72
-
#72 Hm.. aszittem demagog neoliberalis vagy, aki valojaban a kapitalizmust es Ámerikát isteniti. Rajtad sem lehet kiigazodni.. -
Epikurosz #71 Pedig közakadozás, mert tőle, tőled, államtól nyúlja le a pénzt. De ha ilyen jólelkű, hogy a vagyona felét felajánlja az afrikai zuluknak, akkor miért nem adja nekem féláron a szoftvereit?
Majd a fennmaradó pénzből adok én alamizsnát a négereknek, akik nekem lesznek hálásak, nem Gécnek.
Olyan ez, mint a krisnások, hogy aszongya adjak nekik pénzt, hogy továbbadják a rászorulóknak.
Már az adományozás sem a égi, hanem láncadományozás, sokközvetítővel, akik mind lecsipegetnek belőle valamennyit.
Apropó, van olyan jótékonykodó alapítvány, amely az adományok 80%-át elkölti.
Az amerikai/magyar/belga... kormány is bezsebel egy csomó adót, utána elkezdi osztogatni a pénzeket. Így könnyű! Pláne kilentúrát kiépíteni.
Obama is egy jótékonykodó alapítványnál pusztította az adófizetők pénzét, soha életében nem volt egy rendes munkahelye.
Ezek akarnak minket vezetni?
A magyar adórenszer 1+1%-a meg röhej.
Az állami költségvetést meg mindenféle idióta OGy-képviselő szavazza meg.
Legyen az, hogy interneten szavazzuk meg mi a költségvetést.
Lenne 2 fő kategória: a minimum költségek (rendőrség, közkórházak, bíróság, vám, közigazgatási kenyérpuszítók, hadsereg, patkányirtók és sintérek stb.) szóval itt -tól - ig leetne szavazni; és utána következnének a fakultatív tételek, amelyekre, ha nekem úgy tetszik, az én adómból nem adok egy fillért sem.
Lenne itt haddelhadd! A sok ingyenélő széltolónak felkopna az álla.
A technológia már megvan erre, mármint a demokrácia szélesítésére.
-
#70 Attól, mert az MS-nek nagy bevétele volt és egy személyben BG úgy döntött, hogy adakozik, az nem közadakozás.
A Vöröskeresztet államok is támogatják amennyire tudom, nem a kisemberek rakják össze azt a pénzmennyiséget. -
Epikurosz #69 Ez igen. -
kamov #68 Pár dologban kiegészíteném.
Az űrállomáson a kritikus rendszereket valóban egyszerű célgépek viszik saját szoftverrel.
Ebből két fő rendszer az orosz egység hat db német gyártmányú vezérlőegysége és az amerikai egység alapfunkcióit vezérlő célszámítógépek.
Minden mást, mint a kísérleti eszközöket vagy a robotkar vezérlését viszont laptopokkal oldanak meg. Van fent egy csomó.
Elég megnézni a NASA ISS képgalériáit, nehéz olyan képet találni amin nincs. A meghibásodások természetesen gyakoribbak mint a Földön, de nem kritikus rendszerekre teljesen jól megfelelnek.
A kezdetekben ezek a Laptopok egy darab kivételével mind Thinkpad 760-ok különböző változatai voltak voltak (166MMX, 200MMX). Az orosz részegységben máig működik néhány. Egy linuxos kivételével mindegyiken Win98SE van.
2003-tól vitték fel az A31p sorozatú TP-ket. Ezek már P4-esek voltak és máig ezek adják a derékhadat. Jórészt Win2000 van rajtuk, de van XP-s is. A Shuttle személyzetek ugyanilyen sorozatú személyi laptopjain hivatalosan tavaly cserélték a Win2000-et XP-re.
Tavaly (2009) kezdték el használni a T61p sorozatot amik már C2D procival vannak szerelve, és alapból XP fut rajtuk.
Általánosan látható hogy többéves jól kiismert konfigurációkat és szoftvereket használnak.
