44
  • slickboy
    #44
    Nem kell óemgézni meg lollerezni, nem grafikai stúdióban dolgozom, nem művészeti kiállításra vagy filmplakátnak szánt poszterek készültek, amúgy meg nagyon kényelmesen és jól lehet alkotni akár poszterméretben is Powerpointban. Coreldraw, Illustrator általában nem akad minden gépen, míg Powerpoint nagy valószínűséggel igen, és egyszerűbb is kezelni, még egyszer hangsúlyozom, nem komoly grafikai munkára használtuk. Ha úgy tetszik casual volt a dolog. A problémák akkor jöttek, amikor szerettük volna kinyomtatni, mert akkor háromféle gépen négyféleképpen festett a mű megnyitás után. PDF-be meg véletlenül sem exportált jól.
    Szóval nem a grafikai képességeit kritizáltam Office-nak ha feltűnt volna, hanem hogy erősen inkompatibilis saját magával is akár, nyomtatásnál vagy különböző formátumokba exportálásnál vannak hiányosságok. Nagyeszűek...
  • 37BYKF
    #43
    [HUN]FaTaL, Kheller: lehet a bemutatókészítőt használni poszterhez, ahol egy nagy dia a vászon. Sokan csinálják (bár szvsz inkább inkscape, vagy Rajz)

    Sőt, ha jól tudod használni, komoly kiadványszerkesztő is egyben:

    http://www.openoffice.hu/2010/04/kiadvanykeszites-openoffice-org-gal-0-2/

    http://www.openoffice.hu/2010/05/magyar-linux-libertine-graphite-betuk/

    http://numbertext.org/writer/kiadvanykeszites.pdf

    és sok angol... http://www.taming-openoffice-org.com/newsite/?p=1309
  • 37BYKF
    #42
    Kheller: kérlek add meg a hibajegy számát, megpróbálok utánanézni, hogy mi történt. köszi!

    slickboy: Ha nyomdába viszed, akkor a legjobb a PDF, igaz abból is nagyon sok van (pl. betűk beágyazva v. sem, komplett "archiv" X-PDF stb.) A legjobb, ha exportálod PDF-be (a LibreOffice tud ilyet).
    Egyébként több magyar nyomdáról tudok, ahol használnak Open/LibreOffice-t a magyar nyelvi eszközök miatt, melyek tényszerűen jobbak mint az MS Office (vizsgálati tanulmány alapján). Az előkészítés során biztosan.
  • Kheller
    #41
    poszetert powerpointban szerkeszteni és még az office a hülye, a nap öngólja
  • [HUN]FaTaL
    #40
    És arra is van kitalálva. Nyomdába powerpoint, lol. Prezentáció készítő, nem poszterhez való omg.
  • slickboy
    #39
    Hmm, Office 2007-et használok, de az is tud érdekes dolgokat. Powerpointban 90x120cm-es (posztert csináltunk) diát képtelen normálisan megnyitni egy másik gépen. Magyar Officeban készült, angol verzióban már elcsúszik minden, 2003-as Officeban szintén, ezen nem segít ha ppt-re konvertálom és nem a 2003as konvertálja pptx-et. 2007-es ekkora méretet képtelen PDF-re konvertálni. Lefagy, üres oldalt konvertál kisebben, vagy a színátmenetes hátteret sávosra húzza, esetleg egy fekete sarok lesz a kép valamely sarkán.
    Nyomdában fogták a fejüket, hogy jajaj Office, ők Office fájlt még véletlenül sem engednek arra a gépre ahonnan nyomtatnak, kizárólag pdf, jpeg, ilyesmi.
    Szóval Office irodai bohóckodásra meg prezikék gyártására alkalmas, másra nem.
    Tanultam az esetből, nyomdai kimenetre szánt dolgok--->Coreldraw, Illustrator, Photoshop, PDF.
    Sajnos az OO sem különb ahogy olvasom, némi tapasztalatom is van vele.
  • Kheller
    #38
    mint azt szintén leirtam, ez egy BEJELENTETT hiba! Decemberben lett bejelentve még a béták idején. Leszarták, kiadták a véglegest egy ekkora hibával, a hibalistáján pedig most is ottvan ez a hiba, mint ismert, nyitott hiba. (további 600 másik hasonlóval)
  • Kheller
    #37
    Nincs benne semmi érdekes, irtam is, hogy ez a hiba csak windows-on jön elő. De a linuxos verzióban is akad párszáz ismert bug, nem ezen múlik a dolog. (arról nem is beszélve, hogy az se jelentene túl sokat, ha egy 1%-os piaci részesedésű oprendszeren tudna csak normálisan működni, de ott sem tud)
  • 37BYKF
    #36
    carville, Kheller: kérlek jelentsétek be az általatok talált gondokat a freedesktop -> LibreOffice hibakezelőben bugs.freedesktop.org//enter_bug.cgi

