181
  • Nothing117
    #1
    mindjárt kitalálják a kutatók hogy fekete lyukak érző lények
    meg hogy gyufásdobozban élünk
    bazmeg ezeknek nincs jobb dolguk mint mindenféle hülyeséget kitalálni jópénzért
    nekem is élénk a fantáziám ennyiből én is elmehetnék ilyen kutatónak mindenféle hülyeséget kitalálni a világról
  • MacropusRufus
    #2
    marhaság. Az ilyen cikkek erősítik meg bennem azt a hitett, hogy a tudósoknak fignjuk sincs arról, hogy mi is van körülöttünk. Foggalmuk sincs, hogy a világűr hogyan viselkedisk, és ha úgy akkor miért úgy.
    Megjegyzem: az ember még a saját bolygóját sem ismeri, pedig itt él több mint 200ezer éve. Ennek ellenére, próbálja a végtelent megérteni.
    Szánalmasak.


  • dyra
    #3
    Érdekes okfejtés, én szerintem van benne valami.
  • n3whous3
    #4
    szerintem életképes elmélet, de ezt (se) fogják talán soha se bebizonyítani

    a másik, hogy ez az elmélet már régebb óta létezik, csak senki nem foglalkozott vele kutatási célból
  • Arcor
    #5
    Még jó, hogy nem teszed. Ezzel a felfogással még mindig a szakócánál tartanánk.
  • Fehercsoki
    #6
    Én úgy tudtam hogy eddig is elképzelhető és valószínű volt hogy fekete lyukban élünk,szóval nem ő az első.Nem tudom ebben mi olyan különös.
  • Kara kán
    #7
    Egyébként, igen, elmehetsz tudósnak, ha matematikailag is le tudod vezetni az elméleteid. Az Ezsgén elég, ha ma tematikailag vezeted le.
  • KoviP
    #8
    Gyerekek ne essetek már szét. Több manapság híres és alapvető elmélet is úgy kezdte h kifikázták és hülyének nézték az illetőt. Más kérdés h azokat kísérletileg lehetett igazolni és utána kussban maradtak az olyanok mint ti. A fizika abba az irányba tart hogy egyre kevesebb elméletet lehet kísérletileg ellenőrizni /pl húrelmélet/. El kell fogadni h egy egyenletnek van egy megoldása lehet hogy kísérletileg ellenőrizhetetlen de attól még jó LEHET.
  • Julius Caesar
    #9
    neked meg nothin117-nek le se kellett volna jönni a fáról. Ha nem érdekelnek a kutatások és nem akartok hetente egy fél órát gondolkodni a világ nagy kérdésein nem kell, de legalább ne gyertek ide trollkodni. Fingjuk sincs... Miért neked van? Köztük és közted az a különbség, hogy ő próbálja megérteni a környezetét, te meg csak hőbölögsz, hogy fingot se tudnak.

    Ti vagytok a szánalmasak, nem ők.

    ON:
    Érdekes elmélet, de akkor egy feketelyukban lévő univerzumban is lehetnek feketelyukak? Sokáig mehet ez így a végtelenbe :)
  • n3whous3
    #10
    sőt az is lehet, hogy az egyik itteni fekete lyuk kivezet abba az univerzumba, amiben a mi univerzumunk fekete lyuka van :D

    csatlakozok, ez a cikk pl. korrektül le van írva és érdekes, engem nem érdekel, hogy mennyire bizonyítható, lehet egyszer sikerül is
  • KoviP
    #11
    Hát ha a multiverzum elméletet nézed /bár annak nem ez a lényege, de végtelen sok univerzumot enged meg/ akkor simán elképzelhető hogy egyre újabb és újabb univerzumok születnek.
  • DeviloftheHell
    #12
    bizonyitsák vagy kiröhögöm öket kategoria :)
  • n3whous3
    #13
    Vannak olyan teóriák, amiket 50-100 évvel később bizonyítottak be, mint amikor kitalálták. Ne legyetek már ilyen követelőzős meg szkeptikus banda, de tényleg.
  • Doktor Kotász
    #14
    Ez csak egy matematikai bűvészkedés olyan egyenletekkel, amiket azért talált ki a szerző, hogy kihozza ezt a végeredményt.
    Tehát nem egy megfigyelésből levont következtetés egyenletével számol, hanem létrehoz egy kitalált egyenletet, aminek a megoldása a teoriája, ami a sci-fi irodalomban gyakran szerepel.

