1098
Warhammer 40K: Space Marine
  • lammaer
    #121
    Pedig igy működik. Az CDs autorádió (még csak nem is MP3) a toyotánkba újonnan vmi 80K HUF volt 5 éve.
    Amikor rákérdeztem hogy ha már ott van a számlán, lehetne e helyette MP3 - persze, 300K :D

    Mondtam is neki, hogy akkor rádió nélkül -80K? Válasz: nem, úgy nem lehet, a rádió kötelező ajándék :D
  • [NST]Cifu
    #122
    Jah a játékoknál is így megy. Veheted meg DLC-ként azt, amit hajdan odaadtak a játék áráért egyben, azt most szétbontogatják DLC-kre, kiegészítőkre, és úgy fizettetik ki veled. :)
  • wedge31
    #123
    Warhammer 40,000: Space Marine Developer Diary #3.

  • grebber
    #124
    Jön a demo pcre is!Augusztus 23-án
    A világ 8. csodája kb!
  • ratgab
    #125
    Nem tudtam, hogy idén augusztus 15-re esik április elseje...

    Jah, hogy ez most nem vicc... Mi a manó... Szokatlan, hogy a változatosság kedvéért még demóra is méltatnak... Az eddigi szarba se nézzük a pc-seket hozzáállás helyett.
  • Renjike
    #126
    ez a tanu arra hogy az "űrgárdisták" kitartanak a földlakók melett :D fogadjunk hogy az orkok nem kapnak demót bebe beeeeee :D
  • ratgab
    #127
    XD
  • dronkZero
    #128
    THQ talán nem olyan szarfaszú, mint mondjuk az Activision, az Ubisoft vagy az EA.

    Egyébként nem a PC-sek vannak elhanyagolva, hanem a demók, úgy általánosságban. Ahol van demó, ott általában PC-n is van.
  • wedge31
    #129
    Két terület lesz a demóban és hat fegyvert probálhatunk ki lesz chainsword is...

    Az első egy löszergyári pálya a másodikban meg lehet majd a Jump Packel örültködni. Ebböl kiindulva talán nem is lesz olyan rövid mint az mostanában szokás.
  • Renjike
    #130
    vagy a játék 1/5-e bene lesz a damóban :D
  • ratgab
    #131
    Ez azért ilyen formában nem teljesen igaz! Mondjuk úgy, amikor van Demó az szinte csak konzolra van... Pc-re meg szökő évben 1x!
  • wedge31
    #132
    Csak nem, ha már belepakoltak 19 féle fegyót plusz a Plasma Lanternt.

    Én egyenlőre az pre-order armor packok miatt vagyok bosszús mert az egyik jobban néz ki mint a másik.
  • dronkZero
    #133
    Majd megveheted magadnak 10 euróért. DoW2-ben ez megy most. Ma jött ki az új peccs, meg az Ultramarínos DLC. Nem tudom, mennyire jön be nekik ez a biznisz, de szoktam látni idiótákat DLC-s skinben, meg ez már kb a negyedik vagy ötödik pakk.
  • wedge31
    #134
    10 euro? az egy kicsit sok egy skinért akkor inkább marad az alap cucc.
  • ratgab
    #135
    9 euróért az összeset megkapod steamen..... (és van vagy 12 féle, ebben ultramarine-os nincs benne természetesen, az még túl friss)!

    Egyébként ez meg egy olyan dolog, hogy csak mi magyarok vagyunk ilyen csórók. Egy osztráknak, britnek vagy franciának szerinted mi ez a 10 euró???? Elárulom... nulla, semmi, nyista, röhögve kifizetik! Hiába nem magyar péntárcájúak a célközönség, ezt nem árt nem elfelejteni!

    És a röhej az (amit én már sok helyen leírtam, és mindig kaptam a pofámra, hogy hülyeséget beszélek, pedig nem), hogy nálunk is penny-re ugyanannyi minden játéknak, DLC-nek az ára, mint az angoloknál (Sok esetben még drágább is)! Dehát erre mondják sokan, hogy ez luxus és bizony annak az árát meg kell fizetni!

    Még egy apró adalék, hogy mennyire jön be nekik: Lásd Korábban fizetős MMo-k ingyenessé válása. Dungeons & Dragons Online míg fizetős volt majdnem lekapcsolták a szervereket, majd gondoltak egyet ingyenessé tették mikrotranzakciókat beiktatva és láss csodát saját bevallásuk szerint is soha annyi pénzt nem kerestek Havidíjas korában a játékkal, mint Freeként, köszönhetően a mikro tranzakcióknak! Tuti, hogy megéri nekik, ha nem venné senki nem csinálnák!
  • [NST]Cifu
    #136
    Egyébként ez meg egy olyan dolog, hogy csak mi magyarok vagyunk ilyen csórók. Egy osztráknak, britnek vagy franciának szerinted mi ez a 10 euró???? Elárulom... nulla, semmi, nyista, röhögve kifizetik! Hiába nem magyar péntárcájúak a célközönség, ezt nem árt nem elfelejteni!

    Miért hiszi mindenki azt, hogy nyugaton kolbászból van minden kerítés? Ott sem engedheti meg mindenki ezt a fajta pazarlást.

    És a röhej az (amit én már sok helyen leírtam, és mindig kaptam a pofámra, hogy hülyeséget beszélek, pedig nem), hogy nálunk is penny-re ugyanannyi minden játéknak, DLC-nek az ára, mint az angoloknál (Sok esetben még drágább is)! Dehát erre mondják sokan, hogy ez luxus és bizony annak az árát meg kell fizetni!

    A probléma itt az, hogy arányaiban nevetséges az, hogy mit kapsz 10 euróért. Ha figyelembe veszed, hogy 40-50 euróért konkrétan egy komplett játékot adnak, akkor 10 euróért egy skinpack finoman szólva is túlárazott dolog.

    Persze onnan is meg lehet közelíteni, hogy amíg van, aki kifizeti az ilyen cuccokat, és nyereséget lehet belőle termelni, addig miért ne csinálják? Én is forgottam a szemem az első fizetős mountért a WoW-ban. Aztán mégis csoportokban vették meg a játékosok...

    Még egy apró adalék, hogy mennyire jön be nekik: Lásd Korábban fizetős MMo-k ingyenessé válása. Dungeons & Dragons Online míg fizetős volt majdnem lekapcsolták a szervereket, majd gondoltak egyet ingyenessé tették mikrotranzakciókat beiktatva és láss csodát saját bevallásuk szerint is soha annyi pénzt nem kerestek Havidíjas korában a játékkal, mint Freeként, köszönhetően a mikro tranzakcióknak!

    Nyilván ezért zártak be egy éve a DDO európai szerverei... :)

    Ha ellenpéldát akarunk, akkor ott van a szintén THQ játék Company of Heroes Online - ugye nem kell emlékeztetnem senkit, mekkora bukta lett?
  • lammaer
    #137
    "Ha ellenpéldát akarunk, akkor ott van a szintén THQ játék Company of Heroes Online - ugye nem kell emlékeztetnem senkit, mekkora bukta lett?"

    Kivtelek akadnak, de alapvetően a "free" játékok a virágkorukat élik és sokkal-sokkal több sikeres mint sikertelen a freeség miatt. Most trend is, hogy állnak át a játékok erre a koncepcióra (Fallen Earth is most megy át, EA is egy ideje már csinálgatja ezeket - lásd BattleForge, BFP4F, BF Heroes), vagy már eleve úgy készülnek (World of Tanks).

    És ezek a minőségiebbek, a sok koreai szutyokról ne is beszéljünk :D


    (mindazonáltal egyetértek, nyugaton sincs kolbászból a kerítés - ha bemegy az ember egy londoni teszkóba, ott is megtalálja a filléres zsömlét, amit fűrészporból csinálnak, tehát nyilván van rá kereslet).


  • dronkZero
    #138
    Holnap demó Steamen előrendelőknek! (Állítólag...)
  • dronkZero
    #139
    Na van már demó? Vagy majd csak az esti ápdétnél?
  • Szaruman
    #140
    Mindjárt lejön a demo :)
  • ratgab
    #141
    Mondjuk mert 2x, 3x annyi fizetést kapnak ugyanazért a munkáért, mint mi, a fogyasztási cikkek viszont ugyanolyan áron vannak, mint nálunk.

    Egyetlen hátránya van a külföldi létnek: a lakhatás drága, de a fizetések viszont annyival magasabbak, mint a hazaiak, hogy abból lehet ezt kompenzálni. Több példát is tudok, több ismerősöm is kint van és mind ezt támasztja alá. Egyik ismerősöm kijelentette, hogy ott kifizette a rezsit, rendesen evett, megvett bármit, amit akart és még egy kocsit is röhögve fenntartott (Amikor pár évvel ezelőtt hazajött, előtte elment 3 hónapra Tájföldre nyaralni és csak pultos volt odakint. Másik ismerősöm Dániában csak napi 4 órában újsághordással havi 100 000 Ft-ot tudott elrakni tisztán rezsi és kaja kifizetése után....

