187
Rózsák háborúja
  • pcgammer
    Ingyen hétvége van Steamen aki szeretné kipróbálni az most megteheti :)

• a.carkey
    Inkább az asszonyt ...
  • zorrobomber
    Chivalry-t toljátok.
  • a.carkey
    Egyébként röhej, mert NEM VOLTAK KÉPESEK a kezdetek óta kijavítani egy GForce bugot. Most már sokszor a pontot se adja meg ha foglalsz, anno minden foglalásért ezer pontot adott. Így fejlődni pedig ...

Sőt, ismét bugosak a kétkezes kardok, szóval szerintem - tartalom ide v. oda - jelenleg ez egy baszott nagy trágya. Pedig lelkes voltam, de nem normális, hogy egy ilyen játékot fél év alatt se tudtak összerakni értelmesen.
  • Lemming
    No hát meglett ez a játék is, gondoltam MnB után ez valami szebb és jobb élmény lesz.

Háát... nem. :)
    Training olyan mint sajtreszelővel...
    Lovat meg sebességbe kell tenni... ööö... sehol sincs MnB lovacskázásához képest. Igaz abban meg gyalog nem jó.

Multiban jönnek a batár emberkék atomdurva cuccokkal. Ami nem feltétlen baj, ha ténylegesen lehetne vívni és nem csak kaszabolás menne.
    Az alap footman amivel az ember kezd sokra nem alkalmas, a kétkezes karddal hadonászó Guard egy picit jobban teljesít (legalább sebez).

Amire nem jöttem rá, hogy miért megy néha látszólag keresztül a fegyver 1-1 emberen enélkül, hogy bármi történne.

Még adok neki időt majd, de egyelőre nem érzem mitől jobb ez nekem mint 1000 éves MnB azon túl, hogy szebb. (Oké, lefejezni valakit fasza dolog.)
  • a.carkey
    Nem éri meg a dobozos. Ritka, de steamen a fele, mint bárhol máshol. És kapsz egy dobozt, egy York páncélt és pár fegyvert, semmi leírás, csak figyelmeztetések, és install, meg a gombok. Sanyi.
  • s1lkforrent
    Sztím topikban biztos akad aki meg tudná neked venni.

Már csak azért is érdemes ott próbálkozni(illetve SteamTrades-en), mert bolti változat abszolút nem valószínű. A legtöbb új Paradox játék csak digitálisan jelenik már meg.
  • Piszkos  Fred
    Tudom én, nekem csak a steamen vásárlással vannak gondjaim.
  • a.carkey
    Ugyanúgy steamen kell a dobozost is regisztrálni ... :)
  • Piszkos  Fred
    Steam viszont sajnos nekem felejtős, ezért örültem volna neki :S
  • a.carkey
    Annyi a lényege, hogy dobozos, york kék páncél jár hozzá, és zéró leírás, anyag, extra van a dobozban.

Felejtős, különösen, hogy steamen bagóért adták karácsonykor. :(
  • Piszkos  Fred
    Az 576 honlapján volt írva dobozos megjelenési dátum 13-ára, aztán átrakták 16-ra, most meg törölték az egészet. Valaki tud valamit erről?
  • a.carkey
    A párból csak az első steames. (Amúgy meg 1 katt az egész.)
  • Lunki88
    Miért nem a steames linkeket rakod be? Felesleges még külön feltöltögetni máshova.
  • a.carkey
    Bocs, az utolsó képpár az ez:

• a.carkey
    Ma a steamen 50%al olcsóbb a játék!

