1098
Warhammer 40K: Space Marine
  • KondorKhan
    #763
    na jó, nem akartam belemenni, de rákényszerítettetek:

    Tény, hogy az Xbox visszahúzza az ipart,(a PS3-at azért nem említem, mert jó néhány exkluzív játékában olyan cuccokat láttam amit még pc-n soha, szerintem ilyen god of war 3-féle titánokon való mászkálós harcok egy jó ideig még nem is lesznek, vagy az Uncharted 3 féle víz fizika, ja meg ott van a MAG, ami egy fps és ahol 256 játékos van egyszerre online egy hatalmas mapon, de most ezt hagyjuk). Véleményem szerint ez a visszafogó erő a konzolok részéről szükségszerű, ugyanis 2005-óta a fejlesztőket ugyanarra a hardverre kényszerítik, ami csak ahhoz vezethet, hogy a játék motorok remekül vannak optimalizálva, nézzük meg az Unreal motort mondjuk a Gears of War 1 és a GoW 3 alatt, eszméletlen nagy a különbség, és végig ugyanarról a hardverről van szó. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem semmi kedvem fél évente új hardvert venni a gépembe. Most akkor kijárt jobban? Az aki fél-1 vagy 2 évente újítja fel a gépét nem kis pénzből, vagy aki 6 éve kiadott egy közepes számítógép árát egy konzolra és még azóta sem kellett rá költenie, leszámítva persze a játékokat:) Az is tény, hogy mivel konzolokon (xbox, ps3, wii) több játékos van, mint pc-n, így az viszi az ipart, tehát nem egy játék van kegyetlenül lebutítva (Crysis2, Call of Duty, stb.), de azért vannak bátrabb fejlesztők is akik még a 90es évek nehézségi szintjeit rakják konzol exkluzív játékaiba (Demon's Souls, itt fél óra alatt legalább 40x meghalsz :D). De ez elkerülhetetlen, ha csak pc-re akarnának kiadni egy játékot, nem törődve a konzolosok igényeivel, akkor az a cég hamar bezárhatja kapuit. Még írhatnák a pc hátrányairól (lag, irányítás, stb.), nem beszélve arról, hogy szinte mindenkinek más és más pc-je, notebookja van így a fejlesztőknek piszokul megnehezítjük a dolgukat, lásd. Space Marine hang probléma - rengeteg embernek más sikerült megoldaniuk, de még mindig vagyunk egy páran, akiken szerintem nem is lesz segítség egy jó ideig, ezért is jobb konzolon, ott 1 hardware = könyebb patchelés. Persze a konzoloknak is megvan a saját hibájuk (grafika, suta játékok áradata), de most nincs ehhez túl sok kedvem, maradjon meg ez a topic W40Knak és a Space Marinnek. Beszélni ezekről lehet steamen is :D
  • Prof William
    #764
    Ha megkapunk egy új fegyvert lesz lehetőség visszaváltani a régebbire? Esetleg küldetés előtt összeállíthatjuk hogy milyen típusú fegyvereket vigyünk magunkkal?
    Valamint hasonló dologra multiban van lehetőség?
  • Zero 7th
    #765
    Igen és igen. Szingliben minden nagyobb csata előtt van egy kupac fegyver, hogy válogathass, multiban meg minden spawn előtt választhatsz loadoutot, ha akarsz.
  • Zero 7th
    #766
    "Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nekem semmi kedvem fél évente új hardvert venni a gépembe."

    Akkor ne vegyél. Senki nem kényszerít. Nekem 2008-as PC-m van, és az összes konzolfos játék, Space Marine-t beleértve tökéletesen fut 1920x1080-ban max grafikán.

    Ez a legszánalmasabb konzolpárti baromság, amit érvként fel szoktatok hozni, és a legminimálisabb köze nincs a valósághoz.

