181
  • Julius Caesar
    #101
    Nekem a Biblia elég meggyőző. Nem azt mondom hogy minden szava igaz, de szerintem bizonyíték Jézus létezésére.

    Kara kán:

    Deal with it.
  • Amergin
    #100
    A cikkben leírtak akár igazak is lehetnek. A szuperhúr elmélet szerint 11 dimenziós a világ és a maradék dimenziók picik és "fel vannak csavarodva" így nem észlelhetők. De mi van akkor, ha lyuk "belsejében" a szélsőséges gravitáció és az összezsugorodott tér hatására a többi (vagy csak néhány) dimenzió "kinyílik"? Akkor létre jön "ott bent" egy új univerzum ("belülről nézve") a "semmiből". Körülbelül mint a mi világunkban
  • Kara kán
    #99
    bizonyíték from a boozie?
    he'll better show u his arse.
  • Amergin
    #98
    Minden kötekedés nélkül: 1 bizonyítékot mondjál légy szíves. Korabeli írásost, vagy tárgyit. A "hiteles" szemtanúk utólagos leírása nem bizonyíték, ugye ezt nem kell elmondani.
  • Kara kán
    #97
    és most akkor azt hiszed, hogy okos vagy, mi?
  • Kara kán
    #96
    wtf are you talking about, szan of a biccs?
  • Julius Caesar
    #95
    "Abban több millióan hisznek" Hát igen, attól mert valamit sokan hisznek és mondanak, még nem lesz igaz.

    mellesleg Isten létezésében hinni magánügy, de Jézus bizonyítottan élt. Az más kérdés, hogy valószínű köze nem volt Istenhez, halandó ember volt, csak esetleg volt vmi agyi baja és ezért voltak látomásai. Igazából nem tudjuk, hogy ami fennmaradt utána, mennyire tükrözi a valódi személyét.
  • Rotyoka
    #94
    Vagy igaz vagy nem, mi már úgy sem fogjuk megtudni.. Ellenben több esélye van ennek mint annak hogy jézus valaha is létezett, meg isten, és mégis... Abban több millióan hisznek.
  • Sir Ny
    #93
    Én nem hiszek az ilyenekben. És Einsteinnek sem hiszek.
    Szerintem a feketelyuk az csak egy szimpla csillag ami olyan nagyra nőtt ( bekebelezett más csillagokat/égitesteket/galaxisokat ), hogy a saját fényét is visszaszívja magába. Azt nem tartom kizártnak, hogy egy másik univerzum van benne, de az átjáró valahova máshova, meg az efféle baromságokat igen.
  • Julius Caesar
    #92
    Persze, a feketelyuk nem más, mint egy végtelenül mély gravitációs kút (aminek elvileg a végtelenül mély pontja a szingularitás). Bár nekem még mindig a gumilepedős hasonlat a legmegérthetőbb. (vagy amikor a 3d-s tér pl egy kocka torzul).

    Me0w: "(Are English or Hungarian, m.therf.cker?)" Ez nemtom mi akart lenni. Sztem Are YOU English or Hungarian. Mindegy. A magyar se megy neki, idegen nyelvet nem várjuk el.
  • snorbi
    #91
    "az általános relativitás egyenletei lebomlanak a fekete lyukak belsejében"

    Ez aztán szakszerűen hangzik :)
  • pjke
    #90
    Az én elméletem szerint ez kb. úgy nézhet ki, mint mikor a kádból lefolyik a víz.
    A kád víz, a benne úszó részecskék az univerzum, a lefolyó a fekete lyuk. Amig a részecskék távol vannak a lyuktól addig a gravitáció törvényei érvényesülnek a nagyobb darabok magukhoz vonzák a kicsiket stb., de ahogy közeledik az esemény horizonthoz a gyorsuló örvény igen csak összesűríti az anyagot, itt csöppet megváltoznak a szabályok, a tér, idő, anyag összetekeredik mint a lefolyó víz, hogy aztán a másik oldalon a lefolyón, fekete lyukon átjutva, hihetetlen sebességgel tágulva, egy egészen más univerzum jöjjön létre.
    :)
  • dzsagon
    #89
    Ennél nagyob ökörséget én még életemben nem hallottam.
  • Me0w
    #88
    dealing
  • kumica
    #87
    akkor hogy jönnek be a zufók?:)
  • endrev
    #86
    :-DDD Ezt már 2001-ben leírta egy magyar filozófus, ejnye-bejnye! http://esemenyhorizont.uw.hu/2001/feketely.html
  • philcsy
    #85
    "Ezek mind összedógoztak." Ott a pont. A XX.sz első felének szinte az összes fontosabb fizikusa meg van említve.

