50
  • Major
    #50
    Ne felejtsél el egy kis zöld robotot tetováltatni a s*ggedre. Így talán meg is lesz Google-s összkép
  • Balumann
    #49
    Sok esetben megfelelőek ezek a megoldások is (google docs, pdf), ezzel valóban megoldhatod a megjelnési különbséget, de ha már függvényeket is kell használni (pl. számítások, összegzés, költségek, komolyabb esetben cash flow meg ilyenek), vagy formázásnál többet szeretnél, mint egyszerű betüméret,bekezdés,középre igazítás (pl. oldalszámozás, meg ilyenek), azokat már Microsoft Word -ben lehet a leggyorsabban szépen megformázni (az egyszerű szalagsáv, ami miatt nagyon gyorsan el lehet érni bármit, az egérre történő azonnali előnézet, és számos ilyen mellett).

    GoogleDocs inkább a Wordpaddal hasonlítható össze, nem a Microsoft Office -al. :) PDF szerkesztéshez meg megint azt találtam legjobb megoldásnak, ha Microsoft Office-ból mentem el abba (amihez le kellett szedni plugint), mert amiket próbáltam PDF szerkesztőket, katasztrofálisak (Nitro PDF, Foxid PDF editor, meg még valami), ha tudsz normális szerkesztőt azt szivesen venném.Szakmai angolon pdf -ben kaptuk meg a könyvet (lehetett kinyomtatni vagy laptopon is dolgozni), azt is word -be kellett átkonvertálnom, hogy tudjunk dolgozni akik laptoppal voltunk.
  • strogg
    #48
    "Más böngészőfejlesztők, akiknek az online hirdetések jelentik a legfontosabb bevételi forrást, "

    Beáldozzák az IE9 mögötti üzleti modelt csak azért, hogy keresztbe tegyenek a google-nek :)
    Csak 1 dolgot felejtenek el. Minden más platform tovváb húzza a google-t. Mert ha androidos a telód, andridos táblát, tv-t, chrmeOS-es netbook-ot fogsz vásárolni: miért? átjárhatóság, egyezményes felület, stb...
    Sokkal egyzserűbb az életed, hogy az androidos telódra felrakott adat a TV-n is automatiksuabn elérhető, hja kell, vagy midnenféle active sync féle hülyeség nélkül mozgatható kütyürúl-kütyüre. Ebben a komplex, midnen kütyüt lefedő politikával szemben van egy asztali IE9, egy wp7 mobil, és kész. Csak két szegmens, de a kettő átjárhatóságán még mindig ügyködni kell. Ez nagyon karcsú...
  • BlackRose
    #47
    Éppen ennek a hatékonyság nélküli időknek jött el a vége... Tovább már így nem lehet, ezért óriási az adósság... a magáncégek általában hatékonyabbak, mint az állami szervek, de csak akkor, ha nem jöhetnek politikai segítséggel jövedelemhez. Egyébként még egy viszonylag optimális szabad gazdaságban sem létezik 100%-os hatékonyság (ezért van az, hogy ha a hatékonyság egy elfogadható szint alá csökken, akkor a cég becsődül. De most sok változás lesz (és még el sem kezdődött, mert az igazi nagy gazdasági válság még előttünk van, most csak lejjebb rúgtuk a dobozt az úton), hatékonyság növekedés nagyon fontos lesz az elkövetkező évtizedekben és a szar cégek nem fognak tudni lábon maradni, a globalizáció igazi hatása még nem érezhető, de majd nemsokára az lesz.

    Nyitott világ, nyitott piacok nem adnak lehetőséget arra, amit írsz, és ez, ami meg van ez, amitől az embernek felfordul a gyomra... ez nem életképes és ez már látszik is. Zárt világ meg a mai technológiai fejlődés mellett már szerencsére lehetetlen (pedig most már sokan ezt akarják, mert nem tudnak mit kezdeni azzal a ténnyel, hogy le vannak maradva). Persze minél előbb ez belátják és tesznek valamit a valós és nem csak dumabeli felzárkózás érdekében annál jobb. A másik dolog, hogy a nagy komplexitás lehetetlené teszi a kontrolt és a hatékony központosított (politikai) döntéshozást… ezért van az, hogy a fejlődés és a technológia az igazán szabad világot fogja meghozni… most ez lehet, hogy nem fog 5 év múlva már megérni, de nincs más út.

    A jelenlegi politikai extrémizmus és a szabadságra törés éppen azért van, mert a megszokott kontrol visszafordíthatatlanul csúszik ki azoknak a kezéből, akik ezt szinte magától értetődő dolognak élték eddig át. A jövőre két dolog lesz jellemző: 1. Kicsi vagy semmilyen kontrol 2. Óriási, szinte korlátlan lehetőségek (részben a technikai fejlődés és részben éppen a kontrol elvesztése miatt).

