124
  • MuchACHO79
    #4
    Valahogy elképzelhetetlennek tartom, hogy ilyen forró legyen. Mindenesetre ha igy van akkor kizárhatjuk a galaxisok között utazás lehetőségét. Nem mintha valaha is 300.000 fényévnyi távolság leküzdhető lenne...
  • Agamemnon
    #3
    Engem is érdekelne, hogy milyen reakciók mennek végbe az egyáltalán nem sűrű felhőben, hogy ilyen hőmérsékletet tart fent valószínűleg több milliárd éve. Ha sűrű lenne, gondolom már jóval korábban észlelték volna...
  • willcox
    #2
    Már abból is látszik, hogy ez hülyeség, hogy ilyen magas a hőmérséklete (ha igaz egyáltalán). Miért nem hűl le? Nem indokolja semmi, hogy tartósan ilyen magas legyen a hőmérséklete.
  • globint
    #1
    Ezek szerint a "látható anyag-sötét anyag-sötét energia" arányokon módosításra van szükéség.
    Ha ugyanis ekkora tömeget most vettek észre, akkor ezzel eddig nem számoltak. Az is meglep, hogy a halo hőmérséklete ilyen magas. Ha pl. a halo egy egy sűröbb foszlánya picit is érinti a földet, már rohamosan emelkedik a föld átlaghőmérséklete. Gondolom én, bár csak mint laikus vagyok benne.