72
  • Kara kán
    #32
    Ne gondoltam át, csípőből tüzeltem. Esetleg, ha áramot termel a cucc, ami valamilyen ellentétes irányú mozgást generáló szerkezetet hajt meg...?
  • lapaleves
    #31
    nem tudom ez mennyire volt komolynak szánva, de ez a kütyü semmiképp nem tud nappal szembe menni (mint a vitorlás), mert hiányzik a nagy közegellenállású víz, amibe a hajó "belekapaszkodik".
  • FoodLFG
    #30
    lol ez jó volt. :D
    Már azt hittem, hogy megfogtak, de nem! :P
  • T0nk
    #29
    A rakéta kezdeti sebessége viszi a nap felé. Mivel potyautasként ült egy vénusz küldetésen, ezért arra megy, amerre azt gyorsították. (bocsánat lassították)
    A különbség, hogy ha minden sikerül, akkor egyrészt visszajön, másrészt még kijjebb is megy.

    A különböző pályákról az Űrvilágon van egy jó cikksorozat, a gyakorlati kipróbáláshoz és megértéshez pedig ajánlom az osmos című játékot.
  • endrúdí
    #28
    -Na jó, most már qrva messze mentünk, forduljunk vissza
  • Tsol
    #27
    Mikrométer, nem kilométer. Nem szóltam.
  • Dj Faustus #26
    "átmérője körnek van"
    Nem csak a kőrnek:




    Ha ez a cucc négyzet alakú, 14 m oldalhosszúsággal, akkor az átlója 19,8 m, tehát belefér egy 20 m átmérőjű körbe, szóval felfogható a négyzet "átmérőjeként" (bár mindenesetre érdekes szóhasználat, annyi szent).

    A gyorsulás/erő kavarásával kapcsolatos észrevétellel viszont egyetértek.
  • Tsol
    #25
    "vastagsága mindössze 7,5 mikrométer"

    Nem szélessége? Ilyenért szólt rámnövénytanon a tanár.
  • djw
    #24
    ha sikerül elég nagy vitorlát csinálni és a földet hozzákötni, akkor talán kíjjebb is vihetnénk a bolygót és nem kéne parázni a globális felmelegedéstől :D

    viccet félretéve: miért nem használják a gravitációs gyorsítást a napot körül keringve, hogy kiküldjenek valamit durva sebességgel a mélyűrbe? Úgy gyorsíthatnák fel, ahogy az apollósok, csak nem a Hold, hanem a Nap körül...
  • willcox
    #23
    Ezeket a cikkeket ki fordítja? Valami szandálos bölcsész? Elemi hibák vannak a cikkekben!
  • willcox
    #22
    "Szélessége minden oldalon 14 méter, átmérője pedig 20,1 méter." - átmérője körnek van. A másik épületes baromságot már DarkAngel69 leírta.
  • Kovász
    #21
    A napszél. Igaz, hogy nincs akkora felülete/felhajtó ereje, mint a vitorlának, viszont ezt kellőképp kompenzálja a nagyobb indulósebesség (gyk. köpés):D
  • Molnibalage
    #20
    Az emberi hülyeség és butaság. Elég taszító erő nem? :)
  • Glutamin
    #19
    Ezt gondold át még egyszer! Mi is gyorsítja tovább a kiköpöttt rágót?
  • Kara kán
    #18
    Kérdezz meg egy vitorlázót!
  • endrev
    #17
    Én azt nem értem, hogy hogyan viheti a napvitorla a szondát a Nap felé...
  • Kovász
    #16
    Ha kiköpnek egy rágót a MIR-ből, még az is legyorsulja ezt a valamit:)
  • Kara kán
    #15
    Az elv működőképességét már korábban bebizonyították. Csak ugye nem mindenki tudott erről.
  • osztmivan
    #14
    a cél az elv működőképességének bebizonyítása volt
  • osztmivan
    #13
    ált. isk. alapján kiszámolhattad volna

    t=v/a
    t= 13.88(m/s)/0.00112(m/s2) = 12400s = 206 perc = 3.44 óra alatt

    de 500 km/h-ra 34 óra alatt
    de a legfontosabb, hogy 50000 km/h-ra 3400 óra alatt.

  • gombabácsi
    #12
    az csak jó ha átmegy rajta a mikroporszem, valószínűleg semmi baja nem lesz tőle a mikrolyukon kívül

    amúgy szerintem úgy lenne értelme az ilyennek igazán, ha az űrben tudnák előállítani a vitorlát, és akkor több kilométer nagyságút is esetleg
  • bmw
    #11
    Jo lesz ez, csak hat meg kezdetleges eddig....
  • Kara kán
    #10
    Hát, jó nagy pofon ez is az alternatív energiaforrásokat lenézőknek.
  • Freddy TNT
    #9
    Valszeg akkor már jobban jársz ha kiszállsz és te magad tolod a gépet
  • Sir Quno Jedi
    #8
    Na, de ha ilyet szerelek a Skorpiómra, mennyit kell várni a zöldlámpától, hogy 50kmhra gyorsuljak a Rákóczin?!
  • DarkAngel69
    #7
    Jaj,látszik, hogy fáradt vagyok. Hüjeségeket irkálok. m/s^2 a mértékegység.
  • DarkAngel69
    #6
    Érdekes a cikk, azonban egy kicsit odafigyelhettek volna a fordításnál/írásnál, ugyanis a Newton az erõ mértékegysége Nemzetközi Mértékrendszerben és nem a gyorsulásé. A gyorsulás mértékegysége N/s^2.
  • Jimmyke
    #5
    Hát elég sérülékenynek tűnik. Egy mikroporszem is átviszi.
  • Csirke4
    #4
    Több nap is van a galaxisban.
  • IMYke2.0.0.0
    #3
    No retúr... aki/ami odamegy, ott is marad :)
  • DEx-
    #2
    őőő, és hogy jön vissza?
  • Agamemnon69
    #1
    Kicsit lassú, de környezetbarát :D