187
Rózsák háborúja
  • Pluskast
    #1
    Nos a Paradox gondozásában egy új játék fog megjelenni\"Rózsák háborúja\" címmel. Ezúttal nem stratégiai játékról van szó, stílusát és játékmenetét tekintve tekintve inkább a híres Mount&Blade játékhoz fog hasonlítani, a 15.századi angliai polgárháború korában játszódik majd a történet. Lesz single player mod és multiplayer egyaránt. A játék valamikor idén tavasz végén, nyár elején jelenik majd meg.



    Néhány kép:





  • PrasCo
    #2
    Bár még nem néztem meg az interjút, de ha lényegében "csak" egy M&B lesz, de lehet rendesen építkezni (megjelennek az épületek a falvakban, stb.), neadj'sten várakat felhúzni, azokat csak egy kicsikét is normálisabban ostromolni, már előre látom, hogy összeomlik a teljes szociális életem.
  • ratgab
    #3
  • Pluskast
    #4
    Igen erről még nem nagyon beszélt a srác, hanem a multiról dumált, de mivel a játék még eléggé alfa állapotban van, így nem tudni, hogy mit fog tartalmazni a single rész.
  • PrasCo
    #5
    Igen, most átértem a videón. Eddig valóban egy M&B multiplayer egy fokkal nagyobb várral. Pedig ha csak azt megoldják, csak - két szóval összefoglalva - élőbb világgal, már megvettek engem kilóra.
  • Montanosz
    #6
    kedvenc időszakom, a középkori haditechnika minden válfaja képviseltette magát...azért egy jó kis stratnak is örülnék már
  • Calver
    #7
    "Benny?"
    ja, ez nem az.

    +fav, majd ránézünk később, Paradox jó cuccokat szokott csinálni.
  • Pluskast
    #8
    Még egy videó a játékról.
  • PrasCo
    #9
    Eddig a harcrendszerről sok innovatív dolog nem derült ki mozgás közben, viszont annak nagyon örülök, hogy szemmel láthatóan legalábbis dolgoznak múzeumi darabokkal.
  • Pluskast
    #10
    Igen hála istennek nem ilyen elrugaszkodott fantasy stílus lesz.
  • a.carkey
    #11
    Jó kis év lesz:

    Február 14-én jön a Crusader Kings, majd valamikor ez.

    A Paradox bekeményített.

    Ha még saját várat is lehet majd építeni, mint a Conqueror AD 1086-ban, minden M&B ősében, akkor ez lesz minden idők egyik legszékhez bilincselőbb multija. :)
  • a.carkey
    #12
    A Kingmaker óta nem volt jó RHs játék.
  • Pluskast
    #13
    Hááát ahogy most olvasom a játék fórumát a paradox oldalán... Nos ez alapján inkább egy "battlefield 1442" típusú játék lesz. Lesz benne single rész is ez tuti de itt inkább csak a multis csata részekre lesz kihegyezve a dolog.
  • Pluskast
    #14
    Áááá a counqueror 1086 az egy nagyon nagy játék volt!! :) Bár az egyik hercegnőt sosem tudtam megszerezni mert a sárkányt soha nem tudtam megtalálni. Amúgy elöszőr mikor megláttam a gamét nekem is az ugrott be, hogy na csak nem egy új Conqueror jön?!
  • a.carkey
    #15
    A sárkányt én is csak 1x találtam meg. A fő érdekessége, hogy ma már nem tudom semmivel sem lefuttatni, ráaásul a kicsit gyors neki a DVDm, zene sincs. :)
  • a.carkey
    #16
  • Pluskast
    #17
  • Piszkos  Fred
    #18
    Érdekes, milyen fura szögből mutatja fps nézetben az íjászatot.
  • Fpocok
    #19
    Nocsak. Mifasz ez? TETSZETŐS!
  • Mersant
    #20
    igen, nekem is feltunt, nagyon rosszul van megcsinalva
  • icyshadow
    #21
    Béta jelentkezés:

    http://www.waroftherosesthegame.com/?ref=0e9171f1226

    Kitöltés után látszólag nem történik semmi, így én több időpontban is újrapróbáltam. 3-4 napja töltöttem ki először talán, de csak ma kaptam visszaigazoló emailt.(a jelentkezést meg kell erősíteni) Per jel utáni rész(ref. kód) nem kötelező, de megköszönöm, aki használja, mert 5 embernél már nagyobb esély van a bétába kerülésre.
  • Piszkos  Fred
    #22
    ...ref link :D na sebaj, legyen meg az örömöd, úgyis regelnem kell :D
  • Piszkos  Fred
    #23
    Megkaptam a béta kódot, húzom lefelé. Természetesen képet/konkrétumot nem lehet posztolni sehova.
  • Prince23
    #24
    Miért nem?
  • s1lkforrent
    #25
    A játék még erősen béta állapotú, valószínűleg(remélhetőleg..) még sokat fejlesztenek rajta, így szeretnék, ha a nagyközönség nem ezen állapotában ítélné meg a játékot.

    Egyébként szvsz olyasmi mint MnB multija, a _jelenlegi_ játékmódokban(deathmatch, és conquest) egy nagyon egyszerű vagdalkozós játéknak tűnik, a World of Tanks eszetlen rohamai jól megtervezett hadmozdulatok ehhez képest.

    Nagyon remélem ez még lesz fejlesztve valami csapatjáték elemmel, voippal, akármivel, mert így harmatos nagy clusterfuck csihipuhi az egész.
  • Prince23
    #26
    Várostrom játékmód várható a WotR-ben?

    és a MnB játékok ilyen terén milyen game? Erős a sztori vonala, vagyis a singleje? és ezen kívül melyik a legjobb MnB rész?

  • s1lkforrent
    #27
    Passz. Talán.

    Warband. Ugye ez a rendes MnB továbbfejlesztve(Paradox egyébként is szereti a játékok 1.5, 1.7, stb azaz kicsit továbbfejlesztett változatait külön játékként vagy legalább kiegészítőként árulni), ennek egyik modjából lett a With Fire and Sword(ami nem is olyan jó), és ugyancsak ennek modjából lett a Napoleonic Wars, Warband multi kieg. A single játékmenetet te is meglesheted bármelyik MnB demóban, alapjában egy azt-csinálsz-amit-akarsz fő történeti szál nélküli középkori sandbox világ.
  • s1lkforrent
    #28
    Úgy nézem egyébként hogy egész tűrhetően be van tartva az NDA, nem nagyon találni olyan fórumot, ahol találgatáson kívül más is történne, viszont a Top Secret paradox fórumról meg az a benyomásom, hogy a Fatshark ezt a játékot komolyan veszi, így akármi lehet még belőle.
  • s1lkforrent
    #29
    Úgy néz ki a Steam előrendelőket is beengedték a bétába, szóval az NDA-nak gyakorlatilag lőttek.
    Viszont ez ugyan az a múlt heti(?) Beta 6 build, ami egyébként hemzseg a kiegyensúlyozatlansági, és jetéktervezési hiányosságoktól(amiket természetesen még lehetne megjelenésig javítani), ez egy igazi béta állapot még, aki erre ráengedte a NDA nem is ismerő, alapjában egy kész játék demóját váró Steam előrendelőket, az ritka nagy hülye volt szegény.
  • s1lkforrent
    #30
    Nos urak lehet sirdogálni, mert a játék október 2-án megjelenik, viszont úgy november-decemberre lesz kész, ha..

    Bugok jönnek-mennek(fagyás, el nem indulás, játékbeli glitchek), ezek meg lesznek oldva, viszont itt komolyabb koncepcióbeli gondok vannak.

    A játék per pillanat egy kibaszott free for all deathmatch még területfoglalós csapatjáték, azaz Conquest módban is, az együttműködés teljesen véletlenszerű, kommunikáció nincs, már csak azért sem, mert az egyetlen chat ablak nehezen követhető, és macerás használni.

