52
  • Sir Ny
    #52
    A lézerpajzs szerintem hülyeség. Sokkal több értelme lenne mondjuk a relativisztikus védelemnek. Ha a katonák a fénysebesség kb 0,866 -ával rohangálnának, akkor fele olyan szélesnek tűnnének az álló katonák nézéséből, így fele annyi esély lenne, hogy eltalálnák őket a golyók.
  • Sir Ny
    #51
    "fűtőtested, az egyik egy radiátor, a másik ilyen ventilátoros hajszárító jellegű műanyag kacat - ugyanannyi áramfelvétellel melyik fűt jobban? Én arra szavaztam hogy tökegyforma a leadott hőmennyiség, azaz egységnyi kWh-ból ugyanannyi légköbmétert fűt fel ugyanannyi fokkal, lévén a teljesítmény jobbhíján csak hővé tud alakulni."

    Tud még az energia mozgássá is alakulni. A hajszárítós kacat forgassa a lapát, és mozgassa a levegőt. Az nagy cucc ám.
  • johnsmitheger
    #50
    A fekete túl sötét. Asszondom, ha lesz mondjuk kék, veszek kettőt.
  • johnfly
    #49
    Az lenne az igazi, ha az elnyelt energiát nem hővé, hanem elektromos árammá lehetne vele alakítani, na abban már lehetne találni fantáziát.
    Például egy föld körül keringő űrhajó energiacelláit lehetne a felszínen üzemelő erőművekből feltölteni, és a többi.
  • toto66
    #48
    Lézerpajzs felesleges.
    A lézer fény, tehát tükrözhető, sőt prizma alakú tükörrel párhuzamosan vissza lehet tükrözni. ezért bár kísérletek voltak, de mégsem használják. Inkább a lézert bombák vezérlésére használják.
    Nem tudom milyen lehet az az "energia pajzs".
    Ugyanis az energia, csak úgy magában nem szokott létezni, valamilyen anyaghoz (vagy elektromágneses hullámhoz ami lényegében ugyanaz) köthető. Ugyanis az energia definíciója a munkavégző képesség, és ott van mindig, hogy valaminek a munkavégző képessége. Na most tételezem fel ez elektromágnesesség, akkor az igen erős, tehát a kezelő személyzet sincs túlzottan biztonságban tőle, ha csak nem irányított. Ha irányított, akkor pedig előre ismerni kell a várható becsapódás irányát. Ezenkívül a tankhoz valószínűleg még egy erőművet sem árt csatlakoztatni.
    De ezt csak én gondolom a csöppnyi agyammal.
  • TreDoR
    #47
  • MacropusRufus
    #46
    ha lézer nem is, de energia pajzs már létezik. És igen hatékony!
    Harcijáművökön már meg lehet találni, és nagysárgenddel hatékonyabb az aktív páncélzatnál ui. a lövedég el sem éri a célt, már elötte szétrepűl a csába.
    Viszont úgy tűnik, hogy csak robbanóanyaggal felszerelt eszközöknél működik. Pl. golyónál nem.
    Szóval a filmekben átott "lázerpajzs" már van. Csak nem lézer...

    livelieak-en van egy videjó a cuccról
  • MacropusRufus
    #45
    a matek sok mindere képes. Pl. plussz minuszra cserélésével egészéen érdeke, valóságban soha elő nem fordúló eseteke tlehet modellezni. :)
  • MacropusRufus
    #44
    "tömpuszfegy" - Amerika kommandó, világrendőrség

  • MacropusRufus
    #43
    valószínűleg a hiba ott lesz, hogy se Te se a cikk írója nem tudja, hogy miről is szólt a cikk. Te azért nem mert a cikk hülyeségeket is ír, ő meg azért nem mert hát akkor nem lennének hülyeségek a cikkben :)

    De ha még is így lenne akkor semmi mást nem írt le a gyerek, csak egy közel 100%-os napkollektort. Gondolom azért ennél többről van szó


  • MacropusRufus
    #42
    Hali, ez itten nem kioltja, hanem elneyeli a fényt.