    Ha félévente költesz hardverre, akkor egy idióta vagy. Akkor is, ha annyira burzsuj vagy, hogy megtehesd. Pont.
  • Szaruman
    #767
    Egy esetben kell költeni állandóan. Ha az ember mindig lowend cuccokat vesz. Persze annak semmi értelme sem lenne. 1x kell normális gépet venni, utána az 2-4 évig megy.
  • KondorKhan
    #768
    ja, de mennyibe kerül az olyan gép, ami 2-4 évig jó? szerintem sokkal többe, mint egy 60.000es PS3. Én nem állok olyan jól anyagilag, hogy egy high-end pc-t vehessek, meg egyébként is, az egyetemre is kell a gép, megy olykor haza is kell vinnem, így is 700euróért vettem a notebookomat. Az, hogy ki mennyit tudd pc-re fordítani, az egyén kérdése, csak azért írtam azt, hogy nekem semmi kedvem fél-egy vagy két évente hardveret vennem, mert van jobb helye is a pénzemnek.

    Viszont az akkor rendben van, ha mindössze csak egy ellentmondás van szerintetek is a véleményemben :D
  • Zero 7th
    #769
    Ne viccelj, lowend cuccokból építkezve INGYEN is lehet számítógépet összerakni. Van egy határ, ami alatt már neked fizetnek, hogy elszállítsd a veszélyes hulladékot...
  • Zero 7th
    #770
    Persze ez most nem téma, akinek ilyen a gépe, az nem "gamer", vagy embertelenül türelmes.
  • Zero 7th
    #771
    Őszintén szólva a laptopod és a PS3-ad árából (negyedmillió, baszki!) összerakhattál volna két normális, játékra tökéletesen alkalmas asztali PC-t, és akkor cipekedned sem kell, otthon is, egyetemen is van játékra ÉS munkára is alkalmas géped...

    Én negyedmilliót az utolsó két PC-mre együtt költöttem, és ez nekem lefedett 6 vagy 7 évet.

    Innentől kezdve nem sok súlya van a költségeken rinyálásodnak. Semmi alapja.
    A félévente fejlesztgetést meg százszor is leírhatod, akkor is egy légből kapott faszság marad. Soha nem volt rá szükség.
  • KondorKhan
    #772
    most meg te viccelsz...

    múltkor kíváncsiságból összeállítottam egy ütős gépet, 1200euróra (346.000,HUF) jött ki, nem számítottam bele a hangfalakat, a monitort, a külső perifériákat és a házat sem, mert azok vannak. Áruld mán el, hogy egyetemista ként honnan szedjek rá pénzt, és bár nyilván otthonról tudnák kunyerálni ennyit (mert szüleim összkereslete ennek jóval a többszöröse, szóval nem vagyunk csórók), de arra meg nem eléggé rétegelt a bőr a képemen, hogy ennyi pénzt kérjek csak azért, hogy néha eltudjam valamivel ütni az időt, erre a feladatra a konzolok tökéletesek, és ha diákmelóból akarja valaki megkeresni egy high-end pcre a pénzt annak elment az esze... Az könnyen beszél, akinek önálló keresete van...

    én már általános 3ik óta játszok, még annó a wolfeinsteinnel kezdtem, bár az hozzánk sokkal később került, mint mikor kijött, nem az határozza meg a gamert, hogy milyen felszerelése, hanem hogy hogyan használja azt, Battlefieldben is 1000% hogy olyanokat is szedtem le, akiknek nálam sokkal jobb gépük van, amíg 30-60fps megy online addig minden rendben van, az teljesen mindegy, hogy low, vagy high grafikán megy egy játék. Én eleve nem szoktam 1080ban játszani, utálom a kicsi HUDot :)
  • Szaruman
    #773
    Én 210ért vettem gépet, monitorral együtt, és tuti jó lesz még pár évig (kb 4re terveztem). 350kból MINDENBŐL a legjobbat lehet tenni egy gépbe...
    Téma sztem zárható^^
  • KondorKhan
    #774
    én nem rinyálok a költségeken, de a többségnek az sok, és csak mondom, hogy nincs PS3am, Xboxom van, de azt egészen más okok végett utálom - a microfos egyes döntései végett, de mindegy....

