206
  • NEXUS6
    #46
    Igazából tök mindegy hogy számolod, mert így vagy úgy a listaárat fogod kicsengetni a szolgáltatónak. Ő persze becsalogathat azzal, hogy "csak" mondjuk 40 ezer Ft-ot kell fizetni, "csak" még mellérakja az 5000 Ft-os részletet és ahhoz meg már 15000 Ft-os "kötelező" csomagot "ajánl".
    Lehet matekozni, de az összes esetben minimális különbséggel az jön ki teljes 2 éves költségnek, mintha kifizeted egybe a telót + a minimálisnál kicsit jobb csomagot mellényomsz. Ezt az összeget osztogatja neked a szolgáltató 1001 féle konstrukcióban. A legjobban akkor jársz, ha olyan tartifacsomagot választasz, amit te akarsz, majd megnézed, hogy ahhoz milyen konstrukció jár. Fölösleges az extramédiaszupernet csomag korlátlan hozzáféréssel 20 000 Ft-ért, ha csak 200 MB-ot netezel havonta.

    És ha a listaárat nézzük akkor egy Samu GS3 árában még iP4S-et se nagyon kapsz!
    Vagy is az iP drága.
    Mint írtam DIREKT az, mert sznobfonnak készül. Lehet hogy nem csak azok veszik, lehet, hogy te sem vagy az, de ők a célközönség. Ennyi.
  • mateist64
    #45
    "..hogy -->mi<-- ezt felfogjuk és megértjük,..." Többen vagy? Vagy úgy gondolod itt mindenkinek iPhone-ja van? :)
  • M2 #44
    " nálam pl. a gyengébb felbontás, kisebb képernyőméret egy hatalmas mínusz"

    De az miért van, hogy mi ezt felfogjuk és megértjük, hogy neked ez miatt szóba sem jöhet az iPhone, Te viszont mindenkit lesznobozol, aki nem az értékrended szerint gondolkodik?
  • Dynamic
    #43
    Jó, hát így brutálul hangzik, hogy havi 15000 2évig, de szerintem nem jól számolsz. Amit én írtam az amúgy is a 6000 Ft-os, bőven elég IKON 200 díjcsomagra vonatkozik, de nem is ez a lényeg. Aki telefont használ az eleve fizeti évek óta az előfizetést (nyilván még a legócskább telefonhoz is kell, nemde?) úgyhogy ezt nincs értelme belevonni a matekbe. A lényeg az, hogy az eddig fizetett kötelező dolgaid mellett PLUSZ 4500-tal nő a havi kiadásod. Azt kell mérlegelni, hogy ezt a pluszt tudod-e vállalni.
    Abba meg már bele sem megyek, hogy egy általad jobbnak ítélt pl. HTC-ért vagy Samsungért lehet, hogy ugyanúgy kiadsz 60.000 + havi 3000-et (nincs ilyen konstrukció, csak a matek miatt írtam), és rögtön nem is olyan mély a szakadék a két dolog között.
  • NEXUS6
    #42
    Sok mindenben egyetértek azzal, amit írsz. a tényekkel nem vitatkozom. Csak azok értelmezésével.
    Előszöris induljunk egy elég semleges pozícióból: az iP is alapvetően egy technikai eszköz. Olyan paraméterekkel, amilyenekkel, van amiben jobb, van amiben gyengébb mint a konkurencia, maradjunk annyiban, hogy átlagos a maga kategóriájában. (Érzem a hőzöngést, de nálam pl. a gyengébb felbontás, kisebb képernyőméret egy hatalmas mínusz, csak hogy példát is hozzak a negatívumokra).
    Az ára azonban nem átlagos!
    És itt kezdődnek a gubancok. Bevállalod-e a magasabb árat, mert kapsz érte valamit? Azt mondják pl jobb, felhasználó-barátabb az iP. Na ez megint egy rizsa, mert ha pont arra van szükséged, amit az iphone kínál akkor igen. Ha másra, akkor meg épp a konkurencia kínál jobb megoldást (térkép, hangfelismerés, stb). De ez jórészt vagy csak működés közben derül ki, vagy ha geek vagy előbb, mert éjjel nappal a netet túrod mielött döntenél. Átlag felhasználónak meg marad az, amit a vásárláskor 1-2 óra alatt megtud, amilyen benyomások érik.
    És szerintem ebben nem játszik tisztalappal az Apple. Mert olyat ígér egyediként, amit mások is teljesítenek, esetleg jobban, max beperli őket, ha kilóg a lóláb. Ez van, ez a gyakorlat.

