142
Geopolitical Simulator 2 - A geopolitikai szimulátorok új generációja
  • BlueMaster
    #62
    Mert nem könnyű fokozaton játszol, úgy emlékszem az csak ott van...
  • TJSFP
    #61
    Sziasztok!
    Nem tudja valaki, miért tűnt el a törvényjavaslatokról a smiley-ikon, ami jelezte, hogy az én pártomnak mennyire tetszik?
  • Pluskast
    #60
    2013. Most kötöttem békét. A fehéroroszokat elfoglaltuk a lengyelekkel. Békét kötöttünk, viszont most meg az angolok csatáznak velük. Viszont az inflációm nő. Valahogy meg kellene állítanom, mert baj lesz. Viszont a kamatlábat meg nem akarom emelni mert most sikerült 8% alá mennem az államháztartási hiány terén. Ha felemelem megint 8 fölött leszek. Valami tipp?
  • BlueMaster
    #59
    Váá, akkor alakul a tánc!!! :))

    Melyik évben jársz?
  • Pluskast
    #58
    Hmm na kitört a háború. Fehéroroszország hadat üzent Lettországnak. A lettek persze segítséget kértek tőlem. Hezitáltam, az ENSZ-nél kértem, hogy üzenjünk hadat a fehéroroszoknak. Mire megszavazták (szokásos nemzetközi lassúság) addigra a ruszkik is beszáltak a lettek ellen és mire megszavazták addigra a fehéroroszok elfoglalták a letteket és létrehoztak egy bábkormányt. Most neki mentek a lengyeleknek erre már kénytelen voltam hadat üzenni, bár már a németek és az olaszok is beszálltak a buliba.
  • BlueMaster
    #57
    :)))
    Az bizony jó lenne!!! :))
  • Pluskast
    #56
    Nincs mit:) Bár egyébként megírtam nekik, hogy a hivatalos MNB által előrejelzett államháztartási hiány idén 4.82%, úgyhogy remélem ezt rakják be :))
  • Fasiszta
    #55
    El lehet foglalni Dél-Koreát mert célom ,hogy egyesítsem Koreát.
  • Pluskast
    #54
    Van egy fül lentLernt balról a harmadik menü. Army és ott van rögtön legfelűl, hogy carrer soliders. Na ott tudod állítani a létszámot.
  • Pluskast
    #53
    Amúgy vigyázzatok, hogy ha kereskedelmi egyezményt köttök egy országgal, akkor ne adjatok neki oda az összes fölösleges árúmennyiséget. Ha ugyanis túl sok árút adtok el az inflációt okoz. Én így szívtam meg. Levittem 2.40-re az inflációt elkezdtem ker szerződéseket kötni és most kénytelen voltam emelni a kamatlábat mert 3% fölé ment vissza az infláció.
  • Fasiszta
    #52
    Hogyan kell csökkenteni a hadsereg létszámát?
  • BlueMaster
    #51
    Csökkentsd a kiadásaidat, és próbálj meg előnyös kereskedelmi szerződéseket kötni ha egyáltalán lehet abban az elszigetelt országban...

    Ja, meg amekkora ott a hadsereg az nem kis kiadás lehet, csökkentsd a hadsereg létszámát...
  • BlueMaster
    #50
    Tényleg ennyi... Mi van elszámolták a forintot??? Így euróval csak 11,5% a hiány, és nem 19,5% mint forintban, azért nem mindegy... :)))

    Érdemes volt levelet írni, így tudunk játszani köszi!!! :)))
  • Fasiszta
    #49
    Kéne segítség Észak-Koreával játszom ,de mi a költségvetésem mindig mínuszban van.Meg mondanátok ,mit kell csinálni ,hogy pozitív legyen.
  • Pluskast
    #48
    Ennyi :)
  • a.carkey
    #47
    Ne basz Plusi! Ennyi? OMG
  • BlueMaster
    #46
    Komolyan???

    Francba most pont lépnem kell, de este ránézek!!!!

    Amúgy köszi a levelet, várjuk a következő patch-et, majd úgy lesz az igazi!!!
  • Pluskast
    #45
    Basszus! Átállítottam a játék elején euróra a pénznemet és a deficit már az elején a zöld sávban van!!
  • Pluskast
    #44
    Jó kérdés. Hamacival szerintem lehet, mivel a hivatalos levél értesítőben ajánlották. Szóval, ha magáról a hivatalos szerver oldalról nem is tudsz, hamacival biztosan megy.
  • Fasiszta
    #43
    Másolt játékkal lehet multizni?
  • Pluskast
    #42
    Ja közben kaptam egy újabb üzenetet, amiben azt írták, hogy ha a játék elején eurora állítod a hivatalos pénznemet akkor nincs ilyen probléma. Na majd megnézem.
  • Pluskast
    #41
    Na válaszoltak a levelemre! Megnézték Magyarországot és valóban komstatálták a problémát. Ígéretet tettek, hogy a kövi patchben orvosolni fogják.

    belinkelem:


    "Hi,

    Thank you for providing us this information!
    Actually, it seems there is a problem with Hungary: its deficit is way too big compared to the current one, isn't it?
    By the way, if you know other values that are wrong in our game, we will update them with the deficit as well with the next patch!"
  • BlueMaster
    #40


    Remélem mire akciós lesz, lehet játszani normálisan Magyarországgal...
  • Pluskast
    #39
    Nem láttam lényegi változásat az új patchel. Mármint Mo-ra vonatkozóan.
  • BlueMaster
    #38
    Ezek így nagyon jól hangzanak, de engem mindig kirúgnak mire egyáltalán valami változtatás parlament elé kerülne...