Szívás mondjuk azért néha van. A tavalyi 18. személyzet parancsnoka (Michael Fincke) megjegyezte hogy a régi 760-as sorozatú gépen a JAVA-ban megírt alkatrész és szerszámnyilvántartó program bizony már kb. 3-5 perc alatt tölt be... Ezt azóta egy A31P-vel orvosolták.
Úgyhogy az űrturisták azért bizakodhatnak, laptop ügyben.
Kísérleti jelleggel az Orosz szegmensben közönséges bolti PDA-kat is használnak.
-
Epikurosz #67 OK, de csak odajeggyel. Sőt, Gyurcsányéknak legyen ingyen. -
#66 vigyenek fel űrtúristát -
Epikurosz #65 Majdnem.
Bill Gates összeharácsolt tőlünk kb. 26 mrd $-t, és pár éve kijelentette, hogy a felét jótékony célokra ajánlja fel. Nem ismerem a végét, de gondolom nem blöffölt.
Vagy ott van a LiveAid, meg mindenféle marhaság. Jim Bálna és gyűjt a wiki projektjére, bár nem ez a nagyságrend.
A Vörös Kereszt költségvetésének most nem akarok utánanézni, de szerintem világszinten megmozgatnak 10 mrd $-t évente.
Málta Szeretszolgálat. Ökumenikus Szeretetszolgálat.
Szóval, ha kiállna valamelyik fejes a nasától vagy az esától, és azt mondaná, emberek, csórók vagyunk, mert ezek a malac politikusok nem adnak pénzt, szerintem összegyűlne 5 mrd $.
Lényegében - ha úgy veszem - kb. 7 mrd ember van a Földön, egy főre 1$ sem jutna. -
#64 Volt már példa ekkora közadakozásra? -
Epikurosz #63 "Egy olyan távcső megépítése, amely a felszínen oxigént, vizet és szén-dioxidot keresve képes pásztázni a Föld-szerű bolygókat, ötmilliárd dollárba (933 milliárd forintba) kerül. Jelenleg ezek a tervek pénzügyi okok miatt kivitelezhetetlenek, ám a dolgok megváltozhatnak."
5 mrd $
Ennyit közadakozással is össze lehetne gyűjteni. -
Epikurosz #62 Válasz: Onnan, hogy megnő az ufóészlelések száma. -
Epikurosz #61 Kérdés: Honnan lehet tudni, hogy adott történelmi időszakban gazdasági válság van-e vagy sem?
Válasz: -
Doktor Kotász #60 Mivel tök új a teleszkóp, és csak pár hete működik, és mivel a nap előtt elhaladó bolygó fényének kitakarását érzékeli a műszer, ezek a bolygók pár nap alatt kerülik meg csillagot, tehát igen forróak. 1500 Celsius fokon meg nem jég az, hanem óriás gázbolygó.
Azok a bolygók, amik nagyobb keringésű idejüek, tehát meszebb vannak a csillagtól, azaz hidegebbek, ahhoz akár éveket kell várni, hogy elsurranjanak a csillag előtt a mi szemszögünkből. -
Tauren1991 #59 Hm... ez a hír tetszik. Már várom, hogy mikor találkozunk valami élettel.
A vitát lezárva, az-az 50% víz bolygó biztos egy hatalmas nagy jéggolyó, más magyarázat nem lehet. :D -
Doktor Kotász #58 Mert nem erősséged a gondolkodás. -
Irasidus #57 A Föld felszínének nagyobb részét víz – összesen 70,8 % - borítja, a maradék 29,2 %-a szárazföld. A kulcsszó a borítja. Erről egy vicc jut eszembe: "Az óceánjárón az egyik utas megszólal: Nézd mennyi víz! Mire a másik: Az semmi, képzelje mennyi van alatta."... Kicsit megfordítva, mekkora földtömeg van az óceánok alatt? Sok ezer nagyságrenddel több mint amennyi víz van a felszínen.
Ha Földet egy almához hasonlítjuk akkor a vízborítottság rajta vékonyabb mint az alma héja. Na most a kérdés, miből van az alma?
