166
  • ProgServ
    #6
    Nem kapcsolódik ide szorosan, de tegnap a paprika TV-n láttam USA főző műsort.
    Elég vicces volt. :)
    Aztmondja...olaj spray-vel olajozzuk ki az edényt, aztán öntsük bele barna (mittudomén milyen bolti üveges kotyvalékot), és a fehér szószt is fele-fele arányban, majd adjunk hozzá diót, és kész is!
    Hát mondom öcsém, ez tényleg konyhaművészet. :DDD
  • torreadorz
    #5
    Olvasgass:
    http://index.hu/tudomany/2009/09/02/oriasit_bukhat_az_ujtipusu_izzokkal/

    Ez egy kib@szott nagy lobbi, aminek semmi köze az energiatakérossághoz meg a környezetbarátsághoz. Azon a kompakt izzók 10x annyira szennyezik a környezetet mint a hagyományos társaik, arról nem beszélve, hogy az 50 forintos 100 wattos hagyományos égőnek a fénye sokkal természetesebb mint a kompakt fénycsővek.

    Szóval ez egy b@szott nagy átverés, pont úgy mint a a téli-nyári óraátállítás, amiről már tucatnyi tanulmány kimutatta hogy nem hogy energiamegtakaritást nem ér el, hanem pont hogy többet fogyasztunk vele mint nélküle. Csak szegény gyári melóst szopatják vele halálra, mert ő olyankor nem 5-kor kel, hanem 4-kor, de az ő élete úgysem ér szart se...
  • syn7h37ic
    #4
    A CFL otthoni használatra szerintem is szar. A ledes lámpák még gyerekcipőben járnak, de szerintem jobb lesz majd otthonra, mint a most is gagyi CFL lámpák. A hamar kiégő CFL sajnos inkább üzlet, és ebben élen járnak a kínaiak. Egy időben elkapott az energiatakarékossági láz, és lecseréltem a lámpák felét itthon, de miután szinte az összes kompakt lámpa megdöglött, amit nem is kevés pénzért vettem, szépen visszatértem a jól bevált hagyományos izzókra. amúgy is, hiába fogyaszt 7W-ot egy kompakt, egy izzó pedig 60W-ot, a 35Ft-os izzó és az 1500Ft-os kompakt árkülönbözete nem áll arányban az elfogyasztott áram díjával, ergo pénzkidobás. Közintézményekben, ahol jóval többet kell világítást használni, ott már megéri, de otthon egyáltalán nem ez a helyzet.
  • kerge30
    #3
    Az amerikaiaknak van eszük?Van amihez igen...
  • kerge30
    #2
    A tetves amerikaiak azt csinálnak amit akarnak a kínaiakkal egyetemben.Nagyon sok dohány kerülhetett a tisztelt politikusok zsebébe,hogy még évekig maradhassanak a hagyományos izzók a háztartásokban.
  • torreadorz
    #1
    Szerencsére az amerikaiknak van még egy kis eszük.
    Kiváncsi vagyok kiszámolta-e már valaki mennyire környezettszennyező és gazdaságos az, hogy a "környezetbarát" izzok full mérgező anyagokkal vannak megtöltve...