206
  • NEXUS6
    #126
    ó én csak 21 évesen kezdtem el igazán az eszközöm fényezést, akkor vettem meg életem első számítógépét.


    "Magyarul fogalmad sincs, hogyan mukodik az Installous - feltetelezem, hogy meg a linket sem nezted meg amit kuldtem - de 100% bizonyossaggal kijelentetted, hogy ezt az android is tudja. Tudod mit? NEM TUDJA!"
    Ja! Magyarul ha nem esett volna még le, nincs ájfonom, édeske!
    Mit nem tud az andró? Szólni hogy mikor jött frissítés a storeba? Vagy mirők beszélsz?
    Mit szívsz, küldjél már nekem is!
  • Papichulo
    #125
    "Én bevállalom a kézimunkát"

    Nem szegyen az, meg gondolom kb. 12-14 eves korod ota mar eleg nagy tapasztalatot szereztel benne :)

    "Szerintem, attól is függ, hogy komolyabban fel kellett-e törni a progit, vagy gyak ua, apk van kirakva közprédára, mint a storeon."

    Magyarul fogalmad sincs, hogyan mukodik az Installous - feltetelezem, hogy meg a linket sem nezted meg amit kuldtem - de 100% bizonyossaggal kijelentetted, hogy ezt az android is tudja. Tudod mit? NEM TUDJA!
  • NEXUS6
    #124
    Én bevállalom a kézimunkát, a csokit jobban szeretem, pláne minthogy mindenféle ratyisággal teleszemetelje a rendszeremet egy ilyen csúda tweak progi.
    Vagy 20-at kipróbáltam az utóbbi időben, abból kb 3 volt a jó. Az egyik ingyenes, a másik kettőnek is van ingynes változata, de lehet, hogy megkockáztatom a fizetőset is.

    "Az androidnal hogyan? Ott ujra le kell tolteni az apk-t es kezzel installalni."
    Szerintem, attól is függ, hogy komolyabban fel kellett-e törni a progit, vagy gyak ua, apk van kirakva közprédára, mint a storeon.
  • Papichulo
    #123
    "amit kis utánajárással én is megtudok csinálni egy szövegszerkesztővel mi a faxomért fizessek egyetlen csoki árát is"

    Ne fizess! Viszont azon se csodalkozz, ha el fognak tunni ezek a programok a store-bol es csinalhatod szovegszerkesztovel a csokieves kozben ;)

    "Nemmondod!
    Mér a zandrónál nem?"

    Az androidnal hogyan? Ott ujra le kell tolteni az apk-t es kezzel installalni. Itt az Installous szol ha van update a warezhez, letolti azt, majd installalja. Egyetlen gombnyomasra ;)
  • NEXUS6
    #122
    "Amit aztán pont arra használsz, mint a tizenéves Nokiát?"
    He? Mivaaan?


    "Azt is ezerszer kiveséztük, hogy iPhone-nal rendszert veszel, nem készüléket. Tudod: a három lábú széket.
    Ha nem megy a rendszerekben gondolkodás, akkor kicsit fordulj a fal felé és gondolkozz, hátha megjön. :-)"
    Értem.
    Őööö nem tudom fel tünt e neked, de izé Andróra is vannak ezek a kis bizbaszok, tudod, progik, amiket a storeról töltesz le, mert az is van. Tudod, szék 3. lába.


    De várjál lekövetlek, asszem elcsíptem a mondandódat. Ne mozdulj!
    Szal vegyek egy technikailag gyíkabb (pl xarabb fényképezős) ájfont, mert ott IS van store, ahol UGYAN AZOKAT a progikat, mint andrón, meg tudom venni!?
    Jól értem? Igazold vissza kérlek!

    Csak 1 kérdésem lenne ezekután:
    Mi a redves faxomért!
  • NEXUS6
    #121
    Kackac.
  • NEXUS6
    #120
    Visszanézve a cikkeket, a net az iPhone kapcsán sincs mással tele mint sírással warez illetően. Aztán, nekem úgy tűnik, még sem ebbe akar belepusztulni ez az alma.

    Az, hogy mekkora a a warez aránya meg viszonylagos.
    Amikor a Gameloft meg az EA felrak fullos több GB nagyságú progikat a store-ra, akkor elgondolkodom, hogy egy teszem azt egy tweak progiért, ami gyak egy kezelőfelület olyan rendszer fájl beállításokhoz, amit kis utánajárással én is megtudok csinálni egy szövegszerkesztővel mi a faxomért fizessek egyetlen csoki árát is. Vagy ami különösen baxssza az agyam, olyan progiért/szolgáltatásért, ami PC-n ingyenes.

