95
  • lamer the true
    #15
    Érdekes statisztika, nem tudom honnan szedték, hogy az explorer 57% a fox meg 22% akit érdekel a VALÓSÁG:

    2011 Internet Explorer Firefox Chrome Safari Opera
    February 26.5 % 42.4% 24.1% 4.1% 2.5%
    January 26.6 % 42.8% 23.8% 4.0% 2.5%

    http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp
  • Yv@n
    #14
    "Kérem megfigyelni a tabokat a címsáv felett:"
    A címsáv felett van, nem alatta, kb ennyi a diff, ezt leszámítva ugyanúgy néz ki mint annak idején az összes böngésző.

    Lehet kapálózni, de a chrome hozta el a jelenleg alkalmazott minimalista UI-t böngésző téren (a status bar szanálásával, és a tabok window title-be pakolásával), amit az opera instant lemásolt, az ie és a firefox pedig csak jelentős késéssel.
  • TheLostOne
    #13
    Visszaszorulhat kicsit valóban, de azért egy jó ideig biztos marad a jelenlegi pozíciójában.

    Egyre több egykori "1.0-ás user" ismerősöm fejlődik mostanában poweruserré, és ez biztos nem csak az én ismerettségi körömben igaz. Bár ehhez hozzásegíthet a fejtágítás, amit szoktak tőlem kapni(kérni), de akkor is globális fejlődésről lehet szó.

    Ez magával vonja azt, hogy egyre többen kipróbálnak új software-eket, és ami megtetszik nekik, ahhoz egy idő után ragaszkodni kezdenek. 1.0-ás user esetén meg azért kicsit másképp van ez, van aki különbséget sem tud tenni a böngészők között, és egységesen internetnek nevezi őket, van aki csak az Internet Explorer 6 létezéséről tud, és ha alátolnak egy akármilyen tisztességes böngészőt áttér rá, de továbbra sem érdeklik túlságosan a lehetőségek.

    Na de a lényeg, hogy az utóbbi 1-2 évben, amikor ez a userfejlődés beindult, igen is a Firefox volt "A Böngésző" így nagybetűkkel. Poweruser szinttől kezdve felfelé pedig az a helyzet, hogy ha valaki huzamosabb ideig használ egy adott böngészőt vagy akármilyen más software-t, és elégedett vele évek után is, akkor olyannyira ragaszkodni fog hozzá, hogy nem vált másra.

    Ennek nagyon egyszerű oka van: rááll a keze az interface-re. Én bevallom kb Firefox 2 eszköztárelrendezéssel használom a Firefox 4-et, mert azt szoktam meg anno. Persze nyitott vagyok az új dolgokra, ha az többet kínál, mint a megszokott, de amíg nem, addig biztos marad a bevált software.
  • Skynet85
    #12
    Opera for president :D btw használtam ff-et, ie-t, avantot és egyéb alter böngészőket, de az opera számomra mindegyiknél jobb. Chormot elvből nem használok szal lehet jó, nem tom :D
  • aronvirginas
    #11
    "a Chrome-tól is kopíroztak, mint a minimalitásra törekvést, és a tabs on top kialakítást"

    Ez jól hangzik, csak kár, hogy ismét nem igaz. Íme egy kép az Opera 8.5-ös verziójáról, ami jóval a Chrome megjelenése előtt létezett. Kérem megfigyelni a tabokat a címsáv felett:
  • aronvirginas
    #10
    "A Chrome által meghonosított kezelőfelületet szinte egy az egyben lekoppintotta a Firefox 4"

    Már elnézést, de a Firefox 4 az Opera 10.5+ kezelőfelületét koppintotta le. Titeket fizet a Google azért, hogy mindent a Chrome-nak tulajdonítsatok?
  • robertone
    #9
    És tegyük hozzá, hogy egy órás bűvészkedés, guglin megoldáskeresés, többször újratelepítés után sem bírtam benne munkára bírni a média player plugint, szóval bizonyos oldalakon a tévénézés ugrott...

    Már visszaraktam a 3.6-ost, de mivel fent volt az opera 11 is kipróbáltam és nocsak, mindenféle külön telepítgetés nélkül megy a stream mint a kisangyal...

    Az viszont durva, tényleg mennyire ugyanúgy néz ki első nekifutásra a két böngésző... Persze csak első nekifutásra mert azonnal testreszabtam, de akkor is.
  • galocza
    #8
    az első tabos mozilla óta mozilla-firefox vonalat használok, tán mondhatom, hogy hűséges felhasználó voltam.
    most feltettem a 4-est és csalódtam. a marhanagy gyorsulást én nem érzem mint átlag hülyefelhasználó, de szokásos bookmarkcsoportjaim megyitásakor az új kb másfélszer annyi ramot evett (az egyikre kb emlékszem: 440 vs 7xx). hát.
    átvariálták a jobbgomb menüt, ne hogy már oda kattintsak, ahova szeretnék, ahogy megszoktam.
    eddig címsorba írt dolgokat kapásból kereste gúglin, most csak krixkraxot kapok. biztosan én vagyok béna, meg lehetne keresni megoldást a neten, de ne már...
    ha nem lennék lusta és nem sajnálnék időt/fáradságot újat tanulni és nem sajnálnám kedvenc pluginjaimat - most váltanék. krómozni nem vagyok hajlandó, ie hihi, szóval opera lenne. vagy megnézem, mennek-e a pluginjaim a seamonkey alatt, vissza az alapokhoz...
  • opeca
    #7
    Nem tudom, engem speciel idegesít amikor havonta ugrik fel egy ablak, hogy "szeretnéd-e frissíteni a böngésződet mert van ám új verzió".
  • Attila1234
    #5
    Még mielőtt beindul az ilyenkor szokásos magasröptű vita, szólok hogy tök ingyenes programokró beszélünk. :-) Mindenki olyat használ, amilyet akar vagy amilyet megszokott.
  • psishock
    #4
    Firefox lett belőle, nem kell sajnálni. :D
    Már az utolsó verziók is mind fox kódra voltak alapozva:
    http://www.favbrowser.com/the-history-of-web-browsers-picture/
  • miszterjoe
    #3
    Nekem azért hiányzik a Netscape...
  • psishock
    #2
    *ásít*
    http://i.imgur.com/7upr3.png
    Opera és a Firefox is az Office 2007-től kopírozta a gombos menü ötletét, GUI elemeket meg egymástól és a Chrome-tól is kopíroztak, mint a minimalitásra törekvést, és a tabs on top kialakítást.

    Amin a vérfanboyok mindig rágódni szoktak (sok más tényező mellett), viszont ez is tök lényegtelen, mivel olyanná alakítod minden pixelét és funkcióját (a komolyabb, valamire való böngészőknél), amilyenné éppen szeretnéd, kihasználva a széleskörű testre szabhatóságukat.
  • k0zi
    #1
    "az Opera v10.11 bétája"

    Akkor nekem nem tudom hogy van stable 11.01-es opera a gépemen...

    "A Chrome által meghonosított kezelőfelületet szinte egy az egyben lekoppintotta a Firefox 4"

    Inkább az Opera GUI-ját, de mind1.