    Most akkor drága-e egy iP5? Ha azt nézzük, hogy DIREKT drágán adják, akkor még szép hogy az! Megint azt mondom: ez van. Ezen nincs mit vitatkozni. Hiszen ez az üzletpolitikája a cégnek.
    Mert persze a példa jó: 59 e + havi 4500, ez jól hangzik. Ja, és a 9000 Ft-os akármilyen díjcsomagot se felejtsd ám ki! Mindezt 2 éves hűség és tarifacsomagmegtartással. Szal még 2 évig közel 15 000 Ft-ot csengetsz a szolgáltatónak. Huh. Na ugye!
    Ha te aztmondod, hogy ez 140 000 Ft-os nettó átlagjövedelemből bevállalható akkor esetleg igazad van. Feltéve persze, ha más hobbija nincs az embernek. Ami bizonyos elkötelezettséget, érzelmi kötődést, had ne mondjam, hogy egyfajta sznobságot azért feltételez a termék iránt.
    ;)
  • Dynamic
    #41
    Hagyjuk már ezt a sznob dumát. Az a baj, hogy sokan eleve magukból indulna ki és a saját szempontjai alapján kategorizálja be az embereket. Pl. ha valaki technikai paramétereket vesz figyelembe, csípőből lehülyézi azt, aki egy kisebb teljesítményű készüléket vásárol, és teljesen figyelmen kívül hagyja azt, hogy a másik embernél teljesen más szempontok dominálnak.
    Egyesek számára talán meglepő, de valójában tök kevesen vannak olyanok, akiket érdekelnek a benchmark tesztek, a processzor teljesítménye, hány megapixeles a kamera stb.
    Sok ember a design, használhatóság és kinézet alapján dönt. Semmi kivetnivalót nem találok, ha pl. valaki a kényelmi és vizuális igényeit is szem előtt tartja, mert ugyanúgy ez is természetes törekvés, mint ahogy 2 kenyérpirító közül lehet, hogy a szebbiket fogod választani még akkor is, ha az kicsit többet fogyaszt és kicsit drágább.
    Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy az iPhone "pusztán" szebb, egyszerűbb és gördülékenyebb, mint a többi készülék, de tény, hogy ezekben a tulajdonságokban azért rendesen odaver a konkurencia 90%-ának. De ha csak technikai szempontokat veszünk figyelembe, akkor sem marad olyan rohadt sok rivális...
    Tény hogy az iPhone ún. "prémium kategóriás" termék, de ez többnyire sok tizenéves hülye gyerek körében befolyásoló tényező, akiknél még az a fontos, hogy pipa(vagy az ép aktuális divatnak megfelelő logó) legyen a cipőjén, meg valami menő felirat a pólóján. Sajnos erre a már közismert videó is ráerősít, amiben a szerencsétlen retardált azt taglalja, hogy mennyire menő lesz az iPhone-tól. Sokak ezt a stílust önigazolásként élik meg, általánosítanak és ráhúzzák mindenkire. Csakhogy megsúgom, egy bizonyos kor után már az emberek nagy része leszarja, hogy mi van a telefonjára vagy a nadrágjára írva. Barátnőm is azért vett iPhonet, mert látta hogy mennyire egyszerű, gördülékeny és milyen jól néz ki. Neki aztán tényleg nem sokat mond az egész Apple hiszti, folyamatosan tokban hordja, nem "csapja ki" az asztalra (szigorúan úgy, hogy jól látszódjon az alma logó) mint az ominózus videóban a hülye gyerek, mert sok embernél az kurvára nem számít. Az új iPhone egyébként átlagkeresettel rendelkező emberek számára is elérhető (59.000 + havi 4.500, THM0% - ez tényleg megfizethetetlen??), szóval azt sem mondanám, hogy csak bizonyos egzisztenciával bíró emberek kiváltsága.
  • mateist64
    #40
    Kedves M2! Tényleg nem értem meg azokat akik nem úgy gondolkodnak mint én. Így pl.: Nem értem meg, hogy miért kell személyeskedni? És miért kell azt gondolni, hogy azért vennék iPhone-t hogy villoghassak? (Biztos, hogy nem vennék. Már vehettem volna. :)) Úgy gondolom a személyeskedés egy primitív viselkedésforma. Ami engem és az Apple-t illeti: Biztos sok száz lépéssel előttem járnak, nem is tagadom. Egyszer sem pereskedtem velük még emiatt, nem vagyok mérnök :D Azért egy "földigilisztának" van annyi esze, hogy képes elvonatkoztatni a személyeskedéstől és a csúnya beszédtől ;) Vajon te melyik kategóriába sorolnád magad barátom? ;) Illetve a rendszerben való gondolkodás tényleg érdekelne: Szerinted, hogy lehet két telefont összehasonlítani, ha nem a hardver és a szoftver/UX arányát vizsgáljuk az árral összefüggésben? Vagy esetleg nálad a rendszerelvűséget az jelenti ,hogy ha kijön az új iPhone akkor szaladás a boltba ácsingózni -ártól függetlenül-? ;) Mondd el, hogy is vannak ezek?
  • NEXUS6
    #39
    Most komolyan, ezzel a szöveggel akarod bebizonyítani, hogy te abszolút higgadtan és távolságtartóan, csak és kizárólag a technikai paraméterek hihetetlen nyomásának kényszerből engedve döntöttél az iP vásárlása mellett? Azt feltenni, hogy te az Apple-nak úgy nyalod a seggét, mint Tacsika Micinéni csokoládé tortás kezét a 88-adik szülinapján, az az arcátlanság Csimborasszója!

