182
Csak komolyan!
  • Airbus A380
    #100
    Van akinek igen....

  • theone91
    #99
    Miról beszélsz? 6000 forint a Sinosz tagsági díj, ami azért nem egetverő.
  • akyyy
    #98
    Azt is írja, hogy ahoz a magyar hallássérültek szövetségének a tagja kéne, hogy legyek, ahol kemény tagsági dijat kéne fizetni, annyit, hogy nem is éri meg igy igénybe venni a kedvezményt. Ha nem lenne tagsaági dij, vagy elenyésző lenne, akkor azt mondanám oké.

    Ez kb olyan, mintha a nyugdijasok csak akkor utazhatnának ingyen, ha belépnek egy klubba, ahol annyit kéne fizetniük, amivel kifizetik az utazásuk árát.
  • Minstrel
    #97
    Perel a csinos műkarú lány
  • passatgt
    #96
    nemtom de összejönnék vele:D
  • Tarajos Sül
    #95
    "Félsükettségre meg az ember nem kap semmi kedvezményt, pl utazásra, felvételire, semmit."

    Ezt én megcáfolnám :)
    Nézd csak meg ezt!

    Egyébként az a kib*szás,hogy 20km-es kerékpár jegy is ugyanannyiba kerül,mint 5 km-re
  • Airbus A380
    #94
    Ő ki?
  • passatgt
    #93

  • LoSA
    #92
    Ez is igaz... Tudom, hogy nem szép dolog. Mondjuk addig nagyon véleményt se tudok mondani, mert még olyan helyzetben se voltam, hogy egy olyan lány akart volna összejönni velem. De szerintem nem vágnék bele...
  • Airbus A380
    #91
    Még mindig jobb az ilyen hogy ezt mondod mint aki "megpróbálja" (tehát nem gondolja komolyan) és mindketten sérülnek.
  • Airbus A380
    #90
    Azért azt hiszem hogy aki 1 mozgássérültet választ párnak akkor van annyi sütni valója is hogy vannak más jó dolgok is a táncon kívül. Erre mondják azt hogy csakis érett komoly gondolkodású egészségessel érdemes kapcsolatot kezdeményezni.
  • LoSA
    #89
    Ez már nekem is eszembe jutott... Szörnyű még belegondolni is.

    Egyébként... Most senki ne ítéljen el, de nem valószínű, hogy összejönnék egy mozgás sérült lánnyal...
  • Andr0
    #88
    Hát ha pl mozgássérülttel vagy együtt és esetleg táncolnál egy jót, aztán felkérsz egy másik csajt, vagy felkér téged egy másik férfi(ha nő vagy:D) lényag a lényeg más életvitelt követel a dolog és sok mindenről le kell mondani, mégha nem is kellene.
  • Airbus A380
    #87
    Jajj már nekem is ezzel jönnek a csajok, azért én nem ezt állítanám 1 párkapcsolat közebébe.
  • Oddball29
    #86
    Nem értetted egészen, az intim kapcsolat nehézségeire utaltam.

    De is igaz, hogy nem vagyok szociális intézmény, én személy szerint nem javallom másnak az ilyesmit.
  • Airbus A380
    #85
  • Airbus A380
    #84
    Szerinted nem áll meg.... szóval ebbe itt a topikba nem kéne belemenni mert órákig oldalakon keresztül győzködhetnélek arról hogy mértt áll meg, de nem ez a téma,
  • Airbus A380
    #83
    Ez függő attól is hogy a mozgássérült fél milyen, itt is van több fajta van aki hajlandó tenni azért valamit hogy a párjával el legyen és van aki elvárja a gondoskodást. A fizikai ártalomtól való félelem az benne van, de ennyi erővel a szociális otthonokba se megy senki dolgozni , mert mi lesz ha árt .
  • DIESEL DOG #82
    Hozzátéve:

    Megtanultam tisztelni az ilyen fogyatékossággal élő embereket, hiszen nekik sokkal nehezebb az életvitelük, tudom hogy a társadalmi ranglétrán mennyire hátrább csúsztak. Tudom mert a saját bőrömön kellet mindezt megtapasztalnom sajnos ahhoz hogy megérthessem, érezhessem mit is jelent egy olyan személynek mindez aki rá van kényszerülve arra hogy ily módon élje minden napjait. Én tanultam a hibámból anno, sikerült azt az időszakot átvészelnem, itt vagyok élek, és újra egészséges vagyok, küzdeni kell nap mint nap, nem szabad feladni mig esély van egy jobb életre.
  • TreDoR
    #81
    A lélekvándorlás önmagában nem áll meg, szóval nincs miről beszélni.
  • bigapó
    #80
    Ne keverd össze a testet és a lelket. Van a fizikai sík és a spirituális sík, ezek csak időnként kapcsolódnak és nem feltétlen emberi testben születhetsz újra, annak ellenére, hogy csak arra emlékszel esetleg. Bonyolult a kérdés és tényleg nem idevaló, de a feltevésed ilyen alapon nem helytálló. Persze nem kell hinni benne, nem ezt mondtam, csak ez amit Te mondasz így nem áll meg.
  • Czdano
    #79
    Na igen. Ilyen pár csak annak való, aki türelmes, erős idegzetű :]
  • Oddball29
    #78
    Én már túlestem ezen. Lány volt mozgássérült, de bájos volt, megkapó.

    Pár hónap után viszont kövezzetek meg, de meguntam az ide-oda rakosgatását. Volt aki szerint eleve nem illettem oda a hirtelen természetem és gyorsaságom miatt, meg nem is volt már a szememben az a bűbájos kislány, akit megszerettem.

    Az se egy leányálom, hogy folyton amiatt kellett parázni, hogy mikor ártok neki fizikálisan akaratomon kívül, nem engedhettem el magam egy percre sem.
  • Airbus A380
    #77
    Néha nagyon elcsodálkozok egyes embereken te sajnos már az extrém eset vagy.
  • Airbus A380
    #76
    Nem hinném hogy bántani akart, de tény hogy sokan képtelenek sajnos dolgokat átérezni.-
  • Balumann
    #75
    Ha lenne akármilyen rokonom, ismerősöm aki mozgássérült, vagy oda kerülne, biztosan segítenék neki amiben tudok, sajnálnám, semmiképpen sem nézném le vagy ilyesmi. Szeretetről is lehet beszélni, legalábbis baráti szinten, ha egyébként teljesen értelmes ember.
    Viszont az ember genetikailag örökölve a tökéletes partnert keresi, ami igaz, hogy tudatosan/tudatalatt is befolyásolódik (és az ember inkább a kívülről nem látható tulajdonságot is nézi), aki mozgássérültbe lesz szerelmes, az szerintem egy betegség (vagy genetikai rendellenesség), akárcsak a pedofilia, ferdehajlam. Ezt az nyilván mindenki el fogja ítélni azok közül, akik nem hisznek (részben vagy teljesen) az evolúcióban, természetes kiválasztódás folyamatában, pedig sajnos ez így van - pont ilyenekben figyelhető meg az egész.

    Legtöbben az igenlők közül biztos vagyok benne, hogy pont ugyan így cselekednének, ahogy most leírtam, persze álszenteskedni mindig jó :P

    #55: Teljesen egyet tudok érteni. Nem akarok politikába átmenni, de gyak. ugyan ez az átgondolatlanság jellemző több kérdésben, pl. a kisebbség segélyezésében. Ezekkel a plussz pontozásokkal, segélyekkel, kedvezményekkel amiket több esetben jól ki is használnak, diszkriminálják és hátrányos helyzetbe hozzák valódi ok nélkül az egészséges, illetve nem kisebbségi embereket.
  • HUmanHunter
    #74
    én gyógyszerek miatt diszkalkúliás lettem de olyan fokon hogy nem érettségizhettem matekból, egy olyan embernek aki hosszú évekig infósnak készül aztán már az írásbeli összeadásokkal is gondja akad nemgondolod hogy kicsit szar érzés?!
  • Airbus A380
    #73
    Ez kicsit sokkal hosszabb téma és nwm ide való azt hiszem. (mivel ezt ius oldalakon át lehet fejtegetni).
  • TreDoR
    #72
    Ha a "lélekvándorlás" igaz, felesleges az evolúció, de mégcsak a fajfenntartás is, minek kellenének utódok, ha úgysem tudsz meghalni.
  • bigapó
    #71
    Ezek miért kizáró okok?
  • TreDoR
    #70
    "Van egy magyarázatom, de ezt sokak badarságnak tartják,"