    De ha nem akarjátok közvetlenül, akkor a magyar csapat a libreoffice.hu oldalon biztosan segít a hibabejelentésben. Ha nem mondjátok meg, hogy min dolgozzanak, akkor mások problémáival fognak foglalkozni. Esetleg a templates, fejléces logós doksikból adjatok példát, vagy hasonlót. A problémás fájlok kezelését másként nehéz kijavítani...

    mas: Tetsuo: sok NAGY cég fizeti a mérnökök munkáját, most is mind közvetlenül, mind közvetetten (RH, Canonical, Google, Intel, Dell stb.) és vannak kisebb, de itthoni vállalkozások is.
  • GABOR16
    #35
    Ez érdekes... nekem a Libre gond nélkül megnyitja és végigpörgetve.. (hosszú egy valami) se fagy ki.. (vannak részek ahol belassul, de ott vagy valami táblázat van elég fura szerkesztésben, vagy SVG típusú kép van benne aminek a feldolgozása processzoridőt igényel..

    Mondjuk annyit hozzáteszek, hogy a linuxos verzióját használom a librenek.. a windowosról hallottam, hogy több probléma is lehet vele (de én nem azt használom így arról nem tudok nyilatkozni tapasztalattal)..

    Egyébként a magyar fejlesztők mind kiszálltak az OO.o mögül (és áttértek a libre fejlesztéséhez), így a jövőben elképzelhető, hogy nem lesz belőle magyar nyelvű verzió.
  • Garrett27
    #34
    Elég egyértelműen fogalmaztál és igazad van. Ahogy várható volt, kiragadtak egy-két szót és azon lovagolnak. És még te vagy a hibás, mert "kötekedsz"...
  • caprocorno
    #33
    Ez most csak kötekedés, érzem én:) Persze beadhatsz bármit pdf-ben is, még menő csávónak is néznek majd a hivatalban, és persze jó is az úgy, ha olyasmit adsz be mint egy önéletrajz, amin a hivatalnak nem kell már változtatni. De ha egy teljesítésigazolást adsz be, vagy bármi olyan iratot, amin esetleg ott még korrigálnak, és úgy nyomtatják, ne adj isten küldik tovább egy kolleginának, akkor a pdf-et feldughatja magának, mert valószínűleg nincs a gépére telepítve Acrobat, max egy PDFCreator, de az is csak elvétve. Azt meg egy szóval sem mondtam, hogy txt-t használnak, ez már a te túlzásod, én arról beszéltem, hogy doc-ot használnak. Kisfloppy? Igen, képzeld azt használják. És miért? Mert pl a kincstártól kisfloppyn kapják a frissítéseket. Látszik, hogy nem sok közöd van az államigazgatáshoz, csak szeretsz kötekedni
  • Balumann
    #32
    Tökéletes egy szoftver valószínűleg soha az életben nem lesz, pláne addig, amíg megszámlálhatatlan mennyiségű hardvernek és szoftverkörnyezetnek kell megfelelni. Normális esetben a 97 -es office is teljesen megfelelően működött, és igenis sokat fejlődött, pláne a 2007 -es verzióig, ami a rengeteg használat mellett teljesen stabilan, könnyen kezelhetően nyújt sokféle szolgáltatást. A fanozást be lehet fejezni, egyáltalán nem vagyok fan (pláne nem microsoft), de a tények akkor is tények.

