187
Rózsák háborúja
  • a.carkey
    #67
    Lol. Én azt hittem ez még nem jelent meg, mert a hazai boltokban csak az 576nál volt róla info, ott is okt. évgi, most már november végi megjelenési adatokkal. Erre a steamen azt írják, hogy okt. 2. volt a megjelenés. :)

    Mit tartalmaz a War of the Roses Deluxe Edition - Four Pack a simáhozképest?
  • Prince23
    #66
    Már a németeknél 23 szerver van, közben egy amszterdami (holland) szervert is indítottak, amik szintén leágazódtak min. 3 alszerverre. 64 fős szervert meg ritkán találok, meg ha van is általában 2 van online. A legtöbb 32 fős.

    Szóval egyre csak nő a közösségi része, és sokszor nagyon sokszor élvezet nézni a csapatmunkát. Az élmény ilyenkor felülmúlhatatlan.

    HG 9.2/10 teszt

  • zorrobomber
    #65
    Kívánom hogy igazad legyen, nekem a béta totál elvette a kedvemet a játéktól. Szaggatott, tele volt csalókkal, és kb 1 óra után meguntam a folyamatos cséphadarást.
  • ratgab
    #64
    WOTR-t aktívan játszom, Chivalry-ból láttam videót. Ég és föld a két játék, egymásnak nem konkurenciája. Mind a kettő jó, csak másban.

    Chivalry-ban sose lesz annyi testreszabási lehetőség, mint WOTR-ban.
  • ratgab
    #63
    Miért is lehetetlen ez?

    A játék maga jól sikerült, kritikailag és a pénztáraknál is jól szerepelt. Paradox kijelentette, hogy Franchise született és lesznek további tartalmak, fejlesztőket megdicsérték. Ígértek plusz tartalmakat minden téren.

    Van egy igen tekintélyes játékos közönsége a játéknak (értsd konstans játszanak rajta több százan, országonként 15 szerver van: olasz, francia, német, brit, amerikai szerverek vannak többnyire fullon. Német speciel konstans tele van mind a 15 az már kapásból 480 ember, és akkor a többi szervert nem is említem, amik szintén általában 75 %-os módban üzemelnek. Igazából olyan hosszú a szerver lista, hogy 10 percig kell görgetni, hogy az aljára érj!)

    Akkor miért is lóg bele a kolléga keze a bilibe?

    Egyébként a játék maga ordít egy várostrom módért, amit nem lenne egyáltalán bonyolult kivitelezni, csak a mostani conquestet kéne kissé módosítani.
  • zorrobomber
    #62
    belelóg a kezed a bilibe
  • Prince23
    #61
    Ha úgy fogják támogatni a játékot, mint a Bioware a Mass Effect 3-at multis tartalmakkal, akkor nem lesz itt gond.

    Én mit várok tőle, hogy mivel bővüljön ki mondjuk úgy cirka fél év alatt?

    - Várostrom mód
    - Lovagi torna - ezt épp egy haver hozta fel nekem
    - új pályák
    - új felszerelések (páncélzat, fegyver, skinek, minőség, stb
    - Single-ben egy min 4-5 csatás kampány (ne tutorial) - olyan kampánya legyen neki, mint a Total Warban... egy pár csata helyszín, amit meg kell nyerni, némi átvezetőkkel megfűszerezve.

    Mondjuk az utóbbi elvárásom szinte lehetetlennek tűnik :)
  • s1lkforrent
    #60
    Komolyan én sem gondolom azt, hogy így hagyják, ugyanis 7 pálya és gyakorlatilag egy játékmód(deathmatch) mellett a játék nem fog karácsonyig sem kitartani, az meg nem vicces a pár eurós DLC áradatban gondolkodó Paradox számára, ha a játék multi közönsége eltűnik év végére.
    Szerintem DLC pályák és/vagy fegyverek lesznek az új tartalmak, meg újfajta multi játékmódok az összes pályára.

    Hunor1: Na ne bohóckodjunk kérem. Egyrészt multiközpontú játékokat warezolni ősi román szokás, másrészt a Steam ugyan sz@r1k rá hogy milyen játékokat töltesz le, de faszkorbáccsal büntetik, ha a kliensüket buzerálod, és egy tört játékot akarsz Steam rendszeren keresztül használni.
  • Prince23
    #59
    Biztos lesz Siege mód a Wotr-ben... kizárt, hogy ezzel a két móddal lenne meg

    Van egy pálya, amihez nagyon is illene, mint védőként elképzelni a dolgokat
  • Hunor1
    #58
    hi. kinnt van a játék törve. Valaki leszedte már? Állítólag csak be kell másolni a steames mappába( common) és lehet vele játszani ??? nem nagyon tudom elképzelni....
  • a.carkey
    #57
    A WotR sajnos pont azért ennyire elkapkodott, mert egyidőben jelenik meg a Chivalryval.
  • s1lkforrent
    #56
    És ez a legnagyobb gond a WotR-al szerintem, hogy nagyon egyszerű.

