142
Geopolitical Simulator 2 - A geopolitikai szimulátorok új generációja
  • tttttom
    #102
    Tatabánya...
  • roy325
    #101
    figyi már, én meg akartam venni a játékot, de nem találtam sehol
    Te melyik 576-ban láttad?
  • bad00
    #100
    Kipróbáltam ezeket, egy kis pozitív hatás után rögtön vissza állt. Nehéz a helyzet... A rendőrség pénzelése se segít sokat. Meg k*rva sok pénzbe kerül minden... De legalább 21 milliós államom már használható valamire. A népesség növekedését sikerült valakinek elérnie, ilyen közép-európai és balkáni országokban? Mármint úgy hogy szülessenek a gyerekek, nem pedig a bevándorlással (nem akarok fekete szerbiát). Amúgy a nemzetiségi politikával kapcsolatos dolgokat csak én nem találom a játékban?
  • tttttom
    #99
    *De *nem* oroszt, hanem angolt...*
  • tttttom
    #98
    Valaki nem tud nekem szerezni egy 4.23-as crackot? De oroszt, hanem angolt...Mert elgem van már, hogy voltam egy csomószor az 576-ban és még mindig 10.000 ft ez a kurva játék...:S
  • roy325
    #97
    a népesség nyomora: csökkentheted az adókat (income tax, VAT, employee social contribution), növelheted a minimal solidarity allowancet vagy mi a fenét, befagyaszthatod a bérlakások árát, emelheted a nyugdíjakat, a gyerekek utáni kedvezményeket, ha van adó a sós és zsíros kajákon, akkor azt is eltűntetheted, a lakások után fizetett adót is lehet csökkenteni
    én ezeket próbálgatnám
    A bűnözésre meg a rendőrség a megoldás (gondolom, mert ilyen problémával még nem találkoztam), ott van olyan pont, hogy public safety, arra rakj jó sok csillagot, meg a többire is még párat. Növeld a rendőrök létszámát és fizuját

    Egyébként meg egy nagy gratula az egyesítésért! :-)
  • bad00
    #96
    Újabb gond merült fel. Bár Sikerült visszanyernem a jugoszláv területeket, és 30 év után újra nagy Szerbia, a népesség 1/3-a nyomorban él. A bűnözés elég magas. Ez ellen mit lehet tenni?
  • bad00
    #95
    Valami olyasmi: Bosznia annektálása után, felszólítottam az amcsi csapatokat, hogy hagyják el az országot, 72 órás ultimátum azt hiszem. Nem tették meg, ezért 200 repülőjüket kilőttem, ezzel még nem is lett volna gond. Flottájuk 2-4 hajója támadást indított a montenegrói kikötőm ellen. Ekkorra már nagy nehezen sikerült összegyűjtenem 20 hajót, amik elbántak az amcsikkal. Ekkor úgy gondoltam, hogy hős flottámat kivezényelem az Atlanti óceánra. Ebből az lett, hogy minden gond nélkül eljutottam a nyugati partig, nem támadtak meg. A nyugati parton tüzet nyitottam Washingtonra, ekkor sem... szóval minden gond nélkül pusztíthattam a partokat, hála annak, hogy az AI hülye. Az amerikai intervenció meg abból áll, hogy 100 katonát meg 10 tankor küld a nyugat-boszniai városom ellen félnaponta, ahol a teljes haderőm állomásozik (120 ezer ember, 1500 tank). Nem tudtak még olyan nagy kárt tenni bennem, ellenben szerintem a nagy csapatmozgástól, a játék játszhatatlan. 1 év most egy másfél óra alatt telik el :S
  • roy325
    #94
    én még nem harcoltam... :-(
    hogy tudtál ilyen veszteséget okozni? beterelted őket a thermopülei szorosba?
  • FZoleee
    #93
    lol, igazán élethű :)
  • bad00
    #92
    Szerbiát irányítom USA ellen.
  • FZoleee
    #91
    melyik országgal háborúzol?
  • bad00
    #90
    Jaja, kösz... Most egész szépen alakul minden. Csak valamiért a játék nagyon elkezdett akadni. Minden nap 23. órája után kell várni egy percet... Lehet azért van már háborúzok az USA-val, és mivel az ai segghülye ilyen téren, eddig kb 1,5 milliós veszteséget okoztam nekik, szemben az én 7000 hős katonai halottammal.
  • roy325
    #89
    vannak az industry/farming/energy/service menük
    itt ha belépsz valamelyikbe, látod az egyes ágazatokat
    kiválasztasz egyet, és megnézed a world info menüt
    balra fönt érdemes átállítani a jelölést, mert alapból valami olyasmin van, hogy az adott ország részesedése a világtermelésből, de nem ez az érdekes, hanem itt a másik lehetőség, amikor mennyiségben írja ki a termelést
    a többi már egyszerű: mennyi az adott ország termelése, mennyit fogyaszt, és hogy mennyit tud exportálni vagy importálni
    ha eladni akarsz, keress olyat, aki sokat importál és magas a purchase price-a, ha venni, akkor olyat, aki sokat exportál és alacsony a sales price-a
    a saját adataidat is itt találod, névsorban vannak alapból az országok