    még a konzolos időszakom előtt igenis kelletett 6-9 havonta vennem új graf kártyát, mondjuk engem az baszott fel nagyon, mikor kijött a PCI-Expressz, akkor vegyek már alaplapot is, abba kell CPU, RAM, akkor a régi házba már bele sem fért....csak a probléma van vele, szerintem....
  • KondorKhan
    #775
    szerintem is zárható, de az akkor is tetszik, hogy csak a féléventi fejlesztésbe tudtatok belekötni :D:D:D, csakhogy trollkodjak most egy kicsit :D
  • Nos
    #776
    Legalább 4 éves a gépem, de a Witcher 2 kivételével 1920*1080-as felbontással max, vagy legalábbis high/very high grafikán még minden elment.
    Ez hülyeség, hogy több százezret kell rá költeni.
    Télen akarok új gépet venni, és valószínű az elég sokáig jó lesz. Ha csökken a teljesítménye elég benyomni még egy videókártyát, hála a crossfirenek. És nem kell a legújabb.
  • Zero 7th
    #777
    Ha csóró egyetemista vagy, akkor talán ne "ütős" gépet rakjál össze. Én nyári munkából vettem gépet egyetemista koromban. Ennyi.
    Egyébként most, 7. generáció végén amúgy is orbitális baromság ütős gépet összerakni, a mostani játékokra overkill, a következő generációhoz meg úgyis gyenge lesz.

    Sőt, mit ne mondjak, MINDIG baromság "ütős" gépet összerakni. Mindig van egy határ, ahol érdemes vásárolni. A határ előtt egy hardverteljesítmény lépcső 2-3ezer forint, a határ után _ugyanez_ a teljesítménykülönbség meg 20-30ezer forintra ugrik. Na, az ilyen túlárazott szemetet NEM SZABAD megvenni. Ennyi a számítógép-vásárlás borzalmasan bonyolult tudománya. Mondjuk neked erre nem sikerült még rájönnöd, látom.

    Továbbra is faszság, hogy 6-9 havonta KELLETT volna venned videokártyát, ez egész egyszerűen nem igaz. Hogy tévedsz, vagy hazudsz, azt döntsd el magad, de ez nem igaz.
    Az meg, hogy te úgy érezted, hogy nem bírod ki medium grafikán veriháj helyett (ami, tegyük hozzá, PONTOSAN ugyanaz a szint, amihez hozzá voltál szokva az előző játékokból, mert ott AZ a veriháj), akkor az a te hülyeséged, és csak szánni tudlak. Az ilyeneket hívják grafbuzinak.

    Egyébként ezt az egy dolgot állítottad, többet semmit. Mibe kössünk még bele? Másik fele, hogy ez olyan szinten fals egy ostobaság, hogy emellett mindegy mit mondasz. Ha most közben amellett érvelnél, hogy az ég nem is kék, hanem sárga, akkor valószínűleg előbb azt vennénk előre. De perpill ez a legnagyobb baromsága a mondandódnak, amíg ezen nem vagyunk túl, a többit hagyhatjuk is.
  • KondorKhan
    #778
    jó, már legalább 5 éve nem használok asztali gépet, lehet, hogy mikor összeraktam azt a gépet a neten, kicsit túloztam a minőségben, ezért jött ki ilyen drágára.....

    A Withcer 2 meg már minimumon is játszhatatlan a notebookomon:( szívás :D
  • Nos
    #779
    Egyébként szerintem a konzol egy logikus megoldás fejlesztői szemszögből, nem ezzel vitatkozok. De az hülyeség, hogy annyira drága egy olyan pc, amin minten tök jól elfut.
    Az irányítás meg ízlés dolga. Nekem jobban bejön az egér.
    Stratégiai játékoknál pedig egyértelműen jobb.
  • Nos
    #780
    Azért ennyire ne lohald bele magad :)
  • V43 1105
    #781
    Most ne haragudj... de 1200 dolcsi és nincs ház stb? Te normális vagy? Kíváncsi lennék milyen gép az .. :D
  • KondorKhan
    #782
    óh, az teljes mértékben igaz amit írtam, emlékszem először azért vettem komolyabb grafikus kártyát, mert a régi nem vitte a Prince of Persia- The Sands of Time-ot, ekkor vettem egy Geforce FX5200at asszem, erre rá, már nem is emlékszem, de azt hiszem megint egy játék végett kellett vennem egy N6200at, mondjuk ekkor elegem lett a gépemből egy ideig, legközelebb úgy másfél év múlva vettem egy 8600GT Sonic-ot(talán?, már a gyártóra sem emlékszem, de ez valami 15%al erősebb volt mint egy sima 8600GT?), nem tudom, ezt a kártyát még a DoW: Chaos Rising megjelenéséig használtam, de akkor is csak nagy ritkán kapcsoltam be, azóta egyáltalán nem használom az asztali pc-t.

