3518

By Tyia


NEW WAVE 2.0


Újraindítva: 2016. 12. 01
Flag Counter

Különleges zenék, zenei különlegességek


a Föld minden pontjáról!



Kommersz Ede és a Család
  • Musachy
    #1240
    Ja, röhögtem is. A zenével még barátkozni kell.
  • mrmzsa
    #1239
    Azért Adam Ant nem hazudtolta meg magát most sem, esélyes a 2013-ban kiadott leghülyébb lemezcímére: Adam Ant is the Blueblack Hussar in Marrying the Gunner's Daughter
    Szabad fordításban: Hangyás Ádám a kék-fekete huszár feleségül veszi a lövész lányát. Bravo!
  • Musachy
    #1238
    O.K.
  • Tyia
    #1237
    Talk Talk is volt a másik topikban, de áthozhatom ide...kicsit felturbózva.
    Szerintem azt nem is én csináltam...
  • Musachy
    #1236
    Én nem vagyok egy sztorizós manus, inkább olvasós.
  • mrmzsa
    #1235
    Kíváncsian várom, ha van időd rá...
  • mrmzsa
    #1234
    Adam Ant story
  • Musachy
    #1233
    Ha már a "C.C." volt, akkor mondjuk legyen a "T.T." All you do to me is TALK TALK...
  • Tyia
    #1232
    Értem.

    Esetleg valami tipp, kivel foglalkozzunk részletesebben?
  • Musachy
    #1231
    Nincs mit hozzáfűzzek. A sikeresebb slágerek illetve a képen lévő album jutott el hozzám, maga a György srác némileg irritáló jelenség volt számomra.
  • Tyia
    #1230
    Ez nyílt rasszizmus...

    Tehát Culture Club?
  • Musachy
    #1229
    Nem, negro.
  • Tyia
    #1228
    Megégett?

  • Musachy
    #1227
    ...Catch? Van két fekete lemezem a hölgytől.
  • Tyia
    #1226
    C.C.?
  • Musachy
    #1225
    Ja!
  • Tyia
    #1224
    Biztos...

    Lehet, hogy nem is Depeche Mode-ról, hanem a Drogerie Markt-ról sztorizott.
  • Tyia
    #1223

    A nagy zenekar alapítás után rögtön összehoztak két teljesen visszhangtalan kislemezt. A "White Boy"-t és az "I'm Afraid Of Me"-t. Egyébként az első darab nem reménytelen.

    1982-ben került a boltokba a "Kissing To Be Clever" című LP.
    Az átütő sikert jelentő, mára már örökzöld "Do You Really Want To Hurt Me"-vel.
    Összességében az album elindította őket a "világsztárság" felé...
    A többi dal sem okozott döbbent csendet a hallgatók körében.
    A "Time", a Church Of The Poison Mind" és a I Tumble 4 Ya" mind hozzájárult a Boy George körül kialakuló hisztériához.

    Az 1983-as "Colour By Numbers" album csak fokozta az a "borzalmat", amit a Culture Club jelentett. Boy George - álom és rémálom.
    Az album zászlóshajója a "Karma Chameleon"

    1984-ben a romlás virágai el kezdtek nyiladozni.
    A "Waking Up With The House On Fire" lemez még termelt sikereket.
    Gondoljunk csak a "War Song"-ra.

    Boy George kábítószeres botrányai illetve a belső ellentétek nem igazán tettek jót a szebb napokat látott zenekarnak, a teljes szétesés előtt még kiadták a '80-as évek utolsó Culture Club sorlemezét: "From Luxury To Heartache". Csattanónak ezen is találunk világslágert: Move Away".

    A dal szuper a tagok viselkedése szánalmas.

    Szóló próbálkozások, menteni a menthetőt...nem sikerült.
    Mikey Craig és Jon Moss is felsült.

    Boy George a poklok pokla után (börtön, elvonó) 1987-ben sikeresen visszatért, a "Sold" című albummal....

    Magam részéről a csőd után nem nagyon foglalkoztam velük, de az 1990-es Jesus Loves You Project "Generation Of Love" című dala nekem is tetszett...

    Volt egy reunion kétezer-valahányban, a retró nevében...de ez már csak langyos leveske.

  • Tyia
    #1222

    ....de kezdjük a legelején.

