182
Csak komolyan!
  • Pistike 007
    #20
    Szerintem az igazi Szeretet ad, nem követel. Egy sérült embernek meg talán még többet kell adni.
  • Zsolek123
    #19
    Mondandód első részében van némi igazság, viszont elég nyers volt. :ddd
  • Victor1103
    #18
    Te egy gecikedves és együttérző ember lehetsz :D
  • n3whous3
    #17
    Egy dolgot az utolsó mondatodra: a picsámat nyalja ki keresztbe aki plusz pontot kap bizonyos fogyatékosságra, vagy egyéb okra egyetemeken. Sok esetben képesek olyan dolgokra (pl diszlexia!) adni pontot, ami egyértelműen hátráltatja mind a személyt mind azt a csoportot, akit majd tanítanak esetleg, plusz úgy egyáltalán nehezebb dolga lesz, miért vegyük el egy egészséges embertől a lehetőséget, hogy végigvigye a sulit? Ez egy iszonyat nagy baromság, hogy plusz pontokat a hátrányos helyzetért. Én személy szerint diszlexiára és diszkalkúliára nem hogy plusz, hanem mínusz pontot adnék mert veszélyezteti a helyzete azt, hogy egyáltalán el tudja végezni a sulit... akinek sok esze van az ki fog tűnni így is a sok ember közül és ennélfogva megérdemelten és biztosan bekerül egy-egy egyetemre, de ne akarjunk már kivételezni olyannal, aki nem is érdemli meg (sőt)... Most ez nem a te helyzetedre mondom, de érzed, hogy milyen faszság pl diszlexiára plusz felvi pontot kapni.

    Részemről, hogy ne offoljak, én nem jönnék össze mozgássérülttel, mert engem is hátráltatna stb. Az más dolog,hogy milyen helyzetbe kerülne egy szerettem azok után, hogy megismertem, de mindig az első pár hónap, ami belevési az emberbe a szerelmet meg a szeretetet és az viszi a kapcsolatot. Pont ezért nem lenne egyáltalán az ok, hogy majd bepróbálkozzak egy tolókocsis csajnál.
  • Titan
    #16
    Így azt gondolom: A szerelem vak!

  • TreDoR
    #15
    Jah, tiszta szívás volt, mikor órán próbáltak súgni, de nem értettem belőle semmit. Mondjuk én műtétek miatt hallok nagyon rosszul a jobb fülemre. De legalább nem kell 5.1-re költeni XDDDDD
  • akyyy
    #14
    Én elvileg félsüketen születtem, jobb fülemre nem hallok valami jól. Érdekes, hogy még általános suliba nem kezdték el vizsgálni, én nagyon észre se vettem, emlékszem, régebben azt hittem hogy minden ember ugy hall mint én, gyengébben a jobb füléle:D persze a sok vizsgálódás után rossz lett, azóta sok hátrányos helyzetbe kerültem.

    Főleg suliba. vagy beszélgetésekkor, elég zavaró mikor harmadjára kérdezem vissza, hogy mit mondott az illető???

    Meg az is fasza, mikor pc hangosabban nézek egy videót, vagy tv-t, és rámszolnak, hogy halkabban már, az hogy ugy meg alig értem, le se szarják

    Félsükettségre meg az ember nem kap semmi kedvezményt, pl utazásra, felvételire, semmit.
  • Zsolek123
    #13
    Ha a zsánerem, akkor naná!
  • SötétBarom
    #12
    Szerintem roppant érdekes lehet. :D Főleg az, hogy mit álmodnak. Nekik a világ hangok/szagok/érintések halmaza. Semmit nem úgy képzel el, ahogy te. Ha azt mondom neked, hogy a Julcsika, neked egyből beugrik az arca. Szerintem egy vaknak Julcsika illata, hangja ugrik be :) Szal aki így születik, annak szerintem annyira nem rossz, csak nagyon más.
  • Fbn Lx
    #11
    van olyan lány, akivel akkor is...
  • morcosqtya
    #10
    volt a spektrumon egy dokumentumfilm, interjú született vakokkal, hogyan képzelik el a színeket.
    Társították őket leginkább érzetekhez, tapintható felületekhez. Érdekes volt.
    Miután egy érzékszerv eltompul vagy teljesen megszűnik, ott az agy úgymond "kompenzál" egy másik érzék(szerv) jelentős fejlődésével (extrém kifinomult/érzékeny hallás, vagy abszolut hallás (tökéletes zenei érzék))
  • Airbus A380
    #9
    Viszont az agy csodákra képes állítólag. Én úgy tudom van nekik is fantáziájuk.
  • Tyler1
    #8
    én azon szoktam néha elgondolkozni, h egy vakon született embernek létezhet-e fantáziája. mert eleve semmi vizuális információja nincs a külvilágról :S
  • Airbus A380
    #7
    Na a szánalom ami a legrosszabb ilyenkor. És félre ne értsd nem bántani akarlak ezzel.
  • N o N a m e
    #6
    Nem hiszem. De ha úgy ismerném meg, hogy egészséges, vagy már bimbózna valami, esetleg már járnánk, és tudom hogy szeret, és akkor sérülne le, akkor nem lenne szívem otthagyni.
  • morcosqtya
    #5
    valahogy így van ez, mert az eleve vakon vagy látássérülten született emberek teljesen/nagyrészt "természetesnek" veszik az életkörülményeiket és a lehetőségeiket, míg aki később veszti el a látását az lelkileg is összetörik, depresszióba eshet, nehezen dolgozza fel.
    Nem tudom, hogyan dolgoznám fel, de lehet h sehogy... :((
  • Lyukasbogrács
    #4
    Röviden: nem! Amúgy érdekes, mert pont tegnap/ma álmodtam azt, hogy tolószékes voltam :D
  • Airbus A380
    #3
    Az még rosszabb. Mert aki születésétől mozgássérült az ehhez szokik hozzá megszokja hogy nem mehet erre arra szabadon, de aki úgy válik azzá az borzasztó lehet....
  • morcosqtya
    #2
    én inkább azon gondolkodtam el a jómultkor, milyen lenne ha a párom egyszercsak tolószékbe kerülne... iszonyú gondolat volt..
  • Airbus A380
    #1
    Nos?