48
  • Mauro
    #48
    Sziasztok!

    Fontos lenne Adobe Photoshop CS5-nél hogy lehet javítani rossz minőségű kép minőségét hogy a képen lévő felírat látható legyen?
  • Ármány
    #47
    Sziasztok! Egy kis segítség kell... tudom elég hülye kérdés... de már egy kicsit elegem van..
    Szerkesztgetem a képet. Lehúzom az ablakot, utána folytatni akarom szerkesztgetést... nem lehet. Egy "kezecske" jelenik meg. pl. nyír helyett. Már mindennel próbálkoztam ecsetre kattintottam, de ugyanúgy kezet látni. Mit lehetne csinálni???
  • passatgt
    #46
    ctrl-z? vagy az túl bonyi:D
  • iambg
    #45
    #44 Nasimnak bocs.
  • iambg
    #44
    Persze hogy van :-) Ha megtaláltad a menüben, ott van mellette kiírva
  • Nasim
    #43
    Megnézzük.Én egy valamit nagyon hiányoltam a CS4-ből,az pedig a visszavonás gomb valahol,anélkül,hogy a menübe kellene állandóan keresgélni.Bár lehet,hogy csak én vagyok tudatlan és létezik rá egy billentyűs megoldás :D
  • opeca
    #42
    Jó, hát ha beszélgetni akarsz a számítógéppel az megint egy más dolog:)
  • avatarolok
    #41
    Mondjuk én is csak ezt az egyet ismerem.
  • Lateralus
    #40
    Miből lenne nyilvánvaló?
    Nem ez az egyetlen ilyen szoftver a placcon.

    Évek óta van pl. Alien Skin Image Doctor plugin PS alá, azon belül meg Smart Fill, ami elméletileg ugyanezt tudja.
  • krajcsovszkig
    #39
    Ez ugye vicc volt, csak hogy tiszta legyen? ;-)

    A galambosra meg rá kellett volna tolni mégegyszer és már jó is lenne.
  • Oláh Herkules
    #38
    de a gimp szar, open fos, ps a legjobb mi? :DDD
  • closed
    #37
    Jó cucc, és az is elég nylilvánvaló, hogy az ötletet (és jó eséllyel az algoritmust is) honnan vette az Adobe :

    http://chathuraw.wordpress.com/2010/03/29/photoshop-cs5-content-aware-fill-vs-gimp-resynthesizer/
  • sonance
    #36
    Ügyes, de egy gyakorlott Photoshopper a videón bemutatott dolgokat pillanatok alatt megcsinálja.
  • iambg
    #35
    Ez is pontosan olyan, mint az összes többi funkció. Ha jól használod kiváló, ha rosszul, vagy rossz környezetben akkor szar. Azért ne várjuk már hogy megépítse a sárga ignis hátulját...

    Aki egy munka során pedig csak erre támaszkodik az bele se kezdjen... Feltételezem hogy ezek csak elnagyolt próbálkozások voltak. A galambos képnél pl mi az az elmosott rész a galambtól jobbra, amikor az nem is tartozik a munkafelülethez?
  • bestpixel
    #34
    Azért nehogy azt mondd már, hogy ha a PS-nek azt mondod, hogy "retusáld ki az arcról a pattanásokat!", akkor megteszi! Mert én erre gondoltam.
  • Ahoy
    #33
    Jó azért nem kell a mac-re verni :) Egy 460K-s mac árából 3 olyan PC-t kihozok, hogy az kávét főz, takarít, mosogat.

    Nem mindenki kőgazdag... PC-n is ugyan olyan jól működik, egy 4magos AMD-s gépen pillanatok alatt fillezik.

    A lényeg, kipróbáltam én is... Basszus teljesen le vagyok nyűgözve! Azt a képet amivel kereken 5-6 órát szoptam, most 60 sec alatt megcsináltam...Persze nem tökéletes, de pillanatok alatt ki lehet javítani stamp-el.

    Aztmondom zseniális!
  • farxis
    #32
    buta vagy, vagy csak pécés. Apukám megmutatta hogy működik és semmi baj nincs vele mert ő a maces változtatot hasznája ami sokkal jobb mert ő kapot peralphabetat merhogy ő a szakmában dolgozik és nagyon sokat keres vele!!! és gyorsab is sokal mint a 64bites pc mert a mac már 128bites és gyorsabb soookkal!
  • Ahoy
    #31
    ...mint megkeresni a megfelelő textúrákat és kivágni
  • Ahoy
    #30
    Most épp ilyenekkel foglalkozok... Rengeteg kép van, általában homogén, vagy életlen háttérrel. Egy képet még akár ilyenre is felhozni, egy csomó idő...bonyolultabbnál órákba is beletellhet. Ezt fényévekkel könnyebb utómunkázni, mint megkeresni a megfelelő

    Bakker nem várhatjuk el, hogy kitalálja mi a rosseb van a villamos mögött...Arra jó, hogy egy csomó időt meglehet vele spórolni. Bármikor visszavonható, és utólak pillanatok alatt lehet javítani azokat a hibás, vagy ismétlődő textúrákat
  • Cat 02 #29
    Most szegény honnan tudja, hogy néz ki a Suzuki hátulja :p
  • Gerygrey
    #28
    Kipróbáltam.