    "ugyanannyi energiát nyelet el az antilézerrel, mint amennyi energiát egy hagyományos lézer termel."



  • toto66
    #41
    "tömegbutító fegyver"
    Lehet, hogy az SG erről írt!
  • toto66
    #40
    "egy fekete lyukkal kéne befogni a fényrészecskéket vagy a pofájukat."
    Egy bizonyos fekete lyukkal én is szívesen befogom a sajátom.
  • feketeLézer
    #39
    Igaza van "UnnameD"-nek.

    Plusszban még az a baj, hogy az IR sugárzás nagyobb hullámhosszainak nagyrészét a légkör elnyeli a Vízgőz, Co2 miatt. Arról nem is beszélve, hogy a lézersugárzás koherenciája a távolsággal arányosan csökken.

    Már megint közelednek a távolba.

    A tenoristáknak meg köszi a Földet globálisan melegítő láthatatlan infralézereket a műholdakról.
    Továbbá köszönjük a hírt, hogy fogy a Föld olajkészlete, ezért drágábban vehetjük majd. Örülünk az új kínai műholdaknak is, a sárga bolygó a legszebb a kék után.

    Aha, hővé alakítja a hősugárzás bizonyos spektrumait..

    A tudósuknak talán egy fekete lyukkal kéne befogni a fényrészecskéket vagy a pofájukat.
  • Lucy in the Sky
    #38
    Ja igen, a lényeg, a helyes megfejtők között kisorsolunk 300.000km csévélt lézersugarat.
  • Lucy in the Sky
    #37
    Huh, visszafordított idő, megfordított matematika, jó ez a cikk.

    Lenne egy értelmes kérdésem, haverokkal vitáztunk nemrégiben a következőn: van két 2kW elektromos teljesítményű fűtőtested, az egyik egy radiátor, a másik ilyen ventilátoros hajszárító jellegű műanyag kacat - ugyanannyi áramfelvétellel melyik fűt jobban? Én arra szavaztam hogy tökegyforma a leadott hőmennyiség, azaz egységnyi kWh-ból ugyanannyi légköbmétert fűt fel ugyanannyi fokkal, lévén a teljesítmény jobbhíján csak hővé tud alakulni.

    Ahol ez kapcsolódik a cikk témájához (na jó, inkább az energiatovábbítós kommentekhez): bármilyen lézer elnyelődése is hasonló eredménnyel jár, egy megfelelően kialakított eszköz (pl. hőcserélő vizébe mártott gömb belül fényelnyelő festékkel megkenve, egy lyukkal a lézernek, meg egy szórótükörrel a szemközti oldalon - ugye, mekkora mérnöki lángelme veszett el bennem ) szépen hővé alakítja a lézersugarat és kisugározza a felületén, mert más módon a bevitt energia nem tud távozni. Jól gondolom? Mert csak nem alakul át az optikai hullámhosszon érkező fény gammasugarakká, és száll el a nagy büdös semmibe..

    Persze nyilván nem erről szól ez a kísérlet, bármi legyen is valójában, kár hogy nem derült ki - de én már értem, nyilván a tenoristák miatt megy a ködösítés, nehogy megépítsék a saját halálsugarukat, megfordítsák az időt vagy kifordítsák a matematikát - megvan, a Nyomás utána! c. örökzöldben látott tömegbutító fegyver nélkülözhetetlen alkotóeleme lesz ez, vigyázzatok, K1 már a spájzban van!