    4.19-es patch esetleg javít valamit? Még nem tudtam kipróbálni, mert az enyém nem eredeti még... Az 1-et is Santa Claus akcióban vettem féláron, így most is arra várok hátha lesz... mert ha megveszem egész áron, és két hét múlva akciós lesz, biztos megüt a guta!
  • sztyui
    #37
    Még egy lényeges. A hiány most is -8,5%, de ez már bőven a zöld határban van, így nem fognak kirúgni(szerintem), mert már nem riogat a pénzügyes, és nagyon mosolyog a képe alatt. A miniszterekkel is el kell beszélgetni időnként, így növeled náluk a népszerűségedet.
    Nem tudom, miért, de a World Bank tagok közül kizártak még az elején, és nem sikerül visszanyerni a tagságot. Az IMF még ott van, de eddíg nem vettem fel még hitelt.
  • sztyui
    #36
    Folyt.
    A lényeg, hogy mindig, mindenhol egy kicsit vegyél el egyszerre,Pl. a gyógyszertámogatásnál stb. csak egy-egy csillagot vonj meg. Ja, az adóemeléssel vigyázni kell, ott eddíg max 0,5%ot emeltem.
    Alapvetően elég élethű és az a baj, hogy kb 2400milliárd csak a hitel visszafizetésre megy el. De kiváncsi leszek, mi lesz a következő évben.
    Ja és elég fura dolgok vannak nálam, pl.: háború Lengyelo. és Belorusszia között. Épp ezért most bevezettem a katonai szolgálatot, most nem tudom, mit lépnek rá, mert most nem tudok játszani a gamevel.
    Mindenkinek sok sikert, próbálkozzatok csak. :)
  • sztyui
    #35
    Na, szóval a köv.:
    Kezdtem a hadsereg leépítésével,(-5-10e) annak nagyon örül a nép. De a legnagyobb lefaragást az egészségügyben a támogatási rész megvonásával lehet elérni. De vigyázz, egyszerre csak egy csillagot vegyél el és a rák és a terhességi támogatást a maximumra tettem, + emeltem a dolgozók fizetését egy 10-el, így nem tüntetnek(sokáig). A második legnagyobb megtakarítás a családtámogatási rendszer. Ott alapban a 3. gyerek után van kb.2250, na ezt kell elosztani úgy, hogy mindegyikhez rakjunk egy keveset, de a lényeg, hogy több maradjon nálad. Tüntetnek majd, de ilyenkor lehet kompenzálni kül. adományokkal a szervezetek felé(pl. nőegylet, család). Lehet tv-ben meg nyilvános helyen szerepelni, így lehet kissé növelni a népszerűséget.
  • Fasiszta
    #34
    Felrakni.
  • Fasiszta
    #33
    Xvid-et fontos felrak vagy nem?
  • Pluskast
    #32
    Ez engem is érdekelne! Hogy csináltad?
  • Pluskast
    #31
    Visszavontam! Me stupid
  • Pluskast
    #30
    Én is kaptam de hol a szöszben tudom leszedni??
  • BlueMaster
    #29
    Az igen gratula!!!!

    Hogyan úsztad meg az első pár hetet, amíg a parlament még nem szavaz a változtatásidról, és magas a hiány?
  • sztyui
    #28
    Na végre sikerült!
    Már Augusztus 9. van a játékban, Magyarországgal vagyok és minden ok! cheat nélkül!!
    A hiányt -19,5% ról -8,4-re sikerült lefaragni és 40% a népszerűségem.


  • BlueMaster
    #27
    Ha igaz ezt javítja:

    New features & improvements
    - U.S Senate management
    - US Congress update
    - French government update
    - German government update
    - Italian government update
    - Spanish government update
    - Brazil new President

    Adjustments & corrections
    - continous military reports after conflict end
    - child mortality rate
    - GDP per capita
    - oil well dissapearence when country has few oil reserves
    - location adjustment (in Germany and New Zealand)
    - conflicts that resume despite peace treaty
    - purchase contrats without negotiation
    - debt reimbursement in case of budget surplus
    - infinite GDP
    - fish or electricity contracts incorrect cancellation
  • BlueMaster
    #26
    Most kaptam egy hírlevelet, hogy megjelent hozzá a legújabb 4.19-es patch... Hogy a mi problémánkat javítja-e azt még nem tudom...
  • BlueMaster
    #25
    Az király köszi!!!!!!!
    Remélem megnyugtató választ kapsz, alig várom már, hogy játszhassak!!!
  • BlueMaster
    #24
    Nagyon jó az első rész is, én rengeteget játszottam vele!!!
  • CamelX
    #23
    Ez lenne a második amit szeretnék véghez vinni :) most egyelőre végre van időm, úgyhogy nekiesek japánnal ÉK-nak :D