    Ha valaki úgy gondolja, hogy attól modern és felvilágosult, hogy nem kételkedik ebben az elméletben, és a fáról le sem mászó majomnak nevezi a kételkedőket, az nagyon téved. Nem feltétlenül ebben az elméletben, hiszen az alapjait sem érti, hanem abban, hogy mi is a tudomány.
  • Kara kán
    #15
    Az nevet, aki a végén nevet.
    De amúgy igazad van.
  • KoviP
    #16
    Igen és pl Einstein egyenleteinek csűrés csavarásával jutott arra Schwarzschild hogy létezhetnek feketelyukak. Ha ő nem csűri csavarja akkor most nem lenne miről beszélni. A fizikának pont azért elméleti ága ez mert csűrni meg csavarni kell, nem lehet még egyszer feltalálni a gravitációt vagy az elektromágnesességet. Ezt kéne megérteni végre h leáldozóban van az az időszak amikor a kísérleti fizika volt a húzóerő. Lehet x év múlva be lehet majd bizonyítani, egyelőre még kevesek vagyunk hozzá.
  • coolbboy83
    #17
    Az egészben csak a felszínt karcolgatják.... még a végén Man In Black kinyílik a szekrényajtó :-)
    Ne ezzel foglalkozzanak, hanem a hyperspace utazással.... meg hogy hogyan lehet megmenteni ezt a bolygót saját magunktól... mielőtt képesek lennénk technikailag elhagyni ezt...

  • SoulHUN
    #18
    @MacropusRufus: Marhaság? Szánalmas? Kérlek a linkelt doksiban mutass rá, mely részeivel nem értesz egyet, azaz marhaság, illetve összességét tekintve miért is szánalmas. Köszönöm.

    http://www.physics.indiana.edu/~nipoplaw/PLB_690_73.pdf
  • Nothing117
    #19
    van 1 elméletem
    1*1=1 tehát te hülye vagy
  • Nothing117
    #20
  • who am I 7
    #21
    szerintem minden a fekete lyukak ÜRÍTÉSRE VALÓK, a fekete lyukakon át távozik az űrsalak a láthatatlan bodegába , azaz egy űrpottyantósnak is felfoghatjuk
  • fade2black
    #22
    "Ez csak egy matematikai bűvészkedés olyan egyenletekkel, amiket azért talált ki a szerző, hogy kihozza ezt a végeredményt.
    Tehát nem egy megfigyelésből levont következtetés egyenletével számol, hanem létrehoz egy kitalált egyenletet, aminek a megoldása a teoriája, ami a sci-fi irodalomban gyakran szerepel."

    Einstein elméleteiről nem az átlagpogár hanem a fizikus tudós társadalom is pont ezt tartotta... (hogy a qvantumfizikáról... ne szóljak...)

    Amúgy érdekes elmélet, tény sok mindent megmagyarázna, meg, hogy sok a probléma vele. :)
  • morden
    #23
    Einstein híres hasonlóan elvont egyenletéből lett az atombomba vagy az az energia 50%ban amivel most számítógépezek, szóval nem kell lebecsülni az egyeneleteket, mert később ki tudja mi épül majd rá.
  • tetrisman
    #24
    Majd meglátjuk hogy mi lesz belőle 50 év múlva...lehet hogy addig bebizonyítják. Számomra érdekes cikk volt...
  • BCS pixel
    #25
    majd szóljatok, ha erre lesz egy két minimális bizonyíték is
  • Doktor Kotász
    #26
    Einstein az egyenleteit a megfigyelések után vonta le.
    Tehát pont a fordítottját csinálta, mint ez a muki.
  • JTBM
    #27
    A fekete lyukakban, legalábbis azokban, amik mostanában jönnek létre, meglehetősen korlátozott mennyiségű anyag(energia) van.

