181
  • who am I 7
    #21
    szerintem minden a fekete lyukak ÜRÍTÉSRE VALÓK, a fekete lyukakon át távozik az űrsalak a láthatatlan bodegába , azaz egy űrpottyantósnak is felfoghatjuk
  • Nothing117
    #20
  • Nothing117
    #19
    van 1 elméletem
    1*1=1 tehát te hülye vagy
  • SoulHUN
    #18
    @MacropusRufus: Marhaság? Szánalmas? Kérlek a linkelt doksiban mutass rá, mely részeivel nem értesz egyet, azaz marhaság, illetve összességét tekintve miért is szánalmas. Köszönöm.

    http://www.physics.indiana.edu/~nipoplaw/PLB_690_73.pdf
  • coolbboy83
    #17
    Az egészben csak a felszínt karcolgatják.... még a végén Man In Black kinyílik a szekrényajtó :-)
    Ne ezzel foglalkozzanak, hanem a hyperspace utazással.... meg hogy hogyan lehet megmenteni ezt a bolygót saját magunktól... mielőtt képesek lennénk technikailag elhagyni ezt...

  • KoviP
    #16
    Igen és pl Einstein egyenleteinek csűrés csavarásával jutott arra Schwarzschild hogy létezhetnek feketelyukak. Ha ő nem csűri csavarja akkor most nem lenne miről beszélni. A fizikának pont azért elméleti ága ez mert csűrni meg csavarni kell, nem lehet még egyszer feltalálni a gravitációt vagy az elektromágnesességet. Ezt kéne megérteni végre h leáldozóban van az az időszak amikor a kísérleti fizika volt a húzóerő. Lehet x év múlva be lehet majd bizonyítani, egyelőre még kevesek vagyunk hozzá.
  • Kara kán
    #15
    Az nevet, aki a végén nevet.
    De amúgy igazad van.
  • Doktor Kotász
    #14
    Ez csak egy matematikai bűvészkedés olyan egyenletekkel, amiket azért talált ki a szerző, hogy kihozza ezt a végeredményt.
    Tehát nem egy megfigyelésből levont következtetés egyenletével számol, hanem létrehoz egy kitalált egyenletet, aminek a megoldása a teoriája, ami a sci-fi irodalomban gyakran szerepel.

    Ha valaki úgy gondolja, hogy attól modern és felvilágosult, hogy nem kételkedik ebben az elméletben, és a fáról le sem mászó majomnak nevezi a kételkedőket, az nagyon téved. Nem feltétlenül ebben az elméletben, hiszen az alapjait sem érti, hanem abban, hogy mi is a tudomány.
  • n3whous3
    #13
    Vannak olyan teóriák, amiket 50-100 évvel később bizonyítottak be, mint amikor kitalálták. Ne legyetek már ilyen követelőzős meg szkeptikus banda, de tényleg.
  • DeviloftheHell
    #12
    bizonyitsák vagy kiröhögöm öket kategoria :)
  • KoviP
    #11
    Hát ha a multiverzum elméletet nézed /bár annak nem ez a lényege, de végtelen sok univerzumot enged meg/ akkor simán elképzelhető hogy egyre újabb és újabb univerzumok születnek.
  • n3whous3
    #10
    sőt az is lehet, hogy az egyik itteni fekete lyuk kivezet abba az univerzumba, amiben a mi univerzumunk fekete lyuka van :D

    csatlakozok, ez a cikk pl. korrektül le van írva és érdekes, engem nem érdekel, hogy mennyire bizonyítható, lehet egyszer sikerül is
  • Julius Caesar
    #9
    neked meg nothin117-nek le se kellett volna jönni a fáról. Ha nem érdekelnek a kutatások és nem akartok hetente egy fél órát gondolkodni a világ nagy kérdésein nem kell, de legalább ne gyertek ide trollkodni. Fingjuk sincs... Miért neked van? Köztük és közted az a különbség, hogy ő próbálja megérteni a környezetét, te meg csak hőbölögsz, hogy fingot se tudnak.

    Ti vagytok a szánalmasak, nem ők.

    ON:
    Érdekes elmélet, de akkor egy feketelyukban lévő univerzumban is lehetnek feketelyukak? Sokáig mehet ez így a végtelenbe :)
  • KoviP
    #8
    Gyerekek ne essetek már szét. Több manapság híres és alapvető elmélet is úgy kezdte h kifikázták és hülyének nézték az illetőt. Más kérdés h azokat kísérletileg lehetett igazolni és utána kussban maradtak az olyanok mint ti. A fizika abba az irányba tart hogy egyre kevesebb elméletet lehet kísérletileg ellenőrizni /pl húrelmélet/. El kell fogadni h egy egyenletnek van egy megoldása lehet hogy kísérletileg ellenőrizhetetlen de attól még jó LEHET.
  • Kara kán
    #7
    Egyébként, igen, elmehetsz tudósnak, ha matematikailag is le tudod vezetni az elméleteid. Az Ezsgén elég, ha ma tematikailag vezeted le.
  • Fehercsoki
    #6
    Én úgy tudtam hogy eddig is elképzelhető és valószínű volt hogy fekete lyukban élünk,szóval nem ő az első.Nem tudom ebben mi olyan különös.
  • Arcor
    #5
    Még jó, hogy nem teszed. Ezzel a felfogással még mindig a szakócánál tartanánk.
  • n3whous3
    #4
    szerintem életképes elmélet, de ezt (se) fogják talán soha se bebizonyítani

    a másik, hogy ez az elmélet már régebb óta létezik, csak senki nem foglalkozott vele kutatási célból
  • dyra
    #3
    Érdekes okfejtés, én szerintem van benne valami.
  • MacropusRufus
    #2
    marhaság. Az ilyen cikkek erősítik meg bennem azt a hitett, hogy a tudósoknak fignjuk sincs arról, hogy mi is van körülöttünk. Foggalmuk sincs, hogy a világűr hogyan viselkedisk, és ha úgy akkor miért úgy.
    Megjegyzem: az ember még a saját bolygóját sem ismeri, pedig itt él több mint 200ezer éve. Ennek ellenére, próbálja a végtelent megérteni.
    Szánalmasak.


  • Nothing117
    #1
    mindjárt kitalálják a kutatók hogy fekete lyukak érző lények
    meg hogy gyufásdobozban élünk
    bazmeg ezeknek nincs jobb dolguk mint mindenféle hülyeséget kitalálni jópénzért
    nekem is élénk a fantáziám ennyiből én is elmehetnék ilyen kutatónak mindenféle hülyeséget kitalálni a világról