    És idéznék is párat belőle mert tudom hogy sokan lusták 10 sornál többet olvasni:

    "Nekem az volt az érzésem, hogy talán az ember nem elég okos ahhoz, hogy a mikroszkopikus, tehát atomi világot és eseményeket leírja. Tudat alatt azt éreztem, hogy sok tudósnak hasonló félelme van [...] Pár év előtt a sógorom, Dirac mondotta, hogy őneki hasonló félelmei voltak - és bevallom, nekem most is vannak [...] Ez nagyszerű meglepetés volt számomra és meggyőzött, hogy az ember okosabb és ügyesebb, mint amilyen képességek birtokossága világos volt előttem. "

    "Persze, ez a dolgozatom nincs a literatúrában, mert nagyrészt találgatáson alapszik, de ilyen találgatás karakterisztikus volt az akkori atomfizikában."

    "Neumann János tanácsa is sokat segített. [...] Talán elárulom, hogy hálából később három dolgozatot, amit én alkottam, de amit ő is képes lett volna alkotni, együtt publikáltunk."
  • karcsi
    #84
    esz ostopasak a fegetejukakpa tejjesen sotetvan aszer fegete eszt mintenki tuggya namosdt it nindcse tejjesen soted tehad nemvatyunga fekedejukpa tutomanyosan cafoldtam pungtum enyi de haesz nemelek csfolad akor esztfityeld kulompenis holvan eneka fekedejugnaka koszepe es mernem rebul lea fejungrola bezbolsabka etyenesen a fegetejuk koszepepe hehe hadmer nemis fegetejugba vatyung masotcoris cafoldtam enyi

    nemagarok fegetejukba leni asz natyon ijjeszto szoval tema ukrot
  • philcsy
    #83
    A heliocentrikus világkép is csak matematikai bűvészkedés a geocentrikus világkép egyenleteivel.
  • philcsy
    #82
    Einstein speciális relativitáselmélete is csak matematikai bűvészkedés a Lorentz-transzformáció egyenleteivel.
  • philcsy
    #81
    De gondoltak volna rá hiszen ott a spontán maghasadás során felszabaduló energia. De értelmetlen arról vitatkozni hogy ez vagy az nélkül mi történt volna. Valószínűleg rájön valaki más...
    Plusz azt sem szabad elfelejteni hogy ezek a tudósok nagyon aktív levelezést folytattak egymással, tehát a legpontosabb az hogy ők EGYÜTT megalkották a modern fizikát, még akkor is ha nem értettek egyet teljes egészében az értelmezésében. (Einstein még saját magával sem értett mindig egyet: kozmológiai állandó.)
  • Julius Caesar
    #80
    Deal with it.
  • Kara kán
    #79
    (Are English or Hungarian, m.therf.cker?)
  • MiZo81
    #78
    Figyu: ha Einstein nem mondja ki, hogy az angyag egyenértékű a (hatalmas) energiával, nem gondoltak volna a maghasadásra sem. És hogy köze sem volt a bombához???

    http://www.mindentudas.hu/mindentudasegyeteme/20051106magyar.html

    "Szilárd Leó személyesen kezdeményezte az atombomba kifejlesztését. Amikor már mindenki számára világossá vált, hogy a háború bármikor kitörhet, 1939 augusztusában, Teller Edével együtt felkeresték Albert Einsteint, és rábírták, vesse latba tekintélyét, és írjon levelet Rooseveltnek."
  • Julius Caesar
    #77
    Deal with it.
  • Kara kán
    #76
    (Nagyon gyakorolnak az .il-esek. Brassó...hegyi terep...beugrott?)
  • carstep
    #75
    bocs nem ide akartam, nem ertem rossz rabra kattintottam :)
  • carstep
    #74
    hat a 3.6.7-s verzio ota a FF eszmeletlen gyors lett, megkockaztatom, hogy a chrome-nal is gyorsabb. Az opera pedig sajnos iszonyat memoriazabalo gepezet, akarcsak a safari. A legkevesebb memoriat nalam eddig az FF ette, mindig is, pedig 10-15 lap van nyitva folyamatosan, egy csomo pluginnal / kiterjesztessel teletuzdelve, ugyhogy nem ertem az FF fanyalgokat
  • Kara kán
    #73
    ain't deal with anything related to you, asshole.
  • Julius Caesar
    #72
    Deal with it.
  • dorje
    #71
    A gondolat nekem tök "szimpatikus" és ahogy Csimmasz mondta "az idő majd megmondja", de ugye nem csak nekem jutottak erről eszembe a fraktálok...
  • DontKillMe
    #70
    Gőzöd sincs Einsteinről. Az elméleti fizika, matematika..etc axiómákra épül. Ezek nélkül nem lehetne elkezdeni sem.
  • csimmasz
    #69
    Azért itt sokan elfelejtik hogy nem csak a térrel variál a fekete lyuk,hanem a téridővel!
    Mivan ha a fekete lyukban més az idő,nekünk egy másodperc tőrt része,de benne "évmilliárdok" zajlanak le.
    És kiomondta hogy a méretek is olyanok mint itt_?
    Ha abban az univerzumban az a pármillio csillag anyag megtud teremteni egy teljes univerzumra elegendő atomot?