    valaki lentebb írta, és igaza van, hogy ne adj el mindent amid van, mindenből hagyj egy keveset mert felpörög az infláció
  • bad00
    #88
    Kipróbáltam amit írtál, 20%-ról lement 13%-ra, ami egész jó, csak az infláció elkezdett növekedni. Azt, hogy miből van hiány, és miből van felesleg, hol tudom megnézni?
  • roy325
    #87
    a munkanélküliség nálam úgy ment le, hogy kötöttem egy csomó kereskedelmi szerződést (eladtam drágán a felesleget és olcsón vettem hiányzó cuccokat), közben pedig csökkentettem az employer social security befizetést, és "exonerate"-eltem (vagy mi a fenét csináltam) pár húzóágazatot
    na ekkor ment le 0,1 %-ra a munkanélkülésig. Még a nyitott emigrációs politika és az újbóli nyugdíjkorhatár emelés sem segített, mert erről a 0,1%-ról nem volt hajlandó nőni
    sajnos az inflációm annál inkább...
  • bad00
    #86
    Hát én Szerbiával nyomom, célom az egykori Jugoszlávia visszaállítása. Koszovó, Montenegró, Makedónia már meg van, a többire nincs erő. GDP (2017) 3-szorosa a 2011-esnek, bár ez főleg az annekciók miatt van. Munkanélküliség 23% (valaki megsúghatná, hogy ezzel mit kell csinálni), infláció egész hirtelen felugrott 20%-ra, azóta sikerült levinni 7%-re (nem tudom hogyan). A hiány 5,5%, ami nem rossz az ENSZ folytonos baszogatása mellett. Romániában a kémeim jelentették, hogy nukleáris fegyverek gyártásba fogtak, vagy kutatnak a technológia után. Igazából mindegy, mert erre hivatkozva az ENSZ engedélyezte a támadást, és Bukarestet elpusztítottam (hehe). És a focicsapatom egész jó kezd lenni, olimpiákon is egyre jobban teljesítünk, továbbá már kétszer újraválasztottak.
  • roy325
    #85
    Sziasztok!

    Elég halott az oldal. Ha játszik valaki az írhatna pár eredményt, hogy mégis miket sikerült elérni.
    Én jól elcsesztem. Magyarországgal kezdtem (newbie fokozat, Euro), és a 11,5%-os kezdeti hiányból sikerült 10%-os többletet elérnem négy hónap alatt. A GDP 99 milliárdról 175-re ment fel. Aztán kiléptem, és kezdtem egy újat, hogy vajon újra meg tudom-e csinálni, mert féltem tőle, hogy ez valami bug. Aztán kiderült, hogy nem tudtam még egyszer megcsinálni. Egy év alatt 134 milliárdra tornáztam fel a GDP-t, utána kissé megtoktam, mert nem volt eszközöm tovább fejlődni. Az inflációt felcsűrtem vagy 15%-ra, a munkanélküliség meg 0,1% volt, amik azt hiszem fordítottan arányosak egymáshoz képest - legalábbis homályosan ez rémlik egykori közgazdasági tanulmányaimból, szóval jól megszivattam magam.

    Egyébként a turisztikai miniszter folyton csesztet, hogy még ő is külföldön nyaral, de mégis hol a fenében van benne turizmus? A services-nél megtaláltam, de azon kívül, hogy némi szubszidiálást hajtok végre mást nem tudok vele kezdeni. Ez nem volt probléma valakinél?
  • Petrovics2
    #84
    Sziasztok!
    Volna két kérdésem:
    1.: Mik az első rész gépigényei?
    2.: Hol lehet beszerezni?
    Ha van hozzá másik fórum akkor írjatok egy linket.
    Köszi
  • curse86
    #83
    Kész! XD
  • curse86
    #82
    Hali!
    Szeretnék érdeklődni a magyarosítás felől, nincs e még jész!?
  • bad00
    #81
    Hogyan lehet ebben a játékban gyorsan fegyverkezni? 1000 tankot 2043-ra szállítanak ki a németek :S, a feketepiac sem gyorsabb...
  • vasasl04
    #80

    Most már világos. Köszöntem!!
  • Iblisz
    #79
    hali
    a key interest rate = jegybanki alapkamat.
    azt meg remélem vágod, hogy mi célt szolgál:)