    pl. azt is állítottam még, hogy "...a fejlesztőket ugyanarra a hardverre kényszerítik, ami csak ahhoz vezethet, hogy a játék motorok remekül vannak optimalizálva..." ebbe a kifejezésembe eddig sokan belekötöttek :D
  • yesname #783
    "pl. azt is állítottam még, hogy "...a fejlesztőket ugyanarra a hardverre kényszerítik, ami csak ahhoz vezethet, hogy a játék motorok remekül vannak optimalizálva..." ebbe a kifejezésembe eddig sokan belekötöttek :D"

    Mert ez ahogy van hülyeség.

    Egyébként maximális respect, hogy nme akarsz a szüleiden élősködni annak ellenére, hogy jó jövedelmi viszonyokkal rendelkeznek.
  • Zero 7th
    #784
    Azt elhiszem, hogy te ezt csináltad, félreértés ne essék. Az a tévedés, hogy ezt KELLETT csinálni, hogy erre szükség volt. Ezt ésszel fejlesztve kb egy kártyacseréből meg lehetett volna oldani. Mekkora időintervallumot is ölel fel ez a négy kártya egyébként?
  • KondorKhan
    #785
    akkor én kb. egy ilyen grafikus kártyát akartam bele rakni: ASUS GeForce GTX580 1,5GB DDR5 (PCIe), ami egész pontosan 463.75 EUR, a processzorról inkább ne is beszéljünk. Van bennem egy afféle kényszer, hogyha veszek valamit akkor az már a lehető legjobb legyen, lásd a 700eu-s notebookomat, igaz már egy éves, de még mindig oda tud baszni :D
  • KondorKhan
    #786
    mekkora időintervallum? fúúú...na most feladtad a leckét....ethát a Prince of Persia 2003ban jött ki, vagyis akkor vettem az FX5200at. 2007óta vegyok egyetemista, vagyis az azt megelőző évben vettem azt hiszem a 8600ast. tehát olyan 3 év +/-6hónap

    Szerintem az nem hülyeség, tényleg hasonlítsd már össze egy 2005-ös xbox játéknak a grafikáját egy 2011essel-ég és föld a különbség, nem hiszem, hogy egy 2005-ös pc eltudna 30-60 fpssel vinni egy Crysis 2-t vagy éppen egy Call of Duty 26524200-t még lebutított grafikával sem.
  • Zero 7th
    #787
    Kezdhetted volna ezzel is, megspóroltál volna párszáz karaktert nekünk.

    Ez a mondatod:
    "Van bennem egy afféle kényszer, hogyha veszek valamit akkor az már a lehető legjobb legyen"
    azt jelenit, hogy:
    "teljesen hülye vagyok a hardvervásárláshoz, de van annyi pénzem, hogy leszarjam"

    Erre már mi is rájöttünk magunktól is mostanra. Tényleg mondhattad volna előbb is.

    Ezzel soha senki egy pillanatig sem vitatkozott, hogy dilettáns módon fejleszteni a PC-t drágább, mint a konzol.
    Itt azt próbáljuk magyarázni, hogy ÉSSZEL fejlesztve a PC-t kb ugyanott vagy költségekben, mint a konzoloknál.
  • Zero 7th
    #788
    Umm, három évre három új kártya az eléggé 12 hónap, és baromira nem 6-9, ahogy te azt állítottad.
  • yesname #789
    Ha programozó lennél, nem beszélnél ekkora baromságokat arról, hogy az optimalizálás miben nyilvánul meg. A kódot szokták optimalizálni és óriási tévedésben vagy, ha azt hiszed, hogy az egészet újraírják PC-re és konzolra külön-külön.
    Csupán az oprendszer/illetve környezetspecifikus hívásokat kell át írogatni, maga a kód optimalizáltság szempontjából tulajdonképpen tök ugyanaz marad. A fordítók generálnak natív kódot az aktuális procira/vga-ra. Ami a konzol előnye, hogy fix hardver van, de az nem optimalizáltság, hanem kompatibilitás kérdése.
    Amúgy egy jó 2005-ös PC a konzolon alkalmazott beállításokkal/textúrákkal/felbontással elvinné annyira a Crysis 2-t, mint amennyire az első XBox vinné :D
  • Zero 7th
    #790
    Én most toltam végig a Crysis2-t C2D3Ghz és 8800GT-vel, a grafika 1920x1080ra belőve úgy, hogy jól fusson, és abban biztos vagyok, hogy részletesebb volt így, mint konzolon.

