426
  • Jackal
    #346
    Ha te mondod... :)
    Sok filmet és animációt néztem :)
  • JMáté
    #345
    Biztos kérdezték már de nekem is muszáj: honnnan tudod hogy mitől és hogyan kell összedőlnie egy épületnek? Nincs róla se tapasztalatod, se elméleti ismereteid.
  • supi007
    #344
    Ha öt percre abbahagynátok a vitát és belegondolnátok, hogy miről is vitatkoztok, biztosan nevetnétek. Az ezzel kapcsolatban megjelent érveket és ellenérveket mindkét oldal olyan meggyőződéssel állítja már, hogy az sem segítene, ha hivatalos közleményt adna ki róla valami mindenki által hiteles személy vagy intézmény. Mit számít ez már különben is. Az sokkal szörnyűbb, hogy mennyire manipulálhatóak vagyunk. Mindenkinek azzal kellene inkább foglalkoznia, hogy ne hagyja magát elbutítani szimplán egy információ forrás által. Lehetőségünk van válogatni és aki értelmesnek képzeli magát, annak kötelessége is több aspektusból megvizsgálni a fennálló problémákat. Pontosan az irányíthatóságunk a túlzott engedelmességünk vezet oda, hogy megtörténhetnek olyan dolgok, melyekről épp a vita folyik. Egyébként azt gondolom, hogyha valaha is kiderülne, hogy önmerénylet volt és az összeesküvés-pártiak odadörgölnék az ellenfél tábor orra alá a tényt, akkor sem változna semmi. Ugyanis a két tábort pont az különbözteti meg, hogy nem az egyik nem hajlandó egy kicsit sem szkeptikus lenni a másik tábor meg már-már paranoiás. Belátható, hogy valahol a kettő között lenne az igazság és azt csak akkor lehet elérni, ha józanul tájékozódik az ember és magának hisz.
  • Jackal
    #343
    Igen, bizonyára megrongálódott, a robbanószerektől, amit belepakoltak... :)
    Kis szobatüzek (amiknek valljuk be, különös módon keletkezhettek, hacsak nem valami zárlatos cucctól) hogy mellette ledől egy felhőkarcoló, az séta a parkban egy földrengésbiztos, bunkernek kiképzett épületnek. Lehet hinteni az igét, de egy 150 éves vályogház se dől így össze.
  • Molnibalage
    #342
    Jé, ez is benne van a listában. Szerinted minket a TV agymosott. Apró bibi, hogy nem nézek TV-t...
  • Rotyoka
    #341
    feladtam menjetek nézzetek rtl-t aztán este meg tv2-t sziasztok.
  • JMáté
    #340
    Azt ugye vágod hogy ez az érv a 8. az általam linkelt listán?
  • Molnibalage
    #339
    És pörögsz tovább, mint az imamamlom. Nincs megállás elvtársak, szorgos népünk győzni fog...
  • Rotyoka
    #338
    Azt ugye vágod, hogy a hivatalos magyarázat a legnagyobb összeesküvés elmélet?
  • JMáté
    #337
    10 tipikus konteós érv
    Ezt csak hogy rácsodálkozzatok milyen egyszerű elmék vagytok.
  • JMáté
    #336
    Én is hivatkozhatnék másokra:
    http://www.debunking911.com/jones.htm
    Csak én egyrészt nem vagyok rászorulva, másrészt akkor ez egy elég rövid vita lenne mert az én forrásaimat még nem rúgták ki a francba mert bizonyíthatóan hülyeségekkel rontották a munkaadójuk jóhírét.
  • JMáté
    #335
    Egyébként ti konteósok nem dolgoztok vagy tanultok? Csak mert az év eleji mindenhol kötelező tűzvédelmi előadáson érhetően el szokták mondani hogy a fa gerendák jobban bírják a tüzet mint az acél (igen, a fa hamarabb semmisülne meg teljes egészében ha nem lenne rajta teher, de ha van akkor az acél a rosszabb mert annak hamarabb csökken le a szilárdsága a kritkus érték alá, és összedől az egész).
  • Rotyoka
    #334
    Ezt kérlek szépen ÉPÍTÉSZEK számolták ki, és hasonlították össze IRÁNYÍTOTT robbantásokkal.
  • JMáté
    #333
    1. Nehéz komolyan venni olyan embert aki a tudományos szaknyelv használata nélkül próbál tudósokat megcáfolni

    2. Lemérted te a torony összeomlásának a sebességét? Hogyan? A youtube videókat pause-oltad másodpercenként és számoltad hogy hány pixelt esett a toronyt, vagy mi? Az emberek meg nem ellenállás nélkül zuhantak, mert igen nagy az alaktényezője az emberi testnek. Tehát ami olyan gyorsan esik mint egy ember az nem ellenállás nlélkül esik, ami meg de az gyorsabb mint az ember.