    Fejlesztők fogták a Mound and Blade harcrendszerét, kicsit csiszoltak rajta, és belerakták egy bot egyszerű kardozós deatchmatch játékba, amit megbolondítottak egy kis szint lépéshez kötött személyre szabhatósággal, hogy az MMO/modern FPS-eken edződötteknek is jusson valami örömérzet.
    Éés naygjából ennyi, az ember megy egy-két kört vagdalkozni, közben képébe kap pár RANK UP!, KILLSTREAK!, és ACHIEVEMENT UNLOCKED! üzenetet, megkeresi és kigrindolja a legerősebb fegyvert amivel mások hozzá sem érhetnek, de mást nem tud magával kezdeni, hisz még a MnB legnépszerűbb módját, a várostromot is ejtették a repertoárból.

    Helyzet az hogy a Chivalry-ról sem tudunk sokat, lehet az is határszar lesz persze, de maga az a tény, hogy legalább _megpróbáltak_ elmozdulni az egyszerű deathmatch és ilyen környezetben borzasztóan kinéző zászló foglalgatós játékmódoktól, és egyfajta feladat alapú csapatjátékot _próbáltak_ meg összehozni, már ébreszt valami bizalmat bennem a projektjük iránt.
  • bajsz
    #55
    semmi előrelépést nem láttam ez ügyben a beta -ban!
  • zorrobomber
    #54
    Lehet hogy jobb lesz mint a WotR, de érzésem szerint ebben a stílusban azért bőven van még potenciál ami távolról sincs kiaknázva.
  • a.carkey
    #53
    Mikor jelenik meg a Chivalry?
  • bajsz
    #52
    jobban megvan csinálva! Ostromok,falu égetések,civilek leölése,szebb graf., ami feltűnt ,hogy lovak nincsenek!


    Majd meglátjuk,war of the roses nagy csalódás volt!
  • zorrobomber
    #51
    Szerintem ez a Chivalry is nagyon pocséknak tűnik.
  • a.carkey
    #50
    Megj. nem hittem volna, hogy a Conqueror AD 1086 után évekig kell majd várni a Mount and Blade-re, és most a nagy esélyes War of the Roses helyett is egy másik game lehet a befutó.
  • a.carkey
    #49
    Akkor ezért rohannak ennyire a WOFTRal ... :)
  • bajsz
    #48
    Chivalry---ennek nem tudtam a nevét :D:D

    Akár ,hogy is nézem sokkal jobb lesz :D
  • s1lkforrent
    #47
    Ők maguk pakolták ki a linket a zárt Paradox fórumba, így aki benne volt a bétában, az simán tudhatott róla.

    Engem speciel nem nagyon érdekel már, én attól félek Paradox és Fatshark megint kitesz magáért, és egy újabb közepes és jó bugos játékot dobnak piacra.(sok játékosnak el sem indult a béta..)
    XP rendszert biztos nem fogják rendesen belőni először, a játékmenet továbbra is csapkodásból áll(mondjuk vívás helyett), a fegyverek legutóbb mikor néztem vegyesen voltak gyengék/erősek úgyhogy az egyensúly az érdekes lesz, conquest meccsek továbbra is egy pontra szaladgálással tarkított TDM menetek kooperáció és koordináció nélkül.

    Igazából a majd egy hónap alatt nem léptek előre olyan óriásit, én valahogy többre számítottam.

    Remélem Chivalry jobb lesz.
  • Piszkos  Fred
    #46
    Anális majális nem jár azért hogy bepofátlankodunk a bétájukba?
  • bajsz
    #45
    jelszó az oké,de serverek mikor vannak ?:D
  • s1lkforrent
    #44
    A játék bétája véget ért. Illetve mégsem, mert ha a Steamen a játék tulajdonságai ablakban a béta fülön a legújabb tesztet kiválasztodb és jelszóhoz beírod hogy fatshark! , akkor a legújabb változattal tovább lehet nyomni akár fejlesztők ellen.
  • Pluskast
    #43
    Egy haverommal szoktam játszani. Kifejezetten jó móka, pláne ha szó szerint 200 ember van bent a szerveren:)
  • zorrobomber
    #42


    Napoleonic Warst nem tolja innen valaki? Ezek után kíváncsi lennék arra.
  • bajsz
    #41
    igen vannak ilyenek!

    Ahogy néztem egyre több lesz!
    Úgy csapkodnak pl egy két kezes pallossal mint a szél!

    Volt szerencsém egy íjászhoz is aki 3-szor talál el 1 mp alatt!
  • zorrobomber
    #40
    gondoltam szólok hogy én belefutottam egy csúnya speedhackes sérthetetlen szuperlovagba, nem volt vicces, elvette a kedvem az egésztől
  • DaemoonHunter
    #39
    Az valóban jó lenne nagyon!:)
  • bajsz
    #38
    igen van mit változtatni még!

    Mondjuk egy várfoglalás,vagy bármi más mert egyenlőre elég szar így játszani vele!
  • DaemoonHunter
    #37
    Nekem tegnap küldték, de valami vicc ez a játék ebben a formában. Taktika nincs, csapatjáték nulla szinten, harc csak összevissza csapkodás, bár a hangulat még így is nagyon jó...el tudnám viselni single player módban, a grafika is elég szép lett.
  • Sobel
    #36
    Tsá mindenki!