    Höhö

    hurkaur, egy fészpalm rendel!
    ;)
  • M2 #38
    Hát látom a rendszerekben gondolkodás neked se megy. Ha még ott tartasz, hogy két telefon hardverét hasonlítod össze, akkor elárulom neked: az Apple sok száz lépéssel előtted jár.
    Nagyjából mint egy földigiliszta és Einstein találkozása. :-)
  • M2 #37
    Te csakis azért vennél iPhone-t, hogy villoghass vele. Aztán mikor mások nem a te lelkivilágod szerint gondolkodnak, azokat qrvára nem érted meg és egyből jobban tudod még azt is, hogy mire gondolnak.
    Aztán jössz a fentiek alapján összeképzelt 'statisztikáddal'. MEGALOL! :-)))
  • mateist64
    #36
    En egy kerdesre válaszoltam. Az ideológiát az idevágó ideológiát sokkal inkább az Apple narketinggépezetében kell keresni. Ez fogja a céget még jópár évig biztos bevételhez juttatni.
  • hurkaur
    #35
    Nagyszeruen probalod megideologizalni az altalanositast.
  • mateist64
    #34
    Egyéni kivételek természetesen mindig lesznek azoktól természetesen elnézést kérek.
  • hurkaur
    #33
  • mateist64
    #32
    Ne rúgj öngólt. Ha megkérdezlek téged (tegyükfeliPhoneosvagy) mondd csak Te kivagyiságból vettél iP-t ?Nyilván azt fogod mondani,neem dehogy is. Ebben az esetben nyilván erösited a statisztikát. Vagy esetleg burkoltan vagy közvetlenül azt mondod igen. Ebben az esetben pedig nyilván egy leszel a divatmajmok közül.De elkerülendő a mágikus gyors/megbizhato/igényes kombót is hozzátéve probalod leplezni sznobsagodat. Persze megkérdezheted hogy melyik telefonra nem igaz ez? Amelyik tudásban a fentebb emlitetteket hozza, de nem kiemelkedoen magasabb az ára... Márkanév nélkül.
  • hurkaur
    #31
    "mert alig akad iphone tulaj aki beválallja" miert, vegig kerdezted az osszeset?
  • NEXUS6
    #30
    "Szinte beleolvad a többi telefon piacába. Vagy nem? Lehet inkább Te tévedsz?"