-
Epikurosz #56 felület vs tömeg -
zener #55 "különbséget tudjanak tenni egy olyan sziklás bolygó mint a Föld, melynek mindössze 0,06 százaléka víz" lehet, hogy én értelmezzem félre, de a Föld 75%-a víz legalább is tudtommal. -
dondore #54 tegnap volt a spektrumon a telesz-pókokról.
ez tetszik:
ejrópai nagyteló
két másik is épül az Andok hegységben. az egyik a Magellan 2500 méteren , a másik, több kicsiből álló rendszer 6000 méteren. -
Doktor Kotász #53 Azért mondtam Akuának, hogy ezres nagyságrendekben téved.
Mert azt írta, hogy egy 1Kg feljuttatása 80 millió dollár, ami gigamarhaság.
Tipikuan az az eset, amikor valakinek nincsenek fogalmai a nagyobb, mondjuk a milliós számnál. Amikor nem tud valaki különbséget tenni a milliárd és az tízezermilliárd között. Ha az ilyen emberek meghalják, hogy volt valahol egy egymilliárdos svindli, akkor azt hiszik, hogy abból a pénzből rendbe lehetne hozni az országot. És az a szörnyű, hogy kereskedelmi tévében is vannak ilyen emberek. A most átadott csúcstartó felhőkarcoló olyan egy és két milliárd dollár közötti összegből épült, tehát olyan kétszázhetvenmilliárd forintból, ha jól emlékszem. De lehet, hogy 280. A lényeg, hogy bemondták lazán, hogy 4000 milliárd forintnak megfelelő egymilliárdnemtomhányszázmillió dollárból építették. Hogy a faszba hozták össze, azt nem tudom. -
#52 A LEO pálya estén az olyan 10-20 k dollár / kg. -
Doktor Kotász #51 "Hadseregre miért? Tudod te hogy jutottak ki az első nagy válságból? Háborúval kérlek. Fejleszted a hadiipart, sok sok munkahelyet teremtesz, majd megtámadsz valaki az olajért, és mondjuk szept. 11. legyen a kiinduló. Beszedsz egy éves bevételt és így tovább. Háború nélkül nem működik semmi hosszú távon ami nagy."
Az nem az USA volt, hanem a náci Németország.
Az USA közmunkaprogramokkal heverte ki a gazdasági válságot, hidak, víztározók, utak építésével. New Deal.
Mellesleg a németek is nagyon sok autopályát építettek.
Mivel területileg kisebb ország, amai napig nekik a legfejlettebb az úthálózatuk. -
Doktor Kotász #50 "Nem az az elsődleges probléma, hogy minél nagyobb távcsövet gyináljunk, hanem az, hogy azt fel is kell juttatni az űrbe. Ez pedig komoly feladat. 4 liter víz, azaz 4 kg feljuttatása 80 millió dollár összeg. Ha jól rémlik, akkor 1 kg feljuttatása 20 kg színarany árával vetekszik. És néhány kilóból nem igen lehet fent építeni semmit. Több tonnáról van szó, amit fel kéne juttatni."
Itt ezres nagyságrendekben tévedsz.
Egy rakéta fellövése kijön 80 millió dollárból, sőt sok is hozzá
Meg ha szerinted 4 Kg feljuttatása 80 millió dollár, és egy kg feljuttatása 20 kg arany árával egyenértékű, akkor szerinted 80 millió dollárba kerül 80 kg arany. Ez unciánként 28348 dolláros árfolyamot jelentene.
Jelenleg pedig 1100 Dollár körül mozog.
Nagyjából egyik számról sincs valós elképzelésed. -
Doktor Kotász #49 "2009 kepler azé van ott pár év gondolom nem pentium 1 az agya....."
Hallottál arról a jelenségról, hogy az űrhajósok rendszeresen erős felvillanásokat látnak? Ez azért van, mert a kozmikus részecskék egy része nagy energiával átmegy az ürhajó burkolatán, keresztül az úrhajóson, majd kilép az űrhajóból. Ha az űrhajós retináján is keresztül halad, akkor azt elektromosan stimulálja, és ez egy felvillanás illúzióját kelti.