    Ha vkinek szintén megvan a béta azzal szívesen játszanék együtt skypon akár.
  • HunAnFionn
    #35
    Sziasztok!

    Szereztem béta meghívót, de sajna nem megy a gépemen, s őszintén szólva nem is annyira érdekel már a játék. Szóval, akit érdekel a béta küldjön pm-et. Ha valakinél akad én örülnék egy DOTA 2 béta-kódnak cserébe, de ha nincs az se baj.
  • s1lkforrent
    #34
    Komolyan megnézném azt a fejlesztőt, aki rossz néven venne egy hurráoptimista "jó lesz ez, vegyed megfele" generic ajánlót a készülő játékáról.

    És talán tényleg jó lesz, de nem ebben a formában. Legalábbis a tökömnek kell még egy random cRPG variáció újabb 30(24)€-t. Még ostrom mód sincs benne, pedig hányan reménykedtek.

    A lovak érdekesek, nehéz irányítani, de megfelelő fegyverekkel szanaszét lehet szadizni a talpasokat nyitot pályákon. Viszont az túl erős rúdfegyverek itt is bejönnek, egy jó alabárd nyisszantás lovast/lovat gyilkol, ha túléled, rád mászik a túlerő. Magyarul a lovasokat nem érzem sem túl gyengének, sem túl erősnek, viszont a pályák egy része lovacskázásra simán alkalmatlan.
  • Piszkos  Fred
    #33
    +lovak
  • PrasCo
    #32
    "...4 oldalról történő hárításról, és 4 oldalról történő támadásról. A bal gomb a támadás gombja, majd az egér kis mozdulatára adjuk meg az irányt a csapásnak, és amint elengedjük a gombot, támadunk. A védekezés is hasonlóan működik..."

    Ja, értem. Szóval Warband, singleplayer nélkül. Minden világos.
  • Prince23
    #31
    Bátateszt

    az embargó nem érintette a cikket
  • s1lkforrent
    #30
    Nos urak lehet sirdogálni, mert a játék október 2-án megjelenik, viszont úgy november-decemberre lesz kész, ha..

    Bugok jönnek-mennek(fagyás, el nem indulás, játékbeli glitchek), ezek meg lesznek oldva, viszont itt komolyabb koncepcióbeli gondok vannak.

    A játék per pillanat egy kibaszott free for all deathmatch még területfoglalós csapatjáték, azaz Conquest módban is, az együttműködés teljesen véletlenszerű, kommunikáció nincs, már csak azért sem, mert az egyetlen chat ablak nehezen követhető, és macerás használni.

    Rettenetes bizonyos fegyverek egyensúlya(lásd még a géppuska lándzsa, instakill alabárd szócikket), a szintlépések kapásból el vannak kúrva(rettenet sokáig tartanak), kb 20 körüli szintig a személyre szabhatóság egy rossz vicc, a később kiváltható tárgyak egyértelműen jobbak(azaz nincs sidegrade rendszer ahol annyi hátránya van az új fegyvernek mint plusz előnye), azaz aki napi 10 órát nyomja az egyértelműan jobb lesz a játékban.
    A harcrendszer komoly kihívásokkal küzd, a blokkolás vagy működik, vagy nem, a legeredményesebb vívási mód az eszetlen klikkelgetés, abból is az oldalvágás, így ha véletlen valamikor egy szerveren 100%-ra lesz állítva a friendly fire, akkor több halott csapattárs lesz, mint ellenség.. +riposte(visszavágás) és egyéb alap skillek magas szinten megvásárolható perkekként vannak bent.

    Ha most ránézel egy meccsre madártávlatból, akkor azt láthatod, hogy két csapat fegyveres eszetlen csapkodva megrohanja egymást, és az győz ahol a magasabb szintűek vannak, vagy legalábbis ahol gyorsabban csapkodtak.

    Egyesek szerint ez nem más, mint középkori Call of Duty eddig. Én nem értek ezzel feltétlen egyet, de csapatjáték az biztos nincs jelenleg a War of the Roses-ben.
  • s1lkforrent
    #29
    Úgy néz ki a Steam előrendelőket is beengedték a bétába, szóval az NDA-nak gyakorlatilag lőttek.
    Viszont ez ugyan az a múlt heti(?) Beta 6 build, ami egyébként hemzseg a kiegyensúlyozatlansági, és jetéktervezési hiányosságoktól(amiket természetesen még lehetne megjelenésig javítani), ez egy igazi béta állapot még, aki erre ráengedte a NDA nem is ismerő, alapjában egy kész játék demóját váró Steam előrendelőket, az ritka nagy hülye volt szegény.
  • s1lkforrent
    #28
    Úgy nézem egyébként hogy egész tűrhetően be van tartva az NDA, nem nagyon találni olyan fórumot, ahol találgatáson kívül más is történne, viszont a Top Secret paradox fórumról meg az a benyomásom, hogy a Fatshark ezt a játékot komolyan veszi, így akármi lehet még belőle.