    Szal megértem én a fejlesztőket egy szinten, de azt is aláírom, hogy a store-ok tele vannak szeméttel.
    Talán, ha rájönnek, hogy milyen nehéz ebből megélni, nem akar minden középiskolás app-ot írni a kedvenc marok telójára.

    Én ugyan is ki szoktam fizetni, amit arra érdemesnek találok, de a szemetet azt max kiszórom!
  • M2 #119
    Várj kimatekozom:
    1 = 1
    tehát akkor
    1 > 1

    Ezt biztos valami ingyenes progin számoltad ki a szupertelefonodon!
  • M2 #118
    "egy technikailag új telót"

    Amit aztán pont arra használsz, mint a tizenéves Nokiát? "Ajjjjaj, na erről beszélek!"

    Azt is ezerszer kiveséztük, hogy iPhone-nal rendszert veszel, nem készüléket. Tudod: a három lábú széket.
    Ha nem megy a rendszerekben gondolkodás, akkor kicsit fordulj a fal felé és gondolkozz, hátha megjön. :-)
  • NEXUS6
    #117
    Ájjájáj, tudom nehéz megérteni.

    Drukkolok azért.
    Hajrá
  • M2 #116
    "Még ha mint látom a kerekasztal lovagjai gyűltek itt össze, hogy kioktassanak az erkölcsről, a jóról, a warezről. miért külön is köszönetet mondok!"

    Tőlem aztán olyan irányból dugod homokba a fejedet, amilyenből akarod. Csak a jelenséget mutattam be, amivel főleg a Google munkáját aknázzátok alá. Persze attól sem félek, hogy ne készülne már a megoldás... :-)
  • NEXUS6
    #115
    Ne haragudj, de úgy érzem, hogy ezen a poénon még kicsit dolgozni kell. OK!?

    Tudod van egy kis apróság, hogy azért nem mindegy, hogy kb ugyan annyi pénzért kapsz egy technikailag új telót, vagy ez 1-2 éves őskövületet.
    Vagy izé neked mindegy?
    Csak alma legyen rajta?

    Ajjjjaj, na erről beszélek!
  • M2 #114
    "Szerintem meglepően hasonló arány lehet.
    Ettől kezdve szerintem nem kell nagy ész felfogni a warez elterjedtség különbségét az egyes platformokon."

    Tehát itt azzal, hogy egyenlő, magyarázod hogy különböző??? Huha! :-)
  • NEXUS6
    #113
    "Azert sznob az osszes iPhone vasarlo az egesz vilagon, mert neked MO-on dragan adjak?"

    Végül is igazad van!!!
    Akkor "CSAK" minden magyar iPhonos Sznob.


    Amúgy nincs kedvem áttúrni az egész netet, de tartok tőle, hogy a "fejlődő" régiókban viszonylag magas az iP ár, etetenként egy 4s is magasabb, mint az újabb telőké!
    Amcsiban, meg ny-Európában ki van nyalva a vásárló segge, mert tudod ott hihetetlenül rá vannak szorulva, mert szegények nem keresnek annyit.


    És ha így nézzük, ha magasabb árat fizetek valamiért, akkor engedtessék meg, hogy egy kicsit máshol spóroljak. Szerintem ez így korrekt!
    Még ha mint látom a kerekasztal lovagjai gyűltek itt össze, hogy kioktassanak az erkölcsről, a jóról, a warezről. miért külön is köszönetet mondok!
  • M2 #112
    "Hát ugye a jailbreak ahogy nézem, kb ua. mint kirootolni egy androt."

    Nagyon nem! Itt egy csapat van, akik profik. Meg sok millió tesztelt eset. Sok ezer oldalnyi infó angolul, magyarul.

    Androidon részletezzem? Ott már a vásárlásnál kezdheted a root-odat.
  • M2 #111
    hungarikum :-(
  • M2 #110
    Akkor az iPhone4S tulajok már nem sznobok?
    Vagy még éppenhogyegykicsit azok?
    A régebbi iPhone tulajoknál meg magától elmúlt?
    Jajj... :-)
  • NEXUS6
    #109
    "Egy jailbreak utan meg egyszerubb, mint androidra."
    Hát ugye a jailbreak ahogy nézem, kb ua. mint kirootolni egy androt.
    Csak:
    1. andronál warezhez nem kell root (általában).
    2. kíváncsi vagyok azért hogy arányaiban hány iP van JB-kelve, ill andrós kirootolva. Szerintem meglepően hasonló arány lehet.
    Ettől kezdve szerintem nem kell nagy ész felfogni a warez elterjedtség különbségét az egyes platformokon.