Egy processzor tranzisztorát is képes átbillenteni egy bizonyos csíkszélesség alatt. Már egy P1-es proci is állandóan fagyogatna ott fent az űrben.
Nagyjából a 386-os processzorok technológiája az, ahol elég nagyméretűek a tranzisztorok a chipekben ahhoz, hogy stabilan működjenek az űrben.
Tehát a 386-os processzorok csíkszélességével kell olyan processzorokat tervezni, amit az űrkutatás megbízhatóan hasznosítani tud. Felviheti magával az űrturista a laptopját, csak az minden különösebb ok nélkül végzetes hibaüzenetekkel, rejtélyes fagyásokkal fogja bombázni a felhasználót.
Ami mondjuk egy laptopnál idegesítő, de egy rendszert felügyelő számítógépnél rendkívűl kockázatos.
Ezt csak azért írom, mert a legtöbb informatikus sem tudja. -
#48 Igy van. A tarsadalmunk igenyli a haborukat, leteleme a pusztitas. -
Elemir #47 Hadseregre miért? Tudod te hogy jutottak ki az első nagy válságból? Háborúval kérlek. Fejleszted a hadiipart, sok sok munkahelyet teremtesz, majd megtámadsz valaki az olajért, és mondjuk szept. 11. legyen a kiinduló. Beszedsz egy éves bevételt és így tovább. Háború nélkül nem működik semmi hosszú távon ami nagy.
Na ezért is költenek ennyit, na meg sok más okból, mint például ne maradjanak le mások mellett, mert háború esetén gond lenne. -
#46 Kizárt, mert korábban SW voltak és a Star Wars-ban nincs térkapu-technológia. :)
-
#45 Nem tudhatod. Lehet, h nem idevalosiak.. :) -
Epikurosz #44 Sajnos nincs. Supergamez.
Pedig jó lenne. -
#43 Az USA államadósságának egy jelentős része már kínai (állami) kézben van, sz*rnak ám ők is rendesen...
De nem lehetne ezt a témát itt ejteni?
-
djw #42 nézd meg a Contact / Kapcsolat c. filmet. Simán hihető az a része, hogy hány olyan bolygó/faj van, akik intelligensebbek és idősebbek, mint az ember. Amúgy az SG-nek nincs valami köze a Csillagkapuhoz? :DD -
SovereignX #41 Valahol én is halottam - talán egy dok film volt arról, hogy a Kínaiak éhbérért állítják elő a márkás cuccokat póló, cipő stb. amit itt 10 ezrekért kapsz mindegy - hogy az amcsik azért élnek jól mert kiviszik a problémáikat az országból. Nem tegnap láttam így a részletekre és a pontos szóhasználatra nem emlékszem de a lényeg az, hogy "néhány ország azért szív", hogy az amcsik ne. -
#40 "Oda fizeted az adódat? Nem. Jenki állampolgára vagy? Milyen alapon gondolod, hogy belepofázhatsz abba, hogy más mire költi a pénzét."
Az adódat ugyan nem oda fizeted, de azért az olajon, vagy a dollárközpontú világgazdaságon keresztül általában támogatod az amerikai gazdaságot (is). Benzint veszel, de ha csak kenyeret, akkor is az előállításában benne van az olaj, a dollár árfolyamát, ami gyak a világpénz funkcióját tölti be, az amcsik saját érdekeik szerint állapítják meg. A világ termelési fogyasztási rendszere az amerikai fogyasztásra épül. Kisember számára ez azt jelenti, hogy itt azért magasak az árak, hogy az amcsi választópolgár ne hőbörögjön a fel annyiba kerülő termékek, 1/3 árú benzin miatt sem!
Szal adózol rendesen, jobban mintha amcsi állampolgár lennél!!!