    Rettenetes bizonyos fegyverek egyensúlya(lásd még a géppuska lándzsa, instakill alabárd szócikket), a szintlépések kapásból el vannak kúrva(rettenet sokáig tartanak), kb 20 körüli szintig a személyre szabhatóság egy rossz vicc, a később kiváltható tárgyak egyértelműen jobbak(azaz nincs sidegrade rendszer ahol annyi hátránya van az új fegyvernek mint plusz előnye), azaz aki napi 10 órát nyomja az egyértelműan jobb lesz a játékban.
    A harcrendszer komoly kihívásokkal küzd, a blokkolás vagy működik, vagy nem, a legeredményesebb vívási mód az eszetlen klikkelgetés, abból is az oldalvágás, így ha véletlen valamikor egy szerveren 100%-ra lesz állítva a friendly fire, akkor több halott csapattárs lesz, mint ellenség.. +riposte(visszavágás) és egyéb alap skillek magas szinten megvásárolható perkekként vannak bent.

    Ha most ránézel egy meccsre madártávlatból, akkor azt láthatod, hogy két csapat fegyveres eszetlen csapkodva megrohanja egymást, és az győz ahol a magasabb szintűek vannak, vagy legalábbis ahol gyorsabban csapkodtak.

    Egyesek szerint ez nem más, mint középkori Call of Duty eddig. Én nem értek ezzel feltétlen egyet, de csapatjáték az biztos nincs jelenleg a War of the Roses-ben.
  • Prince23
    #31
    Bátateszt

    az embargó nem érintette a cikket
  • PrasCo
    #32
    "...4 oldalról történő hárításról, és 4 oldalról történő támadásról. A bal gomb a támadás gombja, majd az egér kis mozdulatára adjuk meg az irányt a csapásnak, és amint elengedjük a gombot, támadunk. A védekezés is hasonlóan működik..."

    Ja, értem. Szóval Warband, singleplayer nélkül. Minden világos.
  • Piszkos  Fred
    #33
    +lovak
  • s1lkforrent
    #34
    Komolyan megnézném azt a fejlesztőt, aki rossz néven venne egy hurráoptimista "jó lesz ez, vegyed megfele" generic ajánlót a készülő játékáról.

    És talán tényleg jó lesz, de nem ebben a formában. Legalábbis a tökömnek kell még egy random cRPG variáció újabb 30(24)€-t. Még ostrom mód sincs benne, pedig hányan reménykedtek.

    A lovak érdekesek, nehéz irányítani, de megfelelő fegyverekkel szanaszét lehet szadizni a talpasokat nyitot pályákon. Viszont az túl erős rúdfegyverek itt is bejönnek, egy jó alabárd nyisszantás lovast/lovat gyilkol, ha túléled, rád mászik a túlerő. Magyarul a lovasokat nem érzem sem túl gyengének, sem túl erősnek, viszont a pályák egy része lovacskázásra simán alkalmatlan.
  • HunAnFionn
    #35
    Sziasztok!

    Szereztem béta meghívót, de sajna nem megy a gépemen, s őszintén szólva nem is annyira érdekel már a játék. Szóval, akit érdekel a béta küldjön pm-et. Ha valakinél akad én örülnék egy DOTA 2 béta-kódnak cserébe, de ha nincs az se baj.
  • Sobel
    #36
    Tsá mindenki!

    Ha vkinek szintén megvan a béta azzal szívesen játszanék együtt skypon akár.
  • DaemoonHunter
    #37
    Nekem tegnap küldték, de valami vicc ez a játék ebben a formában. Taktika nincs, csapatjáték nulla szinten, harc csak összevissza csapkodás, bár a hangulat még így is nagyon jó...el tudnám viselni single player módban, a grafika is elég szép lett.
  • bajsz
    #38
    igen van mit változtatni még!

    Mondjuk egy várfoglalás,vagy bármi más mert egyenlőre elég szar így játszani vele!
  • DaemoonHunter
    #39
    Az valóban jó lenne nagyon!:)
  • zorrobomber
    #40
    gondoltam szólok hogy én belefutottam egy csúnya speedhackes sérthetetlen szuperlovagba, nem volt vicces, elvette a kedvem az egésztől