    Ezeknek a fekete lyukaknak a mérete is meglehetősen kicsi.

    A téridő tulajdonságokat állandónak feltételezve pl. egy fekete lyukban nincsen elegendő anyag, hogy azon belül egy másik fekete lyuk alakuljon ki.

    Nem valószínű, hogy a mi galaxisunk egy fekete lyukban van.

    Mindenesetre a fekete lyukakban is van valami, az anyag és az energia ott is változik, áramlik, stb.
  • Doktor Kotász
    #28
    "Einstein híres hasonlóan elvont egyenletéből lett az atombomba vagy az az energia 50%ban amivel most számítógépezek, szóval nem kell lebecsülni az egyeneleteket, mert később ki tudja mi épül majd rá."

    Hát Einstein egyenleteiből semmiféle atombombát nem jósoltak meg.

    Az atombombához a láncreakció felfedezése vezettett el, ami tisztát fizikai kísérlet, és nem íróasztal mögötti gondolatkísérlet.
  • MacropusRufus
    #29
    "kussban maradtak az olyanok mint ti."
    nos a problémá jól látod, csak éppen fordítva volt: a kor akkori tudósai állítottak valamit amit egy akkori átlag ember vagy amatőr/kezdő kutató megkérdőjelezett. Az akkori kor azon embere aki elfogadta az akkori kor tudósainak az állítását, lehurrogta azt az embert aki megkérdőjelezte azt amiben ő hit. Na ez folyik most is.

    Meg ami még más: régebben az úgy ment, hogy láttak valamit és azt megpróbálták leírni, most meg úgy megy, hogy feltételezik van valami és megpróbálják bebizonyítani, és mivel ezért dög sok pénzt kapnak érdekükben áll, hogy bármi áron bebizonyítsák, hogy igazuk van.

  • Doktor Kotász
    #30
    Szerintem sokkal logikusabb, hogy a feketekyuk belsejében az anyag egy szuperrészecskévé válik, azaz összegződnek a kvantuumtulajdonsága az összes bele hulló anyagnak/energiának.
  • brueni
    #31
    baszki, ha belegondolok mennyi embert embert ismerek most is, akik fekete lyukban élnek...

    szóval akár igaz is lehet...
  • MacropusRufus
    #32
    "Érdekes elmélet, de akkor egy feketelyukban lévő univerzumban is lehetnek feketelyukak? Sokáig mehet ez így a végtelenbe :)"
    mert ez sokkal logikusabb megközelítése a problémának. A gond az, hogy a tudomány nem tud mit kezdeni a végtelen fogalmával. Nem lehet vele számolni.

    Egyébként meg az örök kétkedők viszik elöbre a világot nem azok akik mindent elfogadnak feltétel és kétség nélkűl...

    Gy.k. minden tudós kétkedőként indúlt, elért valamit aztán megállt. Eg yidő után beszűkül a tudatuk és nem képesek túllátni azon amit ők értek el. Csak, hogy addígra már "tekintélyek" lesznek a szakmában és senki nem meri megkérdőjelezni azt amit mondanak, ui. az esetleg a karierjükbe kerűlhet.