    Sokan a régi és elavult gondolkodásukkal pl. Kínában látják a következő nagyhatalmat… a valóság, hogy nem lesz következő nagyhatalom és már valójában ma sincs, az USA pl. sok mindenben vezet, de már nem domináns és még véletlenül sem nagyhatalom. A jövőben sokan fogják osztani a kalácsot és nem fog senkinek sem jutni domináns rész. És persze ez a cégekre is érvényes lesz, nem lesz többé domináns cég, lesznek cégek, amelyikek nagyon nyíltan és szorosan együttműködve dolgoznak (ezek fogják fejleszteni a világot és itt lesz a kreativitás) és lesznek cégek, amelyikek csak a hátérben éldegélnek. Éppen ezért a Microsoftot sem fogja senki sem felváltani… csak nem lesz többé a megszokott domináns Microsoft, hanem lesz egy Microsoft, amely együttműködve másokkal hozzájárul új megoldások, új piacok, új termékek, új lehetőségek létrehozásához. A politika persze ennek lehet konstruktív partnere, de ha kontrolálni akarja a dolgokat, akkor nem lesz semmi fejlődés és semmi növekedés. És a globális világ úgy működik, hogy ha X helyen nem lehet valamit, akkor Y vagy Z helyen fogják megcsinálni. Röviden a kontrol a hanyatlást fogja eredményezni (már most is ez a helyzet, csak most még nem annyira, hogy messziről látható legyen).

    Persze, lehet, hogy nem így lesz… lehet, hogy úgy lesz mint a Mad Max-ban… :)
  • sanyicks
    #46
    De még is hogy magyarázod azt hogy a doc az egyetlen formátum amit az officen kívül semmi nem tud tökéletesen olvasni, ezernyi más nem opensource alapú formátumot meg igen (nem dokumentum, mindenféle)? Mostanában néztem, a gimp megnyitja a fotosop natív saját használatú psd formátumát is.

    "Hát ahogy tapasztaltam, sajnos nem. Arról nem beszélve, hogy megette a fene ha az adott helyen pl. 2003 -as office-t használnak még."

    És a google docs nem elérhető? :D pdf reader sincs?
  • sanyicks
    #45
    Minek neki? Megnyitni a mással megnyithatatlan docokat, meg egyszerű begyepesedés. Az én cégemnél sem keresett senki pénzt az ofisszal (alig használták), még is fent volt minden gépen, a régi docok miatt, meg mee csak. Fura dolog mikor azt hiszi az ember hogy egy nem állami vállalat hatékony, és nem pazarol, dehogy nem, nem is kicsit! Pont olyan mint az állami csak az állami vállalatnál még talicskázzák kifelé a pénzt a vezéretásak :)
    Fúú és még amikor láttam hogy java 5-ről nem hajlandók java 6-ra váltani 3 évvel a megjelenése után... minden hitem elszállt abban hogy egy nagyvállalat hatékonyan és ésszerűen működik :D
    úgyhogy a vállalatokkal példálózás nem jó.
  • BlackRose
    #44
    Most miért kevered az Open Source-t és a nyilt formátumot, lehet pl. egy formátum nyilt de a szoftver, amelyik alapjának használja zárt forráskód (pl. Adobe Acrobat, zárt forráskód, de maga a .pdf az nyilt formátum, sőt ISO szabvány).

    Tehát a .pdf, az mp3 pl. nyilt formátum, a h264-is az. A .doc az zárt formátum volt (de most már az is nyilt) a .cdr (CorelDRAW) pl. szintén zárt formátum. Persze létezik reverse engineering (a .doc-ra is volt) ami ugye soha sem 100% de azért részben működik. Az Open Source azt jelenti, hogy egy szoftver forráskódja nyitott, a nyílt formátum azt jelenti, hogy az adott formátumot az alkotója engedélyezi, sőt elősegíti, hogy terjedjen és másik szoftverek is alkalmazzák (nyílt és zárt forrású szoftverek egyaránt).

    Az Office egyébként azért uralkodik (és főleg most a 2010-es fog), mert meg sem közelíthető és ez főleg igaz, ha nagyvállalati környezetben használják, és ha már ott az a szabvány, akkor a kisebb cégek másolni fogják… és esetleg csak az választ más megoldást akinek ezekre a lehetőségekre nincs szüksége vagy maga a csomag árát nem érdemes neki megfizetni, vagy nincs pénze… de akkor meg a kérdés, hogy minek neki. Minek kell valakinek egy Office alkalmazás, ha nincs pénze? Nem téliszalámi az ;)

    Az Office egy professzionális alkalmazás, amely üzleti célokra van csinálva, tehát pénzkeresés a célja, és ha valaki nem keres vele pénzt, akkor minek neki? Főleg most az Office Live a Google Docs és az OpenOffice/LibreOffice mellett.
  • Balumann
    #43
    "vazze fogd már fel, hogy a dokumentálás NEM az open source hoz tartozik!
    Az mp3 dokumentált, pedig nem opensource. Egy normális cég belső használatú formátumait is dokumentálja!
    És a doc még csak nem is belső használatú volt! és szart dokumentálni, éppen azért hogy nehogy más programban rendesen jelenjen meg, és könnyű legyen oda migrálni."