    "gratula a fantasztikus oktatáshoz hogy excelezgetni kell. Gyanítom az illető azért adta fel, mert az offiszos függvényneveket mondták, esetleg magyarított függvényneveket (ami egyébként a világ egyik legnagyobb marhasága)."

    Mivel a kurzus előadóteremben történt és laptopokon dolgoztunk (rendszergazda képzésen nem okozott problémát szerencsére), volt mindenféle verzió 97, 2007, 2010 angol és magyar verzió is (én 2007 -es angolt használtam), mindig mondta az angol megfelelőit is, úgy is írtuk fel. Nekem mind1, hogy te minek tulajdonítod, hogy végüli miért adta fel.

    "A felhasználandó területek 99%-ban megfelel mint írtam, csak el kéne kicsit vonatkoztatni a kattintási helyek koordinátáitól, és olvasni gondolkozni :)"

    Pláne azoknak, akik szerencsére 2 éve elkerülhetik az officeokat.

  • sanyicks
    #31
    Az officek (bármelyik) és a produktív munka két nem összegyeztethető dolog. Produktív munka, pl programozás, rendszergazdizás, az office-ban bullshit pötyögés a mánáger úrnak színesbe szagosba nem az :)
    Mert tudod a lényeges infora a wordpad is elég.
  • sanyicks
    #30
    milyen hivatalos helyen? állami szektorban txt-t használnak kisfloppy-n :D (vagy semmit, mert fiktív tanácsadás) máshol meg jó a pdf... Én pl pdf-ben adogattam be mindig... Forráskódokat is újabban a generálóprogramok html-re generálják.

    De nézzük máshogy. Van néhány "fantasztikus" formátum az m$-től, amit rajta kívül az égadta világon semmi sem képes rendesen olvasni, nem csak az oo, hanem semmi más program. És van ezeknek a más programoknak is saját formátuma, amit minden tud olvasni, akkor ki a hülye? Nyilván mindenki hülye csak az m$, és az ő doc-ja meg xls-e helikopter :D
  • sanyicks
    #29
    A rendszer hibája akkor megint csak egy m$ szoftverhez lyukadunk ki :d de nem nem az volt a hibás kivételes.

    Erős kompatibilitási problémákat nem álmodtam, hanem millióan tapasztalták. Nem 2010-el, régebbivel (de teljesen mindegy, a fanok szerint akkor is tökéletes volt az a verzió is :D).

    "Gazdaság 2 -n szinte végig Excel függvények használatát tanultuk, volt egy aki linux miatt openoffice-al próbálta követni az órákat, de hamar feladta... :D"

    gratula a fantasztikus oktatáshoz hogy excelezgetni kell. Gyanítom az illető azért adta fel, mert az offiszos függvényneveket mondták, esetleg magyarított függvényneveket (ami egyébként a világ egyik legnagyobb marhasága).

    A felhasználandó területek 99%-ban megfelel mint írtam, csak el kéne kicsit vonatkoztatni a kattintási helyek koordinátáitól, és olvasni gondolkozni :)
    Tudom átlagusernek nehéz a gondolkodás, és az olvasás, pedig hasznos dolog, mert akkor nem akad el az ember azon ha a felületen 5 pixellel odébbraktak valamit, vagy átszínezték, akár adott szoftvervonalon belül, verzióváltással.
    Bizony emlékszünk még a "szaaaarrribbbon mi a faszé változtatták nem találok semmit" meg felháborodásra, pedig az egy szoftvervonalon belül volt :)

    2 év alatt sem változik meg annyira az office, és mint mondtam akkor a 2 évvel ezelőtti offisz is tökéletes volt a fanok szerint :) akkor mégsem volt?
  • Vorpal
    #28
    Ezt a hatalmas TROLL-ságot már magad sem hiszed el. ;DDD

