182
Csak komolyan!
  • Sadist
    #140
    Az már bizonyítva van, kis komám. Úgyhogy a cáfolással nálad a labda.
  • Airbus A380
    #139
    Mármint olyan MS-t nem ismerek aki irigy lenne a másik állapotára.
  • Airbus A380
    #138
    Marhaság én sem vagyok irigy az egészségesre és nem is ismerek ilyen embert. Persze előfordulhat de nem tartanám jellemzőnek.
  • JethroHUN
    #137
    A topic címében szereplő kérdésre válaszolva, -> semmiképpen sem.
    Hogy mért nem működhet egy olyan kapcsolat? Alap emberi irigység az egyik ok, mivel ha te egészséges vagy a másik pedig nem mindig benne lesz, és minden nap azt fogja látni hogy te lényegében több vagy mint ő, és neki szüksége van a te segítségedre, (még ha ez nem is igaz) Haragudni fog rád tudat alatt, de még bűntudata is lesz mert rád szorul.
  • Airbus A380
    #136
    De miért lenne? Ez baromság.
  • Airbus A380
    #135
    Ezt senki nem mondta hogy nem fogadhatja el a nagy részét én is elfogadom.
  • davidka003
    #134
    Eleve hülyeség amit akartok, hogy tudományos magyarázat a lélekvándorlásra. Egy spirituális dologra sosem lesz tudományos bizonyítás.
    Azt a 2 oldalt azért linkeltem, hogy aki nem tud semmit az kicsit képben legyen. Egyébként én soha nem hittem ilyen dolgokban.
  • Balumann
    #133
    Ez így azért rossz kérdés, mert most ha leírom röviden az indokokat, akkor arról úgyis elkezdődik a végtelen vita, egyből most így meg nincs kedvem leírni többezer szóban, hogy pl. én személy szerint miért jutottam végül szinte egyértelműen erre a következtetésre.
    Mindenesetre leírom röviden, egyrészt mert a tudomány sokkal logikusabb magyarázatot ad a különböző folyamatokra, jelenségekre, mint a különböző emberi fantáziálások következtében kialakított magyarázatok, tudományos szemszögből már nincsen szükség hasonlókra, csak az embereknek, akik szeretnék feltételzni, hogy még azért "van valami".
    Másrészt arra is jó rálátásom van így, hogy az emberek miért nem szeretnék elfogadni a tudományos magyarázatokat (főleg vitákban tapasztaltam már mindenfélét, youtube-n voltak a legviccesebbek, azok messze meghaladják az itteni baromságokat is), én foglalkoztam agykontrollal, mostanában kicsit pszichológiával is, nameg a sok vita hatása.

    Ha szeretnétek, hogy ne legyen több OFF akkor inkább ne válaszoljatok, tudom, hogy úgy sem fogok meggyőzni senkit sem (legalábbis egyből nem, aztán valószínűleg később belátjátok majd néhányan, hogy ez az igazság). ^^ Persze megintcsak mondhatjátok, hogyha nem ez az igazság, akkor is ezt írnám.
  • Rotcsa
    #132
    Azt bíorm az sg-ben, hogy mindig találok olyan új topicot, amely épp aznap, vagy akár abban a pillanatban jut eszembe:D

    A muútkor a fogfehérítésen gondolkoztam, manapság meg ezen :D

    Na, a témához szólva: Én nem jönnék össze mozgássérülttel.
    Attól tartanék, hogy lenne bennem állandóan egyfajta bűntudat amiatt, hogy én egészséges vagyok, a párom pedig nem. Ez idővel felőrölne mindent. Nagyon nagyon bele kellene zúgnom ahhoz, hogy ezzel a problémával ne foglalkozzak, azaz eszembe se jusson.
  • 89
    #131
    miért lenne hülyeség?
  • Balumann
    #130
    Ilyet nem is írtam, hogy csak az hisz ilyenekben, aki valamilyen betegségben szenved. Vicces is lenne, mivel 3-4 éve még én se voltam enyén szólva ennyire tudomány centrikus. Én csak azt mondtam, hogy valaminek történnie kell, hogy én megint ilyen hülyeségekben kezdjek el megint hinni :) Bár lehet az én esetemben tényleg az se "segítene".
  • 89
    #129
    miért ne fogadhatná el a tudományos álláspontokat az aki hívő?
  • Airbus A380
    #128
    Még egyszer. Több millió ha nem milliárd egézséges ember is van aki nem a tudományban hisz. Én magamon kívül a köreimbe pl 1 mst-t tudok talán felsorolni akli v-milyen szinten hisz a természetfelettibe, még egészséges embert jó néhányat. Ez az elmélet tehát már itt borul...
  • Balumann
    #127
    "Na ezt is megkaptam már párszor pedig az efféle hit nem folyománya a testi sérültségnek."