    Egyébként a Crysis motorja izmosabb, mint a Crysis2-é. A 2.ben fele-harmada a belátható tér az első részhez képest. Ami gépen elfutott a Crysis, azon simán ment a 2 is. És az első rész 2007-es.
  • Zero 7th
    #791
    Mindehhez hozzátéve, hogy a fejlesztők nem hardverre fejlesztenek, hanem a DirectX-re. A hardverrel baszakodás a gyártók dolga, a driverek útján, az az ő dolguk, hogy a DirectX funkciók működjenek a hardverükön, nem a játékfejlesztőké.

    Az egy nagyon régről maradt baromság, hogy PC-re a sok hardver miatt nehezebb fejleszteni.
    Akkor volt ez igaz, amikor CGA-EGA-VGA közt lehetett választani grafikát, meg GUS, Soundblaster meg PCspeaker volt a hang. Na, ott kb kompletten az egész játékot meg kellett csinálni háromszor.
    De ma ezzel érvelni elég nagy tájékozatlanságra vall.
  • KondorKhan
    #792
    nemcsak úgyvan az fiam, erre a mostani notebookomra is 1 évig spóroltam (nyáron nem volt diákmunka)

    az 5200as és 6200as között annyi volt az idő 6-9 hó, csak azért maradt ki nálam a 7x széria mert csak hétvégéken voltam otthon.

    Nem vagyok programozó, de nem azt állítottam, hogy újra írják a kódját, hanem azt, hogy be vannak határolva, hogy egy 2005ös konzolon létrehozzanak egy a mai gépekhez hasonló látványvilágot....de lehet, hogy e téren beadom a derekamat yesname, de előtte még jobban utánanéznék a dolognak, ha megengeded :D
  • NovaTerra
    #793
    Ez így van. Egyébként, ha valaki összerak egy jó pc-t az nagyon sokáig elég. Amellett, hogy a pc nem csak egy játékkonzol. Amellett rengeteg mindenre alkalmas. És számomra sokkal jobb érzés az, ha minden jól fut és itt nem csak játékokra gondolok. A kulcsszó a megfontolt vásárlás és minőségi alkatrészek. Pl. evga kártyákra 10 év garanciát adnak, nem véletlenül. Egy jó 3 éves pc-n lényegében minden mai játék szépen fut. Vannak persze, ahol vissza kell venni egy-két dolgot, de még mindig szebb, mint konzolon. Teljesen fölösleges most nagy pc építésbe kezdeni egy átlag embernek, mert nincs, ami kihasználná. Ha majd sonyék és ms-ék összeraknak egy új konzolt, akkor mi pc-sek is összerakunk egy új pc-t és örülünk. A játékokhoz meg annyit fűznék hozzá, hogy bőven elegendő játék van pc-n, több, mint amennyivel egy idő milliómos játszani képes. Engem mondjuk ps-en érdekelne egy anime játék más exkluzív dolog nem. Ps ára kb. 60k + játék 15k., nekem nem ér meg ennyit egy játék. Viszont az valami borzasztó, ha egy gyenge, rosszul összerakott pc-n egy hd videót már nem lehet megnézni, egy komolyabb alkalmazásnál hal meg a gép. Szóval nekem jobban megéri egy jó, drágább pc, mint egy olcsóbb konzol.
  • Zero 7th
    #794
    Úgy fiamozzál, hogy idősebb vagyok nálad.