    Bocs h kicsit hosszúra sikeredett :)
  • UnnameD
    #36
    Energiatovábbításra ez nem alkalmas. 1. a lézert elő is kell állítani, ennek eleve jóval kisebb a hatásfoka 100%-nál. 2. a létrejövő hőből villamos áramot max 40% hatásfokkal lehet csinálni. Egyszóval kapnál egy bőven 40% alatti hatásfokú energiatovábbító rendszert.
  • matatom
    #35
    "Ilyen már van, úgyhíjjál villanyáram."
    Aha, csak ahhoz tonnaszám kell a drága vezeték. Mondjuk ez jól jönne energia továbbításra pl. világűrből lézeres technológiával.
  • griko
    #34
    "Az energia, amit a szilícium nem nyel el, a sugarak ütközésekor eltűnik, "
    Bakker, ezt ismerem, multkor is a ruszkik nyomtak valami ilyet, és a párhuzamos verzumból áttelefonált szubtér telón a másik énem, hogy globális energia túlcsordulásban szenvednek ...

    Mentsük meg a bálnákat , a bolygót és a párhuzamos univerzumokat azzal hogy csak a brit tudósok kísérleteit támogatjuk .
  • TreDoR
    #33
    Egy sima, egy fordított
  • Darth Dave
    #32
    Visszafordították az időt? Talán inkább kifordították... vagy felfordították...

    De ha már visszafordították, nem volt mérges? És ha soha nem jön vissza?
  • nincsen nevem
    #31
    Érdekes kezdeményezés, biztos hogy jó lesz majd valamire 10-20 év múlva:D A végén majd totál megcsapoljuk a napot:P:)
  • Retechegér
    #30
    "Az energia, amit a szilícium nem nyel el, a sugarak ütközésekor eltűnik, "
    Az energia mint tudjuk híres arról hogy nemhogy átalakulna, néha csak úgy eltűnik!
  • Sir Quno Jedi
    #29
    Foglaljuk össze:

    Nukuláris ríektorban dúsított uránbú -> áram leszen -> nagy erejgyű lízörfíny -> üvegszálakon elvezetvén akárhova/bárhova/oda -> elnyeletve hő lesz belűle. Ez most nekem egy kecidrága fűtési módnak tűnik és gázt nem is kellett hozzá nyomatni oroszoktú.
  • jaspercry
    #28
    Ezért 4X-es bünti jár!
  • TonySoprano
    #27
    Csak nehogy a terroristák kezébe kerüljön
  • aislado23
    #26
    Lézerpajzs pedig igenis kell. Még nincs amitöl megvédjen de szerintem szarjuk le az összes többi felhasználási területet és csináljunk inkább pajzsot mer az olyan tök jó scifisen hangzik!!! :)
  • Csirke4
    #25
    "Ezzel esetleg nem lehetne energiát nagyon hatékonyan olcsón és gyorsan gyakorlatilag tetszőleges mennyiségben tetszőleges távolságra szállítani?"

    Ilyen már van, úgyhíjjál villanyáram.
  • willcox
    #24
    "Az újdonság egy új alapelvben, az idő visszafordításában rejlik." - ezt a nagy kamu dumát!
    "A technika a mögöttes matematika megfordításával visszapörgeti a folyamatokat, esetünkben egy plusz jel mínuszra cserélésével" - ezt talán vicclapokba kellett volna írni.
  • toto66
    #23
    Ezt a cikket április 1.-én kellett volna betenni.
  • toto66
    #22

    Ezen én is röhögtem.
  • toto66
    #21
    A meg minek?
  • bobba16
    #20
    ez megint csak egy hullamhosszon ,vagy kis tartomanyban mukodik, a tuti napkollektorra meg varni kell
  • dzsagon
    #19
    végre lesz lézerpajzs!
  • teddybear
    #18
    Jobb hatásfokú napkollektorokhoz jutunk. A napelem áramot ad, nem meleget.
  • EnxTheOne
    #17
    Akkor lesznek majd fasza napelemeink?
  • TreDoR
    #16
    Hogymi?

    "az idő visszafordításában rejlik" Ez WTF?
  • karesz6
    #15
    Egy cucc ami a lézernyaláb majdnem 100% át hővé alakítja? Ezzel esetleg nem lehetne energiát nagyon hatékonyan olcsón és gyorsan gyakorlatilag tetszőleges mennyiségben tetszőleges távolságra szállítani?
  • karcsi
    #14
    kozonom
  • willcox
    #13
    Bulvárgagyi.