    Vajon ez mennyire is számított, amikor megvetted, miért is nem egy árérzékenyebb döntést hoztál?
    ;-)
  • mateist64
    #29
    Nem mesebeli statisztiks: igaz! Miért? mert alig akad iphone tulaj aki beválallja, hogy neki igenis villongani kell. A tagadó lázongók pedig mindig hasonló érvelésekkel jönnek elõ a lentebb emlitett indokokat sorakoztatva. Azonban az apple csak addig tudja a dpanyol viaszt eladni samsung alkatreszekkel es intel procikkal (már ugye nem) ,amig az androidos hardverek általánosságban meg bem erõsödnek egy ugyan olyan szintûre már akár egy 30.000es árkategóriában gondolkozva is. Na ott szépen elkezd majd rohadni az alma...
  • NEXUS6
    #28
    Ehhez nem is kell többet hozzáfűzni.
  • hurkaur
    #27
    Zsenialis ,mikor az emberek mindenfele mesebeli statisztikakra hivatkozva sznobozzak le a masikat.
  • mateist64
    #26
    Elõzõben : "szinte ugyanolyan" = gyors/megbizhto/szep.....kategóriától elvárható arányban. picit pontositottam.
  • mateist64
    #25
    Az a nagy helyzet, hogy akarhogy is lázadozik itt sok iPhone tulaj, nyugodtan beletörődhetnek abba,hogy õk bizony a statisztikailag nem kimutatható hányadot teszik ki érveléseikkel. A legtöbb iPhone felhasználó szisztematikusan tagadja, hogy neki a villongás miatt kellene a telefon. Õ egyedi, nem csorda lény. Nos jól lehet takarózni a "megbizható/gyors/szép" cimszavakkal. valóban az. De gyakorlatilag fele annyi penzert szinte ugyanolyan vagy ízlese valogatja szebb telefont is lehet mar kapni. Ha ez igy van egyetlen összetevő jöhet számításba ; az érzés amitöl kedves iTulaj többnek képel/het/i magát. Sznobmarketing az egèsz
  • M2 #24
    Az igazi nagy sznobokat az Androidosok között keresd. Ott tényleg azokat, akiknek a legdrágább, legújabb van. Meg azokat, akik a proci erejére, memóriára, kijelzőméretre verik. Meg akik divatból fikázzák az Apple-t, mert szerintük az a menő.

    Jééé, de hiszen ez Te vagy! :-)
  • M2 #23
    "Nem arra, hogy adott technikai termék mire is jó valójában, hanem arra hogy ad egy életérzést, egy közösséghez tartozást."

    A francokat! Ezt csak Te hiszed így, mert csak sznobokban meg divatokban tudsz gondolkodni. Azért mert Te így működsz, azt hiszed, hogy mindenki más is - tehát lelked mélyén egy hatalmas sznob vagy.


    "...mert hogy egyedi technológia szinte semmi nincs mögötte."

    Tényleg nincs, csak:
    - a CPU, plusz elég egyediek a GPU-k,
    - az OS,
    - a formaterv, méret és anyagok,
    - a háttér szolgáltatások (zene, könyv, film, appok, iCloud, GameCenter, AirPlay ...stb.),
    - a köré épült irdatlan mennyiségű kiegészítő.

    Szinte beleolvad a többi telefon piacába. Vagy nem? Lehet inkább Te tévedsz?