    "Meg a warezolt programok updatejeit is letolti neked!"
    Nemmondod!
    Mér a zandrónál nem?


    "Mindazonaltal ez egy platform eletkepessegere nezve is pozotiv, amit a fejlesztok is kinyilvanitanak azaltal, hogy hagyjak el az android OS-t, mivel nem eri meg nekik ra fejleszteni. Hiaba 70%+ a piaci reszesedes, ha a bevetel altalaban meg igy is - joval - kevesebb."
    Csakhogy egy platform nem lesz életképtelen (teljesen) csak attól, hogy egy másikon több pénzt lehet ősszeszedni.
    A PC-n (is) pl iszonyat warez arányok voltak anno, aztán még is kiszorított minden más otthoni számítógépet, nagyjából még a Meket is.
  • M2 #108
    "Szal köszönöm személyszerint neked is, hogy azzal hogy te nagyboldogan kicsengeted a progi árát, azzal támogatod azt is, hogy ugyan ez a progi, olcsóbban, ne adj isten ingyé, kijöjjön droidra is."

    Látom nem értetted a linjelt cikk lényegét, visszatérek a példájukhoz és szájbarágom:

    Apple kitalálta a stabilan álló 3 lábú széket. Google lemásolja, próbál gyártani nektek olcsón ugyanilyen jó 3 lábú széket. Erre jönnek az Android userek és mint a szú, lerágják a harmadik lábat. Amikor dől a rendszer, akkor meg szidják az Apple stabil 3 lábú székét, amit szerintük bizonyára sznobok és buzik tartanak.

    Az a mese jut eszembe a tücsökről és a hangyákról. Csak itt télen a tücsök lesznobozza a buzi hangyákat. "Ez a mese is hogy megváltozott!" :-)
  • Papichulo
    #107
    "Azert valahol szomoru, hogy magyarazkodni kell, miert nem lopsz"

    Valoban... feltetelezem, hogy NEXUS6 nem software-fejlesztesbol el :)
  • hurkaur
    #106
    "Egyszeri két perces időbefektetéssel azt telepíthetnék az iPadre, amit akarok. Csakhogy én nem sajnálom a fejlesztőktől a havonta 2-3 darab Tibi csoki árát, cserébe a munkájukért. És itt nem lehet zsidózni meg szemétkiadózni, meg sírni, hogy túlárazott az egy dolláros játék!"

    Azert valahol szomoru, hogy magyarazkodni kell, miert nem lopsz
  • Papichulo
    #105
    "Én momentán Mo-n élek (tudom xar nekem)"

    Azert sznob az osszes iPhone vasarlo az egesz vilagon, mert neked MO-on dragan adjak?
  • M2 #104
    "Nézd. Ha ugyan azok a progik elérhetők, akkor hol a gond felhasználói szempontból?"

    Ha szereted nézni a hirdetési felületeket, akkor semmi. Most még. Ha aztán a warezzel belülről kinyírjátok a rendszert, akkor majd legalább büszkék lehettek magatokra.
    De nem is a warez a gond és a jelenség fő oka, hanem a teljes felhasználói passzivitás. Tudod, ahogy írtad: mikor megveszel valamit, amire nem is lenne szükséged és aztán nem is használod. Milyen szót is használtál erre? :-)


    "Az meg szerintem igen is májerkedés, ha ugyan azért a dologért pénzt adsz ki, amit ingyen is megszerezhetsz."

