és lexarod, hogy milyen a színe, vagy azért öltözködnél így mert így kényelmes. De azért érted, a gyanú ott motoszkálna bennem.
    :D