    Az, főleg, hogy emlegetted az evolúciót és a fajfenntartást.
  • Airbus A380
    #69
    Pontosan, a lélekvándorlás miatt emlékezhetnek pl színre mert látták már előző életbe.
  • Airbus A380
    #68
    Azért ezt nem nehéz kitalálni :)
  • DIESEL DOG #67
    Hmm... őszintén szólva?

    Nos, lehetséges hogy összejönnék egy mozgássérült egyénnel. Ők is ugyanolyan emberek mint mi, ugyanúgy éreznek, gondolkodnak, nem szabad őket egy dolog miatt diszkriminálni. Át tudom érezni a helyzetüket, ugyanis anno egy baleset miatt egy időre én is ugyanúgy mozgáskorlátozott lettem amig fel nem épültem, és tulajdon képpen jó lecke volt az élettől mert rájöttem hogy milyen lehet az olyan embereknek akik pl. egész életüket mozgáskorlátozottként élik le. Nekem csak szerencsém volt, de valakinek nincsen, vagy esetleg egy születési rendellenesség következében lesz olyan amilyen, erről nem tehetnek.
  • kastil
    #66
    Nem.
  • Tinman #65
    Simán.

    Volt 1-2 éve egy csaj aki autóbalesetben csúnyán megsérült, már csak tolókocsival képes járni. Nagyon helyes és nagyon kedves lány na ő tényleg 10/10!
  • V43 1105
    #64
    Üdvözlet!

    Az igazat megmondva a válaszom az hogy nem, félek hogy talán egy idő után nem működne a dolog a mozgáskorlátozottsága miatt, viszont ismerek olyan párt akik mindketten mozgássérültek, és nagyon jól megvannak egymással. Viszont ha párkapcsolatról beszélünk, akkor teljesmértékben támogatnám az adott személyt . :-)
  • IXEMGabeo
    #63
    egyetértek veled, én se jönnék össze egy testileg korlátozott személlyel, ezért én nem érzem magam rossz embernek, hadd döntse el az ember hogyan, miképp és kit választ...alapvetően egyébként az efféle gondoskodó szituációkat kerülöm ilyen típusú ember vagyok a minél egyszerűbb helyzeteket keresem, nem bonyolítum túl sem más életét, sem a magamét és 1. helyre teszem inkább az eszem...

    ötletes topik, lehet témázgatni róla...
  • morcosqtya
    #62
    Igen, gyakran jellemzik hőmérséklettel összefüggően is a színeket, de ez semmilyen összefüggésben nem áll a klasszikus színelméleti "meleg" vagy "hideg" megjelölésekkel.
    Nekik nem feltétlenül meleg szín a vörös, a sárga, és nem hideg a kék.. és méginkább tapintással kapcsolatos érzetekhez társítják őket. Pl a macska szőre az halványbarna, az arc vörös, a finom szőrme/selyem/puha szőnyeg kék, stb...
  • morcosqtya
    #61
    Egy NEM VAK festőművész lány (talán Kecskeméti) módszere:
    Leül a vászon elé, kirakja a tubusokat, és a színeket csukott szemmel választja ki, és keveri, majd csukott szemmel festi a figurális részeket (amennyiben lehet figuralitásról beszélni.. ez inkább félabsztrakt).. mindezt érzetek alapján, zenére, előbb elmélyed, amolyan transzba esik stb.
    Tud festeni nyitott szemmel is, de így szereti. Sajnos nem volt lehetőségem beszélgetni vele de érdekeltek volna a részletek.

    Én is zenére festek (gyakran), és az objektek szinte mindig hangulatokból indulnak ki, ehhez kell átlényegülés, esetleg transz (vallási meggyőződés és drogok nélkül is alkalmazható, tanulható, fejleszthető, bizonyos zenékkel hamarabb elérhető), de csukott szemmel azért nem próbálnám ki.. :)

    Na ez már nagyon OFF volt, bocs..