174
  • lopbisz
    #14
    "Nem vagyok linux-párti, én is Windowst használok otthon, de hogy a közigazgatásban miért választanak egy ugyanannyira alkalmas, de nagyságrendekkel drágább és kevésbé biztonságos megoldást?"

    Evvel teljesen egyetértek. Windows otthonra való, egy két kivételes réteg munkát kivéve. De átlagos titkárnő munkákra, irodába, suliba nyugodtan mehetne a linux.
    A minisztériumba ilyen régi generációs prolik biztos azért sírtak, mert más színű volt a mappa a linuxon mint amit a windowson megszoktak...
    Jah és lehet, hogy a driver írása elsőre sok meg átváltani nyilt formátumokra a rendszert. De ez csak egyszeri költség. Utána szinte szart sem kell költeni a rendszere. Mivel nincs licence dij, frissitések ingyen vannak a linuxnál.
  • nickb
    #13
    Míg MS Office és Win megy 10-ből 9,9 számítógépen, addig nem fognak oktatni linuxot, mert minek. Ha nem oktatnak linuxot, akkor meg mindenki csak win-t és MS Officot fog tudni használni és bezárul a kör.
    A másik az, hogy míg az MS a domináns, addig a linuxoknak és alternatív office-oknak az MS újításokat kell majd követnie, tehát mindig le lesznek maradva, fícsörök fognak hiányozni, kompatibilitás nem lesz teljes. Ezzel lehet vitatkozni, biztos csak megfelelő IT háttér és programozógárda kérdése az egész, főleg kormányzati szinten.
    Mindenféle oprendszert próbáltam már, a linux szépen fejlődik, de még mindig nem olyan tökéletes és könnyen kezelhető felhasználói oldalról, mint a win.
  • endale
    #12
    Így van, a linuxot az iskolában kellene oktatni, nem a hivatalokban bevezetni.
  • Zolorado
    #11
    Érdekes dolog, hogy minden iskolában az észvesztően drága (a legújabb ára 100000 Ft fölött van) MS Office-ot oktatják, holott ingyenesen elérhető az OpenOffice, ami ugyanolyan jól használható lenne, windows alatt is.
    És ott az ECDL vizsga is, ami szintén a MS termékeinek kezelésére épül...

    Érdekes az érvelés, hogy nagyon sokba kerültek a driverek megírásának költségei, mivel:
    1.) A legtöbb gyártó manapság már linux drivereket is elérhetővé tesz.
    2.) Ha már megírták jó pénzért a linux drivereket, akkor már nem mindegy ha maradnak a linuxnál?

    Nem vagyok linux-párti, én is Windowst használok otthon, de hogy a közigazgatásban miért választanak egy ugyanannyira alkalmas, de nagyságrendekkel drágább és kevésbé biztonságos megoldást?

    Mont mondanám, hogy "még jó hogy ez nem Magyarországon történik!", de inkább meg sem említem a magyar viszonyokat... Magyarisztán.
  • passatgt
    #10
    inkább azzal vana gond hogy a régi office-os dolgok szétesnek openoffice-ba (nem mindegyik, de elég sok előfordul), főleg telemakrózott excel-ek:)
  • Narxis
    #9
    Szerinted a német belügyminisztériumnál op. rendszer függő hogy mit mennyire tilthatnak? Ilyen helyeken központosítva van minden, azt tiltanak amit akarnak, mindegy, hogy Linux vagy Windows van a gépeken.
  • shaddam
    #8
    Ja egy vagyon lehet officeről oppenoffice-ra átképezni valakit
  • passatgt
    #7
    "A pálfordulás indoklása szerint az asztali és hordozható kliensgépeken a linuxos migráció az előzetes adatokkal szemben összességében mégsem eredményezett jelentős kiadáscsökkenést. A mérleget a képzések, illetve például a szükséges nyomtató- és szkennerdriverek megírásának költségei rontották. De lényeges szempont volt az is, hogy az alkalmazottak egy része elégedetlen volt a hiányzó funkciók, a rosszabb kezelhetőség és a gyenge interoperabilitás miatt."
  • NEXUS6
    #6
    Hát ilyenek ezek a félig megvalósított projektek. A végén mindenki azt szűri le, hogy a régi jobb volt.

    XP-re visszatérni? Gratu! M$ mondjuk 2014-ig támogatni fogja. De valseg azért az, mert arra még vannak licenszek, meg a hw is ezt bírja. A W7 sokkal erőforrás zabálóbb. Wördre, irodai melóra egy W95 is elég lenne, de ilyen kategóriájú (értsd erőforrás igény tekintetében) OS már nem nagyon elérhető. A Linux általános disztribjei is nagy böszmeségek.

    A júzer meg azért utálhatta szerintem alapvetően a Linuxot, mert azzal sokkal jobban lekorlátozható a tevékenysége, értsd nem fészbukkozhat egésznap.
  • gombabácsi
    #5
    "munkatársak azonban idegenkedtek az új szoftvertől és többségük inkább a Windowst használja"

    Ezt nem értem. Ezek munkahelyek, vagy valami napközis otthonok? Mi az, hogy "idegenkedtek"? Ha én ilyet csinálnék a munkahelyemen, páros lábbal rúgnának ki.
  • 5c0rp330n
    #4
    vagy de
  • RecoPhile
    #3
    Az átképzések sokba kerülnek. A másik meg, hogy az emberek amit már megszoktak arról nem nagyon akarnak és fognak váltani. Bár mennyire is jó legyen egy másik rendszer!
  • Zoli007
    #2
    Vagy nem.
  • shaddam
    #1
    Mennyivel olcsóbb lenne ha az ms rendszereket száműznék