174
  • sanyicks
    #134
    aha tehát megint a gány, már évek óta nem ajánlott formátumok. Mondom ezt már hallottam, mást kéne.

    Az ótlóknak mi köze az ofiszhoz? Az most benne van?
    Amúgy a minden nagy cég, és alapkövetelmény túlzás... én egy nagy multi cégnél dolgoztam és sehol sem volt ótlók használat a környékemen a fejlesztői részlegen, sőt a belső kommunikációnak sem volt köze ótlókhoz, lehet hogy a bullshitter mánágereknél volt, de megint csak a userek egy elenyésző része a cégen belül.
    Szóval még mindig várom az épkézláb példákat miért kell feltétlenül ofisz a userek 5%-nál több embernek.
  • Rotyoka
    #133
    Igen ahhoz több kell, méghozza pár milliárd dolláral. AMint elkezdenék promozni alinuxoz világszerte, hidd el 1 éven belül az a 1-2% 20-40% lenne, már az ingyenessége miatt is
  • gforce9
    #132
    Talán neked bizonyosodik be és nekem, de a többség véleményén semmit sem fog ez változtatni. Ahhoz több kell némi habzózájó fórum-flame adok-kapoknál, mint ami itt megy.
  • Rotyoka
    #131
    De azt vedd figyelembe, hogy az az 1-2% az egyre több ember...
    Amúgy ugyan az a helyzet mint az IE-vel.
    A 8 500x jobb meg biztonságosabb mint a 6 de mit használnak mindenhol? 5-6.... Na erről ennyit
  • Rotyoka
    #130
    Igen, elég sok mindenen.

    Ezzel bizonyosodik, hogy a Linux fényévekkel jobb mint a Windows (nemis beszélve arról hogy windóz mennyi mindent nyúlt és nyúlt le a linuxtól), csak az átlag ember képtelen belátni, illetve a szoftvergyártók (ők mondjuk érthetőek mert oda mennek ahol sok a user)
  • narumon
    #129
    Ezzel maximálisan egyet értek! Egyébként meg kell nézni, hogy 10 éve azt halljuk hogy a következő év a linux éve lesz, ennek ellenére pontosan ugyanazon az 1-2%-on mozog (ami lényegében hibahatár) mint 10 évvel ezelőtt.
  • gforce9
    #128
    Természetesen nem a linux hibája. De ez változtat valamin?
  • narumon
    #127
    Én már láttam pár nagy céget közelről, mondok néhány példát amivel volt már probléma Open Office alatt (azt, hogy időközben megoldották-e már nem tudom, mert nem kísérletezünk állandóan vele).
    1, Adott cégnél marketing és elszámolás osztályon használtak xls-eket elég keményen makrózva, úgy hogy kb 15 xls hivatkozott egymásra, és adott át adatot egymásnak. Ettől OO teljesen kifeküdt, csak hibákat dobált.
    2, Mint már írtam a CRM rendszerek 99,9%-a Outlookkal tökéletesen együttműködik OO-val nem.
    Mi egy bevezetésnél ezekbe futottunk bele kb 2 évvel ezelőtt, azóta nem is próbálkoztunk vele, de ha ezeket nem tudja akkor alapból kiesik a rostán, mert mint írtam ez kb alapkövetelmény minden nagyobb cégnél.
    És mondom ezt úgy hogy a netbookomon OO-t használok én is.
  • Rotyoka
    #126
    az nem a linux hibája, hogy a windóz annyit lobbizik hogy kevés (bár egyre több) a linuxos szoftver
  • Balumann
    #125
    Nah, akkor itt egy rövidebb összehasonlítás, egy korábbi jó összehasonlítást sajnos nem találok (tudom, csak kitalálom nyilván, mert nekem jólesik, már múltkor is kerestem neked). Ezen kívül amiket suliban tanultam az pl. a Microsoft Project és a többi Office összekapcsolása (exportálás, pl. Excel táblázatba, diagramokkal).