    A Culture Club főalakja: Boy George.
    A gyerek 15 évesen kilépett a nagybetűs életbe, mert már akkor különcködött és az a brit iskola ahová méltóztatott tanulás címén bejárni, szélnek eresztette.
    Alkalmi munka, ruhatervezés és a smink művészet tanulása lett osztályrésze. Az utóbbi két tennivalójáról évekkel később mindannyian jól meggyőződhettünk.

    Egyszer csak egy Malcolm McLaren nevű úrral hozta össze a sors.
    Malcolm McLaren az underground Giorgio Moroder, a Sex Pistols szétesése után új játszótársakat keresett.
    1980-ban a Bow Wow Wow nevű post-punk/new wave zenekart "csinálta meg" és elsősorban, a tini Annabella Lwin hangjára épített, nem beszélve az afrikai törzsi zenék adta lehetőségekről. Elég jól kilógtak a sorból.
    Kérem szépen Boy George a Bow Wow Wow zenekarban énekelt egyszer-egyszer - amikor odaengedték....
    ...továbbállt a fiú.
    Sex Gang Children néven alapított zenekart.
    A Culture Club másik húzóembere Jon Moss már itt is szerepel.
    Jon Moss egyébként tapasztalt zenész, hiszem dobolt már a Clash-ben, a Damnedben és Adam Ant zenekarában is.

    Több tagcsere után a zenekar végül is a felvette a Culture Club nevet.
    1981-et írtunk ekkor....
  • Musachy
    #1221
    Én már ehhez nem is tudok szólni... Ezt jól elnézte a mester, de persze biztos direkt...
  • Tyia
    #1220
    Culture Club

    Szerintem (többed magammal) róluk a "Karma Chameleon" kapcsán hallottam először...
    Akkoriban még simán "lekultúrklubboztam" a neves zenészeket.

    Ahogy szerettem a dalt, pont úgy meg is utáltam...
    A "Karma Chameleon" lett a Culture Club "Too Shy"-a, hogy ezzel a sánta hasonlattal éljek.

    A "Do You Really Want To Hurt Me"-t később ismertem meg...talán azért mert '82-es kiadású, és bizonyára "lemeradtam" róla.
  • Tyia
    #1219
    Asszem a zenekarrajongó rivalizálások szele engem nem csapott meg.
    Én, mint a Kajagoogoo kedvelője (szerintem 1986-ra eléggé magamra maradtam)
    nem voltam "veszélyben".

  • Tyia
    #1218

    Jól értem?

    A 4 éves kisöccse volt Martin L. Gore-nak öltöztetve?

    "Fekete kefe haj, fekete mini bőrjakó, fekete lakkozott körmök :)"???

    (Mert ez tévedés volna....)
  • Zephyr Retiring
    #1217
    Én meg annyit, hogy akkoriban mi a depecsesek klubját gazdagítottuk :)
    Mi a kőbányai vörös csillagos parkban lógtunk állandóan. Suli után, előtt és néha helyett. Az egyik nagyobb ismerőünk egy nap kihozta a Martin Lee Gore-nak öltöztetett 4 éves kisöccsét :)
    Fekete kefe haj, fekete mini bőrjakó, fekete lakkozott körmök :)
    Olyan frankó kis nap volt.
    Még cigiztem. És énekeltük sorban a DM nótákat. A csillagfénybe együtt sosem mentünk ugyan, de a szalagavatóm is ott volt :P
  • Musachy
    #1216
    Én csak annyit, hogy a DD-t és a DM-ot is szerettem, mikor melyiket jobban.
  • mrmzsa
    #1215
    Már sok mindent elfelejtettem, de az biztos, hogy valamikor a 80's évek közepén 85-86 körül volt egy CC levelező klub, az IM újságban a "Barátokat keresünk" rovatban írt egy lány, hogy szervezné, voltak minden honnan tagjai az országból. Cserélgettünk posztereket, most akadt rá rengeteg poszterre, riportra, stb. A lényeg, hogy a találkozások a Csillagfény discoban voltak, azon a hétvégén amikor Duran hét volt. (a másik héten volt a DM, és egyéb synthi előadók)A Duranosok jóban voltak a CC-kel, és a FGTH is, viszont utálták a DM-ot, és a soft Cell-t. Én mindkettőt szerettem, és fanatikus már akkor sem voltam túlzottan, voltak mindkét táborból barátaim, de a Duran-osokat jobban szerettem.
    Szóval sok minden történt akkor ott, de már sok mindenre nem emlékszem.
    Valaki erről valamit?
  • Tyia
    #1214
    C.C. nem is tudom...

