142
Geopolitical Simulator 2 - A geopolitikai szimulátorok új generációja
  • CamelX
    #1
    Nem ez lesz minden idők legEpicebb topicnyitása (fáradt vagyok meg nem is vagyok annyira otthon a stílusban mint sokan itt fórumon), de meglepődtem hogy még nincs neki topicja. Kezdjünk tehát egy trailerrel:



    Ebből amit le tudok szűrni, hogy ez egy grafikailag átlagosnál stílusosabban kialakított, egyszerűbb UI-val rendelkező, mégis komoly geopol. szimulátor, olyan cutscene-ekkel amiket akár híradóban is láthatnánk a közeljövőben. Ez lehet vajon az a játék, amivel gyógyíthatjuk a Civ5 hiányosságaiból adódó csalódásokat? Az én szívemet elsőre megdobogtatta, erre már biztos lesz motivációm hogy betanuljam a kezelőfelületet és első ilyen játékomként beleélhessem magam egy nem csak háborúzgatós-világmeghódítós vezető szerepébe. Kíváncsian várom a játékélményeket, első reakciókat, és remélem valaki tud egy projekt-hátteret utánam biggyeszteni :)
  • COOLancs
    #2
    Ez tényleg nagy gém lehet, bár én a gagyi csatajeleneteket inkább kihagytam volna.
  • tttttom
    #3
    Szerintem a csatajeleneteket áttehették volna HoI 3 szerűre. :)
  • a.carkey
    #4
    Jó ez a játék. Megjelenik tegnap, erre ma ÉK ágyúzni kezdi DKt, mint a videóban.
  • CamelX
    #5
    Még azóta se teszteltem, de holnap szabi, úgyhogy mindennel azon leszek hogy a németekkel nekiálljak uszítani ÉK ellen :D
  • MitsuMishi
    #6
    Valaki tud rendes gépigényt mondani hozzá?
  • Carlos
    #7
    Én kicsit félek tőle, nincs tapasztalatom ebben a stílusban. Azért +fav és meglátjuk a tapasztalatokat!
  • Carlos
    #8
    System requirements
    Windows XP / VISTA / 7
    2 GHz Processor
    2 Gb RAM
    2 Gb Hard Drive Space
    DirectX 9.0 compatible sound card
    128MB DirectX 9.0-compatible video card
  • CamelX
    #9
    Nekem sincsen, épp ezért vannak nagy reményeim ezzel kapcsolatban. Tudjuk ugye hogy a mai játékok egyre csak egyszerűsödnek, de ennél talán most jól fog elsülni a dolog, mivel erre az egy műfajra azért ráfér egy pöppet :D így is szerintem rengeteg variáns fog bejátszódni. Pluskast vagy valaki hasonló kaliberű stratéga benézhetne azért ide hogy kielemezze a valós értékét (AI és összetettség) a hasonszőrű játékokhoz viszonyítva :)
    Sebaj Carlos, én azt mondom adjunk neki :D
  • Pluskast
    #10
    Ha valakinek van jó ötlete Magyarországgal kapcsolatban az leírhatná ide. Az első részben még egész jól meg tudtam oldani az ország gazdasági problémáját de most a második részben 2 hét után becsődölök és nem működnek azok a módszerek amik az első részben. Amúgy ha komolyabban érdekel titeket a játék itt egy link: http://z10.invisionfree.com/Commander_in_Chief/index.php?s=69ae2a5b145294ef0600ec746b2b4f88&showforum=2