    Bár neked szerintem úgyis mind1, mindenki hülye aki Microsoft alkalmazásokkal dolgozik, meg azt mondja, hogy arra van szüksége bárkinek is...
  • gforce9
    #124
    Már mikor kitalálták, hogy átállnak linuxra, akkor marhaságnak tartottam, mert 100000 dolog van ami egy átlagos, nagyjából képben lévő user, windóz alatt megold. Windowsban nagyjából képben van, linux alatt meg szaladhat a rendszergazdához. A linux, teljesen jó specializált feladatokra, viszont ha a manágerek rádugják a legújabb telefont a linuxra és nem megy, rögtön gond van. Ha a vállalti hálózatra rádugják a gépüket és a szoftverek nem teljesen átjárhatóak, rögtön gond van. Ha valami egyszerű feladatra a megszokott szoftvert nem telepíthetik, mert linuxos verziója nincs, rögtön gond van. Ezek ugye még a kisebb gondok. Apróságok, mégis a döntésekbe beleszólnak. Egyrészt ugye már ez meggátolja a váltást. Hiszen, ha a managernek valami nem oké, akkor az nem oké és kész.

    A másik oldal pedig: Jelenleg általánosan elterjedtek az ms szoftverek. Az MS pusztán annyit mond, hogy mostantól nem .doc hanem .docx lesz, akkor ugye mindenki áll át az új verzióra kérdés nékül. Ha az ms azt mondja, hogy xp helyett win7 van, akkor átváltanak rá kérdés nélkül. Minden gépen win van lényegében, amivel egy átlagember találkozik, úgy mint a munkahelyen, mint otthon.

    Na most ezek mellett, ha valaki azt hiszi, hogy a linux jelen állapotában teret nyerhet, az enyhén szólva is álomvilágban él. Nem fog menni, pontosan annyira halott ötlet, mint a blueray-es marhaság. Ami ugye szintén nagy fantáborral rendelkezett-rendelkezik, de valójában kb. 100 emberből 1-nek rá valós igénye, szándéka, hogy ténylegesen váltson rá. Ahhoz, hogy a linux teret nyerjen és valóban alternatíva legyen egyszerre kellene megváltoznia az emberek hozzáállásának, a szoftvergyártók hozzáállásának, a hardvergyártók hozzáállásának. Csak így lenne elérhető, hogy a linux környezetet valóban mindegyik szereplő ugyanolyan "No1" dolognak tekintse, mint jelenleg az MS-t ugye. Ilyen változás pedig nemigen lesz. Magam részéről szerintem akkor lesz linux az irodákban, ha windows logóval árulják majd. Egész egyszerűen azért, mert az ember csordaszellemű. Ez nemcsak a felhasználóra, de a szoftverfejlesztőkre és hardvergyártókra is igaz. Csak utóbbiak a csordaszellemet, "üzleti érdeknek" hívják. Másrészt, pedig azért, mert ez ember alapvetően egy elkényelmesedett életet él, ha nem muszáj, nem vált.
  • sanyicks
    #123
    Ezt folytatva: viszont a c meghajtó mit is jelent? Hát bármit jelenthet, ugyanis pl dual bootban láttam olyat hogy ami win7-nek c volt xp-nek már e :DDD uh ezeknél a fantasztikus wines elnevezéseknél mindig a partició méretéből kell kiindulnom hogy azonosítani tudjam melyik meghajtó az :)) nagyon felhasználóbarát tényleg, így lehet legyalulni olyan particiót amiről szentül azt hitted hogy nem az :))
  • hurkaur
    #122
    De. mikor gnome cfg-ba belemásztam :)
  • sanyicks
    #121
    Ami egy felhasználóbarát linuxon nem next next (restart ritka linuxon, az wines örökség :D), az vinfoson sem valószínű hogy paranccsor mentes :))
    Nekem 5 éve egyszer kellett telepítenem forrásból, de azóta már nincs szükség erre.
    És akkor a vindóz particionálásnál nem akadtál el? :D nagyon sántít a dolog.
    Mit mindent leformázni? az sda1 az jelenti hogy az első vinyó első particiója :)
  • Rotyoka
    #120
    bazdmeg...
    ez a dev meg a többi ugyan olyan mitn windowsnál a c meg d meg akármi...