    Erről is tudnék azthiszem egy oldalnyit írni, hogy milyen pszichológiai folyamatok vezetnek ahhoz, hogy az ember ilyen helyzetben mégis inkább a hitet válassza, természetesen nem folyománya, de egy ilyen esemény erőteljesen változtathat a gondolkodásmódon.
  • TreDoR
    #126
    "Tehát neked ahhoz is bizonyíték kell, hogy elhidd, ha leesel a nemtudomhanyadikról, szétloccsansz? :)"

    A 8. szó tökéletes. Pontosan így van.
  • Balumann
    #125
    Tehát neked ahhoz is bizonyíték kell, hogy elhidd, ha leesel a nemtudomhanyadikról, szétloccsansz? :) De gondolom nem elég, ha bábut, vagy akár valamilyen állatot dobunk le (sőt, ha madarat dobnánk az meg is cáfolná egyenesen), hogy ha ember esik le, az is szétloccsan. Hiszen az ember mááááás, mert szeret, gondolkodik, stb. nemde? Ránk semmi olyan nem érvényes, ami a természetre ám, el ne higyjétek!! :D
  • Különc
    #124
    Femina, Nana, következő mi lesz? Kiskegyed onlineról linkelsz tudományos magyarázatot?
  • TreDoR
    #123
    Már elnézést, de a bizonyítás a materialista szemlélet reszortja. Azt kell bizonyítani, hogy ha leesel akkor szétloccsansz, és nem azt, hogy nem.
  • Sadist
    #122
    Minek, ha gondolod, nyugodtan cáfold a tudományt a gyakorlati példáddal :)
    Anyagi megfontolásból az előbbit javaslom. Egy magas épületet könnyebb találni, mint egy röntgen gépet vagy kiutazni Prypyatba.
  • Airbus A380
    #121
    Akármit mondasz az is hit Vágó István bevallottan abban hisz,(ő dolga szabad abban hinni amibe akar) azért őt írom mert a tudománymániája országosan ismert.
  • Airbus A380
    #120
    Na ezt is megkaptam már párszor pedig az efféle hit nem folyománya a testi sérültségnek. Ez nem is fér a fejembe hogy egyes emberekből ez hogyan pattan ki. Tekintve hogy azért jó pár millió egésséges ember is így gondolkodik. Szóval az efféle eszme futtatás ha már amúgy is a tudománynál tartunk erősen cáfolandó, főleg hogy ugyanúgy sok mozgássérült inkább a tudomány világának "csápol" mint te.
  • 89
    #119
    tudomány-hit témára...egyik sem zárja ki a másikat, tök felesleges vitáznotok
  • 89
    #118
    ennnyi...
  • TreDoR
    #117
    Mitől vagy benne ilyen biztos? Talán kipróbáltad ezt a két esetet? o.O
  • Sadist
    #116
    Szerencsére ezt a gravitáció, vagy a röntgensugárzás leszarja :) Nyugodtan mondogathatod, hogy nem hiszel benne, akkor is szétplaccsansz a betonon, vagy rákos leszel ha sok röntgensugárzást kapsz.
  • TreDoR
    #115
    "A tudományban az a szép, hogy nem hit kérdése."