    Tudod sok tudos szerint a gőzvonat nem is mozoghatott volna. Most csak röhög rajta az ember, de akkor sok olyan ember volt mint pl. te aki elhitte azt amit a tudósok mondtak.
    Most amít állítanak bizonyítani sem lehet. Tehát nekem pontosan annyira igazam van mint neked.
  • fade2black
    #33
    Ezt picit konkretizálhatnád. Általánosra és speciálisra is, nem csak egy e=m*c*c-re.
  • MacropusRufus
    #34
    melyik része. Úgy amblok. Ha egy olyan helyen vagy amiből még a fény sem tud kilépni akkor te meg én meg úgy egyáltalán az egész univerzum miképpen is tud egyben maradni? A tudómány álláspontja szerint a fekete lukakban van valami szupernehéz test (nem sűrű! ui. miért valami sűrű még ne lesz nehéz, max kis helyen fér el és a méretéhez képest nehéz, de ettől még a tömege és a tömege révén kifejtett gravitációs mezője nem lesz nagyobb mint ami volt akkor mielött összezuhant volna, ha csak nem kap valahonna plussz anyagot), ami magához húz mindent, a fényt is. Akkor hogyan is lehetséges, hogy rendezett mozgások létezhetnek benne, amik nem egyirányba mutatnak, a szupernehéz test felé? Mert ebből az következik, hogy nem övé a meghatárzó gravitációs vonzás vagy nem csak az övé. Továbbá ha benne vagy egy ilyen helyen akkor nem lehet fogalmad arról, hogy benne vagy, hiszen a tömegvonzás amit a fehértörpe generál eltérít mindent, tehát gy.k. nem is így néz ki a világegyetemünk ahhogy kinéz, a Hold sem ott van fizikálisan ahho látod, meg a Nap sem. De az is igaz, hogy egy ilyen hatalmas gravitációs vonzásban mondjuk minden más gravitációs voznás elveszti jelnetőségét. És még biztosan tudnám sorolni sokáig, de ahhogy te sem én sem vagyok csillagász, cska próbálok logikusan gondolkodni.
    Na most te jössz. Linkekkel cáfoljál meg, hogy nincs igazam.
    Mondjuk kezdheted azzal, hogy "azért igaz a cikk mert..."
    kíváncsian várom :)
  • Juszufka
    #35
    Nem. Einstein rendszerét valóban sokáig egy érdekes, logikus konstrukciónak tartotta a tudományos közvélemény, aminek semmi valóságalapja.
  • Juszufka
    #36
    Szerintem egyébként ez egy baromi izgalmas felvetés, aminek feltehetőleg sokkal szebben kidolgozott, formálisan precíz háttere van, mint mondjuk a legújabb Star Trekben a fekete lyukat okozó vörös anyagnak.

    Legyen szabad nagyokat gondolni, amíg azokat tudományos eszköztárral, jól kidolgozva, lehetőleg ellenőrizhetően teszik.
  • osztmivan
    #37
    ja
    annak az einsteinnek az elméletére épít,
    aki sokáig akadályozta a nagy bumm elmélet elterjedését
    aki a kvantumfizika legnagyobb ellensége volt
    aki soha nem szerzett egyetemi diplomát
    jaj
  • Juszufka
    #38
    1) Többet ért az akkori főiskolai diploma mint ma egy egyetemi diploma Magyarországon.
    2) Bárki írhat tudományos munkát, azt nem a végzettsége alapján fogja elbírálni a közösség.
    3) Minden tudósnak joga van megfogalmaznia a kételyeit más elméletekkel kapcsolatban.
    4) Az az Einstein, aki Nobel-díjat kapott és akinek több korszakalkotó elmélete kiállta a kísérletek próbáját.
  • Doktor Kotász
    #39
    Mit kell rajta konkretizálni?
    A fénysebességet is kimérte, illetve az összes forradalmi elméletét a kísérletek miatt dolgozta ki.
  • bogabi
    #40
    ...Hogy mennyi itt meg nem értett zseni és Nobel díj esélyes??? Komolyan, szerintem semmi értelme irdatlan pénzeket költeni kutatásokra, ha itt pár ember mindenhez hozzáért és reflexből meg tud magyarázni mindent, keni-vágja az elméleti fizikát (is) olyan szinten, hogy bár soha nem publikált semmilyen tudományos anyagot, de mindenkinél jobban ért a témához...