Nos, feltettem amit egy Solid Snake írt az Assassins Creed 3 topikban a grafika javításával kapcsolatban, és itt ez produkálta:

• a.carkey
    Picit átvariálták,de határozottan élvezetesebb a játék, a buzi fejszék közül sajna még mindig egy-kettő értelmetlenül unalmas maradt, de azért látszik a fejlődés. A szerver már nem dobál le, viszont a nyomorult gf bugot nem bírják kijavítani ...
  • s1lkforrent
    Nem hiszem hogy bármi ki fog derülni. Ha a last steam standing(pitched battle) játékmód szar is lesz, akkor is marad majd 300 ember főműsoridőben, ez nem fog változni egyik napról a másikra. Az más kérdés hogy meg-e tudják valamivel állítani a lassú csökkenést, de főleg, érdekesebbé utdják-e alakítani a játékot.
    Továbbra is a játékmódokkal van a gondom, mert egyszerű deathmatch megy csak, azt meg simán meg lehet unni. Erre még az egyszerűbb Chivalry is bőven rá tudott licitálni a feladat alapú pályáival.

Jelenleg a több éves Warband valami 4-5000 Steam játékosnál tart jobb esetben, pedig a grafika mára gagyi, az animációk borzalmasak, a harcrendszer kicsit gyengébb mint a War of the Roses-ben, de a nagy létszámú mozgalmas játékmódjaival(várostrom!), és a nagy rakás modjával(amiből 2 külön pénzes kiegészítő lett, annyira sikeresek) nagyjából teljesen uralja a "kardozós játékok" műfaját.
  • a.carkey
    Ennek a játéknak holnap derül ki, hogy vége van-e.
    Ha marad ez, ami, akkor vége, ha nem, akkor van jövője, de amit ezek egyik pillanatról a másikra nerfelnek, az már kezd röhejes lenni. :)
  • a.carkey
    Ez egyébként októberi video. Azóta annyi mindent nerfeltek. (Páncél, kétkezes, fejszék, balták, stb.)
  • a.carkey
    "a maradék játékosok egy része is elhúz, sokan szeretik ha a multi játékukban több tucat szerver közül válogathatnak, és ha ez már nincs meg, akkor tovább állnak" Te írtad.

Egyébként írtam, de ez a reggel hét órai kép volt, ahol 61es pingig látszódnak a szerverek. Ez Európában nem feltétlenül a csúcsidő.
  • s1lkforrent
    Játékosszám alapján rendezett listával meggyőzőbb lehettél volna, kép alapján van két teli szerver, meg egy nagy rakat teljesen üres. Ettől független 300-400 körüli játékosszám még mindig reális, csak ez ugye tizede a kezdő értéknek, és lefele tendál. A játék továbbra is egyedi, és nagyon épít az ügyességre(lásd itt mit összehaxol a jóember), de továbbra is egy bot egyszerű deathmatch játék, minden erőssége ellenére.

Az update-ben jön pár új fegyver/páncél éés.. last team standing mód? Erre kellett több mint 2 hónapot várni?
  • a.carkey
    Szerdán új content!

• a.carkey
    Nos, én nem tudom milyen multi játékokkal játszottál, de ma reggel így festett a kép:

Hogy a 102 szerver az sok v kevés, nos az játékosfelfogástól függ.

Részemről MINDIG találtam 32es/64es szervert minden játékstílusban, és ezzel sosem volt bajom.

Én a hibát abban látom, hogy PONTOKAT csak akkor kapsz, ha legalább heten játszanak egy szerveren. Ez persze érthető, de hogy ne lenne szerver, az baromság, max. a playerek türelmetlenek.
  • s1lkforrent
    Megesik hogy az ember olyanra kattan rá amire már nem sokan. Pl skirmishben én még akkor is élveztem a Dawn of War játékot, mikor már hálóval sem negyon lehetett multi játékost szerezni hozzá.(egyébként egész sokáig jól ment, és mind a mai napig játsszák a játékot online, de tényleg egyeztetni kell, nem lehet csak úgy egy 4v4 meccset bármikor összehozni)
    Soldiers Heroes of World War II, Faces of War multija még gyorsabban kidöglött.