    Pedig az, legalábbis az én szemgszögemből (fallibilista vagyok).
  • Sadist
    #114
    Tévedés, a tudomány azt tartja bizonyítottnak, ami ellentmondásmentes elmélettel és gyakorlati tapasztalattal, kísérlettel is alátámasztott.
    A tudományban az a szép, hogy nem hit kérdése. Nincs tekintettel az ember vallására, bőrszínére, származására.
  • Balumann
    #113
    Fú, hát ezek annyira meggyőzőek, nem is tudom mostmár!!! :D Ezek a bulvárcikkek is inkább arra vannak, hogy akik ilyesmiben hisznek, azoknak megerősítsék a hitüket. Hát, ha ilyenben akartok hinni, akkor higyetek :)
  • Sadist
    #112
    Khm, tudományos publikáció...
  • Balumann
    #111
    Ez a hsz több dolog miatt is megmosolyogtató volt :) Egyrészt ez a "függetlenül e ha akarsz higyjél a tudományban", másrészt hogy leírod a véleményed, mint vitaindító, de azért ezt ne itt tárgyaljuk ki - holott szerintem azért elég rendesen kapcsolódik a témához, hiszen összefügg azzal, hogy ki hogyan látja a kapcsolat kialakítás lényegét, a szerelmet, sőt akár a szeretetet is, bár szerintem ezt nem.
    Az én esetemet extrémnek nevezted, én mondjuk nem hiszem, hogy ez illene rám, a nemi vonzódás csakis biológiailag magyarázható meg, az összes párosodással szaporodó élőlényen megfigyelhető jelenség, és ugyan az történik az embernél is. Lehet "nem hinni a tudományban", az ember is olyan, hogy olyan társhoz vonzódik leginkább, akivel nagyobb esély van, hogy a születendő gyermek is egészséges lesz.
    Azonban ez messze nem jelent semmi olyat, hogy én lenézném az egészségteleneket, nem vallok extrém nézeteket (pl. hogy semmisítsünk meg mindenkit, aki nem egészséges teljesen, mert visszafogják az emberek fejlődését -habár részben igaz lehetne, elég nagy baromság lenne így gondolkodni), egyáltalán nem nézem le a nem egészséges embereket. Ne hidd, hogy aki elfogadja a tudományt, azoknak nincsen semmi tapasztalata, vagy olyanokat vél mint előbb leírtam, mert nemigaz. Máig jóban vagyok volt vak osztálytársammal, de ezen felül is voltak már tapasztalataim.
    Természetesen lehet, hogyha nekem is lenne valami problémám, vagy közelebbi hozzátartozóm, esetleg a majdani barátnőmmel/feleségemmel történne valami, én is inkább áttérek majd ilyesmi hitre, hogy van lélek, bár én már attól tartok túlságosan extrémen eltávolodtam a hittől. :-/

    A lényeg, hogy nem tekintek én sem másképp a beteg, mozgássérült emberekre, mint bárki más, ugyan úgy sajnálom őket, segítem őket ha van lehetőségem, ugyan úgy tudom szeretni őket is mint bárki mást (én eleve olyan ember vagyok, aki mindenkinek csak segíteni szeretne, nem utálok senkit).

    A tudomány meg rávilágít végre a dolgok valódi működésére, mégha kicsit szárazabb is, mint mindenféle hülyeséget vízionálni. Nem kell ellenségként tekinteni, nem leszel tőle boldogtalanabb sem.
  • TreDoR
    #110
    Hát igen, ha a labda egyszer fel lett dobva :S
  • Airbus A380
    #109
    Nem mindent csak a tudománynak kell elhinni, mert a tudomány csak azt tartja bizonyítottnak amit az ember lát hall érez stb.... szerintem ez egy irtózatos nagy baromság. Nem is vagyok sem Vágó (tudomány mániás bizonyítékot mindenről követelek István) fanclub tag sem tudo,ány fan club tag sem vagyok. (mielőtt megjegyezné átlagos inteligenciával rendelkezem tehát hülye sem vagyok) függetlenül te ha akarsz higyjél a tudományban.

    pls... ezt ne itt tárgyaljátok ki mert nem ide tartozik.
  • davidka003
    #108
    Lélekvándorlás, avagy: tudás egy másik életünkből

    4 bizonyíték, hogy a lélekvándorlás létezik
  • Sadist
    #107
    Linkelnéd azt a tudományos publikációt?
  • tigeroo
    #106
    ismertem egy lányt aki hallássérült volt. de olyan szinten hogy már a beszédjében is "meglátszott", pl. ragokat pontatlanul használta... engem nem zavart volna, sőt egy tök normális lány volt... végülis más okok miatt nem jöttünk össze.

  • davidka003
    #105
    Évente 6 ezer. Ha tanuló vagy akkor csak 3 ezer.
  • Tarajos Sül
    #104
    Havonta/évente?
  • kastil
    #103
    Persze mármint mondom ezt én, akinek megvan mindene. De számomra ez nem akkora hátrány.
  • kastil
    #102
    Természetesen ez egy olyan korlátozottság, ami valójában fika.
    Vele én is lazán összejönnék...
  • Tarajos Sül
    #101
    ...jah értem.
    Gondoltam,hogy egy orvosi igazolás kell, és kész :)