    De értékeljük, köszi ;DD

    Na akkor ide tenném, hogy ma egy Office komoly 10 rugó környékén van (húdesok) és ha dolgoznál olyan helyen, ahol szükség van produktivitásra (vagy bárhol dolgoznál), akkor biza megértenéd mi a két Office közt a különbség.
  • Kheller
    #27
    stabil, átgondolt OO? LOL
  • Balumann
    #26
    Csak irónikusan mondod, vagy te sem használtál életedben Microsoft Office-t? Bárcsak igazad lenne, de sajnos nagyon nincs.
  • 5c0rp330n
    #25
    attol h fizetos es ennek ellenere nincs feleolyan jo/stabil/atgondolt/kompatibilis mint az ingyenes OOo.
  • Balumann
    #24
    Mitől lenne szar?
  • miszterjoe
    #23
    Én inkább arra leszek kíváncsi, hogy milyen ütemben fog az OOo tovább fejlődni. Érdekes lesz látni, hogy így 1 pontból kiindulva, mi lesz a 2 office csomag sorsa.
  • 5c0rp330n
    #22
    az ms office egy kalap szar, nem ertesz hozza.
  • Kheller
    #21
    Ja, hogy két éve office-t se láttál, de azért osztod az észt, nagyon meggyőző...

    Én mindkettőt használom (legalábbis tesztelem) és látom milyen rettenetes gány állapotban van az open- és libreoffice, mint a lenti példa is mutatja. De elég csak felmenni a bugreport oldalára, több mint 600, azaz HATSZÁZ nyitott bug van jelentve libreoffice-ra.

    Az meg, hogy szerinted leszarják a doc formátumot szintén tág látókörre vall, pármilliárd doc azért még keringhet a világban és vinyókon. (és persze ők nem ennyire hülyék, hatalmas betűkkel hirdetik, hogy kompatibilis az összes ms office formátummal, kár, hogy hazudnak)
  • Lowosan
    #20
    OO.o 3.3 kijött, kíváncsi vagyok mik lesznek róla a vélemények
  • Balumann
    #19
    Gyanítom hogy az az összeomlás is inkább a rendszer hibája volt, mint az Officé, de office állandóan ment, szinte mindent vissza tud állítani még áramszünet esetén is, ami ha jól tudom sajnos kevésbé jellemző az openoffice-ra.

    Az erős kompatibilitási problémákat meg hol álmodtad? A 2010 -es office is gond nélkül meg tud nyitni akár 97 -es dokumentumokat tökéletesen, visszafele meg úgy működik, hogy mentésnél választhatod ki, hogy régebbi kompatibilitással mentse, és ha olyan van benne, amit a korábbiak nem tudnak így megjeleníteni, arra figyelmeztetést is kapsz, és látod is hogyan fog kinézni.

    Eleve nem értem, ha már 2 éve szerencsésen elkerülhetsz mindenféle officet akkor miért kell hülyeségeket írkálni?

    Rengeteget használok én és szüleim is Microsoft Office-t, 900HA netbookomon suliban, anyám gépen (amiben ráadásul 512MB ram van csak), asztali gépemen is. Sőt, Ubuntun Wine -al is futtatom (netbookomon, suliban jegyzeteltem már úgy is), úgy is perfektül működik, bármiféle fagyás vagy összeomlás nélkül. Suliba rendszeresen kell használnunk.

    Gazdaság 2 -n szinte végig Excel függvények használatát tanultuk, volt egy aki linux miatt openoffice-al próbálta követni az órákat, de hamar feladta... :D

    Én nem szidom az ingyenes officeokat, nagyon jó hogy vannak és fejlődnek, bizonyos egyszerűbb, magáncélokra valószínűleg meg is felelnek, de messze van attól, hogy megfelelő alternatívát nyújtson több területen.
  • caprocorno
    #18
    Ez mind szép és jó, de nem szarhatod le, mikor minden hivatalos helyen doc-ot használnak. Otthon persze mindenki abban nyomja amiben szimpi neki, de ha írsz egy beadványt, és nem doc-ba küldöd be, nem fogja a titkárnő konvergálgatni, hanem annyit mond, hogy nem lehet megnyitni, és kész.
  • sanyicks
    #17
    hát én valahogy nem 10 éve tapasztaltam azt az összeomlást, hanem inkább 2 éve. Azóta szerencsére messze elkerülhetek mindenféle ofiszt.

    Az a más program meg kőkemény 1 db program (annak sem mindegyik verziója), és véletlenül pont attól a cégtől ami összegányolta ezt a "szabványt".