    Mi az, hogy nem belső használatú volt? Az mp3 és az ilyesmi szabványok esete NEM megfelelő példa ide. A Microsoft a saját irodai szoftvercsomagához alakította ki a formátumot, és nyilvánvaló, hogy nem adta ki a dokumentációját, hogy aztán egyszerűen megírják hozzá az ingyenes utánzatokat. Az mp3 CSAK egy formátum, és a céljuk az volt nyilván, hogy mindenki azt kezdje el használni, ahhoz írjanak tömörítő eljárásokat (és erre kapják a mánit is a licensz miatt). Teljesen más helyzet.

    "Nocsak akkor az ms office-ban mégsem implementálták rendesen, a kiválóan dokumentált nyílt dokumentumformátumokat? Mert akkor bizony tökéletesen meg kell tudja jeleníteni mint ahogy megteszik az open cuccok..."

    Hát ahogy tapasztaltam, sajnos nem. Arról nem beszélve, hogy megette a fene ha az adott helyen pl. 2003 -as office-t használnak még.

    "De jó hogy megcáfolod magadat egy hozzászólásban. Leírod hogy hazudok majd leírod hogy mennyire nem kompatibilis a verziók között a doc :D"

    Azért remélem érzed a különbséget az között, hogy "az a szar önmagával sem kompatibilis", és hogy az újdonságok, hatékonyabb formázások nem működnek a régebbi verziókban, de lehetőség van elmenteni úgyis, hogy pontosan tudod hogyan fog megjelenni. Nyilvánvaló, hogy ha tudod, hogy el kell küldeni valahova, és nem tudod milyen Officaal fogják megnyitni, akkor eleve úgy hozod létre a dokumentumot, és akkor nem lesz utólag ilyen probléma.
  • sanyicks
    #42
    nem-e?

    mp3, aac, h264-ről mi a véleményed? Egyik sem open source még is van mindegyikhez jópár nyílt és zárt implementáció.
    A forráskód és a dokumentáció két külön dolog... egyik lehet zárt, és a másik nyílt...
  • BlackRose
    #41
    De most nézem nem kell a Wikileaks-re várni...

    http://download.microsoft.com/download/0/B/E/0BE8BDD7-E5E8-422A-ABFD-4342ED7AD886/Word97-2007BinaryFileFormat(doc)Specification.pdf
  • BlackRose
    #40
    Persze, hogy dokumentálva van, csak a dokumentáció nem nyilvános... és lehet, hogy a Wikileaks még majd egyszer megjelenteti ezt is ... :)

    Egyébként a zárt dolgok éppen azért zártak, mert nem nyilvánosan dokumentáltak.
  • sanyicks
    #39
    doc még partialban sincs dokumentálva. Az csak úgy egyszerűen sehogy sincs.

    #38: ja hiszen az online megosztható doksik pont ilyen helyekre valók.
  • BlackRose
    #38
    btw... szerintem az az igazán siralmas, hogy az oktatásban még mindég nem Office Live vagy Google Docs-ot használnak... :)
  • BlackRose
    #37
    "Adobe makes available a partial specification of SWF.[8] The document is claimed to be missing "huge amounts" of information needed to completely implement SWF, omitting specifications for RTMP and Sorenson Spark.[9] However, the RTMP specification[10] was released publicly in June 2009, and the Sorenson Spark codec is not Adobe's property. Until May 1, 2008, implementing software that plays SWF was disallowed by the specification's license.[11] On that date, as part of its Open Screen Project, Adobe dropped all such restrictions on the SWF and FLV formats.[12] However, the SWF specification was released under a very restrictive license."

    http://en.wikipedia.org/wiki/SWF


    akkor most ???
  • sanyicks
    #36
    Amúgy még emléxem amikor vagy a 2003, vagy a 2007-es office esetén nagy botrány volt, hogy nem olvasta be a régi fájljait, majd sok idő után jött a kompatibilitási módos patch :D
  • sanyicks
    #35
    De jó hogy megcáfolod magadat egy hozzászólásban. Leírod hogy hazudok majd leírod hogy mennyire nem kompatibilis a verziók között a doc :D
  • sanyicks
    #34
    De dokumentál zárt rendszert is... mondom az m$ néhány szarján kívül minden dokumentálva van, még a flash is!
  • sanyicks
    #33
    vazze fogd már fel, hogy a dokumentálás NEM az open source hoz tartozik!
    Az mp3 dokumentált, pedig nem opensource. Egy normális cég belső használatú formátumait is dokumentálja!
    És a doc még csak nem is belső használatú volt! és szart dokumentálni, éppen azért hogy nehogy más programban rendesen jelenjen meg, és könnyű legyen oda migrálni. Hasonló célra készült a directx, és a wma wmv formátumok (azok sincsenek dokumentálva, azokat is reverse engineering-el tudták implementálni mások), bár ez utóbbi nem terjedt szerencsére úgy el mint szerették volna.