    Egyszeri két perces időbefektetéssel azt telepíthetnék az iPadre, amit akarok. Csakhogy én nem sajnálom a fejlesztőktől a havonta 2-3 darab Tibi csoki árát, cserébe a munkájukért. És itt nem lehet zsidózni meg szemétkiadózni, meg sírni, hogy túlárazott az egy dolláros játék!
  • NEXUS6
    #103
    NEM ez a kérdés!
  • NEXUS6
    #102
    "Viszont a 4S nem is drágább mint az S3"

    Hol nem drágább???? Tunéziában?
    Én momentán Mo-n élek (tudom xar nekem), de a T-köm listaár:
    4s 16GB 159 900
    gs3 16GB 143 991 (kereken!, ja és ajándék napelemes tőttövel)

    Vodkafon:
    4s 16GB 181 990-től felfele.
    gs3 16GB 170 990 (max ár).
  • Papichulo
    #101
    "avíts ki, ha tévedek, de azért annál lényegesen bonyisabb warezt telepíteni egy ipohe-ra"

    Egy jailbreak utan meg egyszerubb, mint androidra. Meg a warezolt programok updatejeit is letolti neked!
    http://hackulo.us/wiki/Installous

    Itt sokkal inkabb az van, hogy az iPhone tulajdonosok sokkal kevesbe hajlamosak erre. Legalabbis a statisztikak alapjan. Mindazonaltal ez egy platform eletkepessegere nezve is pozotiv, amit a fejlesztok is kinyilvanitanak azaltal, hogy hagyjak el az android OS-t, mivel nem eri meg nekik ra fejleszteni. Hiaba 70%+ a piaci reszesedes, ha a bevetel altalaban meg igy is - joval - kevesebb.
  • hurkaur
    #100
    "Nem azt mondom, hogy a warezolás olyan jó, de amikor van rá lehetőség, akkor felmerül, hogy miért nem csinálják az emberek." tehat szerinted a warez rendben van?
  • hurkaur
    #99
    "Egy biztos, ha ez barmelyik Apple termekkel is elofordunal, a sok hater maga ala vizelne gyonyoreben :)" addig meg marad a sznobsag, meg a tularazottsag :)
  • NEXUS6
    #98
    "Miért lenne kevesebb lehetőség. Pontosan ugyanannyi lehetőség van. Ezzel te is tisztában vagy csak megint keldet a hangulatot és valótlanságokat állítasz. Miért jó ez neked?"

    Ezt én is kérdezhetném!
    Javíts ki, ha tévedek, de azért annál lényegesen bonyisabb warezt telepíteni egy ipohe-ra, mint hogy letöltöm a telepítőt akárhonnan, oszt elindítom, csak mert andron kb ennyi. Ja nem, ki kell még pipálni egy beállítást is, bocs.
    Az hogy az a néhány extra lépés úgy tűnik jelentősen növeli az iphone progik esetén a vásárlási kedvet szerintem a következőket jelenti:
    - A warezolás meghaladja a júzerek nagyrészének IT intelligenciáját.
    - Hihetetlen elkötelezettséggel rendelkeznek a szoftveripar támogatására.
    - Műmájerek, inkább megveszik, csak hogy elmondhassák, hogy kifizették, mert ŐK ki tudják!
    Szerinted?
    Nem azt mondom, hogy a warezolás olyan jó, de amikor van rá lehetőség, akkor felmerül, hogy miért nem csinálják az emberek.

    Szal, hogy téged idézzelek:
    "Most vagy komolyan (sokadjára) nem vagy tisztában azzal, hogy miről beszélsz vagy szándékosan vagy rosszindulatú."
    És csúsztatsz!

    "Azért a valóság az, hogy ami nem megy droidon az előbb utóbb el is tűnik onnan."
    Ez akkor tény?


    "Számtalanszor olvastam hallottam fejlesztőtől, hogy droidra valószínűleg már nem csinálja meg a legközelebbi programját mert nincs értelme."
    Értem, akkor ma már senki nem fejleszt droidra?


    "Nem véletlenül van minden elemzőnek baja a google market kínálatával. Persze ilyenkor ezek az elemzők apple bérencek mert nem azt írják amit hallani szeretnétek."
    Na most akkor minden elemző, vagy csak bizonyos elemzők mondják ezt, vagy hogy a faxombea ez van akkor most?
  • igazamvanvagyig
    #97
    1. az iphone 5 30 fonttal (10k) drágább mint a 4s

    http://store.apple.com/uk/browse/home/shop_iphone/family/iphone5

    Akkor berakhatnám a samsung galaxi note 2-őt tehát samsungból is van drágább

    2 azért kérdeztem,hogy csak az iphone 5 tulaj sznob? (az ár ismeretében ez nem aktúális már)

    3 a legelterjedtebb nem az iphone 5 (mert nem győznem annyit gyártani amennyire igény van, míg samsungból a galaxi s 3.