    ...talán a "War Song"...de majd elmerülünk a témában a jövő héten...

    Lesz "nemulass" Geogie fiú.
  • Tyia
    #1213
    Én (is) voltam.

    Gyakorlatilag nálam a "Murderess" című daluk a Nr. 2...a képzeletbeli rangsoromon(-ban).
    Az egy brutál jó nóta...szerintem.


    P. S. More: Duran Duran theme
  • Musachy
    #1212
    Mintha valaki itt emlegette volna, hogy egyik kedvence a Power Station. Én is szeretem:

  • mrmzsa
    #1211
    Kicsit OFF:
    Írtam már, hogy eladnám használt másolt VHS kazetta gyűjteményemet?
    Főleg hangrámondásos klasszikus filmek a 80’s évekből, és zenék, klipek, koncertek a 80’s, és a 90’s évek magyar és külföldi pop, rock, rap, New wave, alter előadói. CSAK EGYBEN! A new Wave, rock zenei kazetták:
    Pl: Culture Club, Echo & the Bunnymen, Marc Almond live, Eurithmics, Erasure, Curiosity killed the cat, Depeche Mode, The Cure Staring at thesea the images, Echo & the bunnymen Pictures on my wall, Prince & the revolution live, Jimmy Page-Robert Plant No Quarter, Nirvana Live, Unplugged, Kézi Chopin koncert, Ákos koncert (1994, 1995), Ákos klipek, Faith no More Video Croissant, Ákos Beavatás 97.05.24 BS, LGT sztori 1-2, Korál koncert 1997 Kisstadion, Faith No More koncert, LGT koncert 199.06.27 Hősök tere, Ákos Ikon koncert 1998 11.14 BS, The Doors Oliver Stone film, Beatrice koncert 1992.10.10 BS, Beatrice koncert 90.10.20, Korál koncert 91.08.31, 91.11.23, Beatrice koncert 88.05.01, Metro koncert 92.03.21, The Doors No one here gets out alive, are open, Ternce Trent Darby live 1987, stb.
    + rengetek videoklip kazettán
    Ha valakit érdekel nagyon baráti árra gondoltam.
  • mrmzsa
    #1210
    Ez van meg nekem is.
    A Carma, és a Do you really volt a két legnagyobb "sláger", de a CC esetében is igaz, hogy írtak ennél sokkal jobb dalokat is.
    Az első BG albumom is meg volt (Sold), de nem tudom hová tűnt. Sőt volt Yazzo is, azt sem találom. És vannak színes (nem fekete) Depeche Mode bakelit lemezeim is. Azok meg vannak.
  • Musachy
    #1209
    Egy pillanatra visszacsatolok Falcohoz, ez is most keveredett elő:

  • Zephyr Retiring
    #1208
    Ámen :)
  • Musachy
    #1207
    Most szedtem elő ezt is sok másikkal, de nem volt igazán a kedvencem sosem Boy George és csapata. Bár a Karma Chameleon hallgatott volt nálam a maga idejében. Majd egyszer ezt is felrakom a játszóra.
  • Zephyr Retiring
    #1206
    Hallgatni is szoktad? :)
  • Tyia
    #1205
    Na, pont azt terveztem, hogy a C.C.-ot kéne elemezgetni.

    Ők is iskolapéldái a "bombasztárság" és a "rémesnagybukás" közti szintkülönbség nagy, gyors megtételének.

    Érdekes zenekar...
  • Tyia
    #1204
    B-52's
    bocsi
  • Tyia
    #1203
    Az a baj, hogy Bowie-t nem könnyen viselem...én...én próbáltam...többször is...

    Let's Dance és a This is Not America még megettem...

    A Tin Machine-t meg marhára nem.
  • Tyia
    #1202
    B' 52???

    Lifelines...hát...most reménytelennek látom...
  • Musachy
    #1201
    Culture Club nekem is van egy lemezen: