182
Csak komolyan!
  • Fbn Lx
    #60
    ez érdekes...
    tapintás alapján ők is papírra tudják vetni a formákat úgy tűnik, de ezen az össze-vissza színezésen azért látszik, hogy azt nem tudják elképzelni, hogy milyenek a színek. szerintem ez simán hangulati állapotot ábrázolnak, ez a nagy tarkaság. de mi alapján ismerik meg a színeket? azt mondják egyik melegebb a másiknál :D
  • bigapó
    #59
    Van egy magyarázatom, de ezt sokak badarságnak tartják, meg hogy nem létezik, pedig orvosi bizonyítékok is vannak már erről. Lélekvándorlás...
    Vannak olyan technikák amikkel vissza tudunk emlékezni korábbi életeinkre sőt, a köztük eltöltött "időre" is. Nos ezekből az emlékekből nyugodtan előállíthat ilyen mestermunkákat egy emberi lény.
  • nan76
    #58
    ez tök érdekes...ezeken én is gondolkodtam!Pl egy vaknak,hogy magyarázod el pl a sárga szint?..vagy esetleg az Őszt?vagy a "mélységet"..Ugyanakkor vannak olyan vak festők akik abszolút élethűen festik le a dolgokat.Pl

    és az ilyeneket,HOGY??..Tudom,másik érzékszervük jobban kifejlődik...
  • Molnibalage
    #57
    Mért is? Attól mer valaki rosszul olvas, abból nem következik, hogy jó matekos...
  • bigapó
    #56
    Gondoltam, hogy valamilyen személyes indok vezérelt.
  • n3whous3
    #55
    Nem tudom érezted-e, meg értetted-e a mondandómat: én nem nézem le a diszlexiást, de ne kapjon már azért plusz pontot. Ha értelmes és okos, anélkül is felveszik, azonban ha kb egy szinten vagyunk és neki még ilyen problémái is vannak, hótziher, hogy nem ő lenne az, aki előbb átmegy a tárgyakon. És felveszik ne adj isten olyan ember előtt, aki teljesítené. És úgy hidd el, hogy pl diszkalkúliára is jár plusz pont. Ne mondjam mennyire értelmes ez, ha pl matematikus beállítottságú szakra jelentkezik az ember. Te is a negatívumot nézted ki abból, ami írtam, én csak arra akartam világítani, hogy sok esetben értelmetlen a plusz pont (ld. utolsó érvelésem), más esetekben meg teljesen felesleges (ld. első pont), mert nem kellene különbséget tenni bizonyos esetekben. Ott a pont abból a szempontból, hogy ha bekerül 1-1 ilyen ember akár, úgyis a leghülyébbeket szorítja ki a lista végéről, HA olyan szakról van szó, aminél nagy a létszám. És ha max 10 embert vesznek fel és csak azért esik ki egy értelmes ember, mert bekerült elé egy akadályozott, aki esetleg a nagy hajrában úgyis kiesik fél év után?... Sokan nem próbálkoznak később a felvételivel...
    Olyan esetekben pedig, hogy valaki nem tud járni... ott talán annyi előnyt tényleg adnék én is a jelentkezőknek, amennyi kijárt eddig is, mert ha sikerül neki elvégezni egy egyetemet, könnyebb lesz neki munkát találni, mint hogy nem sikerült neki semmit. De ez is kétélű dolog.

    már ha nem "Két sajtburger" lesz a mesterséged címere, vagy ha ki nem vágnak.
    Nem nyert
  • Airbus A380
    #54
    Hogy megtudjam az emberek véleményét. Bedobtam a gyakorikérdések pöty hu-ra először és ott mindenki írta hogy milyen nehéz kérdés stb stb, és gondoltam hogy beteszem ide is mer az SG is viszonylag látogatott .

    Meg mert én is az vagyok.
  • bigapó
    #53
    milyen okból indítottad ezt a topikot?
  • Airbus A380
    #52
    Elsőre az elektromos tolókocsi is jó mókának tűnik aztán ha belegondolsz hogy másnak gyakorlatilag csak az a helyváltoztató eszköze...
  • Pepsi Twist
    #51
    hát érdekes téma ez, 1x kirpbóáltam a tolókocsit elég jó pöri volt de úgy belegondoltam hogy örökre ebben kéne lenni tehát kényszerből az kurva szar lenne...
  • bigapó
    #50
    Ez igaz, csak van aki gondolkozik is, hogy van-e vajon értelem is amögött a smink mögött...persze ha csak egy éjszakás kaland, akkor ez kihagyható, de ezt meg előbb-utóbb kinövi az ember.
  • xido
    #49
    szerintem az első lépés a rágerjedés...külső amit első alkalommal lát az ember,akárki mondhat akármit...
  • bigapó
    #48
    más az, ha csak rágerjedsz és más ha bele is szeretsz egy másik emberbe. Van aki túl tud lépni bizonyos korlátokon és van aki nem.
  • Airbus A380
    #47
    Ezt nem értem hogy itt mire gondolsz fejtsd ki bővebben légyszíves.
  • bigapó
    #46
    Ez igaz, Én csak egy részét mondtam el a lehetséges variánsoknak, azoknak meg se szeri se száma.

    Jól gondolod, mint ahogy írtam is, nem feltétlen öröklődik a rossz gén, illetve egészséges párnak is születhet nem egészséges gyermeke, pl. Down-kóros.
  • Andr0
    #45
    nem, nem csak neki de neked is kényelmetlen, kínos lenne olykor. És nincs értelme őt is esetleg kínos helyzetbe hozni vagy magadat.
  • xido
    #44
    Érdekes a kérdés..és tág a tolerancia is..példával hozakodjak elő,boltban dolgozik egyik barátom és az egyik vevőjét láttam tavaly néha..nőt képzeljetek el 36-38 körülinek saccolnám maximum...az egyik kezét is furcsán tartotta és mintha bicegős is lett volna..valamilyen fél oldali részleges bénulása lehet..mégis az maradt meg bennem róla,hogy szép az arca és nyáron imádtam,ha blúzban van,mert nagyon jó mellei voltak:)..és ha már a hormonokra is tudott hatni..akkor azt mondom,hogy ember és betegségének mértékétől függ az egész,nyilván minél kevésbé önellátóbb a betegsége,annál nehezebben tudnám tolerálni és megtalálni benne azt,ami a legkisebb szikrához is kell....
  • Airbus A380
    #43
    Az sex az működhet 1 mozgássérültnél is. Tehát a utodnemzéssel valószínű nincs gond. (a szex módjával már akadhat gondja az egészségesnek, )

    Az sem biztos hogy MS gyereke születne egy beteg embernek mivel ha nem genetikai erdetű akkor nem értem miért lenne az a gyerek. Bár ehhez nem értek.
  • Fresh Duke
    #42
    Nem arra gondoltam, azt is írtam.
  • bigapó
    #41
    Ismerem eléggé Önmagam ehhez és van elég öniróniám is, hogy mindezt bevállaljam. Érdekes kérdést tettél fel egyébként. A világban eddig nagyon kevés alkalommal láttam olyat, hogy egészséges ember egy "beteg" társat keresett és talált magának. Ez már csak az ember ösztönös fajfenntartása miatt sem valósul meg gyakran, hiszen a genetikai kódunk erős, fejlett, egészséges egyedekben láttatja meg azt aki Neked hasonló minőségű utódot tud nyújtani, mint Önmaga és Tenmagad. Ez egyszerű evolúció, enélkül már rég kihaltunk volna. Emiatt sem tartom lehetségesnek, hogy normális esetben szerelembe essek egy - első ránézésre - nem egészséges emberrel.
    Persze vannak olyan esetek amik rám cáfolnak és például vakon született férfiaknak, nőknek egészséges és látó gyermekük születik, de ez is legtöbbször úgy van, hogy mindkét fél vak, tehát nem olyat keres vagyis inkább talál aki lát, hanem aki át tudja érezni a sorsát, vele "egyenértékű".

  • Airbus A380
    #40
    köszi
  • Czdano
    #39
    Diszlexiára gondolt szerintem, betegség amúgy, aminek tünetei a beszédhiba, betű -és számtévesztés
  • Airbus A380
    #38
    Mi az a dixlexia?
  • Airbus A380
    #37
    Hát igen de legalább elismered hogy lehet hogy veled van a hiba. Találkoztam már ilyen véleménnyel de ott még csak be se ismerte az egyén hogy bocs de lehet bennem a hiba de ilyen vagyok.
  • Fresh Duke
    #36
    Van benne valami, de szerintem egy nagy f*sz vagy.

    Hozzáteszem, a felsőbboktatási intézmények alapból felvesznek 2x annyi diákot, mint amennyi kell vagy megérdemli, csak hogy felét első félévben kiszorják. (Kell a pénz.) Így, ha valaki nem érdemes arra, hogy ott tanuljon, az vélhetőleg nem is jut tovább.
    Amúgy, attól, hogy az ember diszlexiás, attól még nem hülye, elmeháborodott, analfabéta, stb. Olvasási nehézséggel küzd. Attól függetlenül vélhetőleg 100x jobb nálad matekból, értelmesebb, logikusabban gondolkodik, és pl 1000x jobb mérnök, technikus vagy programozó válna belőle, mint amelyin belőled lesz, már ha nem "Két sajtburger" lesz a mesterséged címere, vagy ha ki nem vágnak.

    Kicsit eltértem a lényegtől, hogy valami kis ON is legyen:
    Személy szerint nem tudom mit tennék. Attól is függne, hogy pontosan hogyan sérült, vagy mi a baja, előtte ismertem meg, vagy utána...
    Ha ilyen eset lesz velem, majd megírom a tapasztalatomat.
  • bigapó
    #35
    Sajnálom, de ilyen szempontból nem vagyok empatikus, nekem óriási gát lenne. Valamiért nem tudom hosszú távon elviselni a betegeket, nem megfázást értek alatta. Lehet, hogy az, hogy nem tudok rajta a segíteni, de lehet szimpla bunkóság vagy valamilyen agyi defekt, nem tudom, de nekem ez nem megy. Egyszer bejelölt egy netes ismerkedő oldalon egy mozgássérült, hát azt hittem lehidalok és csak az járt a fejemben, hogy miért pont Én? szerintem ez szörnyű és szarul is éreztem magam miatta, de nem tehetek róla, ez belülről jön.
  • Airbus A380
    #34
    Na igen a végtag elvesztés az brutális. A legtöbb mozgássérült legaláb segítséggel (kapaszkodó , bo, stb.. ) lábra áll sőt sokan bottal mozgásképesek legalább otthoni környezetbe, de akinek nincs lába az iszonyat kemény lehet.
  • Airbus A380
    #33
    Segítséget kértem a moderátor topikba és így oldották meg. GÍondolom a szabályt ők is ismerik:) off vége
  • Wolfsnack
    #32
    off: hogy tudtál ilyen hosszú címet adni? elvileg 25 vagy mennyi a limit, hacker vagy?
  • Czdano
    #31
    Nem. Nekem egyik közeli rokonom volt tolószékes (combtól le kellett vágni a lábát) és a jelenléte is megrázó volt számomra (persze ekkor 7 éves voltam, lehet most már 11 év múlva jobban kezelném a helyzetet)

    Apum volt évfolyamtársának az élettársa szintén beteg, folyamatosan bénul le. Szociális otthonba nem akarja beadni, otthon meg a WC-zés valósul meg nehezen, néha sikertelenül.

    Anyum öregek otthonában (vagy szociális otthonban - kinek hogy tetszik) dolgozik. Nap mint nap találkozik ilyen emberekkel. Sokszor szomorúan jön haza, pedig más örül annak, ha hazaér a műszakból.

    Ezeket csak azért írtam le, hogy érezzétek a súlyát. #27 ilyennel meg ne viccelj, mert lehet hogy holnap veled történik akármi..akkor majd rájössz milyen érzés ;)
  • Airbus A380
    #30
    A "közbeni lebénulás" az más. Ott magára valamit is adó ember sokak szerint maradna.

    Azt meg hogy te nem leszel szerelmes szerintem nem az határozza meg hogy a veled ellenkező nemű, milyen fizikai állapotban van. Max csak harcolhatsz az érzésekkel és elfojthatod,. szerintem.
  • bigapó
    #29
    nem értem a kérdésed, már írtam, hogy nem fordulna elő velem ilyen, mert nem tudnék szerelmes lenni belé. Ha már meglévő párkapcsolatban történik velem olyan, hogy a párom lebénul, akkor nagy valószínűséggel mellette maradnék, pláne ha gyermekeink is lennének, de ezt igazán akkor tudnám megmondani, ha benne lennék egy ilyen helyzetben, addig csak találgatok.
  • Narxis
    #28
    :DDDD
  • Keroz1n
    #27
    Ha a pinája ép akkor igen.
  • Flammius
    #26
    Nem hiszem, hogy ez szempont lenne, tehát minden további nélkül.
  • Airbus A380
    #25
    És mi lenne ha szerelmes lennél? Télleg szerelmes tehát nem megtetszik blabla..
  • bigapó
    #24
    Legjobb barátomnak pár hete műtötték meg a szemét, lézeresen, emiatt pár napig korlátozottak voltak a vizuális képességei, de Ő ennyi idő alatt is különbséget tapasztalt a hallásában, sokkal hamarabb hallott meg dolgokat, mint azelőtt. Ez ilyen automatikus dolog ahogy mondod, az agy nagyon gyorsan képes alkalmazkodni, stresszhelyzetben még jobban.

    Kérdésre is válaszolva: nem, nem hinném, hogy tudnék mozgássérülttel párkapcsolatot létesíteni. Ha közben alakulna ki ez a dolog, akkor tényleg számításba jönne ez a szánalom dolog, de hosszú távon csak egy nagyon erős kötődés (szerelem) tud átvészelni egy ilyet.

    Nekem elég volt annyi, hogy unokatesómat lássam félig lebénultan és még 40 éves sincs.
  • ForzaInter
    #23
    nem
  • Gaborkik #22
    A pontosztásos gondolatoddal egyetértek de ilyenkor jönnek a jogok és hogy minden embert egyenlőnek kell tekinteni, bár ez fordítva is igaz hogy a plusz ponttal Te kerülsz aztán hátrányos helyzetbe ...
    Szal nehéz téma ...
  • 0Fritz0
    #21
    Na igen, mintha egy féllábút küldenénk a futóversenyre egy "sok sikert" kíséretében.