    A látványvilág meg sehol sincs a mai gépekhez képest. Kezdve a NEGYEDAKKORA felbontással...

  • Prof William
    #795
    Istenem mit tettem!

    Ártatlan kérdésemmel a káosz fertőző mocskát vittem be erre az istencsászárnak szentelt fórumra! Testvérek! Ne törődjünk ily eretnek témákkal mint a PC vs Konzol hanem hagyjuk hogy ismét elöntse lelkünket az Istencsászár magasztos fénye és tovább elmélkedhessünk az Adapetus Astartes dicső bajnokairól.
  • yesname #796
    A látványvilág és annak a minősége két teljesen különböző dolog...
    Látványvilága a konzol exluzív fejlesztett játékoknak legtöbb esetben valóban jobb. Ez egyszerűen annak köszönhető, hogy konzolon tutira megtérül a befektett pénz és idő. Ezért több és jobb designernek/grafikusnak sokkal több időt (így pénzt) engednek meg a látványvilág kidolgozására.
    Ha a minőséget nézzük, hát... Homályos, részlethiányos textúrák, fele vagy negyed akkora felbontás, AA hiánya, textúraszűrés minősége és még lehetne sorolni a végtelenségig effektekről nem is beszélve.
    Mikor kijött a PS3 és az XBOX 360 már akkor azt mondtam, hogy ha minőség akkor PC, viszont látványvilágban, designban a konzol exluzív odatesz rendesen. Na a kettőt kéne együtt csiálni, de ez csak PC-re lenne megoldható, ami meg nem kifizetődő sajnos.
  • KondorKhan
    #797
    ne már, most ebből ne csináljunk konfliktust Zero, itt offozunk már egy ideje, amit nagyon utálok, szóljon a következő komment a játékról, vagy a W40K univerzumáról.

    mondtam már yesname-nek válaszolva, hogy megadom magamat és, hogy még jobban belemélyednék a dologba, legalábbis amennyire az időm engedni fogja
  • yesname #798
    Jaja, nagyon OFF lett már. Szóval ON.
  • ShaiHulud
    #799
    " Véleményem szerint ez a visszafogó erő a konzolok részéről szükségszerű, ugyanis 2005-óta a fejlesztőket ugyanarra a hardverre kényszerítik..."

    Pont ezaz, hogy 2005 ota nem adtak ki uj hardwaret es erre az elmaradt szarra kell fejleszteni, amikor pcn 2005 ota mar akkora fejlodes volt hogy ihaj, tehat mar reg lehetnenek sokkalta jobb megoldasok. ez tarsulva azzal, hogy warezban akkroa lett a biznisz hogy a pc-re mar nem is igen van exluziv jatek, vezet oda, hogz pcre is a 2005os konzol szinvonalu software jon ki. hirtelen nem jut eszembe pc exkluziv jatek, csak a hard reset.


    "Most akkor kijárt jobban?"

    ki jar jobban aki 2011-ben 2005 technologia szintre fejlesztett jatekot kap, vagy aki mindig az adott ev aktualis fejlettsegu hwjat kihasznalo jatekokat kapja?

    sajnos a masodik akkor lenne, ha nem 5-6 evente jonne uj konzol generacio hanem mondjuk 1-2 evente, de ugye ezt nme lehet mert, akkro evente kene konzolt is venni juj.
  • Szaruman
    #800
    Tényleg elég a konzol vs pc téma.

    Vmi előrelépés kellene az együtt játszás terén, gondolok itt ts használatára, meg ilyenekre. Vagy van erre egyátalán vmi igény? :D
  • ShaiHulud
    #801
    reszemrol nem az a tema, hogy fuj konzolosok es eljen pcsek, hanem hogy vajon hol tartana ma a jatekipar, ha nem lenne a konzolok hardwerbol eredo visszafogo hatasa.

    ha mondjuk maradt volna a pc a mainplatform illetve a konzolok fejlodtek voltak hwilag gyakrabban. mondjuk egy parhuzamos univerzumban talan igy is van :D
  • SBT
    #802
    Vajon lesznek módok a Space Marine-hoz? Ez most hirtelen megfordult a fejemben.