    3.Kiszámítottad hogy az alsó szintek mekkora erővel hatottak a felsőre? Megbecsülted a számítás hibáját? Kisebb volt mint a mért eltérés? Megbecsülted amérés hibáját? Ha bármelyik kérdésre is nemmel feletltél, akkor csak a levegőbe beszélsz.
  • Herold
    #332
    Úgy látom, itt a féltucatnyi analfabétának és értelmi fogyatékosnak nem jutott el a diónyi agyáig, hogy mennyi minden nem stimmel a 9/11 körül. Pedig a videókban elég érthetően elmagyarázzák. Pl. a szeizmikus rengések az összedőlés előtt, a napokkal később is 1000+ fokon égő törmelék, amit műholdakkal észleltek, a WTC 7 szabályos összeomlása, a véletlenül pont 11.-ére időzített hadgyakorlat, erről itt stb.

    A legfőbb ellenérvük között szerepel pl., hogy "túl bonyolult, úgyse tudnák megszervezni", "kinek állhatott érdekében?", és ehhez hasonló színvonalú zagyvaságok. A mainstream media agymosása ezeknél a zombiknál ezek szerint működik. Mindent elhisznek, amit a tévében látnak. Persze itt felmerül a fizetett dezinformátorok szereplésének lehetősége is.
    Egyszer úgyis kiderül az igazság, akármi legyen is az.

    Még egyszer, ha valaki lemaradt volna:
    Iraki kapcsolat
    Médiahazugságok nélkül
    Szemtanúk a robbanásokról
    Gyanús véletlenek
    Aaron Russo interjú

    Én viszont leléptem innen, nem fogom azzal tölteni a napomat, hogy gondolkodásra képtelen idiótákat győzzek meg arról, amiről maguk is meggyőződhetnek, ha kicsit utánanéznének a dolgoknak.

    -fav
  • passatgt
    #331
    a 2. linket is nézd meg, elmondják, hogy gyakorlatilag az egész épület belseje megrongálódott, illetve a tornyok összedőlésétől is megsérült:
    "The whole south side of Seven World Trade had been hit by the collapse of the second Tower."
  • Herold
    #330
    Gondolom úgy értették a szabadesést, hogy ellenállás nélkül, olyan sebességgel omlott össze, mint amilyen sebességgel zuhantak ki pl. az emberek az épületből. Mert ha minden emelet lefékezte volna az összeomlást, 2-3x annyi ideig tartott volna az egész. Ez arra utal, hogy irányított robbantásokkal döntötték le a tornyokat.
  • passatgt
    #329
    *2. videót 2:30 után a legjobb nézni, ott látszik igazán a pár bútoros tűz
  • Herold
    #328
    Jobbra billen. És akkor mi van? Irányított robbantásoknál is előfordul ilyesmi.
    Az a tűz meg elég különös lehetett, mert ezek szerint a WTC7 volt az egyetlen épület (a WTC 1-2-n kívül) a történelemben, ami a hivatalos verzió szerint tűz miatt omlott össze.
  • JMáté
    #327
    http://hu.wikipedia.org/wiki/Szabades%C3%A9s

    Olyan maximum légüres térben szokott előfordulni. De nyilván megint én vagyok a hülye...
  • passatgt
    #326
    A wtc7-ről:



    A végén látszik, hogy az egész jobbra billen.



    Itt látszik, hogy csak - ahogy a konteósok mondják - pár bútor égett, plusz itt van még pár interjú, helyszínen megkérdezett tűzoltók véleménye arról, hogy milyen pici is volt a tűz, illetve mennyire volt sérült az épület

    Azt is mondják, hogy magába roskadt, tehát más épület nem sérült:

  • JMáté
    #325
    Idézőjel? Irónia? Ismerős fogalmak?
  • leetjunction
    #324
    Máté már megint kelted itt a hangulatot, de mostmár nem büntetőpontot fogsz kapni ha sokáig folytatod.
  • Herold
    #323
    Szabadesésről van szó.
  • JMáté
    #322
    Valaki mondja már el nekem hogy mi az hogy "gravitációs sebességgel". Mert én több évnyi fizika OKTV-zés és mérnöknekképződés után sem tudom mire gondoltok (nem valami gyorsulás akar ez lenni?).
  • Palinko
    #321
    azért nem vagyok meglepne a hangulatkeltés miatti büntipontodon. tanítják ezt vagy ösztönös?
  • Herold
    #320
    Mitől lenne bennfentes értesülés egy youtube videó meg egy nyilvános weboldal, te majom? Te tényleg ilyen hülye vagy, vagy csak tetteted magad?
  • JMáté
    #319
    Ez igazán frappáns válasz volt. Ráadásul eredeti. Arra számítottam hogy valami olyasmi lesz a válasz hogy "igen, sok ökörséget halottunk már TŐLED höhö", de te ezt messze felülmúltad.
  • JMáté
    #318
    Itt most jön egy pszichológiai fejtegetés: szerintem az emberek azért hisznek el mindent amit eléjük dobnak, mert különlegesnek érzik magukat attól ilyen "bennfentes" értesülésekkel rendelkeznek. Ami ha belegondolunk elég szánalmas. Szomorú ha valaki nem tud sikereket elérni az életében és emiatt ilyen doldokkal kell kompenzálnia.
  • Herold
    #317
    Most megint előbújhatnak a magukat ételmiséginek gondoló kocsmatöltelékek okoskodni

    Ja te is ezért vagy itt akkor?
  • JMáté
    #316
    Egyébként meg végre egy új konteós hír! Erre várok már mióta! Most megint előbújhatnak a magukat ételmiséginek gondoló kocsmatöltelékek okoskodni. Na, hajrá emberek, nem kell szégyenlősködni, sok nagy ökörséget hallottunk már.
  • Palinko
    #315
    2 óra telt el, plusz értelmetlen a vita, plusz, valószínűsítem épp most családdal ebédel, plusz Molnibalage írását olvasd el a tégláról meg a fogpiszkálóról
  • JMáté
    #314
    Érdekes: de. Minden egyes alkalommal amikor az evolúcióról vagy vallásról szóló cikk jelent meg az sg-n, előkerült a téma és mindegyiket megválaszolták min. 4-en.
  • Rotyoka
    #313
    Vicces hogy egyből eltűnt a HŐSAMERIKACSAKAZIGAZATMONDJA ember amint leírtam mi a robbantás menete :DSA
  • neB
    #312
    érdekes erre a 10 kérdésre senki sem tudott maradéktalanul válaszolni...
  • skyhero911
    #311
    Valaki azt írta itt, hogy a 100 hozzászólás se lesz meg...
    Viszont témához szólva, szerintem egy ekkora erejű "terror" cselekmény könnyű manipuláció arra, hogy egy országot háborúba szítsanak. A legelső felvetés a háború mindig, mert az ember düht érez, aztán könnyű így azt mondani, hogy na "holnap" megyünk meg torolni az egészet, mintsem azt, hogy "holnap" megyünk az olajért.... Az USA gazdasága nagyban az olajra épül, mi lenne velük ha az árakat emelni kellene? Na meg a rengeteg fegyvert amit ki fejlesztettek, valahol ki kell próbálni, hogy ne porosodjon ott... És a legnevetségesebb, hogy az Iraq-iak, Irániak, meg mit tom én milyen "bucka-lakók" úgy verik el az amerikaiakat hazai pályán ahogy kell.. Nem is értem mit gondolt az USA oda megyek aztán behódolnak? Miért ne lehetne összeesküvés? Ha nem te vagy a toronyban és pénzt hoz a bank számládra, kit érdekel? Itt nem milliókról van szó, hanem több ezer milliárd dolláról, amit egy halandó ember nem tud felfogni... A pénz beszél a többi meg már nem érdekes... A többi apróság hogy milyen papírok voltak az épületekbe, mellékes, az ilyen hab a tortán.
  • acdc
    #310
    Es meg ha repulo is volt vagy tok mindegy hogyan tortent ugyan az a megrendelo
    es a cel.
  • bertino
    #309
    az meg csak tetozi a dolgot, hogy a wtc 7-et miert bontottak le ? mert kiutott a tuz par szinten ??????????
    a legnagyobb hulye, aki elhiszi ezeket a faszsagokat, akkora iranyitott pusztitas volt ez, mint maga az egesz usa.
  • acdc
    #308
    Igen most igy egy kis alvas utan vilagos:) bocsi
  • bertino
    #307



    na, hat ennyit az olvadt aluminiumrol.