    Istenem... inkább nem is válaszolok tovább a kommentedre.
  • sanyicks
    #119
    Semmit sem tudsz, semmit. Csak amit hallasz innen onnan. Mondom nézzél meg egy nagyvállalatot utána beszélj, ne a suliból...
    Na soroljad mik azok a extra office dolgok amikre mindenkinek szüksége van! Mert olyan sokat hallok erről, de példának mindig csak a doc beolvasást hallom ami helyett manapság már minimum docx-et kéne használni...
    Igen a rendszergazdák egy része hülye, más része nagyon durván lusta, még másik részét meg egyszerűen nem érdeklik az új dolgok. Tudom, volt dolgom már velük, ismerek párat, tudod a kockafejek című sorozatnak is van valóságalapja :)

    Egyébként nem néztem utána miben tud az office többet, nekem produktív munkám van, nem bullshitgyártás, és alibimunka office-al úgyhogy nincs szükségem rá, de sajnos az office imádók sem tudják miben jobb, vagy ha tudják is soha nem használja a 95%-uk.
  • Balumann
    #118
    Mennyit használtad ezeket, hány féle gépen? Tényleg sikerült megúsznod, hogy ne kelljen egyetlen egyszer sem megnyitni pl. a terminált, átszerkesztgetni 1-2 config fájlt, vagy forrásból feltelepíteni valamit, mert éppenséggel nem készült hozzá telepítő és nem került bele a szoftverközpontba/synaptic csomagkezelőbe? Minden működött egyből ami Windowson maximum annyi, hogy berakod a lemezt, next-next-next-restart, és már megy is? ^^ Nehezen tudom elképzelni.

    3 évvel ezelőtt már a telepítésnél elakadtam volna, hogy mi az isten az a sok baromság a partícionálásnál, hogy /dev/sda1 ... , nem akarok én mindent leformázni ^^
  • Balumann
    #117
    Jókat nevetek a hülyeségeiden, nagyon is használják vállalatoknál az Office alkalmazásokat is, azt meg nem állítottam, hogy csak ebből állna. Valld be, hogy a büdös életbe nem néztél még utánna, hogy mikben tud többet az Office 2007 -es mondjuk (akár elődjeinél, vagy az OpenOfficenál), és hogy miért használják azt. Persze, nyilván minden rendszergazda hülye, csak te vagy okos. Microsoft fanboyok, omg..
  • Rotyoka
    #116
    OpenSUSE, Fedora, Ubuntu, Kiwi, uhu-linux,

    Felsoroljak még pár disztribúciót, aminél maximum annyi rendszergazdai tudás kell, hogy frissítéskor beírt a root jelszavát?
  • Rotyoka
    #115
    Ez baromság...

    Kérlek szépen disztribúciók közül lehet félévente jönnek ki de ezeknek közük nicns egymáshoz.

    Ott van példának mondjuk az Ubuntu LTS. Nézd meg meddig van támogatva, és utánna meddig támogatják még a szoftverek is... Ennyi idő alatt 3 Windows jelenik meg
  • hurkaur
    #114
    Ez még úgy a 2004-es időkben igaz is volt ,de jelenleg (főleg) az ubuntu felhasználóbarát-orientált szemléletével már nem igaz. mondj egy olyan dolgot ,amit az átlag felhasználó nem tud megcsinálni mindenféle bűvészkedés nélkül?
  • Alfa Of NS
    #113
    Nem a jogosultság terén nem volt szétválasztva a felhasználó és a rendszergazda, hanem a használói tudás szintjén. Gyakorlatilag egy átlagos Linux felhasználónak jelentősebb rendszergazdai ismeretekkel is rendelkeznie kellett, hogy normálisan használhassa a gépét. Ez szervereknél nem volt gond, de asztali gépeknél ez alapvető követelmény.
  • hurkaur
    #112
    Erre ott van az lts. minor/major fix-eket kell csak felrakosgatni ,amit értelmes cégnél csak csak a rendszergazda peti tud megtenni. piroska maradjon office-nál meg startlapjátékoknál, neki nem ez a dolga. otthoni környezetben is hasonló, hisz egyáltalán miért telepítené fel a linuxot ,mikor nem is halott róla. ha meg igen, az esetek nagy százalékában olyantól ,aki kezelni is tudja, ne adjisten néha átnézni és nyomni egy sudo apt-get upgrade-t.
    nem a linux a "farkas", hanem a sztereotípiák széleskörű gyakorlása :)
  • hurkaur
    #111
    lol. sudo, password prompt dolgok nem derengenek? csak mert tökéletesen szét van választva a user és a root fiók :). kapsz egy kis körbebetonozott játszóteret, és ott kedvedre rendezheted a zenéket ,doksikat stb. w7-ben sem véletlenül vezettek be hasonlóan működő de felhasználóbarátabb uac rendszert, gondolom nem tetszett nekik ,hogy a zombie gépek felén (fixme) xp fut ,köszönhetően a remek felhasználókezelésnek (def root priv).
  • sanyicks
    #110
    Volt is erről kutatás hogy laikusokat beültették gép elé, és valamilyen linux disztribre azt monták hogy az egy új vindóz, és imádták! :DDD majd mikor elmondták nekik hogy az linux rögtön nem tetszett annyira.
  • sanyicks
    #109
    "A probléma a professzionális alkalmazásokon vannak, amik első sorban Windowsra vannak, egyrészt a Microsoft Office aminek otthonra lehet, hogy megfelelő alternatíva az Openoffice vagy Libreoffice, egy nagyobb vállalkozásnál már nem - és nem is ezen fognak spórolni, ha azzal hatékonyabban, kényelmesebben tudják végezni a munkájukat."

