72
  • Agamemnon69
    #1
    Kicsit lassú, de környezetbarát :D
  • DEx-
    #2
    őőő, és hogy jön vissza?
  • IMYke2.0.0.0
    #3
    No retúr... aki/ami odamegy, ott is marad :)
  • Csirke4
    #4
    Több nap is van a galaxisban.
  • Jimmyke
    #5
    Hát elég sérülékenynek tűnik. Egy mikroporszem is átviszi.
  • DarkAngel69
    #6
    Érdekes a cikk, azonban egy kicsit odafigyelhettek volna a fordításnál/írásnál, ugyanis a Newton az erõ mértékegysége Nemzetközi Mértékrendszerben és nem a gyorsulásé. A gyorsulás mértékegysége N/s^2.
  • DarkAngel69
    #7
    Jaj,látszik, hogy fáradt vagyok. Hüjeségeket irkálok. m/s^2 a mértékegység.
  • Sir Quno Jedi
    #8
    Na, de ha ilyet szerelek a Skorpiómra, mennyit kell várni a zöldlámpától, hogy 50kmhra gyorsuljak a Rákóczin?!
  • Freddy TNT
    #9
    Valszeg akkor már jobban jársz ha kiszállsz és te magad tolod a gépet
  • Kara kán
    #10
    Hát, jó nagy pofon ez is az alternatív energiaforrásokat lenézőknek.
  • bmw
    #11
    Jo lesz ez, csak hat meg kezdetleges eddig....
  • gombabácsi
    #12
    az csak jó ha átmegy rajta a mikroporszem, valószínűleg semmi baja nem lesz tőle a mikrolyukon kívül

    amúgy szerintem úgy lenne értelme az ilyennek igazán, ha az űrben tudnák előállítani a vitorlát, és akkor több kilométer nagyságút is esetleg
  • osztmivan
    #13
    ált. isk. alapján kiszámolhattad volna

    t=v/a
    t= 13.88(m/s)/0.00112(m/s2) = 12400s = 206 perc = 3.44 óra alatt

    de 500 km/h-ra 34 óra alatt
    de a legfontosabb, hogy 50000 km/h-ra 3400 óra alatt.

  • osztmivan
    #14
    a cél az elv működőképességének bebizonyítása volt
  • Kara kán
    #15
    Az elv működőképességét már korábban bebizonyították. Csak ugye nem mindenki tudott erről.
  • Kovász
    #16
    Ha kiköpnek egy rágót a MIR-ből, még az is legyorsulja ezt a valamit:)
  • endrev
    #17
    Én azt nem értem, hogy hogyan viheti a napvitorla a szondát a Nap felé...
  • Kara kán
    #18
    Kérdezz meg egy vitorlázót!
  • Glutamin
    #19
    Ezt gondold át még egyszer! Mi is gyorsítja tovább a kiköpöttt rágót?
  • Molnibalage
    #20
    Az emberi hülyeség és butaság. Elég taszító erő nem? :)
  • Kovász
    #21
    A napszél. Igaz, hogy nincs akkora felülete/felhajtó ereje, mint a vitorlának, viszont ezt kellőképp kompenzálja a nagyobb indulósebesség (gyk. köpés):D
  • willcox
    #22
    "Szélessége minden oldalon 14 méter, átmérője pedig 20,1 méter." - átmérője körnek van. A másik épületes baromságot már DarkAngel69 leírta.
  • willcox
    #23
    Ezeket a cikkeket ki fordítja? Valami szandálos bölcsész? Elemi hibák vannak a cikkekben!
  • djw
    #24
    ha sikerül elég nagy vitorlát csinálni és a földet hozzákötni, akkor talán kíjjebb is vihetnénk a bolygót és nem kéne parázni a globális felmelegedéstől :D

    viccet félretéve: miért nem használják a gravitációs gyorsítást a napot körül keringve, hogy kiküldjenek valamit durva sebességgel a mélyűrbe? Úgy gyorsíthatnák fel, ahogy az apollósok, csak nem a Hold, hanem a Nap körül...
  • Tsol
    #25
    "vastagsága mindössze 7,5 mikrométer"

