47
  • Akuma
    #47
    Lehet, hogy feltörték, de ha igen, akkor nagy marhák voltak azzal, hogy ezt közzé tették... A jeladó szoftvert át lehet állítani más kódolásra. És akkor újra törhetik a fejüket a terroristák, hogy mi a megfejtő kódsor. Ezekután pedig minden felszállásnál illetve minden gépnél különböző kódolás lesz. Ez majdnem biztos.
  • daemon017
    #46
    Hát igen az intellgencia,és a józan ész megint felülkerekedett,az Amerikai megszálló terroristák által több milliárdba kerülő fejlesztésekkel szemben.
  • galedki
    #45
    a pro változat a titkosított kommunikációt is veszi, gondolom én... azé a ruszkik se semmik. mi a f@aszra jó egy ilyen program? hát, hogy lehallgasd vele a műholdas netet.
  • hol9672
    #44
    Minek mennek oda az amik, megszállni! Akkor meg, mit reklamálnak, ha vissza is lőnek?
  • Mathieus
    #43
    "azért is sürgető, mert az ellenséges erők által használt"

    nem vállalok sorsközösséget amerikával, nekem nem az ellenségeim a "lázadók", mint ahogy nem tekintem ellenségeimnek az '56-os "lázadókat" sem...

    mily egyszerű formálni az emberek véleményét...

    tudatosan ovlassatok
  • Tetsuo
    #42
    Az milyen lehet? Latni az elo streamen ahogy a hazad fele repul, latod ahogy a gyerekek eppen labdaztak..
  • Sidewinder
    #41
    Erre mondják,hogy nem ciki,kurva gáz. Annak nem mondjuk örülök,hogy pont Mohamedék törték fel.Viszont egy újabb jó pont az orosz szoftveriparnak mert a program nélkül Mohamed max. a private goldot tudta volna nézni,már ha van műholdvevője otthon.
  • Evin
    #40
    Én nem állítom, csak tényként közöltem. Úgy egy éve használtam is a programot. Azóta nem tudom hova fejlődött, de kétlem, hogy maga a program dekódolná a katonai adást.
    Lényegében titkosítatlan adatcsatornák forgalmát lehet lementeni vele. Általában internetes adatsávokat szoktak mentegetni vele. Persze jön minden szemét, html, kép, css stb, csak válogatni kell.
  • toto66
    #39
    Többnyire a bagoly(uhu) eszi a rókát, nem fordítva.
  • toto66
    #38
    Itt letölthető a progi!
    http://www.skygrabber.com/en/index.php
    Még most tölsd le! Ha netán egyszer szükség lesz rá, még jól jöhet.
  • Exen
    #37
    Hmm, ez várható volt... De ez tényleg hatalmas blama az amcsiknak. Viszont ennél még ami politikusaink is jobban hazudnak:
    "Amerikai hivatalos források ugyan azt állítják, hogy nincs bizonyíték a robotrepülők videojeleinek elfogására"
    Majd ez:
    "A drónok meghackelésére akkor derült fény, amikor amerikai csapatok kezébe került egy síita harcos laptopja, amelyen fájlokat találtak robotrepülők elfogott videoanyagával."
    Így kell hátsó fertájat csinálni a szájukból.
  • Lmntal
    #36
    Honnan tudsz te ennyi mindent ezekről? Gyanús vagy te nekem... De az Echelon-nak is...



    Csatlakozom Tetsuo magyarázatához, a hadiipar olyan genetikailag módosított róka, amiről rengeteg bőrt lehet lenyúzni.

    Úristen!!! Akkor a twenty century fox is ellenünk van... a fox news-ról már nem is beszélve - ráadásul kiejtve magyarul: foksz nyúz... de a rók alkalomadtán eszik baglyot, tehát a rókások társasága felette áll az illuminátusok és a szabadkőműveseknek...

    Hánynom kell az egésztől - úgy is mondhatnám: rókáznom kell...

    ÉN KÉREK ELNÉZÉST
  • Tetsuo
    #35
    Ez azert jo a fegyvergyarto cegeknek, mert most meg eladhatjak a fejlesztett (titkositott) rendszert..
  • kukacos
    #34
    Köszi a magyarázatot, de tényleg, miért nem lehetett eredetileg is a fizetős műholdas csatornák mintájára kódolni? Senki sem számított arra, hogy az ellenség vesz majd egy laptopot? Addig oké, amíg az UAV-k lényegében házi barkács kísérletek, COTS megoldások voltak, de ma már tényleg milliárdos, zárt, belsős projektek vannak UAV-kra... Azonkívül földi adat (rádió) kapcsolat szinte minden katonával van, egy UAV terminállal meg pláne. Miért ne lehetne kulcsot cserélni akár percenként?
  • kvp
    #33
    Ketfajta adatut van az amerikai rendszerben. Az egyik a vezerlokozpont es a gep kozott, ezen megy az egyik iranyba a vezerles, a masikba meg a videojel. Ez siman titkosithato barmikor. A masik adatut a muholdrol a katonak fele meno jel, igy a terepen tartozkodo katonak online kapcsolat nelkul, ugynevezett passziv modban kepesek fogni a robotrepulogep kepeit. Ez azert titkosithato nehezen, mert kulcsokat kellene cserelni a bevetes elott. Ez a gep es a vezerlokozpont kozott megoldhato, de a honapokkal korabban a terepre kikuldott katonaknal levo kezi egysegeken mar nem. Megfelelo kulcskezeles nelkul gond lenne a harcok soran elvesztett keszulekek letiltasa is.

