1098
Warhammer 40K: Space Marine
  • SG fan
    #1098
    Ó egy igazi Inquisitor nyomozásos játékkal én is szívesen játszanék. És habár nagyon élveztem a Martyr sztoriját és hangulatát nem volt az igazi mert ettől függetlenül csak egy grindfest volt, (de egy remek grindfest!) :D
  • SG fan
    #1097
    Hát igen én is ezt gyanítom, mivel ugye nem a fekete páncélban van, de titkon reménykedem, hogy csak azért, hogy ne lőjék le a poént. (de ez csak az én személyes álmom, 99%, hogy nem deatwatch lesz.) Az előző hozzászóló pedig arra utalt, hogy nem sima space marinek hanem Primarisok szálltak le, ami ugye lehetséges, hiszen canon szerint nem csak az újak lehetnek primarisok hanem ugye régebbi space marinokat is alakítottak át. Szóval simán lehet, hogy ezt a vonalat viszik, ami a GW-nek ugye jó mert nyomatni akarják a Primeket. Az más kérdés, hogy engem pont hidegen hagynak, jól elvagyok az alap űrgárdistákkal és ha Crasher nem szól észre sem veszem, hogy ezeknek más a sisakjuk.... XD
  • lwb
    #1096
    Pedig tuti lesz valami csavar. Az első részben is volt, itt is kell majd valami. Nem hiszem, hogy ebben visszalépnének.

    De majd meglátjuk, gyanítom nem most lesz, mire kijön a játék.
  • Darun
    #1095
    Azért a tyrranidák mellé nem hinném hogy betennének mást. A DoW 2-ben is az inváziójukat orkok előzték meg. Mondjuk az orkok tipikusan azok az ellenfelek, akiket bármilyen másik frakció előtt e lehet dobni.
  • lwb
    #1094
    Engem nem zavarnak a tiranidák. Bár egy jó öreg génorzós izének jobban örültem volna, lassabb felvezetéssel, kis "nyomozással", mint egy első perctől full-blown tiranida inváziónak, de azért nem panaszkodom. Az előző részen kívül egyetlen normális 40k TPS-t nem tudnék mondani, szóval kb bárki az ellenség, a játék nekem jöhet.

    Azt azért nem zárnám ki, hogy nem lesz itt is egy titkos harmadik fél, mint ellenség. Kb mint az 1-ben a káosz. Akár eldarok, tau-t nem hiszem, hogy előszednék.
  • Darun
    #1093
    Engem a Dawn of War óta nagyon érdekel ez a világ, de az asztali szerepjátékkal soha nem foglalkoztam (mmint a Wh-van, mással igen) szóval kb annyit annyit tudok, amennyi a játékokból rám ragadt meg van pár dolog, aminek utána olvastam.
    A Deathwatch-ból elvileg van visszatérés, a DoW 2-ben Cyrus (a mesterlövés/scout) a Deathwatch tagja volt, de a DoW 2-ben már visszatért a régi rendjéhez, a Bloodraven-hez, mint kiképző.
    Én egy kicsit azért sajnálom, hogy tyrranidák lesznek megint az ellenfelek, az elmúlt években a Tau-kat pl teljesen elhanyagolták, de eldákkal se nagyon találkozhattunk, a nekronokról nem is beszélve. A játékok többsége az ork/káosz/tyrranida vonalon mozog. A játék első része máig fenn van a gépen, de sztem már legalább egy éve nem játszottam vele.
    Ami meg Titus arcát illeti, én anno Gabriel Angelosra se ismertem volna rá a DoW 2-ben, ha nem mondják hogy az ő.
    Az első rész nekem is tetszett, a kevés TPS egyike, amivel jó volt játszani. A tréler végi ingame részek tanulsága szerint szép lesz, bár gyanitom hogy ezen is érződni fog a konzolport. Kiváncsi leszek, a játékmechanikán mit fejlesztenek.
  • lwb
    #1092
    Te minek okoskodsz megint?

    Mindenki tudja, hogy az Titus, az első játék hőse, te szerencsétlen. Az előző kommenttárs észrevétele arra irányult, hogy reméli, hogy folytatják az előző rész cliffhanger végét, ami ugye az, hogy Titust eretnekséggel vádolták meg. A neten terjedő pletykák szerint Titus ugyanis a Deathwatch-hoz kényszerült csatlakozni az első rész vége után. Ez nem canon, ezek ilyen reddites pletykák.