    Nem szélessége? Ilyenért szólt rámnövénytanon a tanár.
  • Dj Faustus #26
    "átmérője körnek van"
    Nem csak a kőrnek:




    Ha ez a cucc négyzet alakú, 14 m oldalhosszúsággal, akkor az átlója 19,8 m, tehát belefér egy 20 m átmérőjű körbe, szóval felfogható a négyzet "átmérőjeként" (bár mindenesetre érdekes szóhasználat, annyi szent).

    A gyorsulás/erő kavarásával kapcsolatos észrevétellel viszont egyetértek.
  • Tsol
    #27
    Mikrométer, nem kilométer. Nem szóltam.
  • endrúdí
    #28
    -Na jó, most már qrva messze mentünk, forduljunk vissza
  • T0nk
    #29
    A rakéta kezdeti sebessége viszi a nap felé. Mivel potyautasként ült egy vénusz küldetésen, ezért arra megy, amerre azt gyorsították. (bocsánat lassították)
    A különbség, hogy ha minden sikerül, akkor egyrészt visszajön, másrészt még kijjebb is megy.

    A különböző pályákról az Űrvilágon van egy jó cikksorozat, a gyakorlati kipróbáláshoz és megértéshez pedig ajánlom az osmos című játékot.
  • FoodLFG
    #30
    lol ez jó volt. :D
    Már azt hittem, hogy megfogtak, de nem! :P
  • lapaleves
    #31
    nem tudom ez mennyire volt komolynak szánva, de ez a kütyü semmiképp nem tud nappal szembe menni (mint a vitorlás), mert hiányzik a nagy közegellenállású víz, amibe a hajó "belekapaszkodik".
  • Kara kán
    #32
    Ne gondoltam át, csípőből tüzeltem. Esetleg, ha áramot termel a cucc, ami valamilyen ellentétes irányú mozgást generáló szerkezetet hajt meg...?
  • moikboy
    #33
    Az viszont már nem napvitorla.
  • Macc
    #34
    Mondjuk kozel repul egy bolygohoz/csillaghoz, es a gravitaciojat felhasznalva megfordul, es meg sebesseget is noveli, napvitorlak ekkor mar zarva...
  • gombabácsi
    #35
    tükörrel visszatükrözi a napvitorlára a fényt és akkor tud a Nap felé menni :)

    mint a Münchausen báró amikor kihúzta magát a vízből a saját hajánál fogva :)
  • Amergin
    #36
    Széllel szembe' miért éri meg pisilni? A Vénusz beljebb van mint a Föld, a szonda pedig "gyorsul" útban odafelé, miközben a napszél meg kifelé fúj a Napból.
    Ezt csak én nem értem?
  • komonyi
    #37
    A tükörről visszacsapódó és a szemből jövő fotonok kiegyenlítik egymást plusz még a tükörre is erőt fejtenek ki vagyis ennek tolatnia kellene
  • Frosty01
    #38
    hát a mirből már egy szaros pelenkát se hajítanak ki az is biztos
  • dez
    #39
    A vitorla felhajtó ereje!?
    Kompenzálja? No és meddig? A rágó kezdősebessége talán nagyobb, de jóval lassabban fog onnan tovább gyorsulni, tehát a napvitorla egyszercsak úgy húz el mellette, mint a sicc (akármi legyen is a sicc). Akkor ki gyorsul le kit?
  • JeD
    #40
    ez a kütyü semmiképp nem tud nappal szembe menni (mint a vitorlás), mert hiányzik a nagy közegellenállású víz, amibe a hajó "belekapaszkodik".

    Szerintem ez nem igaz. Pl. egy vitorlásrepülő talán nem széllel szemben megy? És az aztán nem "kapaszkodik" sehová. Egy vitorlával és ilyen elrendezéssel valószínűleg tényleg nem sikerülhet, de kettővel, kreuzolva?