    "A Microsoft Office még mindig tartja a frontot, hiába vannak alternatívák, minőségben, stabilitásban és hatékonyságban is messze veri az ingyenes alternatívákat, ami miatt a cégek például nem fognak váltani, nem ezen fognak spórolni."

    Nem veri messze, főleg mert nem is használják ki legtöbben a wordpad képességeit sem. Egyszerűen a doc inkompatibilitás miatt nem TUDNAK migrálni, pedig akarnak, tehát az m$ elérte a célját.

    "Otthoni felhasználók is (ha nem kapják meg ingyen) inkább azt levarezolják, mivel nagyon ritka, hogy csak saját magának használja valaki, ha már el kell küldeni valakinek akinek microsoft office -a van akkor már gond lehet (leginkább a megjelenéssel)."

    Nocsak akkor az ms office-ban mégsem implementálták rendesen, a kiválóan dokumentált nyílt dokumentumformátumokat? Mert akkor bizony tökéletesen meg kell tudja jeleníteni mint ahogy megteszik az open cuccok...

    Főiskolákon, egyetemen rendszeres például, hogy diákon, word dokumentumokban küldenek el/töltenek fel jegyzeteket, feladatokat, namost láttam, hogy némelyik hogy jelent meg openoffice-ban (így a szövegbuborék rácsúszott a másik szövegre, úgyhogy minden diánál huzogatni kellett, hogy el lehessen olvasni a másik szöveget és stb.). Például egy állásra jelentkezésnél nem biztos, hogy előny ha az önéletrajznál rácsúszik a profilkép a szövegre meg összevissza jelenik meg :D (tapasztalt eset)."

    vává neked mi közöd is van az álláskeresésnél hogy a munkaadó mivel jeleníti meg?
    Mert ha oo-ban megírod az életrajzot, akkor az oo-ban rendesen fog megjelenni a munkaadónál, és ms office-ban is, hiszen az open formátumok dokumentálva vannak. Csak úgy lehet probléma ha te vagy olyan sötét hogy sima docba mented (ami ugye már ms office-n belül is elavult, a docx az ajánlott), az pedig elárul pár dolgot rólad :D
    Amúgy tudod hogy oldottam én meg? PDF-ben küldöm a cuccokat ;>

    Az pedig elég nagy probléma hogy 2011-ben elavult doc-ot használnak docx vagy odf helyett egy egyetemen, de ez nem olyan meglepő elnézve a felsőoktatás színvonalát...
  • BlackRose
    #32
    És ne felejtsd el, hogy senki sem implementálta ezeket a dolgokat abban az időben, többnyire azért mert a fejlesztés még nem volt olyan szinten, hogy ezt mind hatékonyan és megfizethetően implementálni lehetett volna. 2000-óta óriásit változtak a fejlesztő eszközök is, sokkal több fejlesztő is rendelkezésre áll, sokkal többet tudunk a komplex megoldások implementálásáról... szóval nem reális az IE6-ra kenni a szart, a baj nem az IE6-ban van, hanem abban, hogy az IE7, IE8... nem jött 2002-ben, 2003-ban... hanem csak 2006 végén, 2009-ben... ez a Microsoft hibája ezért kellene haragudni rá.
  • BlackRose
    #31
    Igen de IE6 előtt volt IE5.5, IE5, IE4...