    A mostani videoban viszont nem Deathwatch, hanem szimpla Ultramarine kék vértes space marine-ok szálltak le, tehát TItus NEM csatlakozott a Deathwatch-hoz (vagy legalábbis jelenleg nem a Deathwatch-ban van, nem tudom, hogy onnan vissza lehet-e jöni), ugyanis a Deathwatch-nak fekete vértje van:

    "Upon being seconded to the ranks of the Deathwatch by his parent Chapter, a battle-brother enacts a ritual in which his power armour is repainted black. Not all of the armour is repainted, however, for the right shoulder plate is left in its original colour so that the Astartes' original Chapter may be known."

    Végül: ha valamihez kb..ott hülye vagy, azt se tudod, miről van szó, fogalmad nincs a beszélgetésről, annak előzményeiről, akkor inkább kussolj legközelebb, oké?
  • Crasher99
    #1091
    Kedves Iwb!

    Aki levette a sisakot az Titus. Az első rész óta eltelt jó sok idő (egy olyan fém jelzés a fejen 100 év szolgálat) és kapott egy Primaris upgrade-et is.Nézz utána dolgoknak mielőtt a saját marhaságaidat adod elő megint.
  • lwb
    #1090
    Hát a video alapján nem úgy tűnik. Szimpla Ultramarine csapat megint, tiranidák ellen ezúttal. De biztos valahogy összekötik a kettő részt, de nekem ez tök új történetnek tűnik.
  • SG fan
    #1089
    Nem is értem annó miért nem folytatták ha sikeres volt. Főleg, hogy a sztori cliffhangerrel ért véget. Remélem az eredeti kiszivárgott terveket folytatták és nem kezdtek bele valami újba (ami persze attól még lehet, jó) és hagyták félbe az előző sztorit de talán nem. Remélem tényleg lesz Deatwatch! :D
  • lwb
    #1088
    A nap bejelentése nekem !
  • robicarlos6
    #1087
    Jönnek a tiranidák a Warhammer 40,000: Space Marine 2-ben

  • SG fan
    #1086
    Gyerekek jön a folytatás! :D
  • Zero 7th
    #1085
    Na ez az. Nekem is bejön, mert 40k. Ha nem az lenne, le sem töltöttem volna, így meg előrendeltem.
  • Agaba72
    #1084
    Szerintem meg igen is ez egy jó kis játék. agyatlan , hentelős de annak remek. A Warhammer hangulatot nagyon adja. nálam simán 10/10 de az is igaz, hogy én anno a fire warriort is kétszer toltam végig egymás után........lehet kicsit elfogult vagyok.
  • MaximumTruth
    #1083
    Nyilván.Te neked ajánlom a xenon gázt is.Főleg szívásra :)
  • [NST]Cifu
    #1082
    Hogy úgy mondjam féreg xenonak kell lennie hozzá,nem embernek.

    Féreg nemesgáznak? Azt biztos jó dolog. :P
    Talán ne adj isten xenónak akartál írni?
  • Zero 7th
    #1081
    Ez azért egy kissé túlzás. Szar, szar, de nem átlag alatti szar. Csak annyira hulladékfos, mint a többi ilyen játék a kategóriában. Azt a nulla szintet hozza tisztességesen. Viszont a többi ilyet le sem töltöm, ez meg 40k. :P
  • MaximumTruth
    #1080
    Elég nagy szar ez a játék.ha nem warhammer világban játszódna,akkor 1/10 így hogy WH ez felviszi 3/10re az értékelését.Szar konzolos motor, és játékmenet, ótvar irányítás, csőpályák, elakadó modellek, segghülye ai (tudnák erre még példákat mondani, hogy mennyire hülye, erről a forumról,de még ebből a topicból is, egyszóval egy hányadék az egész.2 pozitivumot tudtam felfedezni a játékban,az első, hogy jól fut és gyorsan tölt (de egy konzolhányástól ez minimum), és hogy van uninstall.Nagyon igénytelennek, vagy nagyon warhammer fannak kell lenni, hogy ez tetszen valakinek.Hogy úgy mondjam féreg xenonak kell lennie hozzá,nem embernek.
  • Szaruman
    #1079
    1.3kk ment el belőle, az annyira nem szar.
  • Zero 7th
    #1078
    Reménykedjünk.

    Biztos nem volt bukta? Amikor azt mondták róla, hogy "nincs közönsége" azt én egy burkolt "basszátok meg, nem fogyott jól"-nak értelmeztem...
  • [NST]Cifu
    #1077
    Sajnos a THQ most már az EA-nál is rosszabb, a DMO-ról annyit tudni továbbra is, amit március-április (fél éve!) megengedtek kinyilatkozni maguktól. Ennyi.

    Az SM2 esetében majd kiderül mit hoz a jövő. Én azért teljesen nem hagyok fel a reménnyel, a THQ kevés lappal a kezében játszik, az SM pedig nem tartozott a bukták közé...
  • Zero 7th
    #1076
    Viszont a Relic most CoH2-t hegeszt, nincs kapacitásuk DoW3ra sem, nemhogy SM2re, amit pedzegették hivatalosan is, hogy nem sok esélye van.

    A DMO meg elvileg nem halott, hanem szingli lesz, kvázi átveszi az SM2 helyét, úgyhogy jó eséllyel nem tudjuk meg a sztori végét.
  • [NST]Cifu
    #1075
    Azért erre még ne vegyél mérget. A THQ ugyan a túlélésért küzd, de miután a Dark Millenium kvázi halott, és az SM2 azért lett dobva, mert a DMO-val nagyon ütötték volna egymást, nem logikátlan, hogy feltámasszák a folytatás esélyét.
  • Szaruman
    #1074
    A baj az, h sm2 nem lesz, úgyh nincs folytatása a sztorinak :(
  • Prof William
    #1073
    Ezen felül a kis besúgó azt is elhintette, hogy a kapitány bizony több alkalommal került kapcsolatba a káosszal, sőt még meg is érintett egy káoszenergikus izét és SEMMILYEN hatással nem volt rá.

    Ez volt az ami igazán felkeltette az inkvizíció érdeklődését. Valami oka kellett hogy legyen aminek már érdemes utánanézni...

    Két dolog lehetséges...

    1. A kapitány már valamilyen szinten a káosz uralma alatt áll, ezért nem volt rá hatással az erő... Ha tiszta szívű/lelkű/hitű lett volna, akkor látványosan látszott volna rajta a káosz ereje. És mivel nem látszott rajta változás lehetséges, hogy már káoszos. Mert az alap SM nem védett a káosz ellen, csak a Libarianok.

    2. A főhőssel történt valami a múltban valami miatt IMMUNIS lett a káoszra. Az inkvizíciót ez is érdekli, hiszen egy ilyen esemény beható kutatást érdemel.

    Tehát mind2 esetben az Inkvizícónak bele KELL avatkoznia. Ha nem tenné az igen kellemetlen vizsgálatot vonna maga után aminek a végén esetleg az sülne ki, hogy ők a eretnekek.
  • NovaTerra
    #1072
    "minden képen" Melyik képen? lol
  • Agaba72
    #1071
    Értem amit írsz és el is fogadom.
    Akkor most kihallgatásra vitték Titust?

    Egy ponton azért fenntartom a logikátlanság véleményem: "Miért lenne gyanús egy SM, aki a felettesére tesz jelentést?" Mivel nem kérte tőle senki (bár ez nem derült ki számomra) így minden képen egyfajta önállósodásra utal, ami szerintem nem megengedhető egy sm-nél. Szerintem Hórusz története is erről (is) szól. Miszerint egy alárendelt sokszor nem érti, mit miért tesz a felettese de nem is "dolga" hogy értse. Amikor mégis ő maga kezdi megítélni egy adott dolog helyes vagy helytelen mivoltát (mint ahogy Hórusz tette), az talán még is gyanús, hogy nem-e egy olyan folyamat jele, ami Hórusznál is a káoszhoz való át állást eredményezte.
  • [NST]Cifu
    #1070
    Több téren is tévedésben vagy.

    1.: Az Űrgárdista rendek valóban zártak bizonyos szintig, de nem állnak felette semminek, így az Inkvizitorok jogköre kiterjed az Adeptus Astares-re is.
    2.: Az Inkvizitorok nem csak a Káoszra érzékenyek, az csak az egyik águk, az Ordo Malleus. Ezen kívül vannak egyébb ágaik, az Ordo Xenos, akik az idegeneket (nem-humánokat) irtják, vagy az Ordo Hereticus, akik a lázadókat, boszorkányokat, vad pszi-ket üldözik, de van dedikált Ordo Militum, akik a birodalmi seregeket (Adeptus Astares included) ellenőrzik.
    3.: Miért lenne gyanús egy SM, aki a felettesére tesz jelentést? Pont ez a lényege, ha gyanús annyira egy SM tiszt, hogy a saját csata testvére panaszolja be, akkor ott igencsak érdemes körülnézni. Az SM szempontjából is, ugyanis az Ultramarines esszenciája a Codex Astares. Szóval az attól való folytonos eltérés érthetően gyanús számára. A panaszt nyújtó SM-re nincs szükségük, miért vinnék be, nem ő a gyanúsított.
  • Agaba72
    #1069
    Igen az Ultramarines-ek hűen követik, és éppen ezért tartom logikátlannak, mert ez az eset a rendházra tartozik nem az inkvizícióra, tehát úgy lenne logikus, hogy a saját rendháza vonja kérdőre a Codex megszegésért. Az inkvizíció meg tényleg paranoid, de ők a káoszra "érzékenyek" nem codex elvhű tartására, legalább is én így látom. Továbbra is fenntartom, hogy nem igazán logikus a vége, mert szerintem egy inkvizítornak gyanúsabb (a káosszal való megfertőződés szempontjából) az az sm aki, "lázadozik" felettese ellen és önállóan kezdi megítélni a dolgokat, mint az aki valami általában vett szabályrendszert nem tart be. Tehát legalább is vinniük kellett volna a csurit is magukkal, kivizsgálni. Erre jó példa a Hórusz eretnekség, ahol is Hórusz hadúr nem értette a császár miért hagyja magára és vette magának a bátorságot, hogy ő maga ítélje a meg a császár tettét. A nem feltétel nélküli követés volt végül is Hórusz lázadásának és a káoszhoz való át állásának a kezdete, tehát az ilyen magatartás már elég oknak kéne lennie a gyanúra.
  • Prof William
    #1068
    Az inkvizíciónak éppen hogy MINDENT még a legapróbb gyanút is ki kell vizsgálnia, mert nem adhatnak a legkisebb esélyt sem a káosznak. Persze ez elég erős paranoiát eredményez. Egy SM lehetséges korraptálódása különösen piszkálhatja a csőrüket, mert ugyebár anno volt némi probléma azzal a Hórusz nevű taggal is.
  • wedge31
    #1067
    " Egyes rendházak nem nagyon követik szigorúan a Codexet "- az Ultramarines banda pont, hogy hiresen követi a kodexet ezért is érthetö a dolog.
  • Agaba72
    #1066
    Khmm legyél olyan jó, hogy leírod pontosan mi is a akkor a végkifejlet.
    Kihallgatni vitték a parancsnokot? A csuri sm "feljelentése" alapján?

    A logikátlanságot arra értettem, hogy egy mezei sm nem mószerolja felettesét akkor sem, ha vétett a Codex ellen, ami ha jól tudom végül is egy adott rendház "magán ügye". Egyes rendházak nem nagyon követik szigorúan a Codexet és ez, hogy úgy mondjam "legális", nem szól bele az inkvizíció. Tehát a csuri sm max a rendház vezetőségénél tehetne panaszt, nem pedig az inkvizíciónál. Erre írtam , hogy logikátlan mert alap, hogy egy sm gyakorlatilag feltétel nélkül engedelmeskedik a feletteseinek és nem személyesen ítéli meg, hogy mi helyén való mi nem az. A másik meg ha jól tudom, akkor bizonyos esetekben (mint a játékban is) ahol közvetlenül érintkeznek az sm-ek a káosszal, az inkvizíció MINDENKIT visz, tehát a csurinak is mennie kellett volna.
  • [NST]Cifu
    #1065
    Miért mond ellen a Wh40k logikájának? Tény, hogy főhösünk több ponton is megszegte a Codex Astarest, és erre társunk (a nevére már nem emlékszem) többször is felhívta a figyelmünket.

    A Wh40k világában a túlzott paranoia az élet része, az Inkviziciónak pedig már a gyanú is elég, hogy elvigye kihallgatásra az Űrgárdistát. Ha nem SM lenne, hanem az IG hadnagyocska, akkor akár ott helyben is kivégeznék... :)
  • Agaba72
    #1064
    Tegnap végig vittem a játékot de a végén kiakadtam kicsit.
    Valaki mesélje már legyen szíves, hogy pontosan mi is történik a végén mert nem nagyon értettem (az angol tudásom nem a legjobb).
    Az én értelmezésemben a kapitányt bemószerolja a kis csuri sm társa az inkvizíciónál, azok meg letartóztatják vagy mi. Ezzel csak az a gáz, hogy ez teljesen ellent mond a Warhammer 40k logikájának.
    Amúgy szerintem a játék teljesen hozza a hangulatot. Az orc warboss nagyon ott van pl.
  • Lokker
    #1063
    Aki még játszik a játékkal azt szívesen várom pár körre steamen.

    Hey Arnold néven megtaláltok.
  • Lokker
    #1062
    5 ojró a játék steamen, szerintem bőven megéri az árát.
    Vegyétek. :)
  • KondorKhan
    #1061
    nahát gyerekek, megszűnt a hang recsegés problémám, csak újra feltelepítettem, gondolom kipróbálom, hogy mégis milyen és megy tökéletesen, már a vége fele járok, miután megjelent a chaos, és még egy reccsenés sem volt :D

    ne kérdezzétek hogy történt, mert semmit sem állítgattam, magától vagy egy update? monjuk az nvidia béta driverjét használom...
  • ratgab
    #1060
    Szerintem ebben az esetben mind fölösleges.
  • mooo
    #1059
    Hali!
    Ha engem csak a single player érdekel,akkor melyik dlc-ket érdemes megvenni?