Sajnos a War of the Roses mint a multi only indie játékok általában nem ilyen szerencsések, mert nincs single játékra lehetőség, ha viszont a multi egy pont alá süllyed, akkor a maradék játékosok egy része is elhúz, sokan szeretik ha a multi játékukban több tucat szerver közül válogathatnak, és ha ez már nincs meg, akkor tovább állnak.
  • a.carkey
    Most ezt nem értem. Belenyomtam az elmúlt hetekben minden szabadidő ebbe a játékba, otthagytam egy időre a GW2t is, most meg azt olvasom, hogy kiesett a 100ból? Biztos nem is ezzel játszom akkor hetek óta. :) (Megj. rég kötött le ennyire valami, ami nem MMO ...)

• s1lkforrent
    A játék kiesett a top 100-ból.
  • a.carkey

• a.carkey

• a.carkey
    Basztak visszaadni. :) Viszont végre megtaláltam azt a ranged beállítást, amit kezdetek óta kerestem. :D
  • a.carkey
    Ma kettőkor új patch. Elvileg visszakapjuk az elvesztett pénzt és xpt is. Kíváncsi leszek!
  • zorrobomber
    már a bétában is voltak
  • a.carkey
    Ma zsinórban!!! 4x vágott ki v. döglött be a szerver (elvileg offi) amin nyomtam (conquest) úgy, hogy 2 perc volt hátra a végéből. Mindegyiknél mi vezettünk, és mindegyiknél az első három-négyben voltam playerként. Nem kicsit voltam mérges, mert iszonyat sok pénz és xp szállt el. :( Fel is bakkeroltam magam rajta az utolsónál.

MIÉRT KELL MINDEN KIBASZOTT PARADOX JÁTÁKNAK ENNYIRE BUGOSNAK LENNIE? :D

Volt olyan is, hogy nem vágott ki, hanem berakott egy bástyába, ahol nem volt kijárat. :)
  • s1lkforrent
    Nem reagáltam túl semmit, ezt hallani a ProsiebenSat1-Alaplaya bagázsról. Épp ezért kérdeztem, hogy szerintetek mi várható?
  • a.carkey
    Igazából az a gáz, hogy szerintem megjelentek a csalók. Legalábbis ezt érezni. Némelyik arc olyan dologkat művel, ami biztos nem tudás.
  • s1lkforrent
    A hit detectionnel pont nincs semmi gond, az animációk is rendben vannak(pláne Warband után), a játékmenet meg olyan, amilyen.

Ha nem találod el az ellenfelet, akkor valszeg gyakorolnod kell, az más kérdés, hogy egy átlag összecsapás milyen röhejesen idétlenen néz ki ahogy a felek kerülgetik egymást, esetleg összeakaszkodnak és megpróbálnak klickspamelni míg valamelyik eldől.

Lenti videó pont azt állítja, hogy a Chivalry a jobb pont az élvezetesebb harcrendszere miatt, de összességében látszik, hogy a WotR-ba pakolták a több pénzt és talán fejlesztési időt.
  • JethroHUN
    Ez a játék most milyen szinten van? Mert amit én eddig láttam, elég gáz... esetlen suta, hadonászás animációk, szar hit detection. Az h percekig kell a másikat paskolni karddal mire végre talál, az is vicces. A jobbra-balra kalimpáláson kívül van más támadás?

Lenti videó az állítja a WoftR a jobb, de nekem nem úgy tűnik.
  • a.carkey
    Köszi.
  • s1lkforrent

Szerintem egy nagyon jó bemutató/összehasonlító videó the UKs number one variety gaming commentator őfelségétől, és nem igazán lehet belekötni. Nem mellesleg az én véleményem is hasonló.
  • s1lkforrent
    The Digital Deluxe Edition includes:
    The House of Lancaster DLC with the following items:
    Golden Lion Charge
    Plate Cuirass
    Royal Helm
    Black Iron Oxide Castillon Sword
    Royal Honey Badger Helmet Crest
    Official Soundtrack

Ha nem Steam-en veszed, akkor House of York DLC-nek hívják, és fehér a páncél színe.