    A Content-Aware fill jó játék, de nem fogja megváltani a világot. Kétségkívül nagy segítség lehet egyes esetekben, de nagyon sokszor szart se ér. Attól, amiket a videókon láthattunk, fényévekre van, így erős a gyanúm hogy a bemutató kicsit fotosop volt (hogy stílszerűen fogalmazzunk :))

    Ezek a legjobban sikerültek (az utolsó kép második próbálkozását leszámítva), majd még rakok fel kevésbé, valamint szörnyűen sikerülteket - ezekből lett több sajna.




  • RoyalPredator
    #27
    CSÍT!! :D
  • opeca
    #26
    Azért mindnekit óva intenék ezektől az autokitöltésektől. Mint látható, azért itt homogén környezetre eresztették rá, nem mondom, így is nagy szó(!), de azért egy komplexebb részen már nem biztos, hogy ilyen hatákonysággal műküdne, bár még úgy is biztos egyszerűbb utándolgozni, mint alapban az egészet manuálisan csinálni...
  • opeca
    #25
    Nem akarlak elszomorítani, de az már vagy 10 év van. Még anno, a Sound Blaster 16-os kártyámhoz kaptam egy mikrofont és egy hangutasító szoftvert.

    Tök jól is működött, bár a hangszínt elég jól el kellett találni. Mint a filmekben, ha berekedsz akkor kapa...
  • Ahoy
    #24
    Mikorjelenikmáááármeg.... tuti megvesszük a studiónak. komolyan mi éveket elszopunk ezekkel a kitöltésekkel... meg kivágásokkal. (fotóanimációk ésatöbbi)
  • Quent1n
    #23
    Diákkedvezmény VAN jelenleg is CS4es szoftverekre! Sőt! HA most megveszed bármely CS4-es csomagot, vagy programot, ingyen frissíthetsz majd CS5-re! Árak tekintetében szoftver.hu. Én a Design Premium SE-t vetem 120ért.
  • Balumann
    #22
    Nálam a 64 bites Photoshop CS4 olyan lassan fut nálam, hogy használhatatlan, késik, fagy, minden baja van. A 32 bitessel meg jónak mondható, de a CS3 annál is gyorsabb, úgyhogy inkább azt használom már egy ideje. Kíváncsi leszek az 5-re.
  • bestpixel
    #21
    Jó ez a CS5, várom már, mikor lesz benne hangutasítás.

    A CS5 igazi újdonságai:
    http://www.youtube.com/watch?v=3ScWu7pG7r0
  • Shiwo
    #20
    tyhű... nekem is leesett az állam ettől a videótól..
  • Kashim5 #19
    Nyugalom. 32 bites rendszeren is elindul, csak natívan támogatja 64 bitet.
    Az egész Creative Suite 5-ből az alábbi 2 program nem fut már 32 bites oprendszeren:
    - After Effects
    - Premiere Pro
    Többinek tudtom szerint mind van 32 és 64 bites változata is.
    De szerintem már talán az előző változat óta elmondható, hogy aki komolyabban dolgozik ezzel a termékcsaláddal, jobban megéri 64 bites rendszerre telepítenie.
  • Adamul
    #18
    Ez most komoly?? CSAK 64bites rencceren fog elindulni??? A többi paraméter stimmel, sőt a win7et is most raktam újra, de csak a 32bitest, a tunerkártyám valszeg nem is menne a 64esen...
  • passatgt
    #17
    mintát keres a képen és azt sokszorozza
    úgy müködik mint a sima javító eszköz, ami most van, csak az 1 pontot keresett és azt másolta, ez meg többet

    pl ha van egy téglafal akkor felismeri hogy milyen formában és közönként ismétlődik, és úgy tölti ki

    ha egy arcot streetviewban a google kihomályosít, és azt próbálod visszarakni vele, nem fog sikerülni:D
  • mynameisbence
    #16
    Am van vagy lessz ebből magyar nyelvű? Mer nem vagyok nagy photoshopos de am letöltöttem a cs4-nek egy próbaverzióját akk nem sokat tudtam vele kezdeni
    És ez írja hogy lehet ezzel mindenféle 3D-s cuccot csinálni. Ez csak abból áll hogy rárakom a képet egy kólásdobozra meg hasonlókra vagy télleg 3D-s lépeket csinál? Mer a cs4-nél nekem ennyi jött össze(de valszeg én vagyok a gyökér)
  • Lowosan
    #15
    Akkor jobban teszem ha átpártolok egy másik oldalhoz, ha még ilyen alapdolgokért is fizetni kell...
  • AgentKis
    #14
    Az egész képből kivágva szabadkézzel a közepét, majd ezt a műveletet visszavonva...
  • socheater
    #13
    Fú! A végén a panorámás kép kitöltését hogy? :O Ez zseniális. Volt erre már korábban hasonló megoldás? :O
  • rgerg
    #12
    most vettem meg a cs4-t...nincs 6 hete...remek
  • psishock
    #11
    lol, van, csak fizess nekik, tanulmányozd a vip jogokat. Még a csillagokat is lehozzák neked, csak píz legyen. =)
  • Ahoy
    #10
    186 rugó kicsit húzós... dehát ezeket inkább stúdióba érdemes megvenni.
  • Ahoy
    #9
    Lesz valami diák kedvezmény? Szánnék rá egy összeget.