3518

By Tyia


NEW WAVE 2.0


Újraindítva: 2016. 12. 01
Flag Counter

Különleges zenék, zenei különlegességek


a Föld minden pontjáról!



Kommersz Ede és a Család
  • Tyia
    #1280
    NINA HAGEN


    Emlékszem, egyszer a Zenebutikban mutattak egy Nina Hagen klipet. Akkoriban nem láttam még fényképről sem (real)Nena-t.
    Teljesen megijedtem. Az a borzalom amit Nina Hagen előadott nem nagyon hasonlított a másik énekesnőre...kicsit össze is zavarodtam akkor...aztán kitisztult a kép.
    (Talán) a sokkoló élmény hatására én Nina Hagennel azóta sem barátkoztam meg. Tulajdonképpen nem került a látómezőmbe...Most is csak Zef kedvéért néztem utána.

    Berlin keletebbik részén bírt megszületni Catharina Hagen néven. Anyukája színésznő, Eva Maria Hagen névre hallgat.

    Azt írják róla, hogy Udo Lindenberg és a Kraftwerk mellett a legnagyobb tehetség a német rock zenében.

    Pályafutását 17 évesek kezdte. Blues számokat adott elő, leginkább Janis Joplintól...mindezt Lengyelországban.
    19 évesen az Automobil nevű bandával nyomult.
    Majd irány Anglia. 1976-ot írunk!!!
    Jól magába szívta az éledő punk "illatát".
    Egyenes út vezetett egy újabb zenekar megalapításához: Locomotive Kreuzberg, majd 1977-től Nina Hagen Band...
    A kísérőzenészeket később Spliff néven a nagyvilág is megismerte...miután Hagen kisasszony volt szíves őket kirúgni egy nagy sikerű album után.
    Hollandiában adta ki második korongját, aztán kis kirándulás Amerikába, ahol angol nyelvű album készült.

    Neki is jutott sztárproducer: Goirgio Moroder személyében...Köszönhet neki egy állítólag bombasztikus lemezt és egy sikerdalt: "Zarah"
    Nina Hagen sajátosan kombinálta a népdalt és a punkzenét.
    Ő aztán nem nagyon énekelt kék égről, zöld fűről...talán másmilyenről igen :)
    1987-ben férjhez ment...egy taknyos punkzenészhez.

    Azért az új időknek új szelei valamennyire őt is meglibbentették: 1992-ben Adamsi új albumán hallható.
  • Tyia
    #1279
    Laár András és Bornai Tibor 1973!-tól több zenekarban is játszott.
    1975 körül a Küllőrojt és az Almárium tagjai voltak, 1979-ben a Kentaur nevű zenekarban nyomták.
    Laár András a Pantha Rhei-ben is énekelt egy album
    erejéig. (mint később kiderült ez volt az egyetlen)

    1981 februárjában alakult a KFT. Az 1981 évi nyári pop- és táncdalfesztiválon lettek országosan ismertek: "Bábu vagy".
  • Tyia
    #1278
    Moziklip...hmmm.

    Láttam...talán kétszer...asszem Laár és Kentaur miatt érdekelt.
  • Zephyr Retiring
    #1277
    Köszi az aggódást :)
    Mivel alapvetően a zenék érdekelnek belőle, történetileg és filmügyileg nem fogom túlértékelni.
    Nem pont new wave, de a Hobó/Bill film (Kopaszkutya) is nagyon bejött, pedig mint tudjuk a többi albumuk és zenestílusuk azért elüt egy kissé :)
    Másnak talán, de nekem a rock nem egyenlő a blues-zal.
    A Moziklip "szereplőgárdát" megkuksiztam.
    Őket is szeretem. Ergó: nagy csalódás csak nem lesz.
    Bár...
    Nem tudom ki látta itt: volt régebben egy zenés film. Nem mindenkire emlékszem a gárdából, de azt tudom, Limahl és Falco tutira benne volt. Valami diszkós gyerek és a csaja volt a lényeg a sztárok meg csak úgy szerepeltek benne bónuszként. Német film volt. Címet nem tudok, film egy ratyi volt, de a zenéket imádtam :)
  • uv
    #1276
    lehet, hogy csalódni fogsz, ha megnézed. az egyetlen érdeme talán az volt a filmnek, hogy olyan zenekarok/zenészek is helyet kaptak benne akiknek akkoriban nem volt szélesebb fóruma (Sziámi, Kentaur). akkoriban persze nagy szó volt az ilyesmi, de manapság már kicsit (nem kicsit) porosnak tűnik. és sajnos az egész inkább a Tímár képi agymenés zenére, semmint videoklip. a Sziámi 100 bolhájától már akkor is gutaütést kaptam, érdekes módon a Mi már leszoktunk róla meg nagyon ott van.
    a Láár egyébként két klippel is szerepel benne: Szerda királynő (vagy mi a címe), meg a Kacsamajom.
  • Zephyr Retiring
    #1275
    De jó, hogy említetted őt.
    Szerepelt az 1987-es Moziklipben, amit már vagy 1000 éve készülök megtekinteni :)
    Olvastam egyszer, hogy a Küllőrojt zenekarban kezdte a pályafutását '975-ben.
    Róluk/tőlük infó vagy demófelvétel esetleg elérhető valahol?
    Kiwi lennék a KFT-t megelőző időkre is ..
  • Musachy
    #1274
    "Hallga csak! / Nem a beléndek lehű éj küldi ránk lomha pillangó képében iszonyú mérgű ostorát? / Vagy a szél mint egy rosdás vastövis tépi sebesre a levegő sápadt vásznait? / Esetleg kékellő lábnyomom e földi porban, / Messzecsörgedező patakként fürdet juharfa képében megbúvó éjjeli árnyak süvöltő jajszavát? / Vagy ez csak a forró víz visszatérő vezeték a fűtési ellenáramú vezetékhez.” A másik kedvencem: „Egy lány fülébe súgok / szerelmeset, szépet. /Azt, hogy a szerelem / idebenn úgy éget. / Lágyan fuvalmazó / szellő száll az éjben / - vastag fülzsírcsatak / van a lány fülében." (...írta Laár András verse...)
  • Zephyr Retiring
    #1273
    A túrót! Ez csak a vihar előtti csend :)
    Hallgasd csak...
  • Musachy
    #1272
    Fagyos a hangulat (nem csak itt, hanem a többi topikban is).
  • Zephyr Retiring
    #1271
    Az sem rossz.
    Bár ezeknek inkább érzelmi jelentőségük van, mintsem egyéb..
  • Musachy
    #1270
    Továbbá kedvencem a Delta zenéje is...
  • Zephyr Retiring
    #1269
    Döbbentünk :D
    Nem rossz mi? Nekem a Panoráma és a Parabola főcímzenéi is bejönnek :)
    De igazából majd akkor fogok ledöbbenni, ha valaki megszerzi Presszer Picitől a Malév főcímzenéjét veszteségmentesen :D
  • Zephyr Retiring
    #1268
    Le vagyok nyűgözve az induitív megnyilvánulásodtól.
    Tudtam én, hogy vannak még rajtam kívül is géniuszok az sg-n :P
  • Tyia
    #1267
    Most döbbentek!

