47
  • Caro
    #7
    Ha megfosz egy legalább középhullámú megawattos antennát, akkor meghalsz, az igaz. De azért egy telefon messze van attól.
    A tömegoszlató ha jól tudom viszketést okoz, a bőrfelület felmelegítése miatt.
    Azt viszont kötve hiszem, hogy megfőzi a fejed :)
    Max 2W lehet a teljesítménye, nem tudom mekkora fejed van, de egy forró nyári napon a napsugárzás >1000W/m^2. (mondjuk az tényleg megfőzi az ember fejét :))

    A nagyfesz távvezeték megint más, mert ott igen erős statikus tér is van, 450 kV az már akkora energia, ami kisebb részecskegyorsítónak vehető. Amint azt bizonyítottan tudjuk, az ionizáló sugárzás az _tényleg_ káros.

    Az emberben a jelterjedés viszont ionos alapú, a mágneses tér nagyon kicsi hatással van rá. Még az elektronvezető fémeknél is igen kicsi a Hall-feszültség, de az ionos vezetésnél ennél is ezerszer kisebb.

    Persze nem mondom, hogy nem léteznek akkora terek, amik megölnek egy embert, csak azt, hogy egy telefon nem tud ekkorát csinálni. Ez az egész csak a szokásos mindmeghalunk riogatásra jó, sajnos úgy tűnik valakinek érdeke, hogy az emberek inkább paranoiásak legyenek, mint ismerjenek alapvető fizikai és biológiai dolgokat...
  • semmikozod
    #6
    Valaki magyarázza el nekem kéremszépen, mert nekem intelligensen el lett mondva, hogy a hullámok, amik a rádiótelefonból kijönnek, TÚL VASTAGOK ahhoz, hogy kárt tegyenek a dns-ben. Akkor miről beszélnek itt? Megint etetik a hülyéket valami marhasággal?
  • Sir Quno Jedi
    #5
    Öcsémfacsiga. Közel mész egy működő adótoronyhoz, akkor meghalsz? MEG! :D

    USA gyárt mikrohullámú tömegoszlató fegyót?! GYÁRT! :D

    Nem biztos, hogy a mobilok pont (csak) rákot okoznak, de hogy károsak az tuti. Én magamon is le tudom mérni, mivel szó szerint megfőzi azon az oldalon a fejemet, ahol sokat használom egyhuzamban. Így cserélgetem jobbra-balra, de mindhiába.

    Még a gravitáció csökkenése is komoly elváltozásokat okoz az emberi szervezetben, mivel nem erre van kialakítva, nem ehhez van szokva. Ezért káros a mobil is, mert a megnövekedett erejű erőterekhez nincs hozzászokva a szervezetünk. Ezért nem jó ötlet sokáig nagyfesz vezetékek alatt/közelébe élni pl. Sok polarizációval/elektromos/ionizációs jeltovábbítással kapcsolatos élettani működés és mechanizmus van a testünkben, EZEKRE biztosan hat a mágnesség, de még a mikrohullámok is.
  • Caro
    #4
    Marhaság, a mikrohullámnak a fűtésen kívül semmilyen biológiai hatása nem igazolt.
    Kíváncsi vagyok erre is, hogy volt-e egyáltalán kontroll csoport. Ha pedig volt, akkor tényleg csak annyi volt a különbség, hogy ők nem, vagy más mennyiségben telefonáltak? Kizártnak tartom.
    A sokat telefonáló emberek másmilyen életmódot élhetnek, mint a keveset telefonálók, ez sokkal inkább magyarázhatja a különbséget.
    A legnagyobb probléma még mindig a hatásmechanizmussal van: daganat akkor alakulhat ki, ha egy sejtben lévő természetes osztódási féket kikapcsolja valami. Vagy a telomeráz aktiválódik véletlenül, vagy pedig más módon hosszabbítja meg a telomért egy daganatos sejt.
    Ehhez mutáció szükséges, amit bármilyen vegyi anyag okozhat, de főleg az ionos vegyületek a legjobbak. A mikrohullám nem ionizál, egyáltalán. A fény energiája milliószor nagyobb, aztán attól mégse fél senki. :)
    Ilyen hatás az UV energia alatt nincsen. Persze nem azt akarom mondani, hogy telefonáljatok sokat, szerintem nagyon jól megvoltunk a mobilok és a szélessávú internet előtti világ ban is, de ez akkor is egy marhaság.
    Olyan dologgal küzdenek, amit statisztikailag sem bírnak egyértelműen kimutatni, hatásmechanizmust sem tudnak hozzá társítani, de valamiért meg vannak róla győződve, hogy kell lennie ilyen hatásnak. Hát hajrá :D
  • vmiki88
    #3
    manapság a faszbuk a menő, azon írogatnak egész nap ... mobilról!

    De manapság annyi sugárzó eszköz van már a környezetünkben ...
  • Sir Quno Jedi
    #2
    Mikrosütő ártalmas?? Igen, pl. impotenciát okoz stb.
    Akkor a mobitelefon is ártalmas?! IGEN B+!!!!

    Nagy tudósnak kell lenni hozzá. Pl. ha beugranánk a CERN-be, mikor éppen rekordintenzitású protonnyalábokat ütköztetnek, na az is fájna... Ki hitte volna?!?! Nosza teszteljük le, hátha nem így van és nem lenne seeeemmi bajunk!
  • Zozo76
    #1
    Ha tenyleg artalmas ez foleg a tini lanyoknak art hosszu tavon, azok birnak orakat eltelefonalni a semmirol... :)