Azonban abban igazad van, hogy még annyira sem szólhatsz bele ezekbe, mintha amcsi állampolgár lennél. -
SovereignX #39 USA 2009es védelmi költségvetése:
http://www.gpoaccess.gov/USbudget/fy09/pdf/budget/defense.pdf
Bőven át lehetne csoportsítani még 18 milliárd dollárt ezzel megduplázva a NASA költségvetését. Pl. Nemzeti gárdás tétel. Mire is vannak? Ha megszálló sereg lép az USA földjére akkor ők is ott lehetnek a védelemben. Meg kimentek Afgánba, Irakba is rendet tartani vagy mit csinálni. Jó. Meg otthon ha árvíz van vagy egyéb katasztrófa mennek aztán csinálják amit kell. Nem tudom de a Katrina ellen sztem nem kell M-16os.
70 milliárd Globális terrorizmus ellen. Hát...
De akkor is a kedvence,m az első tétel. Azon belül is a reagálás "a változó fenyegetésekre". Igen. Az afgán lázadók már plusz tárat is magukkal visznek és oldalfegyverük is van. Erre kell még plusz 50 milliárd.
-
SovereignX #38 A haszon maga a tudás. Benne van az ember természetében a tudni akarás. A kíváncsiság. Hát nem tudom de szerintem nagyobb haszna van annak, hogy megtudunk valami újat egy másik naprendszerről mint, hogy megtudjuk hogy lehet még könnyebben elpusztítani egy Iraki tankot, vagy meddig nézi a többi nagyhatalom fegyverkezünk ezerrel. Mikor kezdik el fenyegetésnek érezni, hogy: Jé! ennek már 10szer több és 10szer fejlettebb repülője, hajója meg tankja van mint nekünk. Mi lesz ha minket is kinevez terrorista támogató országnak? -
SovereignX #37 Ebben is lehet van vmi. Amit az űrkutatás keretein belül kifejlesztenek abból a hadsereg is profitálhat. -
SovereignX #36 Majd ha keresek havi 1 millát szó nélkül. -
#35 Miért fontos az űrkutatás? Azért amiért fontos volt, annak idején hajót építeni, vagy autót. Jah, hogy az a mai világunkban nem profitorientált? Akkor itt az ideje feltenni a kérdést: Ha a mai világban dollár milliárdokat költenek hadászatra, miközben csak töredékét egyéb technológiai fejlesztésekre, akkor pontosan hova tartunk? Merthogy ez semmiféle optimista gondolatot nem tartalmaz az holt biztos. -
#34 Az urlift eseten problema meg, a hatalmas sztatikus toltodes.. -
mcganyol #33 az a távcső pedig elég jó, és nagyon fontos szerepe van. nem nagyon hiszem, hogy sokat segítene jelenleg ha 10x ekkora is lenne. az usa-ra meg nem úgy kell gondolni, hogy van 1-2-10 gonosz fejes akik elköltik háborúra a pénzt. persze van költségvetés meg minden, de borzalmas kényszerpályán mozognak. ha Neked havi 100k forintból kell kijönnöd és ebből pl. beteg állatok segítésére max 100Ft-ot költesz, nem hülyézlek le, azért mert szerintem az állatok megmentése ebben az életben a legfontosabb feladat. persze egy ország más kaliber, de a helyzet ugyanez.
off: egy űrlift megépítésénél a szakítószilárdsági probléma elsősorban nem a saját súlyából ered (tömeg + tömegvonzás), hanem a Coriolis erő (tömeg + szögsebesség)ből.
Egyébként valóban olyan anyag sem ismert (a pókháló sem az), ami a saját súlyát megbírná, pedig egy űrliftnek az lenne a kisebb kaliberű terhelés. (feltételezik, hogy majd elő tudunk állítani olyan, valószínűleg nanoszálas anyagokat, amik rendelkeznek a szükséges tulajdonságokkal, csak akkor még mindíg ott a probléma hogy nem csak a saját tömegét kell elbírnia, hisz valmait még szállítani is szeretnénk benne...)