    Vangelis - Opera Sauvage című 1979-es albumát "szereztem be"...

    Tudjátok ezen van A Hét főcímzenéje is, ami így, ebben a formában nem teljesen helyes...
  • Tyia
    #1266
    Lekommunikálhatjuk úgy is, hogy Musachy kolléga által szemrevételezés céljából megjelenített képanyaghoz tartozó hangszerek nyomán gerjesztett,
    audió-élvezetekre is alkalmas produktum, a '70-'80-as évek fordulóján oly népszerű zenei műfaj: a New Wave és a Punk közös halmaz egyik fontos tényezője.

    dióhéjban...
  • Tyia
    #1265
    Vastagon New Wave.

    1981-es a korong (eredetileg).
    Az első szólóalbuma, mintegy előszele volt a Blondie feloszlásának...

    Sajnos Deborah Harry sem gyarapítja kedvenceim nem éppen népes táborát...a Blondie sem.
  • Tyia
    #1264
    Elnézem.
  • Tyia
    #1263
    Avagy...
  • Zephyr Retiring
    #1262
    Akkó mondhassjuk nyúvévnek isakár :)
  • Musachy
    #1261
    De.
  • Zephyr Retiring
    #1260
    Nem ő nyomta a Blondie-ban?
    Mintha..
  • Musachy
    #1259
    Ma meghallgattam ezt a Debbie Harry albumot, asszem new wave (de mint tudjuk én nem vagyok jó az ilyen stílus meghatározásokban...)



  • Zephyr Retiring
    #1258
    Azaz mi magunk :D
  • Zephyr Retiring
    #1257
    Nos, és ha meg én emlékszem jól,
    azért néha nap egy kis magyar zene is belefér :)
    Még ha nem is pont new wave...
    de az elmúlt ünnepnap miatt elnézheted nekem :P
  • Musachy
    #1256
    Avagy éljenek a sumérok...
  • Tyia
    #1255
    Az "István a király" idézet, úgy hasonul a fekete hajú Martin L. Gore-hoz, mint a háremőrhöz a többszörös orgazmus....persze csak akkor ha én emlékszem jól....:)
  • Tyia
    #1254
    Asszem a "végre" kimaradt...
  • Tyia
    #1253
    Itt részletesebben igyekszem bemutatni a hölgyet.

    Nem emlékszem a dalra...
  • Tyia
    #1252
    Jáu ván, no...lóura komám.

    viva la summer.
  • Tyia
    #1251
    Én nem szoktam...de ami sok az sokk :)

    go to music
  • Zephyr Retiring
    #1250
    " Jaj, de unom a politikát,
    Inkább engem törődne és csinálnánk egy kis babát!.." :P
  • Musachy
    #1249
    Volt egy száma, ami kifejezetten tetszik. A másik topikban be is volt idézve, ha jól emlékszem.
  • Zephyr Retiring
    #1248
    Köszönöm :)
    Akkó..
    Tyia: viva la gyia :D
  • Musachy
    #1247
    Ej, bejött megint a politika...
  • Tyia
    #1246
    Nina Hagennel fogom folytatni....Zef megtisztelő érdeklődésének hatására...

    ...majd Talk Talk...
  • Tyia
    #1245
    A komcsiknak tüntetniük kellett volna a havazás ellen...

    Rémes mi megy a ballib-retek médiában...
  • Tyia
    #1244
    Szép estét!

    Az elmúlt napok eseményeinek hatására, arra a megállapításra jutottam, hogy az időjárás bizonyára fideszes....

  • Zephyr Retiring
    #1243
    Mit nem lehet ezen érteni ? :)
    Igaz a "dark blue" azaz sötétkék huszár jobban hangzott volna..sőt...
    A "Hangyás Ádám a sötétkék huszár lemeszeli a lövész(parancsnok) lányát" még jobb lett volna :D
  • Tyia
    #1242
    A másikban én követtem el. Nem tetszik. Újra írom...a héten...valamikor.





  • Tyia
    #1241
    Most komolyan viccelődik, vagy viccesen komolykodik?