    Nem mondtam, hogy a Netscape miatt nem tudott mást tenni, a Netscape is tette, amit tehetett, arról van szó, hogy egy új valami volt, ami kaotikus volt, és amiben még senki nem tudott semmit sem, senki sem volt még otthon, primitív volt a net, primitívek a fejlesztő eszközök, primitívek az együttműködést elősegítő módszerek stb. Csata után könnyű okosnak lenni, előtte és közben a nehéz. Nem tudom jelen-e voltál a 90-es években ezeken a területeken, de akkor gondolkodni nem igen lehetett, egy nagy rohanás volt többnyire csukott szemmel… egyébként nincs szándékomban megsérteni sem téged sem akárki mást.
  • ozric
    #30
    Nagyon nem szép dolog tőled, hogy szándékosan félreértelmezed amit írtam, és rám kened. Először is, a szabványok (pl. CSS2: 1998, DOM2: 2000) előbb jelentek meg, mint az IE6 (2001), emiatt felesleges védeni a Microsoftot hogy nem volt számára még elérhető. Szintén tisztában vagy azzal a sokak által ismert jelenséggel (legalábbis ha tényleg annyit értesz hozzá mint amennyire látszik), hogy az IE6 legnagyobb baja nem a 100%-os támogatás hiánya, hanem hogy a szabvány bizonyos részei szándékosan félre vannak értelmezve (lásd box model vagy css overflow). Ez azért elég durva attól, aki közreműködik a szabványok/ajánlások kidolgozásában. Hiába jössz azzal, hogy a Netscape miatt nem tudott más tenni, a lényegen nem változtat semmit sem. Az sem bölcs dolog, hogy a W3C-t vádolod lassúsággal, miközben a Microsoft saját adatai szerint is 10 év alatt implementálta a CSS2-t. De biztosan még mindig nem értelmezem megfelelően.
  • BlackRose
    #29
    Téves az értelmezésed... a Microsoft igen is közreműködött a W3C-vel, hiszen az IE6 is HTML-t, DOM-ot, JavaScriptet, CSS-t használ... nem talált ki valami QTXF markup-ot és DTRE object modelt vagy valami MicrosoftScript nyelvet sem... az IE6 igen is a W3C szabványokat implementálta, csak nem 100%-ban. Hogy miért... először is mert a W3C rohadt lassú volt (most is de most már nem annyira primitív a fejlesztés mint akkor és már ezt valahogy kezelni lehet).
    És ne felejtsd el, hogy akkor nem volt más csak IE és Netscape, és a böngészők háborúja...és a Netscape sem volt W3C 100% kompatibilis, hiszen abban az időben éles harcban fejlődtek a böngészők. Én ezt mind tudom, mert én még Mozaikot is használtam és élőben volt alkalmam követni a böngészők fejlődését verzióról-verzióra... a régi webfejlesztők nem is szokták szidni az IE-t mert tudják, hogy nem jó de azt is tudják, hogy sajnos abban a kaotikus rendezetlen böngésző háborúban jobban nem lehetett volna, bár nem olyan nagy lépésekkel és olyan gyorsan.
    Azok szoktak értelmetlenül dumálni, akik először ültek Internet elő Firefox 1.5-lel… Az IE abban az időben annyira szabvány volt, hogy még az Apple Mac is IE-t használt… az IE6 ma szemét, amikor megjelent páratlanul jó volt még akkor is ha nem volt 100% W3C szabványos és sok kerülő utat használt…
    Néha ezek a kerülőutak még szükségesek is voltak, mert akkor még nem használtuk több GHz-s gépeken több GB RAM-al… és a teljesítményre is figyelni kellett… szóval abban az időben az IE6 egy jó böngésző volt. Ma már elavult és szinte használhatatlan régiség.
  • Balumann
    #28
    "mert ezt a szar formátumot még az ms office sem mindig olvassa rendesen, nemhogy más..."

    Ez meg egyszerűen hazugság. Visszafele nem kompatibilisek, csak úgy, ha elmented 97/03 kompatibilis formátumba, de ekkor figyelmeztet is, hogy előfordulhat, hogy bizonyos formázások nem jelennek meg, és látod is utána, hogy hogy fog kinézni pontosan.
  • BlackRose
    #27
    Zárt rendszereket senki sem dokumentál. A .doc zárt, soha nem volt cél, hogy más programok is használják... ami persze nem jó, de ez volt a cég stratégiai döntése (tévedés, mert lásította a rendszer körüli ökoszisztéma kifejlődését és alapjában a Microsoft-nak is csökkentette a lehetőségeit). Régen a Microsoft termék orientált cég volt (product oriented), de ma már nem az, ma már a képesség orientáltság a cél (capability), persze a transzformáció még nem kész és még vannak problémák, de a jövőben minden termék orientált cég meg fog dögleni, ha másért nem is, akkor, azért mert kevés termék él sokáig, vége van a régi világnak. A Samsung és az ázsiai cégek éppen ezért annyira hatékonyak, mert ők mindjárt a képességekre és a minőség fokozatos javítására koncentráltak nem pedig a termékekre (William Edwards Deming óriási befolyása).
  • Balumann
    #26
    Nagyon szereted szidni a Microsoftot, de továbbra is több dologban tévedsz.

    "ms mindig ezt csinálja kitalál a meglévő mellé valami másik "szabványt" amit nem dokumentál, ezzel magához láncolva a usereket."

    Nyílt dokumentum szabvány 2005 -ben(!) jelent meg, az Open Office is ekkor váltott erre (előtte XML -ben próbálkozott alternatívát nyújtani 2000 óta), a Microsoft mikor is adta ki az első Office -t?!
    Az Office 2007 -ben meg már támogatta a nyílt szabványt IS. Sokkal jobban megvédhette volna a saját formátumát, és monopol helyzetét az irodai szoftvercsomag terén. Más kérdés, hogy a doc szabványukat, amibe rengeteg energiát belefektettek, azt azért nem fogják nyitottá tenni. Ez nem szemétség, minden cég ezt csinálná, ha megtehetné, SŐT!

    Nyilván nem tehetik, mert ahhoz az kellene, hogy még ne legyen valódi alternatíva az adott feladatra, vagy messze többet tudjon és megérje mindenkinek, akár egyszerű otthoni felhasználóknak is átváltani ezekre (és olyan áron)... utóbbinál már megdőlt a dolog.

    A Microsoft Office még mindig tartja a frontot, hiába vannak alternatívák, minőségben, stabilitásban és hatékonyságban is messze veri az ingyenes alternatívákat, ami miatt a cégek például nem fognak váltani, nem ezen fognak spórolni. Otthoni felhasználók is (ha nem kapják meg ingyen) inkább azt levarezolják, mivel nagyon ritka, hogy csak saját magának használja valaki, ha már el kell küldeni valakinek akinek microsoft office -a van akkor már gond lehet (leginkább a megjelenéssel).

    Főiskolákon, egyetemen rendszeres például, hogy diákon, word dokumentumokban küldenek el/töltenek fel jegyzeteket, feladatokat, namost láttam, hogy némelyik hogy jelent meg openoffice-ban (így a szövegbuborék rácsúszott a másik szövegre, úgyhogy minden diánál huzogatni kellett, hogy el lehessen olvasni a másik szöveget és stb.). Például egy állásra jelentkezésnél nem biztos, hogy előny ha az önéletrajznál rácsúszik a profilkép a szövegre meg összevissza jelenik meg :D (tapasztalt eset).
  • ppista
    #25
    Igazad van, ebbe tényleg ne menjünk bele.
    Merem remélni, hogy találnak valami alternatív megoldást az általad felvázolt két választáson kívül, mert az szerintem totális zsákutca.
  • ozric
    #24
    Nem volt akkor másik szabvány. (...) amikor 99% a részesedédeda piacon (sőt már a 80% is elég) akkor TE vagy a szabvány.

    Tyű... Ha megnézed a W3C szabványait/ajánlásait egy kicsit tüzetesebben, akkor világítani fog a Microsoft neve az alkotók között (HTML, CSS, DOM, stb). Viszont az IE6 nagyon nem felelt meg a fentieknek. Tehát ha közreműködök egy (vagy több) szabvány/ajánlás kidolgozásánál, majd létrehozok mindezzel ellentétes (nem megfelelő) szoftvert, akkor megtehetem mert legalább 80%-os részesedésem van? Hogy is van ez? Ráadásul az IE8 esetén "kompatibilitási módnak" hívni a nem szabványos módot??? Sajnos sok agymosott emberke van akiknek mindez nem probléma, és bőszen szidják az alternatív böngészőket mert a szabványokat/ajánlásokat követik, és nem az IE6 által kitaposott utat.

    Ne legyen igazam, de a mostanában megjelenő IE9 RC legalább két utcahosszal le van maradva a HTML5 által fémjelzett technológia terén. Az IE10 - még nincs konkrét dátum - várhatóan 2012-ben jelenik meg, míg a széleskörű HTML5 támogatással rendelkező böngészők (FF5, Chrome10, Opera11, Safari6) nagyjából egy fél év múlva. Azaz az IE9 csak az IE8-hoz képest lesz fejlett, a többi böngészőhöz képest csak fapados, és megint - az IE6-hoz hasonlóan - külön kell majd a weboldalakat fejleszteni rá, mert egy rakás dolgot nem támogat.
  • sanyicks
    #23
    Egyáltalán nem hasonlít más céghez. Más cégek dokumentálnak, m$ minden "szabványában" csak arra megy hogy náluk menjnen, de mindenki másnak jól megnehezítsék, vagy lehetetlenné tegyék. Amikor nem így van akkor az van hogy nem tehetnek mást, mert nincsenek többségben, lásd php és jquery.
    Az office meg éppen a doc miatt van ilyen részesedésen mondom, mert nem lehet otthagyni a doc miatt. Éppen erről írtam hogy így éri el a magához láncolást az m$ a szabványtalan "szabványaival".
  • kalaposkan
    #22
    Nahát, Microsoft átment szociálisan érzékeny, humánus cégbe, akik felebaráti szeretettől vezérelve még önnön üzleti érdekeiket is beáldozzák azért, hogy böngészésünk biztonságosabb és kényelmesebb legyen Mielőtt a római pápához terjesztenénk fel szenttéavatásra Bill Gates-éket, megkérdezném csendben, hogy ennek a rendszernek nem véletlenül a Google és az ő hirdetési rendszere az elsődleges célpontja? Vagy ők más módszerrel gyűjtik az információkat a reklámokhoz? Én mondhatni laikus vagyok, valaki felvilágosíthatna...
  • BlackRose
    #21
    Nem volt akkor másik szabvány... vagyis ami volt az kb. annyi volt mintha most én kitalálnák egy szabványt... amikor 99% a részesedédeda piacon (sőt már a 80% is elég) akkor TE vagy a szabvány. A .doc esetében is ugyanez a helyzet, sőt még ma is mert az Office ha hiszed ha nem 94% piaci részesedést mondhat magáénak (kommerciális piac) és kb. 80% ha az ingyenes megoldásokat is figyelembe vesszük (és itt nem csak OpenOffice hanem pl. Google Docs is be van számítva).

    Egyébként amikor az MS nem uralja a piacot akkor minden más céghez hasonlóan ő is a nyitott szabványok szerint működik... nézzük csak meg az elmúlt időszakban amikor némelyik piacon már ez megtörtént, maga az IE9 gyönyörű pelda, de pl. a .php és többi Open Source megoldás támogatása is mint pl. a jQuery...

    Szóval a Microsoft is éppen olyen cég mint a többi, a körülményekhez alkalmazkodik, amikor 90%-ban uralja a piacot akkor értelmetlen a többiek (jelentéktelenek) által erőltetett szabványokkal foglalkozni, de ha nem uralod a piacot akkor nincs más választásod, akkor már meg kell beszélni a többiekkel is.

    Ezért is van az, hogy ilyen esetekben a Microsoft nem csak, hogy támogatja a szabványokat hanem általában aktívan hozzájárul azok fejlesztéséhez is.

    Ami a hibát illeti... igen is nagy hiba volt, ha másért nem is akkor azért mert maga a Microsoft szeretné a legjobban ha az IE6 megdöglene még akár úgy is, hogy helyét ne az IE9 vegye át vagy másik IE hanem valamelyik konkurens böngészó, hiszen úriási plusz költségbe kerül őgy fejleszteni nekik is, hogy IE6-on is működjön minden... nem beszélve a vele járó biztonsági problémákról és arról, is, hogy az alkalmazások sok esetben visszafogottan vannak fejlesztve, mert dolgozniuk kell IE6-on is, és akkor nem lehet a modern technológiák által nyújtott lehetőségeket 100%-ban kihasználni.
  • BlackRose
    #20
    Az ember és társadalom civilizáció nélkül nem nagyon képzelhető el, a civilizáció viszont napról napra öszetettebb világot jelent, két út van csak, az egyik ehhez alkalmazkodni és fejlődni, hogy a komplex környezetben életképesek maradjunk... a másik viszont a biztos kihalás.

    Persze van harmadik út is... de ezt nem tudom ma már elképzelni és remélem nem is lesz soha, ez pedig a civilizációnk visszavágása egy primitívabb pontra (ahol kisebb a komplexitás vagyis egyszerűbb problámák állnak előttünk), ilyen persze csak óriási tömegpusztításal érhető el... remélem ilyen nem lesz többé soha. A társadalom egyetlen útja az előre van, adaptálódás, fejlődés, ... a változásokat nem lehet megakadályozni, alkalmazkodni kell... és lehetőleg minnél előbb annál jobb. Az alkalmazkodás egy növekvű kömplexitású világban pedig a fejlődés... a "régi szép" időket el kell felejteni, mert az a múlt és ha jó volt ha nem, tőbbet vissza nem mehetünk oda ahol voltunk... kétszer nem lehet ugyanabba a folyóba lépni...

    Persze most ez off topic... térjünk vissza a böngészőkhez, OS-ekhez, IT-hez...
  • sanyicks
    #19
    nem volt óriási hiba, mert láthatóan 0 fejlesztéssel még mindig tartja magát az ie.

    Ugyan az mint az ofisznál. létrehoztak egy dokumentálatlan átláthatatlan gányolt formátumot, (doc) és akárhogy van más és az elég nem lehet váltani mert ezt a szar formátumot még az ms office sem mindig olvassa rendesen, nemhogy más...
    ms mindig ezt csinálja kitalál a meglévő mellé valami másik "szabványt" amit nem dokumentál, ezzel magához láncolva a usereket.
  • ppista
    #18
    Remélem lesz harmadik út is. Vagy sokadik.
  • ppista
    #17
    A hideg futkosott a hátamon amikor a kommentedet olvastam. Valahogy egészen más jövőt szeretnék megélni. Előbb-utóbb az emberiség is rá fog döbbeni, hogy nem ez a járható út, csak félek az már túl későn lesz. :(
  • BlackRose
    #16
    Az IE6 egy külön világ (mivel a Microsoft akkor 99%-ban uralta a böngészőpiacot a W3C nem igazán érdekelte és az akkor valójában jelentéktelen szabványokat figyelmen kívül hagyta). Ez akkor nem volt gond, de mivel óriási hibát követtek el és évekig nem fejlesztették a böngészőt, más böngészők jelentek meg amelyikek jobbak voltak és támogatták a szabványokat... Sok olyan főleg Intranet alkalmazás van amelyik IE6-ra lett fejlesztve és ha részben dolgozik is másik böngészőkben, nem 100% úgy ahogy kell... sok olyan cég van a világon amelynek a mai napig nem jutott eszébe, hogy modernizálja a rendszerét és ezért sok cégnél az IE6 a kötelező böngésző.

    Otthoni felhasználók valószínűleg nagyon kis százalékban használnak IE6-ost, azok a cégek a felhasználók amelyeknél megált az idő és az IT-t úgy kezelik mint egy szükséges rosszat és nem pedig mint valamit ami a fejlődés és növekedés motorja, azok a cégek amelyeknél az IT=költség és nem pedig invesztició... ezeknek a céggeknek a száma nagy, ezek miatt van a gazdasági válság (legalább 50%-ban) és ezek lesznek azok amelyikek vagy megváltoznak vagy bedöglenek a jövőben... harmadik út nem létezik.
  • BlackRose
    #15
    Az XP vállalati részesedése a következő 2-3 évben szinte biztos, hogy 20% alá fog apadni, az IE10 nem fog 2013 előtt érkezni ez szinte biztosra vehető... tehát semmi gond nincs azzal, hogy az IE9 sok IE6-ost leváltson. Ugyanakkor azok a cégek, amelyek még ilyen elavult rendszereket futtatnak választás elé kerültek már ma, a következő években pedig még jobban... és ez a választás az, hogy mennek vagy maradnak, modern IT rendszerek nélkül lehetetlen lesz túlélni a következő 5 évet, akinek ez nem világos, és aki nem fejleszt, ilyen irányban el fogja veszíteni pozícióját és jelentéktelené válik.

    Egy fantasztikus pillanatban élünk, olyan pillanatban, amikor egy eddig nem látott változáson megyünk keresztül, és még eddig a régi, foltozott rendszerek is működőképesek voltak, ez ma már napról-napra kevésbé igaz. A felhők, a mobil készülékek, az igazi automatizáció és az (meglévő) adatok sokkal jobb szinten történő felhasználása nélkül halálra van ítélve minden cég és minden kormányzati szerv. Ez nem hülye duma, ez most nem buzz-duma ez most az egyszer valóság. És persze azt sem kell elfelejteni, hogy azok az emberek, akik képesek igazán alkotni, értéket teremteni nem fognak olyan cégnél maradni, amelyik nem biztosítja a modern és versenyképes eszközöket... és ha az A emberek mennek a cégnek vége.

    Az IE9, Chrome, Firefox 4 (igen Chrome, mert szerintem 2013-ig IE és Chrome lesz a két nagy a Firefox esni fog méghozzá nagyot főleg a Chrome miatt) és a mobil böngészők fogják uralni a piacot, az IE6 2013-ig jelentéktelen százalékra fog csökkenni pont úgy, mint az XP is. Nem történik semmi sem két nap alatt, de 2-3 év és hihetetlen a változás, ha van valami, ami miatt érdemes váltani... és az elkövetkező években nem, hogy lesz valamiért érdemes váltani, hanem a megmaradás érdekében kötelező lesz a váltás.

    Ami pedig a működő rendszereket illeti... az persze relatív fogalom, működik sok minden, de az nem jelenti, hogy produktívan és versenyképesen használható, nem jelenti, hogy a jelenlegi problémákat hatékonyan meg képes oldani. Ilyen rendszer ma napról napra több és több van, a gazdasági válság nem csak a bankok és az állam miatt ért el bennünket, hanem többé-kevésbé azért is mert a jelenlegi (működő) IT-s rendszerek nem elég hatékonyak, hogy a megnövekedett komplexitású környezetben támogassák a döntéshozókat és a döntéseket végrehajtókat sem... a cégek ezt már többnyire felfedezték és sok esetben legalább már tervezik a nagy változásokat, de sokan már aktívan el is kezdték, mert idő nem sok van a dinamikus világban.
  • Armagedown
    #14
    mégis mi az ami a 6ossal megy de újabbakkal vagy más böngészővel nem ?
  • floatr
    #13
    A statcounter becslése szerint az általa használt felmérési körben 50% körüli az XP-k alterjedtsége a teljes desktop piacon. Ezekre nem fog készülni IE9, így nagyjából egyetlen IE6-felhasználó sem fogja leváltani a böngészőjét rá. Kár h a saját portfóliójukkal sincsen az ürge tisztában. Nice Try...
    Amúgy sok nagyvállalatnál még most is IE6 alapú a belső rendszer, sok sikert a meggyőzésükhöz, hogy költsenek már megint sokmilliót a migrációra -- egy működő rendszerről.
  • curse
    #12
    igy van, peldaul az NI webeseinek is az IE a fo szempont, mert abban nezik legtobben a cuccaikat.

    en peldaul meg mindig xp-t hasznalok egy 64 bites dualcore geppel. a win7-hez vennem kellene uj webkamerat, mert a 7 nem ismeri fel, uj nyomtatot ugyanezert, egyelore koszi nem :) viszont teny, hogy ha kijon minimum egy rc az ie9-bol, muszaj leszek hetezni (is), mert onnantol ie9-en is illik majd tesztelni az oldalakat :\
  • scarabeus86
    #11
    "Az ideális természetesen az lenne, ha az összes IE6-használó a 9-es verzióra váltana"
    FAIL, IE6 csak Xp-n van alapból, azzal meg állítólag nem lesz kompatibilis a végleges IE9. Akkor ezt hogy...?