    Izrael pl. ugy oldotta meg, hogy minden vevovel felszerelt katona kapott egy full duplex neteleresre kepes kezi gepet, igy barmikor tudnak mindket iranyba kommunikalni. Ha meg rejtve akarnak maradni, akkor indulas elott szinkronizalnak, majd a katonak passziv modba kapcsoljak a radios egyseguket, tehat onnantol azok csak vevokent mukodnek. Izrael viszont kicsi, tehat muhold nelkul, foldi technologiaval is olcson lefedheto. Az amerikai rendszert ami globalis viszont eleg alaposan at kellene turni, hogy ez mukodjon. A mostani civil technologiat hasznalo rendszerrol at kellene allni egy titkositott rendszerre, ami legalabb annyira biztonsagos mint a fizetos muholdas csatornak kodolasa, bar az is torheto, de azt legalabb torni is kell.
  • Praetor
    #32
    Tényleg, végül is ha titkosítatlan videó, akkor lehet hogy a valóság az, hogy nem kellett semmit sem meghekkelni, elég volt csak letölteni...
  • Sanyix
    #31
  • RecoPhile
    #30
    ...Már a kezükben van
    Epic FAIL!!!
  • nickwearby
    #29
    "...arra meg végképp nincs, hogy idegenek képesek lennének átvenni a gépek irányítását."


    idegeneeek?????
  • Darth Sith
    #28
    Csak nehogy a terroristák kezébe kerüljön...
  • NEXUS6
    #27
    Mondjuk a terroristák!
  • Pares
    #26
    "amikor amerikai csapatok kezébe került egy síita harcos laptopja"

  • Xellos999
    #25
    Ők minek titkosítsák, nem ők a lemészárló nép. Nekik csak időpazarlás lenne a titkosítás, semmi hasznuk nem származna belőle.
  • FoodLFG
    #24
    "síita harcos laptopja, amelyen fájlokat találtak robotrepülők elfogott videoanyagával."
    De az irakiaknak sem erőssége ám a titkosítás... :DD
  • Alfa Of NS
    #23
    Betojok, ez tényleg a terroristák kezére került
  • joebacsi
    #22
    És ki perel?
  • WoodrowWilson
    #21
    Megoldás: TOR
  • AnarchoiD
    #20
    megorulok, meghackeltek ;) mit hackeltek ezen ? semmit , hatasvadasz cikk....
  • Sanyix
    #19
    Csak neh... DE a kezükbe került! Már késő :D
  • bvalek2
    #18
    Nem erről van szó, hanem arról, hogy ez az állítás nem felel meg a valóságnak. Ez miatt egy sajtópert simán elbuknának a "más oldalak" is.
  • torcipepe
    #17
    mindenhol így írják: "Iráni támogatás".
    ezzel a hírrel ugyanis már napokkal ezelőtt találkoztam más oldalakon. csak az SG van szokás szerint lemaradva.
  • torcipepe
    #16
    az ilyen felderítőgépek műholdon kommunikálnak. te meg azt állítod hogy műholdas adás lementésére használható ez a program. a cikk pedig az mondja, hogy a videóadás nincs titkosítva.
    vagyis ha azt vesszük, hogy ezt ennyire lazán kezelték, biztos olyan videókodeket használtak, amit bárki elérhet. és ha ez így van, akkor bármely komolyabb Codec Pack-ban benne lesz az is.
  • Trade
    #15
    Javaslom a cikkírónak hogy "Iráni támogatást élvező iraki lázadók" részt még egy esetleges sajtóper előtt távolítsa el
  • cateran
    #14
    Pedig szerintem meg ez a hihetobb resze a dolognak....(nem olyan ritka es meglepo a muholdas kommunikacio katonaeknal)
    Nekem inkabb ez bantja a szemem: "amelyet internetes zenei és videotartalmak, fotók és programok lehalászására fejlesztettek ki"
  • Vorpal
    #13
    Csak ne hogy az AES a kormányzat szervek kezébe kerüljön?
  • Evin
    #12
    A Skygrabber műholdas internet megfigyelésére jó, és az ott átmenő adatok letöltésére. Tehát biztos, hogy nem azzal dekódolták az adást.
    Viszont ha igaz a hír, nagyon nagy baklövés a föld egyik legnagyobb haderejétől, hogy titkosítatlanul küldözgetik a videóikat.
  • Sir Quno Jedi
    #11
    Amúgy számos kész adatvédelmitechno van ami a még nem titkosított kommunikációs relék közé ültetve máris csodát tenne és biztonságot hozna. Nem kell szart sem lecserélni, hanem venni egy jó kész megoldást és rágányolni a fosukra. Ruszkik 17sec alatt megoldanák odahaza...
  • Csirke4
    #10
    :D
    Nalátjátok, végre egy hír ahol a terroristák kezébe kerül.
    Szerintem direkt ezért törték fel az Irakiak, az SG pénzelte őket, hogy lehozhassák a hírt és a terroristázós hozzászólást gyártó sg júzerek most végtelenített ciklusba kerülnek és megsemmisülnek a negatív végtelenben.
  • duke
    #9
    Az lenne az igazi szivatas,ha sikerulne atvenni az iranyitast a gepek felett.Mondjuk egy nemzetkozi osszefogas kereteben nehany ezer hacker elobb utobb biztos megtalalna a megoldast.
  • bunny
    #8
    Ja, és Modern Warfare II. predator rulez :)