    Ez egy nem hivatalos fórum, mivel a készítők csesztek a játék honlapján fórumot csinálni. Olvagattam a hozzászólásokat és az ajánlásokat, hogy milyen lépéseket kellene csinálni egy új játék megkezdésénél de valahogy ez kis hazánk esetében nem jön össze.
  • BlueMaster
    #11
    Jaja, tényleg így van... Én kb. egy hétig voltam Magyarország miniszterelnöke. Még semmit sem csináltam, az első napon, de már tüntetések a magas hiány miatt, 14%-os népszerűségi index, 3 nap miniszterelnökség után azt mondták elegánsabb lenne lemondani, persze nem tettem, majd hirtelen felment a népszerűségi indexem 66%-ra, na mondom most már minden oké, erre kirúgtak...
  • Pluskast
    #12
    Igen a probléma az, hogy pathelyzetben vagy ha az országgal játszol. Ha emeled az adókat és csökkented a szociális, egészségügyi és egyébb juttatásokat sztrájkolnak és kirugnak. Ha csökkented az adókat (amit elvileg a belinkelt fórumon is javasolnak) akkor meg lázadás tör ki mert nő az államháztartási hiány. Akkor viszont nem tudom mi a megoldás. Néztem egy gyors játékot a németekkel azoknál nem volt ilyen probléma persze ott kicsi az államháztartási hiány.
  • BlueMaster
    #13
    Igen, és sajnos kipróbáltam, és könnyű fokozaton is ez van.... Olyan gyorsan kirúgnak, hogy még a parlamenttel is alig tudsz valamit elfogadtatni...
    Sajnos úgy néz ki, hogy Magyarországgal játszhatatlan a játék...
  • Carlos
    #14
    mint IRL. :)
  • BlueMaster
    #15
    Igen, csak itt nem tudom azt mondani, hogy ez az elődöm hibája ne rúgjatok ki!!!!
    Azért remélem valahogy orvosolják ezt, és lehet két hétnél tovább is játszani Magyarországgal, mert ez így elég vicces, hogy még tényleg a javaslatid a parlament elé se kerülnek, és már ki is vagy rúgva...
  • CamelX
    #16
    Remélem tényleg kijön valami mod vagy patch. Próbálkozzatok szerintem addig más nemzetekkel. Fórum achievement: Észak Korea lealázása :D
    Magyaroknál nem lehet megcsinálni hogy diktatórikus lépésekkel nem hagyod magad kirúgatni? Vagy akkor a gazdaság omlik össze megint csak?
  • BlueMaster
    #17
    Nem tudsz semmit sem csinálni, mert kirúgnak.... Én az 1-ben már teljesen elvettem a parlament erejét, így bármit megváltoztathattam egyedül nem kellett a parlament hozzájárulása... Ki is rúgtak az EU-ból...
    De ehhez is kellett legalább 5 év, nem 2 hét...
    Inkább Észak-Koreával leszek, ott biztos nem rúg ki senki!!!!
  • Carlos
    #18
    vagy csináljunk 3ik világháborút a németekkel. :)
  • sztyui
    #19
    Sziasztok!
    Nálam is hasonló probléma van, bármit is teszek semmi sem tetszik, pedig már csökkent a hiány, kereskedelemben is egy csomó pénzt összekapáltam.
    Ha valakinek sikerül legalább 1 évig kihúzni, azt ajánlom élőben is induljon a miniszterelnökségért, én rá szavazok!:)
  • MitsuMishi
    #20
    Csáó
    Az első része a játéknak mennyire jó?Megéri azzal játszani?A 2-höz most épp nincs gépem,de valami hasonló játékot szeretnék kipróbálni.
  • Pluskast
    #21
    Na írtam egy levelet a fejlesztőknek amiben leírtam a problémát Magyarországgal kapcsolatban. Remélem kapni fogok valamiféle választ.....
  • Pluskast
    #22
    Nos az első is nagyon jó és hozzátenném ott nincs elcseszve Magyarország. Csak ajánlani tudom, azonban ha jól emlékszem csak hivatalosan tudod játszani tört verzióról nem tudok.
  • CamelX
    #23
    Ez lenne a második amit szeretnék véghez vinni :) most egyelőre végre van időm, úgyhogy nekiesek japánnal ÉK-nak :D
  • BlueMaster
    #24
    Nagyon jó az első rész is, én rengeteget játszottam vele!!!
  • BlueMaster
    #25
    Az király köszi!!!!!!!
    Remélem megnyugtató választ kapsz, alig várom már, hogy játszhassak!!!
  • BlueMaster
    #26
    Most kaptam egy hírlevelet, hogy megjelent hozzá a legújabb 4.19-es patch... Hogy a mi problémánkat javítja-e azt még nem tudom...
  • BlueMaster
    #27
    Ha igaz ezt javítja:

    New features & improvements
    - U.S Senate management
    - US Congress update
    - French government update
    - German government update
    - Italian government update
    - Spanish government update
    - Brazil new President

    Adjustments & corrections
    - continous military reports after conflict end
    - child mortality rate
    - GDP per capita
    - oil well dissapearence when country has few oil reserves
    - location adjustment (in Germany and New Zealand)
    - conflicts that resume despite peace treaty
    - purchase contrats without negotiation
    - debt reimbursement in case of budget surplus
    - infinite GDP
    - fish or electricity contracts incorrect cancellation
  • sztyui
    #28
    Na végre sikerült!
    Már Augusztus 9. van a játékban, Magyarországgal vagyok és minden ok! cheat nélkül!!
    A hiányt -19,5% ról -8,4-re sikerült lefaragni és 40% a népszerűségem.


