142
Geopolitical Simulator 2 - A geopolitikai szimulátorok új generációja
  • Pluskast
    #22
    Nos az első is nagyon jó és hozzátenném ott nincs elcseszve Magyarország. Csak ajánlani tudom, azonban ha jól emlékszem csak hivatalosan tudod játszani tört verzióról nem tudok.
  • Pluskast
    #21
    Na írtam egy levelet a fejlesztőknek amiben leírtam a problémát Magyarországgal kapcsolatban. Remélem kapni fogok valamiféle választ.....
  • MitsuMishi
    #20
    Csáó
    Az első része a játéknak mennyire jó?Megéri azzal játszani?A 2-höz most épp nincs gépem,de valami hasonló játékot szeretnék kipróbálni.
  • sztyui
    #19
    Sziasztok!
    Nálam is hasonló probléma van, bármit is teszek semmi sem tetszik, pedig már csökkent a hiány, kereskedelemben is egy csomó pénzt összekapáltam.
    Ha valakinek sikerül legalább 1 évig kihúzni, azt ajánlom élőben is induljon a miniszterelnökségért, én rá szavazok!:)
  • Carlos
    #18
    vagy csináljunk 3ik világháborút a németekkel. :)
  • BlueMaster
    #17
    Nem tudsz semmit sem csinálni, mert kirúgnak.... Én az 1-ben már teljesen elvettem a parlament erejét, így bármit megváltoztathattam egyedül nem kellett a parlament hozzájárulása... Ki is rúgtak az EU-ból...
    De ehhez is kellett legalább 5 év, nem 2 hét...
    Inkább Észak-Koreával leszek, ott biztos nem rúg ki senki!!!!
  • CamelX
    #16
    Remélem tényleg kijön valami mod vagy patch. Próbálkozzatok szerintem addig más nemzetekkel. Fórum achievement: Észak Korea lealázása :D
    Magyaroknál nem lehet megcsinálni hogy diktatórikus lépésekkel nem hagyod magad kirúgatni? Vagy akkor a gazdaság omlik össze megint csak?
  • BlueMaster
    #15
    Igen, csak itt nem tudom azt mondani, hogy ez az elődöm hibája ne rúgjatok ki!!!!
    Azért remélem valahogy orvosolják ezt, és lehet két hétnél tovább is játszani Magyarországgal, mert ez így elég vicces, hogy még tényleg a javaslatid a parlament elé se kerülnek, és már ki is vagy rúgva...
  • Carlos
    #14
    mint IRL. :)
  • BlueMaster
    #13
    Igen, és sajnos kipróbáltam, és könnyű fokozaton is ez van.... Olyan gyorsan kirúgnak, hogy még a parlamenttel is alig tudsz valamit elfogadtatni...
    Sajnos úgy néz ki, hogy Magyarországgal játszhatatlan a játék...
  • Pluskast
    #12
    Igen a probléma az, hogy pathelyzetben vagy ha az országgal játszol. Ha emeled az adókat és csökkented a szociális, egészségügyi és egyébb juttatásokat sztrájkolnak és kirugnak. Ha csökkented az adókat (amit elvileg a belinkelt fórumon is javasolnak) akkor meg lázadás tör ki mert nő az államháztartási hiány. Akkor viszont nem tudom mi a megoldás. Néztem egy gyors játékot a németekkel azoknál nem volt ilyen probléma persze ott kicsi az államháztartási hiány.
  • BlueMaster
    #11
    Jaja, tényleg így van... Én kb. egy hétig voltam Magyarország miniszterelnöke. Még semmit sem csináltam, az első napon, de már tüntetések a magas hiány miatt, 14%-os népszerűségi index, 3 nap miniszterelnökség után azt mondták elegánsabb lenne lemondani, persze nem tettem, majd hirtelen felment a népszerűségi indexem 66%-ra, na mondom most már minden oké, erre kirúgtak...
  • Pluskast
    #10
    Ha valakinek van jó ötlete Magyarországgal kapcsolatban az leírhatná ide. Az első részben még egész jól meg tudtam oldani az ország gazdasági problémáját de most a második részben 2 hét után becsődölök és nem működnek azok a módszerek amik az első részben. Amúgy ha komolyabban érdekel titeket a játék itt egy link: http://z10.invisionfree.com/Commander_in_Chief/index.php?s=69ae2a5b145294ef0600ec746b2b4f88&showforum=2

    Ez egy nem hivatalos fórum, mivel a készítők csesztek a játék honlapján fórumot csinálni. Olvagattam a hozzászólásokat és az ajánlásokat, hogy milyen lépéseket kellene csinálni egy új játék megkezdésénél de valahogy ez kis hazánk esetében nem jön össze.
  • CamelX
    #9
    Nekem sincsen, épp ezért vannak nagy reményeim ezzel kapcsolatban. Tudjuk ugye hogy a mai játékok egyre csak egyszerűsödnek, de ennél talán most jól fog elsülni a dolog, mivel erre az egy műfajra azért ráfér egy pöppet :D így is szerintem rengeteg variáns fog bejátszódni. Pluskast vagy valaki hasonló kaliberű stratéga benézhetne azért ide hogy kielemezze a valós értékét (AI és összetettség) a hasonszőrű játékokhoz viszonyítva :)
    Sebaj Carlos, én azt mondom adjunk neki :D
  • Carlos
    #8
    System requirements
    Windows XP / VISTA / 7
    2 GHz Processor
    2 Gb RAM
    2 Gb Hard Drive Space
    DirectX 9.0 compatible sound card
    128MB DirectX 9.0-compatible video card
  • Carlos
    #7
    Én kicsit félek tőle, nincs tapasztalatom ebben a stílusban. Azért +fav és meglátjuk a tapasztalatokat!
  • MitsuMishi
    #6
    Valaki tud rendes gépigényt mondani hozzá?
  • CamelX
    #5
    Még azóta se teszteltem, de holnap szabi, úgyhogy mindennel azon leszek hogy a németekkel nekiálljak uszítani ÉK ellen :D
  • a.carkey
    #4
    Jó ez a játék. Megjelenik tegnap, erre ma ÉK ágyúzni kezdi DKt, mint a videóban.
  • tttttom
    #3
    Szerintem a csatajeleneteket áttehették volna HoI 3 szerűre. :)
  • COOLancs
    #2
    Ez tényleg nagy gém lehet, bár én a gagyi csatajeleneteket inkább kihagytam volna.
  • CamelX
    #1
    Nem ez lesz minden idők legEpicebb topicnyitása (fáradt vagyok meg nem is vagyok annyira otthon a stílusban mint sokan itt fórumon), de meglepődtem hogy még nincs neki topicja. Kezdjünk tehát egy trailerrel:



    Ebből amit le tudok szűrni, hogy ez egy grafikailag átlagosnál stílusosabban kialakított, egyszerűbb UI-val rendelkező, mégis komoly geopol. szimulátor, olyan cutscene-ekkel amiket akár híradóban is láthatnánk a közeljövőben. Ez lehet vajon az a játék, amivel gyógyíthatjuk a Civ5 hiányosságaiból adódó csalódásokat? Az én szívemet elsőre megdobogtatta, erre már biztos lesz motivációm hogy betanuljam a kezelőfelületet és első ilyen játékomként beleélhessem magam egy nem csak háborúzgatós-világmeghódítós vezető szerepébe. Kíváncsian várom a játékélményeket, első reakciókat, és remélem valaki tud egy projekt-hátteret utánam biggyeszteni :)