    De ha igazi sznobokat keresel tömegesen, elég megnézni a statisztikákat:
    - iOS tulajok neteznek, vásárolnak, fotóznak, megosztanak, kihasználják a telefon lehetőségeit,
    - de Androidos készüléket rengetegen vesznek olyanok, akiknek semmi szükségük nem lenne okostelefonra. Ugyanúgy csak telefonálnak vele, mint egy 10 éves Nokiával, nincs nyomuk a neten, nem veszik az Appokat, még az ingyeneseket sem töltik le annyian, nem fényképeznek, nem csinálnak semmit, csak sznobok és kellett nekik az okostelefon.
  • fergusonpapa
    #22
    Gratulálok az értelmes érveléshez és nézethez :) Nem is megyek felesleges vitákba vagy talán értelmes érvelésekbe veled(háh jóvicc) mert látható hogy nem vagyunk egy szinten agyilag.

    Az ilyenek miatt alacsony a színvonal az SG-n, és mert tűri az e fajta trollkodást.

    Ez van.
  • OstOr
    #21
    "Nekem egy iPhone-nom van, akkor én egy sznob vagyok?"
    IGEN
  • fergusonpapa
    #20
    Egyetértek
  • Tron
    #19
    Osztom narumon hozzászólását. Nekem egy iPhone-nom van, akkor én egy sznob vagyok? Lósz*rt, semmivel sem vagyok több, mint az, akinek egy HTC-je vagy egy Nokia E52-ese vagy esetleg egy Nokia 3410-ese van! Én úgy vagyok vele, hogy nem azért van ilyen telefonom, hogy használat közben a logo-t villantsam, éreztetvén, hogy emberek én bizony más vagyok! Nem! Azért van, mert ez tetszett, mert ez nyújtotta azokat a funkciókat, amire nekem szükségem van.
  • narumon
    #18
    Továbbra sem értek egyet. Ráadásul nem a tulajok hiszik azt, hogy ők többek lesznek hanem TE mondod rájuk. Én soha semminek a vásárlásánál nem gondoltam, hogy több vagy jobb lennék akárki másnál. Egyszerűen ha valamire NEKEM szükségem van és megengedhetem magamnak akkor megveszem, de pont ez miatt nincsen egy csomó olyan dolgom ami sok embernek a villogás tárgya mert nincs rá szükségem - másból meg sokkal jobb vagy komolyabb cucc van mint az átlagnak mert arra meg szükségem van. És én első körben másról sem feltételeznék mást, főleg nem ismeretlenekről.
  • NEXUS6
    #17
    Egyrészt ajánlom a wikipédia idevágó részét.

    Másrészt mindenki sznob, aki azt hiszi, hogy bármilyen tárgy birtoklásától bármilyen értelemben is több lesz mint ő maga, vagy mint egy másik ember, aki a tárgyat nem birtokolja. Ettől a baromságtól én sem vagyok mentes, az első hibába gyakran beleesem, a másodikba nem annyira.
    Értelem szerűen minél drágább egy cuccos, annál valószínűbb, hogy sznobokkal fogsz találkozni a birtokosai között. Az Iphone kategóriájában a legdrágább... ergo....?


    Az egész Apple marketingfilozófia erre épül. Nem arra, hogy adott technikai termék mire is jó valójában, hanem arra hogy ad egy életérzést, egy közösséghez tartozást. Azt az érzést, hogy több vagy csak mert megvettél valamit. Sőt több, mintha mást vettél volna. Ez a pofátlan, sznobmarketing, az ami igazából az Apple termékek alapja, mert hogy egyedi technológia szinte semmi nincs mögötte.
  • narumon
    #16
    Hagyd már ezt a sznob dumát. Mikortól sznob egy ember? Ha iphonet vesz akkor sznob, ha szinte ugyanolyan árú samsungot akkor nem az? És ha szar telefonja van de otthon parasztvakítós 3D tévé meg 7.1 hangrendszer akkor sznob? Vagy szar a telefonja nincs házimozija, de a kocsija kurvajó meg arra költi minden pénzét akkor sznob? Esetleg akinek nincs egyik sem de kurvajó hifije van mert az a fontos akkor sznob? Nem lehet, hogy mindenki sznob rajtad kívül hiszen amire te költesz csak az megindokolható? Vagy bevezeted a fél-sznob fogalmát is? Hogy is van ez?
  • NEXUS6
    #15
    Hát pedig drágább teló-> nagyobb szobfaktor azért az műxik szerintem. Szal neked jobbak az esélyeid.
    ;)
  • M2 #14
    "Az okosteló erről szól, hogy az emberkét gyak bepalizzák, hogy látod mennyit tud, ez kell neked!"