    "A jegybanki kamat nagysága a gazdaság helyzetével és jövőbeli kilátásaival függ össze. Ha a jövőbeli inflációval és a gazdaság várható egyensúlyi helyzetével kapcsolatos bizonytalanság jelentős, például magas a költségvetési hiány, vagy a bérek a gazdaság teljesítményénél gyorsabb ütemben nőnek, akkor a jegybank kénytelen magasabb kamatszintet fenntartani a gazdasági növekedést leginkább támogató inflációs szint elérése érdekében. Egyensúlyban lévő gazdaság, alacsony költségvetési hiány és a gazdaság teljesítményével összhangban lévő bérnövekedés esetén alacsonyabb kamatszint mellett is elérhető az árstabilitás."
  • vasasl04
    #78
    Hali!
    Tud nekem valaki segíteni?
    Az istennek sem jövök rá, hogy mire jó az irányadó kamatláb(key interest rate). Hogy miért és mikor jó ha magas vagy miért jó ha alcsony, mire van hatással?... köszi
  • b1988
    #77
    http://z10.invisionfree.com/Commander_in_Chief/index.php?s=33d1afb83c89613853aec1d54543fea8&showforum=3
    Ezen a fórumon talán találsz választ, hogy mit merre tárol a program.
  • b1988
    #76
    Támogatom ötletedet és szurkolok, mivel sokkal egyszerűbb lenne magyarul játszani.Sajnos többet nem tudok benne segíteni mint, hogy szurkolok neked.
  • Iblisz
    #75
    Sziasztok!
    Szeretném magyar nyelvre lefordítani a játékot, emrt magyarosítást még nem találtam hozzá.. VISZONT hol található a játék nyelvi fájlja és hogyan kell megcsinálni?
  • tttttom
    #74
    14.000 ...Áhhh inkább megvárom amíg lemegy az ár 4000 ft-ra majd akkor megveszem...:)
  • BlueMaster
    #73
    meg lehet csinálni, csak sok idő kell hozzá... Én egyszer azt már elértem (még az 1-ben) hogy a parlament hatalmát teljesen elvettem, így bármit szerettem volna módosítani, nem kellett a parlament hozzájárulása...
    Mondjuk hamar forradalom lett, így sokáig nem élvezhettem a teljhatalmat...
  • BlueMaster
    #72
    Online boltot tudok: itt

    Most még elég drága... Tavaly az 1-re volt Santa Claus akció karácsony előtt, akkor azt féláron adták, én most arra várok, hátha most is így lesz...
  • tttttom
    #71
    Ja meg megakarom csinálni azt, hogy a Jobbiknak megfelelően reprezentált nacionalistákat összeakarom olvasztani a Zsidesszel. :D És 1 párti diktatúrát akarok bevezetni. :D
  • tttttom
    #70
    Hát ez nem igaz. :D

    Egy kis AAR: Magyarországot gondoltam kivezetem a fosból. Csak azt nem tudtam, hogy egy hét reform intézkedés sorozat után amit a népért műveltem az MZSP gondol egyet és piff kidobat a parlamentből. :D Pedig 60%-os volt a népszerűségem. :D

    Egy kérdésem volna. Hogy lehet ilyen terrorgárdát létrehozni. :D Akikkel kilehet csinálni az ilyen seggarcokat? Mert elegem van már, hogy mindig az MZSP dobat ki a parlamentből általában 1-2 hét után. Pedig az a poén, hogy növeltem a fizetést is. A kórházi ellátást is javítottam egy picikével, de erre akkoris ki lettem paterolva. :D

    Valakinek vagy egy ötlete, hogy hogy lehet 1 párt rendszeres cuccot létrehozni. :D
  • tttttom
    #69
    Persze fizikai boltra gondoltam.
  • tttttom
    #68
    Engem az érdekelne, hogy hol lehet megvenni ezt a játékot? :D

    Szeretném megtisztelni a fejlesztőket azzal, hogy megvásárlóm a művüket. :) amúgy is patch támogatást a warez verzióra nem kapom meg. :D
  • BladeW
    #67
    Sziasztok! Engem nagyon érdekel a játék, de nagyon bénán van megcsinálva a user interface. A font amit használnak zavaró, nehezen olvasható és még 1600x900-as felbontásban is néha egymásba lógnak a feliratok, mert akkora fontméretet használ a játék. Nem tudtok róla, hogy lehet-e valahogy moddolni a játékot, hogy ezek a zavaró hibák ne legyenek? (A másik érdekes dolog, hogy bekapcsolt subtitles mellet a tv adások, illetve a tutorial sincs feliaratozva. Ez valami bug?)
  • TJSFP
    #66
    Köszi, közben rájöttem :)

    Már csak azt nem értem, miért váltanak le mindig... Már átállítottam Euróra az összegeket, csökkentettem az államháztartási hiányt 8%-ra, 62% a népszerűségem, pedig még ÁFÁ-t és jövedelemadót is emeltem, látszólag minden rendben van, és mégis... 2-3 hónap után leváltanak, pedig még tüntetések sem voltak.
  • Pluskast
    #65
    Nem hiszem.
  • b1988
    #64
    Arra van valami kis esély, hogy lesz magyarítás hozzá?Mert kb a 70%át értem de azt érzem hogy a maradék 30 % is elkélne ahhoz hogy sikeres legyek:d
  • BlueMaster
    #63
    Ez kemény dió... Nincs igazán jó ötletem...
    Pedig előbb-utóbb valamelyiket meg kell lépned, el kell döntened melyik ujjadat harapd meg... Az biztos, hogy fájni fog...

    Sokat segítettem mi??? :)))