    Árak tekintetében jogos, amit mondasz, de még egy magyar is kifizeti ezt az összeget (2500 Ft-ról beszélünk elvégre... Sokan egy buli alkalmával ennk 10x-esét röhögve elverik és még csak nem is milliomosokról beszélünk), ha megteheti! Vedd ehhez hozzá a külföldi 2, 3x-os fizetést és rögtön rájössz, hogy ezt simán kifizetik! (Mikor ha emlékeim nem csalnak Dániában dolgozó cimborám 2 eurós sörárakról beszél egy jobb sör esetében... namármost 10 euró az 5 sör ára.... Szerinted az sok egy külföldinek? Nem hinném!

    Ezek a minitranzakciók meg azért nagy üzlet, mert igaz, hogy alig kapsz valamit, de alig is fizetsz valamit, ezért nincs az a " Hú de kiköltekeztem" érzésed... És mivel tudjuk a sok kicsi sokra megy, ezért megy is a bolt rendesen. Sokan gondolkodnak így!

    DDo szerverei bezártak:

    1. Egy szót sem szóltam szerverekről (Ez akár lehetett a Free-vé válás előtt is, ebbe nem ástam bele magam annyira!)
    2. Én a DDO-sok hivatalos közleményéből idéztem, ők mondták, hogy nagyon megérte nekik!
  • lammaer
    #142
    Beszámolóóóóót!
  • Szaruman
    #143
    2 pálya van benne, 48 perc alatt toltam végig. Az első hosszabb, a második rövidebb (és sokkal könnyebb). A pályák ugyan azok, amik a videó(k)ban voltak, úgyh sok spoiler nem volt benne. Káosz sincs meglepő módon. Bugot sem találtam.
    1. pálya: sok ork, pár nob, amiket meleebe nem tudom, h kell megölni. Kivégzéssel gyógyulsz, amire nagyon kell figyelni, mert könnyű összeesni (normálon is). A végén 2 nob jött, ott 2x összeestem, meg előtte is párszor, amíg rájöttem, h a harc hogy megy. 4 féle fegyver van, chsword+boltpistol, bolter, vmi stalker bolter meg vmi vengenakármi, amit nem tudok, h mi :D
    2. pálya: itt assault kitet kapunk, ami kurvajó :D Fölugrassz, majd belebaszódsz az orktömeg közepébe. Egyértelműen mókásabb, mint az első pálya, gondolom nem véletlenül 5-10 perc hosszú (max). Itt volt pár mekboy/tankbusta(?), legalábbis rakétával támadtak. Ez elég könnyű pálya volt, az assaultcucc imba :P

    Nekem elsőre tetszik, főleg azért, mert már elképzeltem, h multiban milyen állatkodás lesz :D + a tápos fegyverek nagy részét még nem is láttam, hbolter, plasma, power cuccok, etc. Egyelőre jó vételnek tűnik.
    Ja, és orkot gyalázni mindig jó :D
  • wedge31
    #144
    Gondolom a Vengeance Cannon Grenade Launchere gondolsz.

  • Szaruman
    #145
    Ja. Az mi?
  • wedge31
    #146
    Gránátvető. Ki se probáltad?
  • Szaruman
    #147
    De. Csak hatást nem tapasztaltam.
  • V43 1105
    #148
    Érdemes előrendelni? 7.990Ft,-ért találtam ..
  • wedge31
    #149
    Majd nézd meg a demót és dönteni tudsz.
  • V43 1105
    #150
    Videók alapján nagyon bejön! Black Templars rajongó is vagyok, hm.. 8k-ért nem sok!
  • grebber
    #151
    Steamről ti tudjátok tölteni a demót?
  • V43 1105
    #152
    Csak előrendelőknek lehet .....
  • zsozso29
    #153
    Akkor hiába nyomkodtam Én is a demó letöltés gombot, nem baj letöltsük máshonnan... :DDD
  • V43 1105
    #154
    Előrendelő lesz köztetek ? :-)
  • wedge31
    #155
    Az vagyok, de nem a steamről.
  • heady
    #156
    Zavviról rendeltem elo a CE-t xboxra :)
  • V43 1105
    #157
    Steamről nekem se kéne.. :D amit mondtam 8 ropiér gameshopról lehet bevállalom, demo után döntök :-)
  • Szaruman
    #158
    Nekem steames van.
  • dronkZero
    #159
    Én is már előrendeltem Steamen.
  • V43 1105
    #160
    Demót letöltötted? Milyen ?