    Osztod itt az észt folyamatosan, úgy hogy egy nagy vállalatot nem láttál mit offiszoznak, csak hallottad a többi ms fanboytól a marhaságokat és így terjed a dolog. Mondom, hogy a nagyvállalati felhasználók 90%-nak a google docs is elég. Open office meg már 99%-ot lefedi. Tudod nagyvállalat nem officozásból áll ahogy te az álomvilágodba hiszed, bankoknál a rendszergizdák nem igazán ofiszolnak a backoffice emberek sem igazán (nem ofisszal vezérelgetik az rendszert) fejlesztők megint csak nem ofiszolnak. Az egész vállalati rendszerben kb 2 munkakörben szükséges valamilyen ofisz (itt is nagyrészt a google docs tudás elég): elemzők, hr ennyi! Hr-nek elég a google docs, elemzőknek openoffice maximum néhányuknak kell ms office...
    ms office mindenkinél ezért van: a rendszergizdák általában nem ám mindenben naprakész, segítőkész emberek, ők beveszik a sok marhaságot amit olvasnak, amúgy meg a fő céljuk az hogy nekik ne kelljen semmit csinálni, csak ha feltétlenül szükséges (tehát már egy nyomorult szoftverfrissítésre is húzzák a szájukat), és a megszokás. "Ofisz kell me csak eddig is az vót!"
  • sanyicks
    #108
    Olyan szart ne várjál hogy csináljanak mint a wlm... olyanhoz rendes ember nem adja a nevét.
  • sanyicks
    #107
    persze az android terjedéséből látszik hogy leáldozott :D
  • sanyicks
    #106
    Pedig szépen sikerült szétválasztani... én gazdázom (bár nem sokat kell hozzányúlni) apám meg használja. Persze valahonnan hallott marhaságokat lehet írni... Android is ugyan olyan szemlélettel készült, csak kapott hypeot és nem linuxnak hívják ami a sok hülyének próba nélkül szar.
  • sanyicks
    #105
    Legalább is nálad mint nemtudom hogy csinálónál. Nálam furcsa módon 2 disztrib frissítésen átesett linux 3 éve megy...
  • WoodrowWilson
    #104
    Ne zavarjon, hogy az nem wikipédia volt, hanem A magyar helyesírás szabályai elektronikus formában. Ha esetleg megvan neked otthon, akkor felcsapod a 84. pontnál, és meglepő módon szóról szóra ugyanaz lesz leírva. Vagyis lett volna, mert ahogy látom, sikerült módosítanod (legalábbis feltételezem, hogy te voltál) egy "helyesek, csak parasztosak" formával. Gratulálok hozzá. De tessék, linkelem a szabályzatot pdf-ben, ezt már nehezebb módosítani.

    Számodra lehet, hogy magyartalanul hangzik, ezért nem is használod, szíved joga, de azért ha megkérhetlek, ne erőltesd rá a saját ízlésvilágod másokra. Amúgy egyáltalán nem pesti nyelvjárás, de még ha az is lenne, ennek semmi köze a dologhoz.
    És ahogy már elmondtam, két hasonulási szabály ütközik, ugyanis az az, ez névmás z-je is hasonulni szokott a raghoz.