    Olyasmikre gondolsz, mint például az NFC chip, amit minden Samsungos olyan veszettül hiányolt az iPhone5-ből? Vagy a hajlítható kijelző, ami nélkül nem is értem, hogyan tudtam eddig élni?!
  • M2 #13
    Tény, hogy én nem ismerem ilyen jól a sznob divatmajmokat, mint ti.
    De hát ki milyen környezetben nőtt fel... :-)
  • hurkaur
    #12
    Symbian meg az androidnal is ganyabb rendszer, ami nagy szo. Jol tettek, hogy valtottak, ambar kisse keson.
  • tomboy013
    #11
    "És minnél drágább, minnél "felhasználóbarátabb" eszközről van szó, annál inkább ez a helyzet, hogy sznob, divatmajmok vásárolják!" Vagy akinek ez jön be, ne általánosíts, mert meg fogsz sértődni ha egy divatmajom azt mondja rád hogy igénytelen ;)
  • NEXUS6
    #10
    Ja kb tényleg ez ahelyzet.

    Ugyanis minden viszonylagos.

    A legtöbb telóba olyan fícsör hegyeket zsúfolnak, amit más céleszközzel jobban meg lehet valósítanini, és az emberek legtöbbször pont ezeket a céleszközöket használják ezekre a funkcióra, a teló meg csak porosodik a nagy eszével.

    Az okosteló erről szól, hogy az emberkét gyak bepalizzák, hogy látod mennyit tud, ez kell neked! Most mindent egyszerűen meg tudsz majd csinálni, és lehet, hogy drága, de ha összeszámolod, hogy külön külön mennyi lenne, akkor ezzel jársz jól.

    Az un. okostelókat olyan emberek veszik, akinek egyrészt van rá pénze, másrészt elhiszi a fenti hülyeséget.

    És minnél drágább, minnél "felhasználóbarátabb" eszközről van szó, annál inkább ez a helyzet, hogy sznob, divatmajmok vásárolják!

    ;)
  • Papichulo
    #9
    Ha egy dolgot nem sajnalok, akkor az a Symbian kihalasa. Akkora kinszenvedest talan semmire sem okozott a fejlesztes. Normalis dokumentacio meg szinte zero. Ezekutan ne csodalkozzanak, hogy szinte alig volt ra igenyes software.
  • ppista
    #8
    Lassan Nokia=MS, ami amerikai. Én is támogattam őket, de mióta összefeküdtek a Mikróval, plusz elzavartak egy rakás embert Komáromból, a gyártást áttették Kínába, a Symbian-t bedózerolták, már bottal sem piszkálom a terméküket. Nagyon sajnálom, hogy így alakult.
  • igazamvanvagyig
    #7
    #1 Mivel már 10k (külföldön) pl egy Samsung Galaxy Apollo 2-3 órabér,nem kell csodálkozni,hogy az ovódában olyannal játszanak.

    #2 Sajnos alsó és középkategóriában van a nagy többség 1.34 milliárd euro veszteség.A fejesek lovéja többet elvisz mint amennyi haszon van olcsóbb nokiákon.

    #3 Nem kell sajnálni majd még sok europai cég ráébred,hogy dolgozni kellenne nem csak kávézni az irodában.(nagyon megszakadni sem kellett volna pusztán androidos készüléket is csinálni és akkor a legjobb lenne a piacon,mert kicsit másfajta anyaghasználattal dolgozik,mint a samsung.