  • BlueMaster
    #29
    Az igen gratula!!!!

    Hogyan úsztad meg az első pár hetet, amíg a parlament még nem szavaz a változtatásidról, és magas a hiány?
  • Pluskast
    #30
    Én is kaptam de hol a szöszben tudom leszedni??
  • Pluskast
    #31
    Visszavontam! Me stupid
  • Pluskast
    #32
    Ez engem is érdekelne! Hogy csináltad?
  • Fasiszta
    #33
    Xvid-et fontos felrak vagy nem?
  • Fasiszta
    #34
    Felrakni.
  • sztyui
    #35
    Na, szóval a köv.:
    Kezdtem a hadsereg leépítésével,(-5-10e) annak nagyon örül a nép. De a legnagyobb lefaragást az egészségügyben a támogatási rész megvonásával lehet elérni. De vigyázz, egyszerre csak egy csillagot vegyél el és a rák és a terhességi támogatást a maximumra tettem, + emeltem a dolgozók fizetését egy 10-el, így nem tüntetnek(sokáig). A második legnagyobb megtakarítás a családtámogatási rendszer. Ott alapban a 3. gyerek után van kb.2250, na ezt kell elosztani úgy, hogy mindegyikhez rakjunk egy keveset, de a lényeg, hogy több maradjon nálad. Tüntetnek majd, de ilyenkor lehet kompenzálni kül. adományokkal a szervezetek felé(pl. nőegylet, család). Lehet tv-ben meg nyilvános helyen szerepelni, így lehet kissé növelni a népszerűséget.
  • sztyui
    #36
    Folyt.
    A lényeg, hogy mindig, mindenhol egy kicsit vegyél el egyszerre,Pl. a gyógyszertámogatásnál stb. csak egy-egy csillagot vonj meg. Ja, az adóemeléssel vigyázni kell, ott eddíg max 0,5%ot emeltem.
    Alapvetően elég élethű és az a baj, hogy kb 2400milliárd csak a hitel visszafizetésre megy el. De kiváncsi leszek, mi lesz a következő évben.
    Ja és elég fura dolgok vannak nálam, pl.: háború Lengyelo. és Belorusszia között. Épp ezért most bevezettem a katonai szolgálatot, most nem tudom, mit lépnek rá, mert most nem tudok játszani a gamevel.
    Mindenkinek sok sikert, próbálkozzatok csak. :)
  • sztyui
    #37
    Még egy lényeges. A hiány most is -8,5%, de ez már bőven a zöld határban van, így nem fognak kirúgni(szerintem), mert már nem riogat a pénzügyes, és nagyon mosolyog a képe alatt. A miniszterekkel is el kell beszélgetni időnként, így növeled náluk a népszerűségedet.
    Nem tudom, miért, de a World Bank tagok közül kizártak még az elején, és nem sikerül visszanyerni a tagságot. Az IMF még ott van, de eddíg nem vettem fel még hitelt.
  • BlueMaster
    #38
    Ezek így nagyon jól hangzanak, de engem mindig kirúgnak mire egyáltalán valami változtatás parlament elé kerülne...

    4.19-es patch esetleg javít valamit? Még nem tudtam kipróbálni, mert az enyém nem eredeti még... Az 1-et is Santa Claus akcióban vettem féláron, így most is arra várok hátha lesz... mert ha megveszem egész áron, és két hét múlva akciós lesz, biztos megüt a guta!
  • Pluskast
    #39
    Nem láttam lényegi változásat az új patchel. Mármint Mo-ra vonatkozóan.
  • BlueMaster
    #40


    Remélem mire akciós lesz, lehet játszani normálisan Magyarországgal...