    Halkan megjegyzem, a doccal ms officeon belül is verziónként erős kompatibilitási problémák vannak egyébként ;) Lehet hogy a libreoffice fejlesztők már konkrétan leszarják ezt a gányolt gagyi formátumot (doc), hiszen már úgy is van docx meg mások, arra át lehet konvertálni (bár gondolom ott megint bejön az m$ office-n belüli kompatibilitási probléma :D).
  • Kheller
    #16
    Kár, hogy az office-ra az ilyen összeomlás 10 éve volt jellemző, az open és libre office-ra meg most.

    Egyébként gratulálok, jól megvédted a programot, majd mentegetnek a hülye userek, ha csak úgy "ész nélkül" meg akarnak nyitni mindenféle, más programon tökéletesen működő dokumentumokat. Sanyicks jól megmondja majd nekik a tutit :)

    A word "halandzsazselvével" kapcsolatban azért halkan megjegyzem, hogy ugyanezt a file-t régebbi openoffice-ok még meg tudták nyitni, bár kicsit bugosan, ahogy szokták, de legalább nem omlottak össze.
  • sanyicks
    #15
    Tudod mi ez ellen a védekezés? A mentés! Ezt megtanították mindenkinek az m$ office only időkben, mert hozzátartozott hogy néha néha összeomlott, megnyitás sem kellett hozzá :D
  • sanyicks
    #14
    Olyan hogy szabályos word fájl nincsen(csak gányolt, annyira szabványos mintha én kitalálnék most egy halandzsanyelvet), főleg nem a régi doc féle...
  • Ersiman
    #13
    Ne legyél már ennyire szemellenzős! Ha egy program egy adott feladat elvégzésére nem megfelelő, akkor hiába ingyenes! Nem is azt kifogásolta senki. Ráadásul itt pont azok szólnak hozzá, akik használni szeretnék.
  • FoodLFG
    #12
    Szóval akkor most már végre van egy OpenOffice-uk más néven. Cool!
    Kár, hogy ettől még nem fogok váltani.
  • Kheller
    #11
    Nyugodj bele a szabványositott formátumokkal is van elég baja.
    Egyébként meg teljesen mindegy, hogy milyen formátum, el nem szállhat az egész, gondold már végig, dolgozol 10 dokumentumban egyszerre, kettőt kattintasz egy, egyébként hibátlan, de számára nem nativ formátumú filon, erre elszáll mindened? Mindez dokumentálva, reprodukálhatóan? Ugyan már. Otthon el lehet vele bohóckodni, de komoly munkára épeszű ember nem használ ilyen gányt. De verheted a melled, hogy ingyenes...
  • caprocorno
    #10
    Most nézem, hogy egy csomó nyelven meg van már a végleges 3.3 OpenOffice, de sajnos Magyarul még nincs. Remélem hamarosan megjön a Magyar is.
  • caprocorno
    #9
    Köszi, hogy leírtátok ezeket, akkor hagyom is a francba, úgy is nem sokára jön az OO 3.3 :) Köszi mégegyszer!
  • mumpic
    #8
    a word formátumai közel sincsenek a szabványoshoz, plusz ez egy ingyenesen fejlesztett szoftver, rinyálásnak nincs helye
  • Tetsuo
    #7
    Es a Libre mitol mukodik? Az ok, hogy nincs megkotottseg, de ki fizeti a mernokok munkajat? Hosszutavon, ha sikeres lesz a Libre, akkor onallo cegge alakul, profitszerzes celbol, vagy nem?
  • Kheller
    #6
    Szerencsés vagy, ha csak egynél jött elő, van akinek a szabvány céges template-jének a fejlécében van olyan olyan céglogo amitől összeszarja magát a libreoffice, ezért egyetlen céges dokumentumot sem tud megnyitni. Volt is kiabálás...
  • carville
    #5
    Király... Nekem is előjött a probléma egy olyan fájlnál amit mindenképp használnom kellett, aztán sem a bétában nem működött, sem az RC-ben, gondoltam a teljesre legalább megcsinálják...
    Egyetlen szerencsém volt, hogy a lejárt MS Office triallal legalább megnyitni lehetett a fájlokat, így kicsit felemásan de tudtam dolgozni.