    Persze nyilván ezek csak találgatások mégcsak nagyon művelt sem vagyok de azért el tudnám képzelni!

    A fikázók ugye elolvasták a szerző tanulmányát?
    Utánna számoltak,esetleg le tudták vezetni az egyenleteit ugy hogy teljesen más eredményre jutottak?
    Azért elég durva le ostobázni komoly tudosokat ugy hogy 8 általános után itt osztják az észt!
    Akinek nem inge...!

    Nyilván ez csak egy elmélet,ami lehet jó is de lehet totális tévedés,az idő majd megmondja!
  • Kara kán
    #68
    Aranyos a cikk. :-)
  • sz4bolcs
    #67
    Mindegyik táblában egy jó pohár tej van?
  • Kara kán
    #66
    Van olyan, hogy aranymetszés, de az rád nem érvényes. Te császármetszés vagy.
  • nagylzs
    #65
    "Az az érdekes, hogy pont nem találkozik a két dolog: a legnagyobb sűrűség éppen a közepében van, ahol éppen nem jelentős a gravitációs erő."

    Szó sincs arról hogy a belsejében lenne a legnagyobb a sűrűség. Hanem arról hogy az eseményhorizont felé közeledve egyre nagyobb a sűrűség. Tehát nem a közepe felé közeledve! A cikkben vázolt elmélet szerint pont nem arról van szó hogy a közepén lenne a legnagyobb sűrűség. Hanem arról, hogy az eseményhorizont felé közeledve egyre nagyobb a sűrűség, de ez nem fokozódik a végtelenségig, hanem egy maximális sűrűség elérése után a sűrűség csökkenni kezd. De ez már a fekete lyuk belseje. Az elmélet szerint a fekete lyuk belsejében egy külön univerzum van, ami tágul. Ez azért lehetséges, mert a belsejében levő tér nem olyan szerkezetű mint ami kívül van. Az elmélet szerint az eseményhorizont utáni tér nem a mi univerzumunk része. Ezért értelmetlen olyanokon gondolkozni hogy "mi van közelebb a közepéhez" meg "hogy férhet bele egy kisebbfajta gömbbe egy egész univerzum, ami ráadásul tágul" stb.
  • gulyasandras
    #64
    "Minden fekete lyukban egy külön univerzum rejtőzik?"

    A cím alapján azt hittem, hogy egy bizonyos női nemi szervről lesz szó, de nem.

    Ezek mind összedógoztak.
  • johnsmitheger
    #63
    "Amikor az anyag sűrűsége a fekete lyukban hatalmas méreteket ölt a torzió egy gravitációt ellentételező erőként nyilvánul meg" Az az érdekes, hogy pont nem találkozik a két dolog: a legnagyobb sűrűség éppen a közepében van, ahol éppen nem jelentős a gravitációs erő. Goldolj bele, hogy a Föld középpontjában lebegnél. Az ok, hogy létrejön egy minőségében új erő, ami kifelé mozgatja az anyagot, de csak a belső területeken. Ettől még a feketlyuk felületén nem kellene, hogy ez érzhető legyen. Így a belső univerzum léte érdekes ötlet... Az hogy mi is egy ilyen univerzumban vagyunk, azt jelentené, hogy a belső mozgás minden anyagot a falra kent, mert itt igen ritkás a tér. Ha ez az erő a nagy sűrűség miatt van, akkor a belső tiszta terület, totálisan üres kellene, hogy legyen, de itt nem ez van. Érdekes.
  • Julius Caesar
    #62
    Mondok jobbat!

    Bazd meg magad!