  • hurkaur
    #96
    Ez egyreszt gyartoi igenytelenseg, masreszt google trehanysag, hogy nem tudja kotelezni a gyartokat egy bizonyos minosegre. Mint peldaul a microsoft.
  • Papichulo
    #95
    Vagy inkabb a gyarto minosegbiztositasi reszlegenek a minoseget :)

    Egy biztos, ha ez barmelyik Apple termekkel is elofordunal, a sok hater maga ala vizelne gyonyoreben :)
  • hurkaur
    #94
    Nem tartom kizartnak, hogy specifikus a hiba, de ha ilyen megtortenhet, az tovabbra a platform minoseget mutatja.
  • Papichulo
    #93
    En csak a linkelt oldalt olvastam el, ezert nem ertettem...
    Mindazonaltal ez valoban nagyon lehangolo. En azt hittem, hogy ezen a dolgon mar regota tulvannak a 4.x verzioknal. Vagy lehet, hogy ez csak ennel a specifikus telefonnal ekkora gond?
  • hurkaur
    #92
    "A pontszámokat elemezve azt látjatjuk, hogy az új rendszernek és a megemelt órajelnek köszönhetően a One X+ immáron jóval túlmutat mind az elődön, mind a Samsung Galaxy S3-on, ráadásul az ASUS Padfone 2-ben dübörgő Snapdragon S4 Prótól sem marad el – a Linpacket kivéve – számottevően. Sajnos azonban ezek a pontszámok hiába szépek, maga a rendszer sebessége bőven hagy némi kívánnivalót maga után. Kiakasztó, hogy míg a Windows Phone 8-nak és az iOS-nek két mag is elegendő az akadásmentes működéshez, addig a HTC One X+ által futtatott Android Jelly Bean a négy plusz egy magon is szaggat. Már főoldalak áttekintése esetén is laggol a telefon, de ez a menübe lépésnél és az értesítési függöny lehúzásakor is gyakori dolog, tehát egyáltalán nem mondható, hogy nagy számítási igényű feladatokat kritizálunk."
  • Papichulo
    #91
    Draganak draga, de miert szar?
  • hurkaur
    #90
    http://mobilarena.hu/teszt/htc_one_x_ha_kell_egy_kis_energia/adatkommunikacio_osszegzes.html
    android - dragan szart(tm)
  • Ferrer
    #89
    Na kb. ez az a hozzáállás, ami miatt annyira sz*r a Play kínálata. Mert Android userek megveszik a telefont drága pénzért, de 1 dollárt már nem tudnak kiadni egy alkalmazásra. Mert megfelel a kalózkodás meg a gagyi is.
  • narumon
    #88
    "Az meg szerintem igen is májerkedés, ha ugyan azért a dologért pénzt adsz ki, amit ingyen is megszerezhetsz."

    Ennek mi köze a két telefonhoz? Mindkettőn ugyanúgy lehet kalózkodni, M2 hivatalos statisztikákkal jött.

    "Az hogy az Alma esetében sokkal kevesebb lehetőség van a store-t megkerülve progit telepíteni, az nem az a fícsör, ami kifejezetten a vásárlónak annyira jó ám!"

    Miért lenne kevesebb lehetőség. Pontosan ugyanannyi lehetőség van. Ezzel te is tisztában vagy csak megint keldet a hangulatot és valótlanságokat állítasz. Miért jó ez neked?

    "Szal nem tudsz mondjuk így: alternatív forrásból progit szerezni? Hát öcsém, így jártatok! De ne akarjál már megetetni, hogy ez most neked milyen jó!"

    Most vagy komolyan (sokadjára) nem vagy tisztában azzal, hogy miről beszélsz vagy szándékosan vagy rosszindulatú.

    "Szal köszönöm személyszerint neked is, hogy azzal hogy te nagyboldogan kicsengeted a progi árát, azzal támogatod azt is, hogy ugyan ez a progi, olcsóbban, ne adj isten ingyé, kijöjjön droidra is."

    Azért a valóság az, hogy ami nem megy droidon az előbb utóbb el is tűnik onnan. Számtalanszor olvastam hallottam fejlesztőtől, hogy droidra valószínűleg már nem csinálja meg a legközelebbi programját mert nincs értelme. Nem véletlenül van minden elemzőnek baja a google market kínálatával. Persze ilyenkor ezek az elemzők apple bérencek mert nem azt írják amit hallani szeretnétek.
  • narumon
    #87
    Viszont a 4S nem is drágább mint az S3