    További csemege: link.
  • Palinko
    #103
    "Lényegében nem tudták különválasztani a felhasználót a rendszergazdától."

    Nem is a windows volt az ahol Vistánál jöttek rá hogy ideje lenne lemásolni a linuxot és beletettek egy UAC ot, persze linuxnál kódot kér itt elég csak a gombot nyomogatni úgy windowsosan. XP-t legtöbb fel admin módban nyomta, ezek után elég vicces az állításod, mivel a linuxnál régóta megoldott hogy rendszergazda mód van csak és általában user-ként használod a rendszert.

    "Windowsnál, csak több éves ciklusváltások vannak, linuxnál félévente jön a megvilágosodás. "
    lol
    LTS
  • roliika
    #102
    Félévente jön ki új linux.
    Nem egyszer ezzel a régi progik teljesen működésképtelenné vállnak.
    Így kell az IT-seket hívni, mert Piroska nem ért hozzá.
    Az IT meg nincs ingyen.
    Tömören ennyi lehet a gond.
    Windowsnál, csak több éves ciklusváltások vannak, linuxnál félévente jön a megvilágosodás.
  • Alfa Of NS
    #101
    "az Android az nem más mint LINUX"

    A Linux azért bukott el az asztali gépek piacán, mert alkalmatlan volt rá. Lényegében nem tudták különválasztani a felhasználót a rendszergazdától. Az Androidnál éppen hogy szakítottak a Linuxos szemlélettel, azért lehet sikeres.

    Azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy talán a közigazgatás területén is könnyebben lehetne sikereket elérni, ha Európában készülne egy közös disztribúció, szándékosan közigazgatási célra, meglehetősen leegyszerűsített felhasználói felülettel, saját belső "alkalmazásbolttal", megfelelő alkalmazásokkal stb. Elég nagy a piac.
  • Rotyoka
    #100
    Úgy, hogy az emberek 80%-a olyan, hogyha nem mondod el azt hogy linux van a gépen rá se fog jönni, de ha megtudja egyből szarozni fogja
  • narumon
    #99
    Ez most hogy jön ide? A tévén is kvázi linux fut, meg a routeremen is, sőt a BD lejátszómon is, csak éppen egyáltalán nem jön a témához.
  • narumon
    #98
    Én olyan 150 gépes nagyságrendben tudok nyilatkozni, persze inkább a pénzügyi gazdasági menedzsment oldalról.
  • Zoli007
    #97

    Ez a 1977-es kiadás. Nem a Pestiek miatt változtatták meg. És k&&&ra nem magyartalan csak azért, mert te nem így használod. Tessék, lehet argumentálni!
  • Zolorado
    #96
    Olvasd el a #88-as bejegyzést! Elfogadott, de szörnyen magyartalan. És kérlek ne gyertek azzal, hogy 200 éve is használták neves írók és költők, mert 200 év alatt megváltoztak a dolgok...

    Amúgy meg:
    „Csak néhány éve elfogadott hivatalosan az »avval« és »evvel« szó használata. Ugyanis a teljes hasonuláskor a rag hasonul, nem a szó! Azonban mivel ezek a szavak megjelentek a hétköznapi beszédben, leginkább az ún. pesti nyelvjárásban, pár éve a magyar helyesírási szabályba is belevették[,] és elfogadottá tették, hogy úm. visszafelé hasonulhatnak. Azóta létezik az avval és evvel szó hivatalosan is.”

    Amikor én tanultam, még nem úgy volt. És ahogy egy helyen olvastam: "szomorú, hogy ha egy vidéki máshogy mondja a szavakat, akkor az paraszt, ha pedig egy pesti, akkor megváltoztatják a szabályt."

    Mellesleg a wikipédia nem forrás, mert bárki beleírhat bármit, tanuljátok meg.
    És a saját szakterületemen látom, hogy meg is teszik, tele van emeletes baromságokkal, ami a laikusok számára totálisan félrevezető.
  • Rotyoka
    #95
    Kíváncsi vagyok, hogy az itt kommentelő emberek közül hány tudja azt, hogy az Android az nem más mint LINUX.